Krótka historia ... - trądziku ? pytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-30, 21:56   #1
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012

Krótka historia ... - trądziku ? pytania


Przedstawię tutaj moją małą historie.. może ktoś mi pomoże.
Mam 21 lat .. w gimnazjum ani liceum nie miałam problemów ze skórą.
Myłam ją samym mydłem i wodą. Nie potrzebowałam żadnych dodatkowych kremów maseczek czy czegoś tam jeszcze .. Za czasów licealnych/gimnazjalnych wszyscy dotykali mojej twarzy i 'Jezuuu jak Ty to robisz ze jest taka gładka ? ' gdzie większość miała problem z trądzikiem.

Po liceum poszłam do szkoły policealnej na kierunek Technik Usług Kosmetycznych.
i wtedy się zaczęło ...

Od masaży twarzy (a to jest na pierwszym roku teraz jestem na II)-> .. totalnie mnie wysypało pełno grudek .. niektóre zostały do dziś przy skroniach.
Była przerwa bo mieliśmy na zajęciach manicure i zeszło to co wyskoczyło chociaż nie do końca ale nie było to tak widoczne .

Później znów zachciało nauczycielce masaży -> znów mnie wysypało.

Jedna dziewczyna mimo że miała trądzik gdzie jest to PRZECIWWSKAZANIE kazała jej się kłaść na modelkę.

Od czerwca miałam praktyki .. skóra się uspokoiła przez wakacje.
Wszystko wróciło do normy .. i myślałam że już się uwolniłam od tego horroru. marzenia się nie spełniają ..

II rok .. na wrzesień przywitałyśmy z oczyszczaniem twarzy.
Mamy dwie grupy na roku;każdą uczy inna gościówa.
Każda ma inne opinie na to.
Jedna że to reakcja na I oczyszczanie.
Druga że dieta, ze pielęgnacja ze tamto tamto - chociaż teraz przeczytałam grubą książkę o trądziku a w Niej pisali że dieta nie ma nic do trądziku że a to zmiany głównie związane z hormonami.

II oczyszczanie - wyszłam masakra. <- miałam jakoś w listopadzie na początku
Facet nawet nie chciał mnie oglądać - a strach mu nie pozwolił mnie nawet pocałować .

20 listopada byłam na zabiegu z kwasami owocowymi i trochę to pomogło. Mimo wszystko nadal mam wągry i zmiany które nie chcą zejść. Miałam zrobione również mikro i nic ..

Pomyślałam że być może pójdę do ginekologa być może tabletki pomogą mi w poprawie cery.

Jutro kończę I opakowanie i nadal nie widzę poprawy.
Nie poszłam do Dermatologa z tego względu że znam sytuacje koleżanki z grupy ze lekarz przepisywał aby kolejne specyfiki z myślą 'a może to pomoże' które nie dawały żadnych efektów. Po prostu nie ma dobrego Dermatologa w moim mieście.

Oto pytania

1. Czy możliwe że zmiany występują dlatego że przyzwyczaiłam moją cerę do minimalnej pielęgnacji a teraz jest 'faszerowana' jakimiś wymyślnymi kosmetykami ?

2. Po ilu miesiącach stosowania tabletek antykoncepcyjnych można zauważyć poprawę cery ?
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 22:57   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Krótka historia ... - trądziku ? pytania

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
II oczyszczanie - wyszłam masakra. <- miałam jakoś w listopadzie na początku
Facet nawet nie chciał mnie oglądać - a strach mu nie pozwolił mnie nawet pocałować .

20 listopada byłam na zabiegu z kwasami owocowymi i trochę to pomogło. Mimo wszystko nadal mam wągry i zmiany które nie chcą zejść. Miałam zrobione również mikro i nic ..

Pomyślałam że być może pójdę do ginekologa być może tabletki pomogą mi w poprawie cery.

Jutro kończę I opakowanie i nadal nie widzę poprawy.
Nie poszłam do Dermatologa z tego względu że znam sytuacje koleżanki z grupy ze lekarz przepisywał aby kolejne specyfiki z myślą 'a może to pomoże' które nie dawały żadnych efektów. Po prostu nie ma dobrego Dermatologa w moim mieście.

Oto pytania

1. Czy możliwe że zmiany występują dlatego że przyzwyczaiłam moją cerę do minimalnej pielęgnacji a teraz jest 'faszerowana' jakimiś wymyślnymi kosmetykami ?

2. Po ilu miesiącach stosowania tabletek antykoncepcyjnych można zauważyć poprawę cery ?
co do pierwszego pogrubionego to.... sympatyczny ten Twoj chlopak, nie powiem...

drugie pogrubione - znajdz odpowiedniego dermatologa w watku o polecanych dermatologach

nadmiar kosmetykow na pewno nie jest dobry dla Twojej skory, tym bardziej, ze wczesniej nie mialas z nia zadnych problemow.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 14:11   #3
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Krótka historia ... - trądziku ? pytania

myslalas o tym, ze to nie musi byc tradzik? Moze ta "masazystka" poprostu Cie czyms zarazila? Jakis wirus,bakteria ktore wlasnie powoduja takie zmiany na Twojej twarzy?
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 10:47   #4
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Krótka historia ... - trądziku ? pytania

Ehh, współczuję Ci . Słyszałam o takich problemach dziewczyn uczących się na sobie od mojej koleżanki, która również skończyła taką szkołę. Znajdz dobrego dermatologa, może uda Ci się uzyskać jakieś zwolnienie z eksperymentów na Twojej skórze ze względu na wyjątkową wrażliwość czy coś takiego.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 16:16   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Krótka historia ... - trądziku ? pytania

Może to trądzik kosmetyczny? Albo zakażenie spowodowane nieumiejętnym oczyszczaniem i roznoszeniem bakterii w czasie masażu?
Szukaj dermatologa nawet poza swoim miastem i zdobądź od niego zwolnienie z takich wątpliwych ćwiczeń. Przy skórze skłonnej do trądziku nie powinno się stosować masaży, ani czyścic mechanicznie. \niewiele kosmetyczek potrafi oczyścić mechanicznie twarz tak, żeby nie zrobić krzywdy.
Prawdopodobnie pomoże ci antybiotyk stosowany miejscowo (erytromycyna lub coś podobnego).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 18:22   #6
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Krótka historia ... - trądziku ? pytania

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Może to trądzik kosmetyczny? Albo zakażenie spowodowane nieumiejętnym oczyszczaniem i roznoszeniem bakterii w czasie masażu?
Pewnie wszystko razem wzięte
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.