Gliniane i modelinowe (s)twory. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-06, 21:06   #1
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19

Gliniane i modelinowe (s)twory.


Witam Was

Na początku chcę się przywitać. To mój pierwszy post, choć już
od jakiegoś czasu korzystam z tego forum. Znalazłam tu masę inspirujących zdjęć, sporo użytecznych porad. Dziś postanowiłam sama podzielić się tym, co udało mi się wyprodukować.

Bawiłam się trochę w robienie biżuterii, ale nie jest to moja bajka. Zdecydowanie najbardziej odpowiada mi praca z rozmaitymi masami plastycznymi.

Właściwie dopiero się rozgrzewam; marudziłam bardzo długo i zamiast ćwiczyć rozmyślałam o tym, co fantastycznego by tu zrobić... Myślenie jednak jeszcze nikomu nie zapewniło warsztatu, więc od jakiegoś czasu pracuję zamiast marzyć. Dostrzegam postęp - i to uważam za najważniejsze w tym całym interesie .

Podzielę się zdjęciami glinianych figurek - figurki do dziś niestety nie zostały wypalone, są więc kruche i mogą wyglądać na niewykończone.

Zamieszczę też figurki z modeliny.

Na początek starsze rzeczy:

1. Klaun z gliny potraktowany farbą plakatową i lakierem.
2. Gliniany Miś z siusiaczkiem, także malowany plakatówką i lakierem.
3. Nieśmiały prosiaczek, glina malowana lakierem.

Żadna z figurek, jak wspomniałam wcześniej, nie została niestety wypalona.
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 21:34   #2
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

I skoro tak ładnie poszło, dorzucę od razu:

1. Tańczącego słonia - glina, lakier.
2. Kota z Cheshire - glina.
3. Zblazowaną żabę - także glina.

Edytowane przez robilko
Czas edycji: 2010-02-06 o 22:59
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 21:59   #3
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

1. Świnka - baletnica.
2. Pijany orzeł - sprzed i po malowaniu farbami plakatowymi (przepraszam za kiepską jakość zdjęcia).
3. Baba.
4. Miś - farby plakatowe i lakier.

Z perspektywy czasu krytycznie patrzę na te prace. Chronologicznie to jedne z pierwszych i widać, że brakuje im czegoś. Mogły być ciekawsze. (Mowa zwłaszcza o śwince, misiu i babie.) Na Babę zwłaszcza patrzę krzywym okiem, ale wklejam ją tu, żeby stanowiła kontrast dla Kulturystki, którą zamierzam jeszcze wrzucić. Widać postęp
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 22:21   #4
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

1. Żółw - miał stanowić podstawkę pod t-light pierwotnie

2. Dłoń - po prostu ćwiczenie. Przyznaję, kłóci się nieco z anatomią, ale i tak mi się podoba. Nic w tym dziwnego - większość nowych prac mi się podoba. Dopiero po jakimś czasie dostrzegam ich wady.

3. Kulturystka. Cacko ulubione, choć głowa, co stwierdzam z przykrością, jest do urżnięcia. Taka byłam zachwycona ciałem, że łeb sfuszerowałam jak się patrzy. Trudno. Następnym razem zrobię to lepiej
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 22:58   #5
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

Teraz pora na modelinę. Miałam z nią pewien problem. Wydawało mi się, że nie jest przydatna do tego rodzaju pracy, bo jest zbyt twarda, mało plastyczna itp. Na szczęście niedawno postanowiłam się przełamać i całkiem fajne rzeczy z tego wyszły. Zrobiłam to piorunem - w przeciągu chyba trzech dni - bo modelina była stara i już się psuła. Postanowiłam więc zużyć ją, póki się jeszcze do czegoś nadaje.

1. Pierwszy był mówca. Pomalowany farbami akrylowymi. Siedziałam nad nim do późnej nocy i ten niezdrowy zapał skutkował po prostu tym, że ofiarowałam mu zbyt dużą rękę i zbyt dużą nogę. Postanowiłam więc już się tak nie poświęcać i odkładać robotę na drugi dzień, gdy dopadnie mnie znużenie. Spryskany werniksem i chyba za bardzo błyszczy.

2. Potworek. Bardzo przyzwoicie wyszedł.

3. Nie wiem, kim on w końcu jest. Chyba Wuj Sam, choć to niezamierzony efekt. Nie podoba mi się specjalnie - brązowa modelina już jest w naprawdę kiepskim stanie i praca nad nim to była męka. Nie mogłam dopracować szczegółów i w końcu ubrałam go w żółty płaszcz, żeby oszczędzić sobie bezsensownej pracy i nerwów.

4. Maleństwo. Wyszedł większy niż chciałam, ale i tak jestem zadowolona, że udało mi się w końcu zrobić jakąć miniaturkę.

I jeszcze jedna uwaga: miałam tutaj tylko zepsutą brązową i żółtą modelinę, więc trochę mnie to ograniczało

To chyba tyle na razie. Bardzo się cieszę, że mogę się z Wami podzielić tym, co robię. Do tej pory molestowałam znajomych Będę wdzięczna za wszelkie uwagi, sugestie i propozycje
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 12:32   #6
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

I najświeższa praca: modelinowy stwór. Ma osiem centymetrów wysokości.
__________________
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 23:12   #7
Silveria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

No jestem pod wrażaniem... szczególnie "modelinowy stwór" przypadł mi do gustu!! Gratuluję super pracy i faktycznie... im dłużej się nad czymś pracuje, tym lepiej to nam wychodzi... I mam podobnie, jak Ty... na początku zawsze coś, co zrobię mi się bardzo podoba, a dopiero po pewnym czasie zaczynam dostrzegać, co mogłabym w danej pracy poprawić. Anyway... genialne rzeźby gliniano-modelinowe!!
Silveria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 18:55   #8
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

Dziękuję, Silverio

A oto diabeł.
__________________
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 18:59   #9
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

I leśne stworzenie.
__________________

Edytowane przez robilko
Czas edycji: 2010-02-14 o 19:03
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 12:07   #10
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

Nieszczęśnik. Modelinowy.
__________________
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 21:49   #11
Silveria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

Nieszczęśnik i Leśne Stworzenie są niesamowite ))) A Diabeł jest zabawnie różowy HeHe Z niecierpliwością oczekuję kolejnych prac I może kruka...?
Silveria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 14:35   #12
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

Żebyś nie wykrakała
__________________
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 19:56   #13
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Koszmar ciężarnej.

Dziś kolejny słodziak do kolekcji pluszaków słodkiej dzidzi-kici-gaga dziewczynki. Nazywa się Koszmar Ciężarnej i łaknie uwagi. Kto zechce przygarnąć maleństwo?
__________________
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:41   #14
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Krasnal

Wysokość: około 5 cm. Modelina kolorowana suchymi pastelami i lakierowana.
__________________
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 20:21   #15
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Przywieszka.

Krasnoludek. Około 3cm.
__________________
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 00:43   #16
maggiekos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 10
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

Cytat:
Napisane przez robilko Pokaż wiadomość

Z perspektywy czasu krytycznie patrzę na te prace. Chronologicznie to jedne z pierwszych i widać, że brakuje im czegoś. Mogły być ciekawsze. (Mowa zwłaszcza o śwince, misiu i babie.) Na Babę zwłaszcza patrzę krzywym okiem, ale wklejam ją tu, żeby stanowiła kontrast dla Kulturystki, którą zamierzam jeszcze wrzucić. Widać postęp

Witaj. Kupiłam Glinkę samoutwardzalną i nie wiem, jak się z nią obchodzić - kruszy się okropnie i pęka w trakcie lepienia, a gdy z kolei dodam wody, to nie chce się odkleić od palców. Czy mogłabyś mi coś doradzić? Co ja źle robię? Do tej pory pracowałam z modeliną i nie miałam z nią nigdy takich problemów. A glinka albo kruszy się na brzegach, albo pęka. Nie ma stałej konsystencji, którą dałoby się uformować.
Nie jest przeterminowana. Dopiero co otwarta.
Chciałabym ulepić jakiś kształt, a tu nawet kula nie wychodzi... może istnieją jakieś tricki, o których ja nie wiem...?
Będę wdzięczna za pomoc. BAAARDZO. BO W TEJ CHWILI SIĘ ZAŁAMAŁAM. Czytam, że ktoś robił z tego koraliki, a ja zupełnie nie wiem, jak, bo kompletnie nie wychodzi.
A z modeliny robiłam różyczki, misia, Hello Kitty...
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
maggiekos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 12:58   #17
robilko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Gliniane i modelinowe (s)twory.

Niestety, nie potrafię ci pomóc. Nigdy nie miałam nawet w ręce tego rodzaju gliny, więc nie wiem, jak się z nią pracuje i czym się różni od gliny rzeźbiarskiej.

Mogę ci tylko doradzić kolejne eksperymenty z ilością wody. Być może dodałaś jej za dużo lub też nie wyrobiłaś tej gliny odpowiednio. Pokombinuj trochę. Lepszej rady niestety nie wymyślę.
__________________

Edytowane przez robilko
Czas edycji: 2010-10-27 o 13:00
robilko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:58.