Podyplomówka - co wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-24, 13:54   #1
Black_Isabell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 203

Podyplomówka - co wybrać?


Witajcie,

Stanęłam przed nie lada dylematem. O podjęciu studiów podyplomowych myślałam od 3-4 lat. Zawsze jednak coś stawało na przeszkodzie: brak wolnego czasu, brak pieniędzy. W tym roku powiedziałam, jeśli nie teraz, to kiedy? Mam jednak problem z wyborem najbardziej perspektywicznego profilu. Wiadomo, nikt nie zagwarantuje mi świetnej pracy czy worka pieniędzy po ukończeniu podyplomówki, ale chciałabym coś zrobić, by polepszyć aktualną sytuację.

Rozważam podyplomówkę z:

- zarządzania sprzedażą
- public relations
- psychologii kontaktu z klientem

Skłaniam się do zarządzania sprzedażą, jednak przez cały czas myślę, czy to dobry wybór....

Skończyłam studia magisterskie z pedagogiki, które prawie nic mi nie dały. Nie pracuję w zawodzie i nie wyobrażam sobie zrobić kolejnego dyplomu, by wrzucić go do szuflady. Szukałam pracy w szkole, placówkach, ale nie znalazłam.

Przez pięć lat pracowałam w mediach na stanowisku: dziennikarz. Przez ok. rok na stanowisku: specjalista ds. public relations.

Od ok. roku pracuję w firmie z branży telekomunikacyjnej i zajmuję się przede wszystkim sprzedażą. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tego zajęcia, potem okazało się, że odnoszę nienajgorsze wyniki. Pomyślałam, że warto tę wiedzę rozwijać. Stąd pomysł na podyplomówkę właśnie z zarządzania sprzedażą.

W międzyczasie ukończyłam szkolenia: z precyzyjnej komunikacji, z zakresu rozwijania umiejętności społecznych i radzenia sobie ze stresem, a także szkolenie dla menedżerów.

Co radzicie?
Black_Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 15:34   #2
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Podyplomówka - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez Black_Isabell Pokaż wiadomość
Witajcie,

Stanęłam przed nie lada dylematem. O podjęciu studiów podyplomowych myślałam od 3-4 lat. Zawsze jednak coś stawało na przeszkodzie: brak wolnego czasu, brak pieniędzy. W tym roku powiedziałam, jeśli nie teraz, to kiedy? Mam jednak problem z wyborem najbardziej perspektywicznego profilu. Wiadomo, nikt nie zagwarantuje mi świetnej pracy czy worka pieniędzy po ukończeniu podyplomówki, ale chciałabym coś zrobić, by polepszyć aktualną sytuację.

Rozważam podyplomówkę z:

- zarządzania sprzedażą
- public relations
- psychologii kontaktu z klientem

Skłaniam się do zarządzania sprzedażą, jednak przez cały czas myślę, czy to dobry wybór....

Skończyłam studia magisterskie z pedagogiki, które prawie nic mi nie dały. Nie pracuję w zawodzie i nie wyobrażam sobie zrobić kolejnego dyplomu, by wrzucić go do szuflady. Szukałam pracy w szkole, placówkach, ale nie znalazłam.

Przez pięć lat pracowałam w mediach na stanowisku: dziennikarz. Przez ok. rok na stanowisku: specjalista ds. public relations.

Od ok. roku pracuję w firmie z branży telekomunikacyjnej i zajmuję się przede wszystkim sprzedażą. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tego zajęcia, potem okazało się, że odnoszę nienajgorsze wyniki. Pomyślałam, że warto tę wiedzę rozwijać. Stąd pomysł na podyplomówkę właśnie z zarządzania sprzedażą.

W międzyczasie ukończyłam szkolenia: z precyzyjnej komunikacji, z zakresu rozwijania umiejętności społecznych i radzenia sobie ze stresem, a także szkolenie dla menedżerów.

Co radzicie?
Szkoda, że nie udało Ci się zostać pedagogiem. ja pracuję właśnie w poradni pedagogicznej i jest tam wiele młodych babek, które pracują w zawodach.
A takie szkolenia, które zrobiłaś to ile kosztują i gdzie je można zrobić?

Co do podyplomówki to najlepiej rozwijać to z czego w przyszłości można mieć pieniądze. Sprzedaż to dobry wybór.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 16:58   #3
Black_Isabell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 203
Dot.: Podyplomówka - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie udało Ci się zostać pedagogiem. ja pracuję właśnie w poradni pedagogicznej i jest tam wiele młodych babek, które pracują w zawodach.
A takie szkolenia, które zrobiłaś to ile kosztują i gdzie je można zrobić?

Co do podyplomówki to najlepiej rozwijać to z czego w przyszłości można mieć pieniądze. Sprzedaż to dobry wybór.

Dziękuję za odzew.


Skończyłam dwie specjalności pedagogiczne. Składałam papiery do poradni, szkół, placówek, instytucji: bezskutecznie. Zaproszono mnie jedynie na jedną rozmowę kwalifikacyjną, gdzie dyrektor stwierdził, że CV mam OK, ale zero doświadczenia, a on potrzebował właśnie osoby z doświadczeniem, gdyż oferował pracę na pół roku, na zastępstwo.

Wakatów dla pedagoga nie ma, w moim mieście i w miastach ościennych, praktycznie w ogóle. Raz, dwa razy w roku trafi się jakieś ogłoszenie i na tym koniec. Oczywiście składałam papiery nawet gdy nie wiedziałam o wolnym wakacie, ale to wszystko na nic.

Teoretycznie mogłabym wyjechać do większego miasta, ale tam natrafię na większe koszty utrzymania a pensja pedagoga, jak wiadomo, do szałowych nie należy.

Mam prawie trzydzieści lat, więc nie chciałabym kończyć kolejnego kierunku po którym zdobędę jedynie satysfakcję, a żadnego przełożenia na pracę i godne zarobki.

Pytasz mnie o kursy, zdecydowana większość z nich była darmowa, finasowana z EFS. Kilka było za symboliczną opłatą, do 100zł. Informacje o tego typu kursach można znaleźć w Internecie. Niestety zauważyłam, że z roku na rok jest ich coraz mniej. Przynajmniej w moim mieście.
Black_Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 17:02   #4
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Podyplomówka - co wybrać?

Zarządzanie sprzedażą to dobry wybór, najlepszy z tych które rozważasz. Szczególnie, że już się tym zajmujesz. Niedawno szukałam pracy i specjaliści ds. sprzedaży są często poszukiwani.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 10:44   #5
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Podyplomówka - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Zarządzanie sprzedażą to dobry wybór, najlepszy z tych które rozważasz. Szczególnie, że już się tym zajmujesz. Niedawno szukałam pracy i specjaliści ds. sprzedaży są często poszukiwani.
Dokładnie.Ja nie widzę się w tej pracy ,a tu jak na złość...
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 12:06   #6
Black_Isabell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 203
Dot.: Podyplomówka - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Dokładnie.Ja nie widzę się w tej pracy ,a tu jak na złość...
Dziękuję za opinię.


Wiesz, ja jeszcze 1,5 roku - 2 lata temu też nie widziałam się w tej pracy. Było to jedno z ostatnich zajęć, które chciałabym wykonywać. Chcąc pracować w danej firmie, musiałam jednak wdrożyć sie w proces sprzedaży. Są lepsze i gorsze momenty, ale do pracy napędzają mnie sukcesy, które pojawiają się na polu zawodowym. Nie są one ogromne, ale z drugiej strony od czegoś trzeba zacząć. Pomyślałam o rozwoju w tym zakresie.
Black_Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 20:11   #7
Lilith028
Raczkowanie
 
Avatar Lilith028
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 115
Dot.: Podyplomówka - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez Black_Isabell Pokaż wiadomość
Witajcie,

Stanęłam przed nie lada dylematem. O podjęciu studiów podyplomowych myślałam od 3-4 lat. Zawsze jednak coś stawało na przeszkodzie: brak wolnego czasu, brak pieniędzy. W tym roku powiedziałam, jeśli nie teraz, to kiedy? Mam jednak problem z wyborem najbardziej perspektywicznego profilu. Wiadomo, nikt nie zagwarantuje mi świetnej pracy czy worka pieniędzy po ukończeniu podyplomówki, ale chciałabym coś zrobić, by polepszyć aktualną sytuację.

Rozważam podyplomówkę z:

- zarządzania sprzedażą
- public relations
- psychologii kontaktu z klientem

Skłaniam się do zarządzania sprzedażą, jednak przez cały czas myślę, czy to dobry wybór....

Skończyłam studia magisterskie z pedagogiki, które prawie nic mi nie dały. Nie pracuję w zawodzie i nie wyobrażam sobie zrobić kolejnego dyplomu, by wrzucić go do szuflady. Szukałam pracy w szkole, placówkach, ale nie znalazłam.

Przez pięć lat pracowałam w mediach na stanowisku: dziennikarz. Przez ok. rok na stanowisku: specjalista ds. public relations.

Od ok. roku pracuję w firmie z branży telekomunikacyjnej i zajmuję się przede wszystkim sprzedażą. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tego zajęcia, potem okazało się, że odnoszę nienajgorsze wyniki. Pomyślałam, że warto tę wiedzę rozwijać. Stąd pomysł na podyplomówkę właśnie z zarządzania sprzedażą.

W międzyczasie ukończyłam szkolenia: z precyzyjnej komunikacji, z zakresu rozwijania umiejętności społecznych i radzenia sobie ze stresem, a także szkolenie dla menedżerów.

Co radzicie?
Skoro widzisz że idzie Ci to dobrze to rozwijaj się w tym kierunku myslę żę zarządzanie sprzedażą jest jak najbardziej odpowiednim profilem
Ukończyłaś sporo fajnych szkoleń i myślę że mogłabyś pomyśleć o czymś innym a nie tylko o kontakcie z klientem z tych trzech podyplomówek wybrałabym własnie to
__________________
Studentka przez wielkie S
UP Lublin

Ćwiczę z Ewą
Lilith028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 10:11   #8
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Podyplomówka - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez Lilith028 Pokaż wiadomość
Skoro widzisz że idzie Ci to dobrze to rozwijaj się w tym kierunku myslę żę zarządzanie sprzedażą jest jak najbardziej odpowiednim profilem
Ukończyłaś sporo fajnych szkoleń i myślę że mogłabyś pomyśleć o czymś innym a nie tylko o kontakcie z klientem z tych trzech podyplomówek wybrałabym własnie to
Ja pracowałam w telemarketingu,a to dość hardcore'owa wersja sprzedaży...jak dla mnie,ale każdy powinien robić to,co lubi Skoro Ci dobrze idzie,to rozwijaj to
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.