problem z mieszkaniem - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-12, 00:00   #61
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez ogienwpiecu Pokaż wiadomość
Tylko ja nie straszyłam US kancelarii a właściciela. Owszem napisałam to w liście do nich ale napisałam, że przejdę się w JEGO sprawie do US a nie w ich. Poza tym w owym liście od kancelarii sami prosili o odpowiedź zwrotną.

Teraz i tak muszę czekać na jakikolwiek normalny "znak" od właściciela.
Przecież wiem, ze w jego sprawie chciałaś iść do skarbówki. Tylko odpowiedz sobie samą, czy pismo napisałaś zgodnie z jakimikolwiek zasadami oficjalnej korespondencji? Już nawet nie mówię o poleconym ze potwierdzeniem odbioru.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 00:07   #62
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez ogienwpiecu Pokaż wiadomość
No właśnie my też chcemy dowodów w postaci skanów rachunków, ale ten człowiek nie chce nam wysłać, bo uważa, że nie musi i nie mamy prawa o to prosić nawet.
Znalazłam zdjęcie umowy i o rachunkach jest napisane, że jestem zobowiązana do pokrycia połowy opłat na jego rachunek bankowy po okazaniu rachunków, których de facto nigdy na oczy nie widziałam.

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------



Płaciłam mu co miesiąc na czas, dopóki nie powstała sytuacji o której napisałam taka kwotę jaką otrzymałam w smsie czy też w mejlu czy też poprzez współlokatorkę

Nie rozumiem tylko dlaczego muszę zapłacić np. za rachunki od 10 stycznia skoro już tam nie mieszkałam i nie zużywałam niczego, ale tego może się dowiem od prawnika.
Umowa to niestety umowa i to się tyczy również umów z bankami itd. Dlatego warto dobrze czytać co się podpisuje i pilnować wszystkich możliwych terminów. Niestety dla ciebie to tylko 7 dni, z punktu widzenia prawnego to AŻ 7 dni. Gdybym ja Ci wynajęła mieszkanie, to w takiej sytuacji bym nie odpuściła i spotkałybyśmy się w sądzie

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Niewazne ile mieszkalaś, obowiązuje Cię okres wypowiedzenia i tyle. To jest czas dla wlaściciela na znalezienie najemcy itp, niee jest tak, że się wyprowadzasz i umowa przestaje obowiązywać. To raz.

Dwa. Jeśli chodzi o kwestie rachunków. Jak miałaś wynajem mieszkania na konkretną kwotę to Tobie nic do tego ile wynoszą rachunki, ile czynsz, a ile właściciel sobie chowa do kieszeni. Chyba, ze miałaś wyszczególnienie, że tyle czynszu, tyle odstępnego, a rachunki z bieżącym zużyciem- wtedy właściciel ma obowiązek Ci rachunki udostępnić.
Dokładnie. Przypuszczam, że kwota w umowie jest podana bez informacji dodatkowych odnośnie rachunków. Więc właścicielowi pieniądze się należą nawet gdy to jest sam czysty zysk..no chyba,że jest kwota podana w rozbiciu.

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez lily marlene Pokaż wiadomość
Tego przepisu, który zacytowałam nie da się wyłączyć w umowie. Do umowy sobie nawet możesz wpisać 3 dni i jak przyjdzie do sporu sądowego, to sąd zakwestionuje bo postanowienie nie jest skuteczne. Po prostu. Oczywiście, ludzie o tym nie wiedzą (bo i skąd) i wpisują takie 30 dni i spoko jak przestrzegają, tyle że jak się ogarnie adwokat drugiej strony to pozwać ją może o czynsz trzymiesięczny (bo taki jest prawidłowy okres wypowiedzenia. Tyle w temacie.
Racja, a przypuszczam, że jakby facet nie odprowadzał zysku do skarbówki to nie poszedłby do adwokata -przecież pierwsze co zrobi druga strona do pójdzie do US -każdy by tak zrobił.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 00:27   #63
ogienwpiecu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 15
Dot.: problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Przecież wiem, ze w jego sprawie chciałaś iść do skarbówki. Tylko odpowiedz sobie samą, czy pismo napisałaś zgodnie z jakimikolwiek zasadami oficjalnej korespondencji? Już nawet nie mówię o poleconym ze potwierdzeniem odbioru.
Pismo było napisane przy pomocy znajomego prawnika i wysłane również za pomocą listu poleconego za potwierdzeniem odbioru.

Klee Napiszę to po raz kolejny - miałam płacić stałą kwotę za pokój plus rachunki wg zużycia.
ogienwpiecu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 00:30   #64
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez ogienwpiecu Pokaż wiadomość
Pismo było napisane przy pomocy znajomego prawnika i wysłane również za pomocą listu poleconego za potwierdzeniem odbioru.

Klee Napiszę to po raz kolejny - miałam płacić stałą kwotę za pokój plus rachunki wg zużycia.
Czyli stała kwota jest cała do zapłacenia, a rachunki tyle ile zużyłaś do dnia wyprowadzki.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 00:36   #65
ogienwpiecu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 15
Dot.: problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez Kle_oo Pokaż wiadomość
Czyli stała kwota jest cała do zapłacenia, a rachunki tyle ile zużyłaś do dnia wyprowadzki.
Tak i 450 złotych zapłaciłam od razu i z tego co się dzisiaj dowiedziałam przelew za resztę pokoju poszedł, natomiast za rachunki nie i nie pójdzie dopóki nie dostanę skanów rachunków.
ogienwpiecu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 00:44   #66
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez ogienwpiecu Pokaż wiadomość
Tak i 450 złotych zapłaciłam od razu i z tego co się dzisiaj dowiedziałam przelew za resztę pokoju poszedł, natomiast za rachunki nie i nie pójdzie dopóki nie dostanę skanów rachunków.
Jeszcze raz -czyli te 700 które miałaś zapłacić, jest zapłacone? I została tylko kwestia rachunków?
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 10:14   #67
rickybobby
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 658
Dot.: problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez ogienwpiecu Pokaż wiadomość



Nie byłam, jestem cały czas zameldowana w rodzinnym mieście.

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

No to o czym w ogóle rozmowa.
rickybobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 10:19   #68
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez ogienwpiecu Pokaż wiadomość
Tak i 450 złotych zapłaciłam od razu i z tego co się dzisiaj dowiedziałam przelew za resztę pokoju poszedł, natomiast za rachunki nie i nie pójdzie dopóki nie dostanę skanów rachunków.
Cytat:
Napisane przez ogienwpiecu Pokaż wiadomość
Przelałam mu bodajże około 400 złotych za te dni w których mieszkałam, bo do takiego wniosku doszłam wraz z rodzicami, że taka cena będzie odpowiednia, że mieszkałam parę dni w styczniu, ale właściciel uważa, że powinnam zapłacić całą kwotę.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 10:33   #69
LuckyJane
Rozeznanie
 
Avatar LuckyJane
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 758
Dot.: problem z mieszkaniem

Nie wiem po co to straszenie skarbówką? To jest zupełnie inny temat, nie dotyczy twoich zobowiązań względem właściciela mieszkania. Zapłać, co masz do zapłacenia i będzie spokój. Czemu przez tyle miesięcy nie wyjaśniłaś kwestii rachunków, tylko na ślepo płaciłaś? Spisałaś chociaż liczniki? Po wprowadzeniu się trzeba to zrobić - najlepiej przy właścicielu cyknąć zdjęcie i przy wyprowadzce. Wyciągnij z tego lekcję na przyszłość i nie ufaj ślepo obcym ludziom.
LuckyJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 10:38   #70
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 765
Dot.: problem z mieszkaniem

Strasznie kręcisz. Raz piszesz tak raz inaczej. Rzucasz jakąś kwotę, później inną, później piszesz że ta pierwsza była dobra a druga to pomyłka. Chaos i bałagan totalny. Weź Ty się ogarnij pisz tylko o faktach i pewnych, sprawdzonych sumach bo z nikim się nie dogadasz.

Podpisałaś umowę, zgodziłaś się na jej warunki. Za styczeń powinnaś zapłacić cała kwotę "za pokój" bez szemrania. To że przez cały okres mieszkania tam płaciłaś za rachunki nie widząc ich na oczy to duża naiwność (żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie) z Twojej strony. Teraz nagle się obudziłaś i stwierdziłaś że bez zobaczenia rachunków to nie zapłacisz. A dlaczego do tej pory grzecznie płaciłaś?

Czas wydorośleć, zacząć myśleć zanim się coś podpisze, zrobi bo jeszcze nie raz wpakujesz się w kłopoty.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 10:39   #71
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: problem z mieszkaniem

Ja widzę, że raz przelałaś okolo 400 zł, raz 450, raz miało być 500, raz 700 a raz 850.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 17:53   #72
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Ja widzę, że raz przelałaś okolo 400 zł, raz 450, raz miało być 500, raz 700 a raz 850.
Zamieszanie totalne
Właściwie nawet nie dziwie się właścicielowi, że chce oddać sprawę do sądu
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 16:40   #73
patrycjamy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 190
Dot.: problem z mieszkaniem

Wiedziałam, że pojawi się rada pt.: "postrasz go urzędem skarbowym". Nic ci do tego czy on płaci podatki czy nie. Zresztą to ty nie wywiązałaś się z umowy, masz napisane 30 dni wypowiedzenia i nie raczysz tego zrozumieć. On nie prowadzi hotelu, w którym dzień wcześniej mówisz, że się wyprowadzasz, a on na to przystaje. Nie musi. Jesteś dorosła i powinnaś wiedzieć co podpisujesz. Ewentualnie zamieszkaj w akademiku, tam chyba rządzi się to innymi prawami. Nie dziwię się właściecielowi, że jest zdenerwowany, mnie też irytują niepoważni studenci myślący że człowiek nie ma nic lepszego do roboty tylko szukać nowego lokatora bo im się coś odwidzi w ciągu kilku dni. Ma prawo podać cię do sądu nawet o te 300 czy 500zł, przegrasz ten proces bo to ty złamałaś umowę. Dolicz do tego koszty procesu, które spadną na ciebie. Naprawdę się facetowi nie dziwię, na jego miejscu też nie dałabym się wodzić za nos.
patrycjamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-15 16:40:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.