Kocia sierść - wypada, jest wszędzie, kłaczki, preparaty na sierść - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-22, 15:29   #91
drFreya
Raczkowanie
 
Avatar drFreya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: pomorskie/łódzkie
Wiadomości: 159
Dot.: witaminy na sierść

dziękuję za rady, najprędzej pewnie wejdzie coś o zapachu oliwek, które to kocisko uwielbia. Dostałam kiedyś witaminy w płynie od weta, nazwy nie pamiętam, miały zapach rybki w zamierzeniach kuszący. Kocisko karmę z kropelkami omijało szerokim łukiem a podane prosto do pysia wypluwało jak dziecko kaszkę:P
__________________
Ciuchy
szukam
Proszę odpisuj u mnie

aktualnie czytam: 'Przynieście mi głowę wiedźmy' Harrison, 'Portret w bieli' Roberts
drFreya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 15:36   #92
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: witaminy na sierść

Nie mam kota, ale mojemu psu dawałam przez jakis czas (chyba 2 miesiące, bo tak sugeruje producent) Gammolen i z tego co kojarzę był on tez przeznaczony dla kotów. Są to tabletki, kotu chyba trzeba podawać jedna dziennie, z tym, że mozna ja wycisnąć na jedzenie. Ja mojej suni po prostu dawałam do pyska (metodą wepchnięcia do mordki, przytrzymania pyszczka w górze i gładzenia po gardle dopóki nie przełknie), bo sama z siebie nie chciała zjeść, ukrytego w jedzeniu tez nie, wyciśniętego również nie ruszyła.
Z tego co wiem to zwierzętom łatwiej jest przełknać tabletke, gdy posmaruje sie ja delikatnie masłem u mnie rzeczywiście to się sprawdziło.
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:26   #93
Ararauna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 204
Kocia sierść wszędzie.

Witam,
mam może trochę banalny problem, ale jednak - mojemu kotu wypadają włosy w ilościach niemożliwych po prostu. Rozumiem, jest wiosna i rzeczywiście wiosną podobno koty zrzucają więcej sierści niż zazwyczaj, ale ten akurat kot jest zwierzakiem przebywającym w domu przez cały czas, więc trudno żeby w ogóle jakieś grubsze futro wyrosło mu na zimę. Jemu ta sierść wychodzi dosłownie garściami, jest wszędzie i na wszystkim choćbym nie wiem ile odkurzała. Faktem jest że kot nie łysieje w jakiś niezdrowy sposób (w sensie gołych placków tu i tam czy coś ),ale mimo wszystko. I teraz pytanie - to jest normalne czy może to być jednak efekt jakichś braków w diecie? (kot je głównie mięso gotowane,surowe,czasami wędzone, ryby i w rzadkich chwilach wyjątkowej biedy suchą karmę, mleka nie dostaje w ogóle, do picia codziennie ma świeżą wodę, czasami ukradnie mi coś z talerza albo upoluje sobie muchę). Dodam że zwierzak mój ma dokładnie rok jeśli to w czymś pomoże. Pan ze sklepu zoologicznego proponował mi zakup szczotki, ale nie wiem takim czesaniem tylko nie pogorszę sprawy. Błagam o pomoc i z góry za nią dziękuję
Ararauna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:51   #94
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Kocia sierść wszędzie.

Cytat:
Napisane przez Ararauna Pokaż wiadomość
Witam,
mam może trochę banalny problem, ale jednak - mojemu kotu wypadają włosy w ilościach niemożliwych po prostu. Rozumiem, jest wiosna i rzeczywiście wiosną podobno koty zrzucają więcej sierści niż zazwyczaj, ale ten akurat kot jest zwierzakiem przebywającym w domu przez cały czas, więc trudno żeby w ogóle jakieś grubsze futro wyrosło mu na zimę. Jemu ta sierść wychodzi dosłownie garściami, jest wszędzie i na wszystkim choćbym nie wiem ile odkurzała. Faktem jest że kot nie łysieje w jakiś niezdrowy sposób (w sensie gołych placków tu i tam czy coś ),ale mimo wszystko. I teraz pytanie - to jest normalne czy może to być jednak efekt jakichś braków w diecie? (kot je głównie mięso gotowane,surowe,czasami wędzone, ryby i w rzadkich chwilach wyjątkowej biedy suchą karmę, mleka nie dostaje w ogóle, do picia codziennie ma świeżą wodę, czasami ukradnie mi coś z talerza albo upoluje sobie muchę). Dodam że zwierzak mój ma dokładnie rok jeśli to w czymś pomoże. Pan ze sklepu zoologicznego proponował mi zakup szczotki, ale nie wiem takim czesaniem tylko nie pogorszę sprawy. Błagam o pomoc i z góry za nią dziękuję

Ja czeszę koty w okresie wzmożonego zrzucania futra furminatorem. Codziennie czeszę je rękawicą, co jakiś czas grzebieniem/szczotką. Dom odkurzam elektroszczotką codziennie, nawet kilka razy, w zależności od potrzeby. Z ubrań sierść ściągam rolkami do ubrań, ostatnio kupiłam taką zmywalną wielorazowego użytku; po za tym szczotki do ubrań itp.

Kot nie powinien jeść mięsa wędzonego i surowej wieprzowiny. Nad jego dietą też warto się zastanowić, bo może to być też przyczyną wypadania futra, ale raczej obstawiam wiosnę .

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

A zapomniałam dodać, że u mnie sierść jest wszędzie .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:13   #95
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: Kocia sierść wszędzie.

Wiosna. Mam dwa koty, oba dachowce, oba jedzą to samo. Jeden nie gubi sierści, tzn. gubi w normalnych ilościach, za to drugi - czy lato czy zima jego sierść jest wszędzie. Dosłownie. Właśnie wybieram kłaki z klawiatury po raz milionowy dziasiaj. Nawet pies, którego również posiadam, na ogonie ma więcej włosów kocich niż swoich Szczotkowanie nie szkodzi, jednak mi bardzo ciężko choć trochę je wyczesać, mają jakiś szczotkowstręt
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:53   #96
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kocia sierść wszędzie.

Cytat:
Napisane przez Ararauna Pokaż wiadomość
I teraz pytanie - to jest normalne czy może to być jednak efekt jakichś braków w diecie? (kot je głównie mięso gotowane,surowe,czasami wędzone, ryby i w rzadkich chwilach wyjątkowej biedy suchą karmę, mleka nie dostaje w ogóle, do picia codziennie ma świeżą wodę, czasami ukradnie mi coś z talerza albo upoluje sobie muchę). Dodam że zwierzak mój ma dokładnie rok jeśli to w czymś pomoże. Pan ze sklepu zoologicznego proponował mi zakup szczotki, ale nie wiem takim czesaniem tylko nie pogorszę sprawy. Błagam o pomoc i z góry za nią dziękuję
czyli kot je głównie mięso? Dajesz mu jakieś suplementy z witamin? Źle się stało, młody kot potrzebuje zbilansowanej karmy, a samo mięso to zbyt ubogi pokarm Myślę, że to może być przyzyną wypadania futra, kup mu jakiś suplement witaminowy u weta
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 08:09   #97
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Kocia sierść wszędzie.

Zgadzam się z Esfirą. Samo mięso to nie jest zbilansowana dieta - kotu w końcu zaczyna brakować wapnia i innych składników.
Do mięsa można dosypywać specjalny suplement uzupełniający te brakujące składniki (np. Felini Complete). (Esfira - moim zdaniem witaminki od weta nie załatwią sprawy, jeżeli dieta pozostanie taka sama). Można też samemu stosować suplementy naturalne, ale najpierw trzeba o tym koniecznie poczytać! Taka dieta nazywa się B.A.R.F. (Biologically Appropriate Raw Food). To bardzo korzystna dieta, lepsza od najlepszych chrupek Wymaga jednak nieco nauki. Nie wiem, czy mogę tu wrzucić link do innego forum, ale są różne opracowania po polsku, a jeszcze więcej po angielsku i niemiecku, więc powodzenia

A co do czesania, to moim zdaniem powinno pomóc - przecież kot od niego nie wyłysieje, a mniej futra zgubi w mieszkaniu.
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 10:09   #98
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Kocia sierść wszędzie.

Cytat:
Napisane przez Ararauna Pokaż wiadomość
Witam,
mam może trochę banalny problem, ale jednak - mojemu kotu wypadają włosy w ilościach niemożliwych po prostu. Rozumiem, jest wiosna i rzeczywiście wiosną podobno koty zrzucają więcej sierści niż zazwyczaj, ale ten akurat kot jest zwierzakiem przebywającym w domu przez cały czas, więc trudno żeby w ogóle jakieś grubsze futro wyrosło mu na zimę. Jemu ta sierść wychodzi dosłownie garściami, jest wszędzie i na wszystkim choćbym nie wiem ile odkurzała. Faktem jest że kot nie łysieje w jakiś niezdrowy sposób (w sensie gołych placków tu i tam czy coś ),ale mimo wszystko. I teraz pytanie - to jest normalne czy może to być jednak efekt jakichś braków w diecie? (kot je głównie mięso gotowane,surowe,czasami wędzone, ryby i w rzadkich chwilach wyjątkowej biedy suchą karmę, mleka nie dostaje w ogóle, do picia codziennie ma świeżą wodę, czasami ukradnie mi coś z talerza albo upoluje sobie muchę). Dodam że zwierzak mój ma dokładnie rok jeśli to w czymś pomoże. Pan ze sklepu zoologicznego proponował mi zakup szczotki, ale nie wiem takim czesaniem tylko nie pogorszę sprawy. Błagam o pomoc i z góry za nią dziękuję
1. Codzienne szczotkowanie. Nie pogorszysz tym sprawy, wręcz przeciwnie.
2. Pasta na odkłaczenie. Podawać co jakiś czas kotu, bo liżąc się, połyka sierść, która może być później przyczyną wymiotów. ( Ja kupiłam dużą tubkę za ok. 21 zł, ale naprawdę się opłaca i jest to rzecz niezbędna przy kocie- nieważne, czy długo czy krótkowłosym).
3. Kup rolki do odsierściania. Również niezbędna przy kocie ( nie wspominając przy 2 psach i 2 kotach ).
4. Urozmaić dietę.
5. Sucha karma jest dobra, kot nie powinien jeść wyłącznie mokrej.

6. W ŻADNYM RAZIE NIE POZWALAJ KOTU ZJADAĆ MUCH ANI INNYCH OWADÓW!

Wiem, że może być ciężko, ale jeśli zauważysz, że kot bawi się muchom, zabierz mu ją.

Z moich obserwacji wynika, iż zwierzęta o jasnej sierści gubią jej więcej niż te o ciemnej. *

* Zaobserwowałam to w przeciągu 2 lat, od kiedy mam 2 psy i 2 koty: jeden pies i kot o białej sierści, które gubią jej więcej, oraz jeden pies i kot (perski), które gubią jej mniej.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 15:37   #99
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kocia sierść wszędzie.

Cytat:
Napisane przez seidhee Pokaż wiadomość
. (Esfira - moim zdaniem witaminki od weta nie załatwią sprawy, jeżeli dieta pozostanie taka sama).
miałam na myśli- suplement na teraz, a do tego zmiana diety na jakiś gotowy, dobry pokarm- albo na mięso z tymi suplementami o których pisałaś ewentualnie jeszcze jakiś preparat z kwasami tłuszczowymi omega 3 i 6
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 13:00   #100
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Kocia sierść wszędzie.

Moja kotka też ma dziwną sierść, b gęsty podszerstek i gubi na potęgę po latach doświadczeń...dobra karma sucha, Orijen, Taste of The Wild - znakomicie poprawiają okrywę włosową kota, olej z łososia-rewelacja jako dodatek do karmy mokrej, ale moja kotka go nie cierpi, więc na dłuższą metę u nas to męczarnia...i furminator-wielkie odkrycie, nie sciemniając wychodzi z kota futra/podszerstku ogromna ilość a ona wciąż puchata-ale świetnie działa, nie mam już całego domu zakłaczonego
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 15:51   #101
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Kocia sierść wszędzie.

Furminator pomoże
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-30, 13:59   #102
zamiana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: Kocia sierść wszędzie.

U mnie to samo. Sierść fruwa po całej chałupie. Zawsze tak jest na wiosnę. Kot niewychodzący, karmiony dobrymi karmami mokrymi i suchymi. Trzeba się przyzwyczaić.
zamiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 12:53   #103
mulan88
Raczkowanie
 
Avatar mulan88
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 104
Strzyżenie kota-Kraków

Witajcie, czy któraś z Was może mi polecić jakiś dobre miejsce gdzie mogę ostrzyc kota? Preferuję okolice Kurdwanowa.
mulan88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-04 13:53:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.