Chroniczne zmęczenie i długa ilość snu. POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-02, 13:22   #1
Hedonistyczny
Przyczajenie
 
Avatar Hedonistyczny
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 11
Angry

Chroniczne zmęczenie i długa ilość snu. POMOCY!


No witam, mam 20lat i problem z moim funkcjonowaniem.
Otóż mój organizm potrzebuję bardzo dużo snu, żeby móc funkcjonować w miarę normalnie potrzebuje aż 12 godzin snu (bywa, że więcej.)

Co prawda kiedy tyle śpię to zazwyczaj mam energie, ale nie zawsze! Zazwyczaj mimo to, że tyle śpię to i tak jestem jak leniwiec, udręką jest dla mnie np. po coś wstać i przynieść.
Ale bywa, że tego samego dnia za kilka godzin wręcz odwrotnie tryskam energią, takie jak, by wahania energii.

Ale to jest najmniejszym problemem, pytanie czemu potrzebuję tyle snu i pomimo to i tak nie jestem rześki jak większość ludzi - tym bardziej, że sypiają oni średnio 8 godzin.

Czy może być to spowodowane tym, że przez kilka lat mam zróżnicowany tryb? Większość dni wygląda tak, że wstaje o 16;00 i idę spać o 4 w nocy. Ale nie zawsze, w skrócie chodzę spać kiedy chcę i wstaje kiedy chcę - może to jest problemem, że mam taki rozchwiany tryb? chociaż prędzej stawiał bym na jakąś chorobę, albo po prostu genetykę.

Proszę o pomoc co może być przyczyną, pozdrawiam.
Hedonistyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 21:14   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Chroniczne zmęczenie i długa ilość snu. POMOCY!

Oczywiście, że taki nieregularny tryb życia jest główną przyczyną. Dobre spanie to nie tylko ilość snu, ale też pora spania. Organizm inaczej wypoczywa, kiedy śpi 23-7, a inaczej gdy to jest 3-11, mimo takiej samej liczby godzin. I nie obowiązuje tu zasada, że im więcej, tym lepiej. Zbyt duża ilość snu też jest niedobra. Nieraz lepiej się funkcjonuje po 5 godzinach snu niż po 14.

Nie ma innego lekarstwa niż przemęczyć się tydzień, dwa, a nawet trzy zmuszając się do wstawania najpóźniej o 8 i chodzenie wtedy, gdy chce się spać, ale nie wcześniej niż 22 (nie spać w dzień!), żeby przestawić się na spanie w nocy. Choćby bolało, to zwlec się rano, w dzień coś porobić, poćwiczyć, cokolwiek żeby trochę zmęczyć się fizycznie i pójść spać po 22. I robić tak aż przestanie boleć poranne wstawanie i powstrzymywanie się od drzemki w dzień
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 13:25   #3
agataTomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Chroniczne zmęczenie i długa ilość snu. POMOCY!

Ja to zbadałabym się pod kątem cukrzycy, bo zła gospodarka insulinowa sprawia właśnie problemy ze snem, a raczej powinnam powiedzieć z obudzeniem się.
Polecam zapoznać się z Chlorofilem - produktem, który poprawia jakość krwi i dzięki temu organizm jest lepiej odżywiony i dotleniony.

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-06-29 o 14:26 Powód: reklama
agataTomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-15, 21:48   #4
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Chroniczne zmęczenie i długa ilość snu. POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Hedonistyczny Pokaż wiadomość
No witam, mam 20lat i problem z moim funkcjonowaniem.
Otóż mój organizm potrzebuję bardzo dużo snu, żeby móc funkcjonować w miarę normalnie potrzebuje aż 12 godzin snu (bywa, że więcej.)

Co prawda kiedy tyle śpię to zazwyczaj mam energie, ale nie zawsze! Zazwyczaj mimo to, że tyle śpię to i tak jestem jak leniwiec, udręką jest dla mnie np. po coś wstać i przynieść.
Ale bywa, że tego samego dnia za kilka godzin wręcz odwrotnie tryskam energią, takie jak, by wahania energii.

Ale to jest najmniejszym problemem, pytanie czemu potrzebuję tyle snu i pomimo to i tak nie jestem rześki jak większość ludzi - tym bardziej, że sypiają oni średnio 8 godzin.

Czy może być to spowodowane tym, że przez kilka lat mam zróżnicowany tryb? Większość dni wygląda tak, że wstaje o 16;00 i idę spać o 4 w nocy. Ale nie zawsze, w skrócie chodzę spać kiedy chcę i wstaje kiedy chcę - może to jest problemem, że mam taki rozchwiany tryb? chociaż prędzej stawiał bym na jakąś chorobę, albo po prostu genetykę.

Proszę o pomoc co może być przyczyną, pozdrawiam.
A co Ci szkodzi iść i pogadać o tym ze swoim lekarzem? Przyczyny tak długiego snu i chronicznego zmęczenia (braku "rześkości") mogą być naprawdę różne, a odpowiadanie na Twoje pytania na forum to jednak trochę jak wróżenie z fusów.

Ja bym sobie na Twoim miejscu chciała zbadać krew, mocz, opowiedziała lekarzowi dokładnie, co się dzieje.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 13:55   #5
Rickyy34
Raczkowanie
 
Avatar Rickyy34
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 74
Dot.: Chroniczne zmęczenie i długa ilość snu. POMOCY!

warto na pewno przebadać się pod kątem cukrzycy i chorób tarczycy. Przyczyn może być sporo. I na pewno trzeba zadbać o higienę snu. Ja kiedyś miałam tez problemy z zasypianiem i wstawaniem, ale teraz mysle ze na własne zyczenie, bo prowadziłam mało regularny tryb życia.
Rickyy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 20:03   #6
natalka_115
Raczkowanie
 
Avatar natalka_115
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 166
Dot.: Chroniczne zmęczenie i długa ilość snu. POMOCY!

Również polecam przebadać się pod kątem tarczycy. TSH przede wszystkim. Ja mam podobne objawy od jakiegoś czasu i wyszło, że to prawdopodobnie właśnie od tarczycy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalka_115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 10:45   #7
Mini8989
Raczkowanie
 
Avatar Mini8989
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 46
Dot.: Chroniczne zmęczenie i długa ilość snu. POMOCY!

Cześć dziewczyny! Najgorsze to chyba jet to, że u mnie zdiagnozowali tą hashimoto, a i tak po lekach bym ciągle spała.
Mini8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-19, 11:18   #8
natalka_115
Raczkowanie
 
Avatar natalka_115
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 166
Dot.: Chroniczne zmęczenie i długa ilość snu. POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Mini8989 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Najgorsze to chyba jet to, że u mnie zdiagnozowali tą hashimoto, a i tak po lekach bym ciągle spała.
A badasz na biezaco tsh i chodzisz do endo? Podobno to troche trwa zanim organizm si e przestawi plus trzeba manewrowac dawka lekow. Ja dopiero zaczynam brac leki i tez czekam na efekty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalka_115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 11:58   #9
tasmanska
Raczkowanie
 
Avatar tasmanska
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 45
Dot.: Chroniczne zmęczenie i długa ilość snu. POMOCY!

Chroniczne zmęczenie jest pewnie spowodowane ogólnym przeciążeniem organizmu. Hm, no to nigdy nie jest taka prosta sprawa, zazwyczaj jakaś kwestia ogólna. Ja mam nieco podobne problemy, u mnie to złożona sprawa i wybieram się wypróbować komorę normo baryczną http://akupunkturapokrywka.pl/normobaria/ bo to podobno jest bardzo pomocne.

Edytowane przez tasmanska
Czas edycji: 2017-08-30 o 13:32
tasmanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 14:23   #10
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Chroniczne zmęczenie i długa ilość snu. POMOCY!

Może zrobić pełną morfologię? Mi dzięki temu wyszły niedobory żelaza, B12 i niedoczynność tarczycy... A objawy podobne.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 10:32   #11
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: Chroniczne zmęczenie i długa ilość snu. POMOCY!

Przy niedoczynności tarczycy moze być niedobór żelaza, B12, D (tutaj nawet dolna granica normy jest niewystarczajaca). Dla lepszego samopoczucia mozna brac też selen.
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-03 10:32:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.