Potrzebuje waszej pomocy dla mojej lubej :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-16, 12:56   #1
jas6661991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Smile

Potrzebuje waszej pomocy dla mojej lubej :)


Witam wszystkich serdecznie i wierze, ze znajdzie się jakaś dobra dusza która mi pomoże w napisaniu czegoś konkretnego dla mojej ukochanej...
Prosiłbym was wytłumaczenie co trzeba i jak robić, bo dla mnie to wszystko co piszecie jest jak masło maślane i każda inaczej mówi jak czytam forum... ;p

Moja Kobieta ma jak wstanie lekko kręcone włosy takie jakby fale wiec stwierdziłem, ze wybiorę ten dział, bo chyba jest najbardziej odpowiedni. Ona twierdzi,ze już wszystko wypróbowała i wszystko wychodzi z marnym skutkiem na dłuższą metę i teraz najczęściej myje szamponem head&shoulders miętowy...Jej włosy sie, bardzo przetłuszczają, myje codziennie, używa suszarki i prostownicy żeby wyprostować włosy i fajnie wyglądały,a nie jak siano.. Wiem ze źle robi, ale muszę mieć jakąś słuszną tezę żeby jej to wszystko wytłumaczyć...

Jak wyczytałem tutaj na forum dobrze jakby zastosowała sie do ;
-kupienia i stosowania codzinennie szamponu " O'Herbal, Szampon do włosów suchych i zniszczonych z ekstraktem z lnu"
Oraz tych masek i stosowania na zmiane :
"Ceramide Complex, Intensywna maseczka regenerująca do włosów osłabionych i łamliwych"
"Professionnel, Serie Expert, Absolut Repair Lipidium, Maska regenerująca włosy uwrażliwione"
"Caviar+Hair Renew, Intensywna maska do włosów"
"https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,83706,maska-do-włosów-suchych-i-zniszczonych-z-ekstraktem-z-lnu.html"

A jeśli nie chce się jej nie chce robić maski lub nie ma czasu to lepiej żeby sięgnęła po odżywkę lub maseczkę z olejkami np. Garnier Avocado i Karite, Kallos Omega, Ziaja rycynowa.

A jeśli włosy są bardzo suche i zniszczone to przyda się olejek do końcówek lub serum do końcówek na bazie olei i silikonów, bez alkoholu i protein. Tylko jaki polecacie sprawdzony?

Podsumowanie:
-dowiedziałem się ze czesać tylko na mokro z odżywką(jaka?)grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.
-Nie wycieramy włosów ręcznikiem tylko nakładamy i czekamy,az wchłonie wodę. Coś też kiedyś czytałem ze dobre są ręczniki z mikrofibry?
- Nie suszyć suszarką z gorącym powietrzem tylko ciepłym takim,żeby nie parzyło w rękę,a na końcu zimnym żeby zamknąć łuski.
- Nie chodzić spać w mokrych włosach, bo wtedy są bardziej narażone na poplątanie.
-Jeśli podcina końcówki to nie degażówkami tylko ostrymi nożyczkami.
- dowiedziałem się też, że jak nałoży oleje to nakryć czepkiem lub ręcznikiem i ogrzać ciepłym strumieniem suszarki wtedy lepiej wchłoną się składniki..

Jeśli coś źle pisze lub mam coś innego kupić jestem otwarty na sugestie, bo na prawdę chce pomoc dziewczynie, bo wiem ze wtedy będzie szczęśliwsza...
PS za błędy bardzo przepraszam, ale pisałem szybko i chciałem wszystko napisać to co przyszło mi do głowy
jas6661991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 08:53   #2
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Potrzebuje waszej pomocy dla mojej lubej :)

A może jak to duży problem to może lepiej zainwestować do prostowanie kreatynowe (?) chyba tak to się nazywa
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-21 09:53:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:46.