Ułamany ząb - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-22, 19:46   #1
if_devon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 116

Ułamany ząb


Nie wiem jak to się stało, le obudziłem się z uszczerbanym zębem dwójką.Jest to mały ubytek wielkości około główki od szpilki, Niby niewiele ale nie mogę pić ani zimnego ani ciepłego. Umówiłem się do specjalisty ale dopiero na początek czerwca. Ktoś miał podobny problem? Da się jakoś nadbudować ten ubytek, tak aby nic nie bolało, nie psuł się ząb?

Znalazłem taki film https://www.youtube.com/watch?v=9GeY3pq1j-s i zastanawiam się czy taka odbudowa jest na lata? Mój ubytek jest sporo mniejszy.

Czy któraś z Szanownych Pań miała taki zabieg jak na filmie?

Dziękuję za każdą odpowiedź.
if_devon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 21:24   #2
roe_deer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 25
Dot.: Ułamany ząb

Cytat:
Napisane przez if_devon Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to się stało, le obudziłem się z uszczerbanym zębem dwójką.Jest to mały ubytek wielkości około główki od szpilki, Niby niewiele ale nie mogę pić ani zimnego ani ciepłego. Umówiłem się do specjalisty ale dopiero na początek czerwca. Ktoś miał podobny problem? Da się jakoś nadbudować ten ubytek, tak aby nic nie bolało, nie psuł się ząb?

Znalazłem taki film https://www.youtube.com/watch?v=9GeY3pq1j-s i zastanawiam się czy taka odbudowa jest na lata? Mój ubytek jest sporo mniejszy.

Czy któraś z Szanownych Pań miała taki zabieg jak na filmie?


Dziękuję za każdą odpowiedź.

Zabieg jak na filmie nijak się ma do Twojego uszczerbku wielkości główki od szpilki. Ty masz o wiele mniejszy problem który oczywiście na się uzupełnić. Póki co kup sobie pastę do zębów elemex sensitive i wytrzymaj do czerwca.
Ja wykruszyłam sobie kiedyś (jakieś 10 lat temu) kawałek zęba zagryzając widelec, uszczerbek wielkości dwóch główek. Mam uzupełnione, nic nie widać. W międzyczasie tylko raz musiałam poprawiać uzupełniony "element" zęba bo skruszył mi się na jakiejś pestce.
roe_deer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 21:42   #3
if_devon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 116
Dot.: Ułamany ząb

Ok, Dzięki za informację.
Na co dzień myję zęby pastą sensodyne, więc po myciu jest lepiej.
if_devon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 09:05   #4
brodzkaannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 18
Dot.: Ułamany ząb

Ja myślę, że najlepiej oddac się pod opieke specjalisty, i to jak najszybciej. Porozmawiasz ze stomatologiem, powie Ci czy lepiej to leczyć czy odbudowywać. W ogóle co i jak. Miałem już przeróżne problemy z zębami ,od ułamań do wyrwań przez leczenie laserem. Jeżeli jestes z Chelma lub okolic to polecam Ci gabinet eko-med.Mieszczą się przy ulicy Armii Wojska Polskiego. Zadzwoń, umów się, może mają wolny termin szybciej niż ten u którego się zapisałeś? Co prawda mają bardzo dużo klientów, ale personel jest tez naprawde zyczliwy, mysle że Ci pomogę. W takich sytuacjach nie ma co zwlekac.
brodzkaannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-22 10:05:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.