owulacja ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-05, 09:49   #1
viktooria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 74
Lightbulb

owulacja ?


Hej dziewczyny. Mam pytanie Otóż miesiączkuje bardzo regularnie co 28 dni. Okres trwa 6-7 dni. Moja owulacja przypada na ok 14-15 dnień cyklu. Wiem to bo obserwuje swoje ciało, i zawsze podczas owulacji mam ten specyficzny ból brzucha i wtedy wiem ze to owulacja. No ale moje pyt brzmi czy jest możliwe żeby owulacja zrobiła takiego psikusa i była juz w 5-6 dniu cyklu? Bo właśnie wszystkie objawy by na to wskazywały okresu juz nie miałam odrazu po wystąpiły objawy owulacji... Czy może to tylko moja wyobraźnia i raczej nie powinna wystąpić tak wcześnie?
__________________
Razem od 05.08.2004
Zaręczeni od 27.12.2009
Ślubować będziemy 18.06.2011
!
viktooria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 11:29   #2
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: owulacja ?

Wiesz,organizm to nie maszyna nie wszystko działa jak w zegarku.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 17:02   #3
xfantazjax3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: owulacja ?

Cytat:
Napisane przez viktooria Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam pytanie Otóż miesiączkuje bardzo regularnie co 28 dni. Okres trwa 6-7 dni. Moja owulacja przypada na ok 14-15 dnień cyklu. Wiem to bo obserwuje swoje ciało, i zawsze podczas owulacji mam ten specyficzny ból brzucha i wtedy wiem ze to owulacja. No ale moje pyt brzmi czy jest możliwe żeby owulacja zrobiła takiego psikusa i była juz w 5-6 dniu cyklu? Bo właśnie wszystkie objawy by na to wskazywały okresu juz nie miałam odrazu po wystąpiły objawy owulacji... Czy może to tylko moja wyobraźnia i raczej nie powinna wystąpić tak wcześnie?
no własnie, ja miałam to samo teraz i nie wiem od czego, chociaż mój cykl wynosi 30-31 dni więc o co chodzi ;/
xfantazjax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 08:40   #4
viktooria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 74
Dot.: owulacja ?

to troszkę wszystko komplikuje jak się korzysta między innymi z metody kalendarzykowej
__________________
Razem od 05.08.2004
Zaręczeni od 27.12.2009
Ślubować będziemy 18.06.2011
!
viktooria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 09:02   #5
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: owulacja ?

Jak ktoś stosuje historyczną metodę to jego problem. Jeśli mierzy się temperaturę i bada śluz to nie ma żadnych komplikacji. Ból owulacyjny nie świadczy o owulacji, może boleć przed, w trakcie lub po. Może boleć kilka minut, godzin lub dni. O tym, że właśnie teraz ma się owulacje można dowiedzieć się tylko z USG.
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 12:58   #6
viktooria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 74
Dot.: owulacja ?

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Jak ktoś stosuje historyczną metodę to jego problem. Jeśli mierzy się temperaturę i bada śluz to nie ma żadnych komplikacji. Ból owulacyjny nie świadczy o owulacji, może boleć przed, w trakcie lub po. Może boleć kilka minut, godzin lub dni. O tym, że właśnie teraz ma się owulacje można dowiedzieć się tylko z USG.

Po pierwsze to nie jest historyczna metoda , po drugie staram się o dziecko więc obserwuje śluz i mierzę temperaturę. Problem tylko w tym ,że nie ma mojego Tż teraz więc pewnie straciłam już swoją "szanse" w tym miesiącu. Chciałam wiedzieć czy taka zmiana cyklu jest normalna...
__________________
Razem od 05.08.2004
Zaręczeni od 27.12.2009
Ślubować będziemy 18.06.2011
!
viktooria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.