Biegły rewident - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-18, 21:54   #1
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463

Biegły rewident


Drogie Wizażanki,

W przyszłym roku chciałabym przystąpić do procesu kwalifikacyjnego na biegłego rewidenta. W związku z tym chciałabym zaczerpnąć trochę opinii jak to wygląda w praktyce

Jeżeli są tutaj osoby w trakcie egaminów lub już po to prosze o odpowiedzi.

1. Czy samodzielna nauka jest wystarczająca, czy warto zapisać się na jakieś kursy/szkolenia? Czy są one warte tych pieniędzy ?

2. Czy podane są gdzieś szczegółowe zagadnienia do egzaminów ? Bo np. egzamin Ekonomia i kontrola wewnętrzna zawiera bardzo obszerną tamtykę i nie wiadomo na czym się skupić podczas nauki

3. Czy sama mogę decydować do jakich egzaminów przystępuję i kiedy ? Czy mogę zdawać np. 1 egzamin w sesji a reszta w następnej ?

4. Ile czasu zajęło wam przejście całej ścieżki?

5. Czy trudnością było znalezienie praktyki i aplikacji ? (pracuje w księgowości ale raczej nie uznają mi tego za praktyke ze względu na zakres obowiązków)

6. I ostatnie: jak potoczyła się wasza kariera po wpisaniu do rejestru biegłych rewidentów ?
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 16:58   #2
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Biegły rewident

Cześć,

ja jestem w trakcie więc mogę Ci odpowiedziec jakt o wyglada z moejj perspektywy

Cytat:
1. Czy samodzielna nauka jest wystarczająca, czy warto zapisać się na jakieś kursy/szkolenia? Czy są one warte tych pieniędzy ?
to zalezy, na ktory egzamin - rachunkowosc mozna zdac z palcem w nosie na samej wiedZy ze studiow,
tak samo ekonomia i kontrola wewnętrzna - bardzo rposty egzamin,
wg mnie prawa ( i gospodarczego i obu egzaminow dot prawa podatkowego) tez da sie nauczyc samemu czytajac ustawy,
ale zdanie np finansow czy rachunkowosci finansowej bez zadnych szkolen bedzie raczej ciezkie, zwlaszcza,ze obejmuja ne tematyke rachunkoowosci bankow i zakladow ubezpieczen

Cytat:
2. Czy podane są gdzieś szczegółowe zagadnienia do egzaminów ? Bo np. egzamin Ekonomia i kontrola wewnętrzna zawiera bardzo obszerną tamtykę i nie wiadomo na czym się skupić podczas nauki
oczywiscie-jest szczegolowy zakres na stronie KIBRu


Cytat:
3. Czy sama mogę decydować do jakich egzaminów przystępuję i kiedy ? Czy mogę zdawać np. 1 egzamin w sesji a reszta w następnej ?
decydujesz sama z tym, ze oczywiscie podlegasz zasadom kolejnosci egzaminow(tzn, trzeba najpierw zdac 1 sesje, do 2 i 3 mozna podchodzic razem a do 4 po zaliczeniu wszystkich poprzednich)

Cytat:
4. Ile czasu zajęło wam przejście całej ścieżki?
ja w rok zrobilam 7 egzaminow, moze uda sie jeszcze 8 w tym roku, ale minimum (na obserwacji praktycznej) to jakies 2 lata-ale duzo osob zdaje dluzej

Cytat:
5. Czy trudnością było znalezienie praktyki i aplikacji ? (pracuje w księgowości ale raczej nie uznają mi tego za praktyke ze względu na zakres obowiązków)
coz, ja w ogole pracuje w audycie, mi by sie nie chcialo inwestowac swojej kasy bez jakiejs gwarancji, ze cos z tego bede miala...
egzamin kosztuje 400zl za podejscie a zareczam Ci, ze - zwlaszcza uczac sie sama-nie pozdajesz wszystkiego w pierwszych terminach ( no chyba , ze 1 egzamin na pol roku ale to Ci zajmie troche czasu),

Cytat:
6. I ostatnie: jak potoczyła się wasza kariera po wpisaniu do rejestru biegłych rewidentów ?
ja jeszcze nie jestem - i nie wiem czy bede, bo to by wymagalo zostania jeszcze kilku ladnych lat w tej pracy, ale - chociaz baaardzo chcialam jesczze niedawno- a praktycznego punktu widzenia to rynek audytu sie pogarsza, jest duza konkurencja cenowa, w Big 4 masz zapieprz, w malych firemkach duzo gorsza pensje + wiele wyjazdow , a samemu to coz - szukanie klientow chyba nie jest takie prostwe a utzrymanie tytulu bieglego sporo kosztuje ;/ - bo, pomijajac skladki, to musisz zrobic co roku iles godzin kursow doszkalajacych w KIBRze,za ktore oczywiscie musisz zaplacic
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 16:08   #3
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Biegły rewident

To i ja pomoge )
Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
to zalezy, na ktory egzamin - rachunkowosc mozna zdac z palcem w nosie na samej wiedZy ze studiow,
tak samo ekonomia i kontrola wewnętrzna - bardzo rposty egzamin,
wg mnie prawa ( i gospodarczego i obu egzaminow dot prawa podatkowego) tez da sie nauczyc samemu czytajac ustawy,
ale zdanie np finansow czy rachunkowosci finansowej bez zadnych szkolen bedzie raczej ciezkie, zwlaszcza,ze obejmuja ne tematyke rachunkoowosci bankow i zakladow ubezpieczen
ja studiowałam zarządzanie... rachunkowości bym sie nie nauczyła gdyby nie materiały ze szkolenia, do ekonomiii na chwile obecną wystarcza jedna ksiązka, jest w niej wszystko z wykazu resztę ogarniam bez szkoleń. Tzn jeżdze na nie (ale co to za szkolenie 2 dni z prawa) jedynie co to bardzo przydaja mi sie od nich kazusy, na których cwicze to co moze pojawić sie na egzaminie. Wiec samych w szkoleń nie polecam ale bez materiałów z przykładowymi zadaniami bym sie nie obeszła chyba


Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość

decydujesz sama z tym, ze oczywiscie podlegasz zasadom kolejnosci egzaminow(tzn, trzeba najpierw zdac 1 sesje, do 2 i 3 mozna podchodzic razem a do 4 po zaliczeniu wszystkich poprzednich)
true true



Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
ja w rok zrobilam 7 egzaminow, moze uda sie jeszcze 8 w tym roku, ale minimum (na obserwacji praktycznej) to jakies 2 lata-ale duzo osob zdaje dluzej
mi nie idzie tak wspaniale, tzn zaczelam 08.2013 i mam zdane 5, za tydzien jade na 6 za wszystkie egzaminy na sesje wiosenna i za motywację do 3ciego jeszcze teraz
Aczkolwiek i tak uważam ze idzie mi super. Tez pracuje w audycie, z mojego rocznika mam najwiecej... a osoby starsze stażem pracy tez niewiele wiecej bo brakuje im czasu na nauke


Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
coz, ja w ogole pracuje w audycie, mi by sie nie chcialo inwestowac swojej kasy bez jakiejs gwarancji, ze cos z tego bede miala...
egzamin kosztuje 400zl za podejscie a zareczam Ci, ze - zwlaszcza uczac sie sama-nie pozdajesz wszystkiego w pierwszych terminach ( no chyba , ze 1 egzamin na pol roku ale to Ci zajmie troche czasu),
ja uczę się bez szkoleń ale z materiałami(!) do każdego egzaminu miesiąc codziennie po pracy 2-3h w zależnosci od projektu na którym jestem i ile mam czasu + weekendy po 6-8h..
bez szkolenia wg mnie jest tylko tyle ciężko, że ja bym nie wiedziała gdzie szukać i jak kompletować materiały itp...

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość

ja jeszcze nie jestem - i nie wiem czy bede, bo to by wymagalo zostania jeszcze kilku ladnych lat w tej pracy, ale - chociaz baaardzo chcialam jesczze niedawno- a praktycznego punktu widzenia to rynek audytu sie pogarsza, jest duza konkurencja cenowa, w Big 4 masz zapieprz, w malych firemkach duzo gorsza pensje + wiele wyjazdow , a samemu to coz - szukanie klientow chyba nie jest takie prostwe a utzrymanie tytulu bieglego sporo kosztuje ;/ - bo, pomijajac skladki, to musisz zrobic co roku iles godzin kursow doszkalajacych w KIBRze,za ktore oczywiscie musisz zaplacic
nie ma mnie też w rejestrze.. aczkolwiek zobaczymy co z tym bedzie, tez mam duzo do przepracowania, ale moja 1/4Big 4 tez sie psuje... "sprzedajemy sie" tanio i kurde duzo czasu to poswieca.. i to nie tylko tak ze na swoim klienta trzeba szukac bo u nas od sprzedazy są managerowie ... czyli stanowisko na ktore powinnam trafic zdajac kibr...
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 12:02   #4
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Biegły rewident

Cytat:
Wiec samych w szkoleń nie polecam ale bez materiałów z przykładowymi zadaniami bym sie nie obeszła chyba
tzn ja wlasnie to mialam na mysli-jesli ktos ma zadania i rozwiazania z podstawa prawna(bo samemu to ciezko byloby szukac) to wtedy jak najbardziej da sie nauczyc samemu-ale takie materialy to wlasnie ze szkolen sa (albo od kogos kto juz byl na szkoleniach),
same szkolenia tez wg mnie sa o tyle dobre,ze jednak jest sie zmuszonym przez to 8 h siedziec i sie uczyc - no i jak sie wtedy cos zrozumie to potem jest latwiej w domu sobie to po rpostu przypomniec niz ogarniac samemu

Cytat:
mi nie idzie tak wspaniale, tzn zaczelam 08.2013 i mam zdane 5, za tydzien jade na 6 za wszystkie egzaminy na sesje wiosenna i za motywację do 3ciego jeszcze teraz
Aczkolwiek i tak uważam ze idzie mi super. Tez pracuje w audycie, z mojego rocznika mam najwiecej... a osoby starsze stażem pracy tez niewiele wiecej bo brakuje im czasu na nauke
dziękuję i wzajemnie gratuluję
no u mnie tez tak prosto nie bylo bo do finansow podchodzilam 3 razy bo i za 1 i za 2 mi braklo kilku punktow...ale sie w koncu udalo
chociaz teraz czuje ,ze jednak rach finans nie zdam..
u mnie ( o ile nie ejstesmy ztej samem firmy) - tez tak jest - tzn czasem ktos cisnie egzaminy, ale tak normalnie, bez przemeczania sie to zwykle ludzie jakos robia 5-7 w 3 lata

Cytat:
nie ma mnie też w rejestrze.. aczkolwiek zobaczymy co z tym bedzie, tez mam duzo do przepracowania, ale moja 1/4Big 4 tez sie psuje... "sprzedajemy sie" tanio i kurde duzo czasu to poswieca..
ja chyba nie chce byc managerem-tzn wlasnie nie umialabym raczej sprzedawac, ale droga do tego dluga..
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 13:30   #5
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Biegły rewident

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
tzn ja wlasnie to mialam na mysli-jesli ktos ma zadania i rozwiazania z podstawa prawna(bo samemu to ciezko byloby szukac) to wtedy jak najbardziej da sie nauczyc samemu-ale takie materialy to wlasnie ze szkolen sa (albo od kogos kto juz byl na szkoleniach),
same szkolenia tez wg mnie sa o tyle dobre,ze jednak jest sie zmuszonym przez to 8 h siedziec i sie uczyc - no i jak sie wtedy cos zrozumie to potem jest latwiej w domu sobie to po rpostu przypomniec niz ogarniac samemu



dziękuję i wzajemnie gratuluję
no u mnie tez tak prosto nie bylo bo do finansow podchodzilam 3 razy bo i za 1 i za 2 mi braklo kilku punktow...ale sie w koncu udalo
chociaz teraz czuje ,ze jednak rach finans nie zdam..
u mnie ( o ile nie ejstesmy ztej samem firmy) - tez tak jest - tzn czasem ktos cisnie egzaminy, ale tak normalnie, bez przemeczania sie to zwykle ludzie jakos robia 5-7 w 3 lata



ja chyba nie chce byc managerem-tzn wlasnie nie umialabym raczej sprzedawac, ale droga do tego dluga..
z sama podstawą prawną (swoja drogą od KIBRu raczej sie nie da dowiedziec jakich aktów wymagają, a na szkoleniach chociaż daja to co kiedykolwiek sie przydało)
ja robie szkolenia tak gdzie chyba wszystkie firmy z Big4... dramat! szkolenie z prawa? 3dni sluchania, na kazdym szkoleniu ktos na głos czytał ustawe. no dziekuje pieknie, dobrze ze na role nie czytalismy :P

ah to ja za 1 razem wszystko cisne(poza ekonomią)... nie dałabym rady poswiecac tyle swojego prywatnego zycia zeby sie podwójnie na cos uczyc. raz jak juz miesiac poswiece na 1 egzamin to pozniej kolejny na poprawke? i tak w tym roku 4miesiace z zycia wyjade:P

u nas jak pozdawali do seniorów to tyle maja ;D pozniej jakis 1 na rok moze im wpadnie różnie aczkolwiek raczej nie tak szybko jak Ty czy nawet ja ja jestem z dtt ;p

ja tez nie chce sprzedawac...powinni wg mnie byc managerowie od sprzedawania i managerowie merytoryczni...

ale nie odbiegajac od tematu: nauczyc sie samemu i pokonać KIBR to ciężka sprawa.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 13:49   #6
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Biegły rewident

Cytat:
z sama podstawą prawną (swoja drogą od KIBRu raczej sie nie da dowiedziec jakich aktów wymagają, a na szkoleniach chociaż daja to co kiedykolwiek sie przydało)
fakt - a wiadomo,ze KIBR co jakis czas doklada nowe rzeczy do zakresu egzaminow

Cytat:
ja robie szkolenia tak gdzie chyba wszystkie firmy z Big4... dramat! szkolenie z prawa? 3dni sluchania, na kazdym szkoleniu ktos na głos czytał ustawe. no dziekuje pieknie, dobrze ze na role nie czytalismy :P
haha
u nas roznie te szkolenia wygladaly... jak do 1 sesji mielismy szkoelnia w CEE to bylam bardzo zadowolona... do drugiej juz nam sama firma organizowala i to byla porazka..wykladowcy niby z SGH, ale o egzaminach pojecia nie mieli, ZADNYCH zadan z nami nie przerabiali a poziom wykladow byl jak dla 1 rocznych studentow... ja pracuje w KPMG
i naprawde poziom to byla zenada... poszlam raz do jednej wykladowczyni bo dostalam zadanie z bankow ale nie wiedzialam gdzie w ogole szukac podstawy prawnej ani nic, a ona do mnie,ze takiego trudnego zadania na pewno nie bedzie na egzaminie,ze to tylko kilka osob w kraju umie liczyc i ze to za trudne i nie bedziemy marnowac czasu - poczulam sie potraktowana jak kompletna idiiotka a nie przyszly biegly... ale pani na szczescie juz u nas nie prowadzi szkolen

trzecia sesja troche lepsza, ale i tak skeruje materialy do kolegow z poprzednich lat bo mam srednie zaufanie do tych naszych szkoeln..

Cytat:
ah to ja za 1 razem wszystko cisne(poza ekonomią)... nie dałabym rady poswiecac tyle swojego prywatnego zycia zeby sie podwójnie na cos uczyc. raz jak juz miesiac poswiece na 1 egzamin to pozniej kolejny na poprawke? i tak w tym roku 4miesiace z zycia wyjade:P
ja cisnelam finanse na zasadzie,ze skoro braklo mi 2-ch punktow to powinnam dac rade jak tylko jeszcze troszke sobie poprzerabiam.. a jakbym miala jeszcze raz zdawac za rok to musialabym sie uczyc od nowa bo przeciez bym zapomniala te wszystkie wzory wiec lepiej teraz
ale tez juz jestem zmeczona i niesttey ta rachunkowosc to raczej odpuszczam... - tzn pojde bo musze , my mamy obowiazek podchodzic do wszystkich egzaminow w 1 terminie KIBRU ;/, m.in dlatego staralam sie uczyc,zeby pozniej nie tracic swojej kasy

Cytat:
u nas jak pozdawali do seniorów to tyle maja ;D pozniej jakis 1 na rok moze im wpadnie różnie aczkolwiek raczej nie tak szybko jak Ty czy nawet ja ja jestem z dtt ;p
to co w nastepnym roku kolejne 5 i z glowy egzaminy?

Cytat:
ja tez nie chce sprzedawac...powinni wg mnie byc managerowie od sprzedawania i managerowie merytoryczni...
dokladnie.. tak to troche bez sensu bo sie uczysz merytorycznie, a potem sprzedajesz... a niekoniecznie wiedza merytoryczna i talent do sprzedazy musza isc w parze

Cytat:
ale nie odbiegajac od tematu: nauczyc sie samemu i pokonać KIBR to ciężka sprawa.


chociaz chyba niektorym sie udaje..
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 17:01   #7
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Biegły rewident

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
fakt - a wiadomo,ze KIBR co jakis czas doklada nowe rzeczy do zakresu egzaminow

Hulaj dusza piekła nie ma. Ja na prawo mialam 93 akty prawne w tym prawo wodne po co?! ale uznałam ze skoro sie miesiac uczyłam to wezme! na zasadzie zastaw sie a postaw sie! no jak wiadomo nic z tego nie było

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
haha
u nas roznie te szkolenia wygladaly... jak do 1 sesji mielismy szkoelnia w CEE to bylam bardzo zadowolona... do drugiej juz nam sama firma organizowala i to byla porazka..wykladowcy niby z SGH, ale o egzaminach pojecia nie mieli, ZADNYCH zadan z nami nie przerabiali a poziom wykladow byl jak dla 1 rocznych studentow... ja pracuje w KPMG
i naprawde poziom to byla zenada... poszlam raz do jednej wykladowczyni bo dostalam zadanie z bankow ale nie wiedzialam gdzie w ogole szukac podstawy prawnej ani nic, a ona do mnie,ze takiego trudnego zadania na pewno nie bedzie na egzaminie,ze to tylko kilka osob w kraju umie liczyc i ze to za trudne i nie bedziemy marnowac czasu - poczulam sie potraktowana jak kompletna idiiotka a nie przyszly biegly... ale pani na szczescie juz u nas nie prowadzi szkolen
To my tez tam... mi sie z cywila ewentualie podobało, ale to dlatego ze życiowych rzeczy sie nauczyłam... na VAT+finanse... no bez polotu. I te szkolenia traktuje jako wyjazdy integracyjne...
Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
trzecia sesja troche lepsza, ale i tak skeruje materialy do kolegow z poprzednich lat bo mam srednie zaufanie do tych naszych szkoeln..
jak dla mnie te materialy sie niczym nie różnia (mój Narzeczony ma materiały 2011-2012... to samo.. te same blędy:/) Ja na szkoleniu do 3 sesji nie bylam bo odpuscilam sobie raszke,a szkolenie 9dni z czego 1 CIT, 1 zarządcza i 1/2dnia PIT... a moge na szkolenie jechac raz. pojade przed Raszka:P
Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
ja cisnelam finanse na zasadzie,ze skoro braklo mi 2-ch punktow to powinnam dac rade jak tylko jeszcze troszke sobie poprzerabiam.. a jakbym miala jeszcze raz zdawac za rok to musialabym sie uczyc od nowa bo przeciez bym zapomniala te wszystkie wzory wiec lepiej teraz
ale tez juz jestem zmeczona i niesttey ta rachunkowosc to raczej odpuszczam... - tzn pojde bo musze , my mamy obowiazek podchodzic do wszystkich egzaminow w 1 terminie KIBRU ;/, m.in dlatego staralam sie uczyc,zeby pozniej nie tracic swojej kasy
ooo shit to u nas nie ma takiego wymogu. Trzeba sobie jezdzic (są jakies progi do awansów...teoretycznie) ale na ktory termin chcemy jechać to nasza sprawa... przecież 1 terminy są tydzien po tygodniu... :O no VAT i prawo to dla mnie nie do zrobienia... a jak z poprwakami? bo nas nie zmuszają do 1 terminów ale mamy 10 egzaminów prób 1 + 4dowolne poprawki.. reszta z naszej kasy.. ale na Vat jechalam w maju i to było w ramach tych 10. bo to moja 1próba byla.. mimo ze dla KIBR to 1wszy termin poprawkowy...

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
to co w nastepnym roku kolejne 5 i z glowy egzaminy?
ahah no tak tak. nie no CIT planuje zdać w czwartek choć nie wiem czy ogarne bo w praktyce nigdy podatku nie sprawdzałam i tak mi było ciężko się na poczatku uczyć ale już końcówka i mam nadzieje ze w czwartek to przejdzie
Na wiosne 2015 zostawiłam sobie finanse... i nie wiem czy do Raszki na jesien bede podchodzic bo biore ślub, bede remontować kupiony dom i w ogole.. nie wiem jak sresowo/czasowo ogarne
A tez nawet nie wiem czy IV sesja jest na wiosne czy jesien

Ale z raszką i IV sesja nie mam parcia bo uważam, że żeby to zdać (ze zrozumieniem, a nie jak ja teraz CIT) to warto z tym popracować i miec kontakt w pracy więc się nie spiesze...


a tak wracajac do tematu: musisz podejsc do 1 terminu wszystkiego jak leci czy jezeli chcesz zdawac to musisz w 1terminie? Mozesz do czegoś nie podejsc po prostu? (jak ja do raszki teraz?)
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-16, 18:48   #8
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Biegły rewident

Cytat:
Hulaj dusza piekła nie ma. Ja na prawo mialam 93 akty prawne w tym prawo wodne po co?! ale uznałam ze skoro sie miesiac uczyłam to wezme! na zasadzie zastaw sie a postaw sie! no jak wiadomo nic z tego nie było
omg?93?!
ja nie liczylam ale najwiecej taszczylam na finanse wlasnie... ledwo bylam w stanie to udzwignac

Cytat:
jak dla mnie te materialy sie niczym nie różnia (mój Narzeczony ma materiały 2011-2012... to samo.. te same blędy:/) Ja na szkoleniu do 3 sesji nie bylam bo odpuscilam sobie raszke,a szkolenie 9dni z czego 1 CIT, 1 zarządcza i 1/2dnia PIT... a moge na szkolenie jechac raz. pojade przed Raszka:P
raszka to rach zarzadcza czy fiannsowa? bo my nie operujemy takim skrotem^^


Cytat:
ooo shit to u nas nie ma takiego wymogu. Trzeba sobie jezdzic (są jakies progi do awansów...teoretycznie) ale na ktory termin chcemy jechać to nasza sprawa... przecież 1 terminy są tydzien po tygodniu... :O no VAT i prawo to dla mnie nie do zrobienia... a jak z poprwakami? bo nas nie zmuszają do 1 terminów ale mamy 10 egzaminów prób 1 + 4dowolne poprawki.. reszta z naszej kasy.. ale na Vat jechalam w maju i to było w ramach tych 10. bo to moja 1próba byla.. mimo ze dla KIBR to 1wszy termin poprawkowy...
no widzisz a nas zmuszaja do 1 terminow... czyli i druga i trzecia sesja to 3 egzaminy naraz tydzien po tygodniu..oczywiscie nie musze mowic, ze chyba nikomu sie nie zdarzylo zdac 3 naraz
ale HRy twierdza,ze przeciez skzolenia mamy przez pol roku i jak bedziemy zdawac pozniej to nic nie bedziemy pamietac

nam firma finansuje pierwsze podejscie + zdana poprawke, takze chociaz tyle..



Cytat:
ahah no tak tak. nie no CIT planuje zdać w czwartek choć nie wiem czy ogarne bo w praktyce nigdy podatku nie sprawdzałam i tak mi było ciężko się na poczatku uczyć ale już końcówka i mam nadzieje ze w czwartek to przejdzie
bede trzymac kciuki - osobiscie wydaje mi sie,ze te podatkowe egzaminy sa najlatwiejsze, no bo jak sie w maire przejrzy ustawe to idzie wszystko znalezc na egzaminie

Cytat:
Na wiosne 2015 zostawiłam sobie finanse... i nie wiem czy do Raszki na jesien bede podchodzic bo biore ślub, bede remontować kupiony dom i w ogole.. nie wiem jak sresowo/czasowo ogarne
A tez nawet nie wiem czy IV sesja jest na wiosne czy jesien
ja tez za rok biore slub - teraz jakos jest/byla czwarta ale nie wiem czy poprawkowy termin czy pierwszy

Cytat:
Ale z raszką i IV sesja nie mam parcia bo uważam, że żeby to zdać (ze zrozumieniem, a nie jak ja teraz CIT) to warto z tym popracować i miec kontakt w pracy więc się nie spiesze...
haha no masz racje-ale z drugiej strony to ja chcialam od stycznia zaczac robic aplikacje i wtedy trzeba wszystko zdac przez rok ,zeby zaczac drugi rok aplikacji...wiec ja w zasadzie bede sie musiala spieszyc... ale tez uwazam,ze lepiej byloby sobie dac czas..wiecej sie wtedy wynosi z tych egzaminow , no i latwiej sie do nich nauczyc

Cytat:
a tak wracajac do tematu: musisz podejsc do 1 terminu wszystkiego jak leci czy jezeli chcesz zdawac to musisz w 1terminie? Mozesz do czegoś nie podejsc po prostu? (jak ja do raszki teraz?)
no wlasnie nie moge nie podejsc... glupie to ale co zrobic
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 20:49   #9
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Biegły rewident

nie chce mi sie bawic w cytowanie
Raszka to finansowa
zarządcza to zarządcza

trzymaj kciuki trzymaj!
glupio macie ze musicie jechac na 1 termin... nie no jasne moge sie juz w sumie raszki uczyc na jesien 2015 to ani slub ani dom mi przeszkdzac nie bedzie skoro mam TYYLE czasu eh co za HRyyyyy! wspolczuje.

ja generalnie jak sie ucze na podatkowe, to czytam ustawy..przegladam... patrzec na nie nie moge i mysle jak fajnie byloby sie pouczyc jakieś pamięciówki i juz tych ustaw nie przeglądac... a po 3 tygodniach uczenia na zarządcza myslalam ze po raz 100 czytać tgo nie umiem.. bo chyba to rozumiem ale nie wiem czy pamietam(odchylenia pozdrawiam bardzo serdecznie i czule).. wiec czytam to juz 100 raz a wolalam przegladac akta bo tam byloby jasno napisane i nie musialabym tego wkuwac

jak wiatr zawieje...
ale uznam ze wg mnie trzeba mocno ogarniac akty. szczegolnie na prawo. tam do ostatniej chwili pisałąm i chyba 2zadan nie zrobilam(kibr mowi ze mialo byc w 3czesci od 4-6 a ja pamietam 3... i mozliwe ze moja ostatnia strona to nie byla ostatnia strona... ale i tak juz był koniec egzaminu) gdybym nie byla obcykana w aktach bym tego wszystkiego nie wyszukala tak sprawnie (do testu abc)
no i na prawo mialam wszystkie akty z jkaiejs listy c e e 94
przed tym egzaminem nie wierzylam ze ludzie z walizkami przyjezdzaja... ja zmiescilam sie w torbie shopperze...a ludzie faktycznie walizy na kolkach i 4segregatory materiałów
choc jak ja ze swoim na pociag sie przebiegłam w pzn 5min to mialam pozniej zakwasy nog 3 dni no nie przywykłam biegać z obciążeniem

a co to spiny z egzaminami to nie mam bo mam dopiero rok doswiadczenia w pracy wiec i tak aplikacji nie zaczne
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 17:54   #10
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Biegły rewident

Cytat:
glupio macie ze musicie jechac na 1 termin... nie no jasne moge sie juz w sumie raszki uczyc na jesien 2015 to ani slub ani dom mi przeszkdzac nie bedzie skoro mam TYYLE czasu eh co za HRyyyyy! wspolczuje.
no nie ? xD
chociaz powiem Ci,ze ilosc materialu jest taka, ze jak teraz nie zdam to sie chyba bede musiala uczyc cala zime do maja... MSRow jest calkiem sporo..

Cytat:
ja generalnie jak sie ucze na podatkowe, to czytam ustawy..przegladam... patrzec na nie nie moge i mysle jak fajnie byloby sie pouczyc jakieś pamięciówki i juz tych ustaw nie przeglądac... a po 3 tygodniach uczenia na zarządcza myslalam ze po raz 100 czytać tgo nie umiem.. bo chyba to rozumiem ale nie wiem czy pamietam(odchylenia pozdrawiam bardzo serdecznie i czule).. wiec czytam to juz 100 raz a wolalam przegladac akta bo tam byloby jasno napisane i nie musialabym tego wkuwac
mi sie wlasnie prawo podobalo, bo wszystko masz w ustawach...wiec jak sie tak troche ogarnia gdzie co jest to spokojnie idzie znalezc
i duzo sie na nie nie uczylam a zdalam ladnie^^..ale kazdemu podchodazi co innego i dla kazdego co innego jest trudne, z tego co widzę
Cytat:
jak wiatr zawieje...
ale uznam ze wg mnie trzeba mocno ogarniac akty. szczegolnie na prawo. tam do ostatniej chwili pisałąm i chyba 2zadan nie zrobilam(kibr mowi ze mialo byc w 3czesci od 4-6 a ja pamietam 3... i mozliwe ze moja ostatnia strona to nie byla ostatnia strona... ale i tak juz był koniec egzaminu) gdybym nie byla obcykana w aktach bym tego wszystkiego nie wyszukala tak sprawnie (do testu abc)
no i na prawo mialam wszystkie akty z jkaiejs listy c e e 94
przed tym egzaminem nie wierzylam ze ludzie z walizkami przyjezdzaja... ja zmiescilam sie w torbie shopperze...a ludzie faktycznie walizy na kolkach i 4segregatory materiałów
choc jak ja ze swoim na pociag sie przebiegłam w pzn 5min to mialam pozniej zakwasy nog 3 dni no nie przywykłam biegać z obciążeniem
ja nie mam zadnej walizki i taszcze te tomiszcza w siatce materialowej... tylko potem od przystanku mam z 20minut piechota (albo nawet dlzuej bo to tyle wazy) i tez mnie potem wszystko boli
o jak jeszcze musisz jechac pociagniem to w ogole slabo

Cytat:
a co to spiny z egzaminami to nie mam bo mam dopiero rok doswiadczenia w pracy wiec i tak aplikacji nie zaczne
ja tez
ale ustawa o bieglych sie zmienia od stycznia - bedzie mozna robic 3 letnia aplikacje (bez wymogu praktyki), takze ja planuje sie pospieszyc (ale rozporzadzenia ze szczegolami jeszcze nie ma wiec niewiadomo w sumie jak to bedzie i czy jakiegos innego warunku nie wymysla
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 19:57   #11
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Biegły rewident

ja tam nie mam spiny rok pracuje dopiero... macierzynski przede mna za rok -dwa bede wtedy zdawac

przestan.. do wawy mam pociag o 4 rano! CZWARTEj! jak egzamin sie konczy jestem 10 trudnych godzin na nogach i zasypiam na siedząco... a ludzie z Wawki sobie wstaja o 9 i z kawa spaceruja na egzamin.
uwazam ze to wysoce niesprawiedliwe... gdybym ja jechala z jakiegos malego miasta..ale z Wrocławia
eh no cóż...

powodzenia na Raszce) a gdzie jest egzamin? Bo moze moj TZ tam bedzie ;-)
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-17, 20:25   #12
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Biegły rewident

Cytat:
ja tam nie mam spiny rok pracuje dopiero... macierzynski przede mna za rok -dwa bede wtedy zdawac
o to widze,ze podobne plany mamy

Cytat:
przestan.. do wawy mam pociag o 4 rano! CZWARTEj! jak egzamin sie konczy jestem 10 trudnych godzin na nogach i zasypiam na siedząco... a ludzie z Wawki sobie wstaja o 9 i z kawa spaceruja na egzamin.
uwazam ze to wysoce niesprawiedliwe... gdybym ja jechala z jakiegos malego miasta..ale z Wrocławia
eh no cóż...
wstawac o 4 to masakra...szczerze wspolczuje...


Cytat:
powodzenia na Raszce) a gdzie jest egzamin? Bo moze moj TZ tam bedzie ;-)
zawsze sa w tym samym miejscu i o tej samej godzinie , na ulicy Bobrowieckiej
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 20:35   #13
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Biegły rewident

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
o to widze,ze podobne plany mamy



wstawac o 4 to masakra...szczerze wspolczuje...




zawsze sa w tym samym miejscu i o tej samej godzinie , na ulicy Bobrowieckiej
o nie nie.. nie wstawac o 4.. o 4 to ja mam juz pociag ;-)
no tak ... Ty w Wawie zawsze... pytanie bardziej czy tylko w Wawie czy "wszedzie" czyli w przypadku TZ w kato ;-)
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 21:14   #14
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Biegły rewident

Dziewczyny, a korzystałyście może ze zwolnień z egzaminów na podstawie zdanych egzaminów uniwersyteckich ?
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 22:23   #15
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Biegły rewident

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a korzystałyście może ze zwolnień z egzaminów na podstawie zdanych egzaminów uniwersyteckich ?
nie, slyszalam o takiej opcji ale nie znam nikogo kto by korzystal w praktyce-glownie chodzi o to ,ze program musi sie pokrywac i costam costam i (podobno) praktycznie KIBR nie jest za bardzo chetny do akceptowania takich egzaminow
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 08:23   #16
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Biegły rewident

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
nie, slyszalam o takiej opcji ale nie znam nikogo kto by korzystal w praktyce-glownie chodzi o to ,ze program musi sie pokrywac i costam costam i (podobno) praktycznie KIBR nie jest za bardzo chetny do akceptowania takich egzaminow
mozna tak mozna.. Krakow tak moze
chodzi GLOWNIE o to ze egzamin na uczelni musi byc kodowany
czyli nie z nazwiska
u nas na UE WRO w tym roku 1 profesor zrobil dla kierunku finanse rachunkowosc audyt (czy jakos tak..nie wiem to nie ja studiuje) egzamin "kibr 1 sesja"
dla chetnych
i faktycznie kibr uznał wyniki bo dostali wszystko tj suplement, informacje ze były kodowane i w ogole no i rachunkowosc I tak własnie czesc osob u mnie zaliczyła
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 11:16   #17
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Biegły rewident

Aha dzieki za odpowiedz, niestety zaden moj egzamin na studiach nie byl kodowany :/
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 11:38   #18
juneka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: Biegły rewident

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
To my tez tam... mi sie z cywila ewentualie podobało, ale to dlatego ze życiowych rzeczy sie nauczyłam... na VAT+finanse... no bez polotu. I te szkolenia traktuje jako wyjazdy integracyjne dla firm dzięki temu nie muszę się o nic martwić
Dokładnie. Wyjazdy integracyjne po to są. Trzeba się zrelaksować, wypocząć, a co za tym idzie naładować akumulatory i ruszyć do pracy
ja lubię imprezy integracyjne, które mają jakiś motyw przewodni. Np, przejażdżka szybkimi samochodami A Wy???

Edytowane przez juneka
Czas edycji: 2015-02-11 o 11:41
juneka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 17:49   #19
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Biegły rewident

a my mowic na temat
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 12:56   #20
slawek2709
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: Biegły rewident

Hej, witam wszystkich zdających egzaminy na biegłego, , sam mam za sobą 3. Mam pytanie i prośbę do sQuaary: Czy masz może ten wykaz aktów prawnych na egzamin z prawa, bo próbuję to ogarnąć i się trochę gubię. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info: sszbiegly@gmail.com
slawek2709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 19:09   #21
SebaNWD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Biegły rewident

Zgodnie z ustawą deregulacyjną, która w założeniu ma ułatwić dostęp do pewnych zawodów min. biegłego rewidenta wprowadzono kilka form zaliczenia egzaminów.

https://kibr.org.pl/pl/kandydaci_egzaminy
Zaliczanie egzaminów

Warunki zaliczania egzaminów określa art. 9 ust. 5, 5a, 5b, 5c, 5d oraz 6 ustawy z dnia 7 maja 2009 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym.
Komisja Egzaminacyjna zalicza kandydatowi na biegłego rewidenta, na jego wniosek:
1) poszczególne egzaminy z wiedzy teoretycznej, jeżeli w tym zakresie zdał on egzaminy uniwersyteckie lub równorzędne,
2) wszystkie egzaminy z wiedzy teoretycznej, jeżeli ukończył on studia wyższe w Rzeczypospolitej Polskiej lub zagraniczne studia wyższe uznawane w Rzeczypospolitej Polskiej za równorzędne, na kierunku co do którego na podstawie art. 7 pkt. 1b ustawy z dnia 7 maja 2009 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie (…) stwierdzi, że zakresem kształcenia obejmuje on wiedzę teoretyczną w zakresie wskazanym w art. 9 ust. 1 i 2 ustawy,
3) poszczególne egzaminy z wiedzy teoretycznej, jeżeli zdał on egzaminy w ramach postępowania kwalifikacyjnego prowadzonego przez organ uprawniony do nadawania uprawnień biegłego rewidenta w innym państwie Unii Europejskiej, co do których stwierdzi, że zakresem kształcenia obejmują wiedzę teoretyczną w zakresie wskazanym w art. 9 ust. 1 i 2 ustawy,
4) egzamin z prawa podatkowego, jeśli kandydat posiada uprawnienia inspektora kontroli skarbowej lub tytuł doradcy podatkowego.
Wnioski o zaliczenie egzaminów będą rozpatrywane po wcześniejszym wniesieniu opłaty wynoszącej 2% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, która zostanie ustalona w lutym 2015 r. (ze względu na konieczność wcześniejszego ogłoszenia przez Prezesa GUS informacji o wysokości przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej za 2014 r.).
Opłaty należy wnosić, bez uprzedniego powiadomienia, na indywidualne rachunki bankowe, podając w opisie przelewu: imię i nazwisko kandydata, numer ewidencyjny i dopisek "opłata za wniosek".

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Przesłane wcześniej informacje dotyczące metod zaliczania egzaminów obowiązują od 01.01.2015 r., ale stosowne uchwały KIBR dopiero są tworzone i do tej pory jeszcze nie wszystko w tej kwestii jest jasne. Osobiście czekam jeszcze na wykaz kierunków studiów wyższych, który ma być publikowany w celach informacyjnych na stronie internetowej Krajowej Izby Biegłych Rewidentów.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Jeśli ktoś coś więcej wie na temat nowych metod zaliczania egzaminów to niech się podzieli na forum.

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Uchwała z 16 stycznia 2015 r. dot. zaliczenia poszczególnych egzaminów uniwersyteckich lub równorzędnych prowadzonych w uczelniach krajowych i zagranicznych

http://www.kibr.webserwer.pl/_doc/ke...631-1-2015.pdf
SebaNWD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 09:32   #22
aaguskaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Biegły rewident

hej dziewczyny,
jest tu nowa i mam zamiar właśnie w tej rekrutacji składać dokumenty i zaczynać swoją drogę do biegłego

mam takie pytanie co się dzieje gdy nie zda się egzaminu na drugiej poprawce? trzeba całą sesję poprawiać czy tylko ten jeden egzamin?

i czy jest jakiś określony czas żeby zdać te wszystkie egzaminy? czy można robić to przez kilka lat?

Pozdrawiam
aaguskaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 18:07   #23
SebaNWD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Biegły rewident

Każdy z egzaminów jest rozpatrywany oddzielnie. aaguskaa89 jeśli zdasz którykolwiek z egzaminów to takie zaliczenie jest ważne cały czas. Nie ma ograniczenia czasowego na zdanie wszystkich egzaminów na biegłego.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Cytat:
Napisane przez SebaNWD Pokaż wiadomość
Każdy z egzaminów jest rozpatrywany oddzielnie. aaguskaa89 jeśli zdasz którykolwiek z egzaminów to takie zaliczenie jest ważne cały czas. Nie ma ograniczenia czasowego na zdanie wszystkich egzaminów na biegłego.
Każdy z egzaminów jest rozpatrywany oddzielnie. aaguskaa89 jak zdasz którykolwiek z egzaminów to takie zaliczenie jest ważne cały czas. Nie ma ograniczenia czasowego na zdanie wszystkich egzaminów na biegłego rewidenta.
SebaNWD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 19:50   #24
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Biegły rewident

Seba nic tylko czekac az ustawa sie zmieni
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 15:16   #25
alinamore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: Biegły rewident

Słyszałyście może o kursie perk na biegłego rewidenta? To nowy kurs więc pewnie ma wszystkie najnowsze uaktualnienia. Czy ktoś uczestniczył w nim aby opowiedzieć czy warto?
http://perkmylife.com/view/biegly-re...t5AaAr-28P8HAQ
alinamore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 13:22   #26
SebaNWD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Biegły rewident



Są już nowe wytyczne odnośnie zaliczania egzaminów na biegłego.




Zaliczanie egzaminów

Warunki zaliczania egzaminów określa art. 9 ust. 5, 5a, 5b, 5c, 5d oraz 6 ustawy z dnia 7 maja 2009 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym.
Komisja Egzaminacyjna zalicza kandydatowi na biegłego rewidenta, na jego wniosek:
1) poszczególne egzaminy z wiedzy teoretycznej, jeżeli w tym zakresie zdał on egzaminy uniwersyteckie lub równorzędne,
Uchwała nr 631/1/2015
Komisji Egzaminacyjnej z dnia 16 stycznia 2015 r. w sprawie zaliczenia poszczególnych egzaminów uniwersyteckich lub równorzędnych prowadzonych w uczelniach krajowych i zagranicznych kandydatowi na biegłego rewidenta
Uchwała nr 672/5/2015
Komisji Egzaminacyjnej z dnia 15 maja 2015 r. o zmianie uchwały w sprawie zaliczenia poszczególnych egzaminów uniwersyteckich lub równorzędnych prowadzonych w uczelniach krajowych i zagranicznych kandydatowi na biegłego rewidenta
Załącznik 1 - wniosek o zaliczenie egzaminu
Załącznik 2 - tabela uzgodnień zakresu tematycznego - wzór
Tabele uzgodnień zakresu tematycznego z egzaminów (wersje edytowalne):
Uwaga: Do wniosku należy załączyć tabelę uzgodnień zakresu tematycznego dla każdego egzaminu, zakres tematyczny egzaminów w postępowaniu kwalifikacyjnym na biegłych rewidentów jest zapisany w kolumnie, która nie podlega edycji.
2) wszystkie egzaminy z wiedzy teoretycznej, jeżeli ukończył on studia wyższe w Rzeczypospolitej Polskiej lub zagraniczne studia wyższe uznawane w Rzeczypospolitej Polskiej za równorzędne, na kierunku co do którego na podstawie art. 7 pkt. 1b ustawy z dnia 7 maja 2009 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie (…) stwierdzi, że zakresem kształcenia obejmuje on wiedzę teoretyczną w zakresie wskazanym w art. 9 ust. 1 i 2 ustawy,
3) poszczególne egzaminy z wiedzy teoretycznej, jeżeli zdał on egzaminy w ramach postępowania kwalifikacyjnego prowadzonego przez organ uprawniony do nadawania uprawnień biegłego rewidenta w innym państwie Unii Europejskiej, co do których stwierdzi, że zakresem kształcenia obejmują wiedzę teoretyczną w zakresie wskazanym w art. 9 ust. 1 i 2 ustawy,
Uchwała nr 632/1/2015
Komisji Egzaminacyjnej z dnia 16 stycznia 2015 r. w sprawie zaliczenia poszczególnych egzaminów z wiedzy teoretycznej zdanych w ramach postępowania kwalifikacyjnego prowadzonego przez organ uprawniony do nadawania uprawnień biegłego rewidenta w innym państwie Unii Europejskiej
Uchwała nr 673/5/2015
Komisji Egzaminacyjnej z dnia 15 maja 2015 r. o zmianie uchwały w sprawie zaliczenia poszczególnych egzaminów z wiedzy teoretycznej zdanych w ramach postępowania kwalifikacyjnego prowadzonego przez organ uprawniony do nadawania uprawnień biegłego rewidenta w innym państwie Unii Europejskiej
Załącznik 1 - wniosek o zaliczenie egzaminu
Załącznik 2 - tabela uzgodnień zakresu tematycznego - wzór
Tabele uzgodnień zakresu tematycznego z egzaminów (wersje edytowalne):
Uwaga: Do wniosku należy załączyć tabelę uzgodnień zakresu tematycznego dla każdego egzaminu, zakres tematyczny egzaminów w postępowaniu kwalifikacyjnym na biegłych rewidentów jest zapisany w kolumnie, która nie podlega edycji.
4) egzamin z prawa podatkowego, jeśli kandydat posiada uprawnienia inspektora kontroli skarbowej lub tytuł doradcy podatkowego.
Wnioski o zaliczenie egzaminów będą rozpatrywane po wcześniejszym wniesieniu opłaty wynoszącej 2% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.
Opłaty należy wnosić, bez uprzedniego powiadomienia, na indywidualne rachunki bankowe, podając w opisie przelewu: imię i nazwisko kandydata, numer ewidencyjny i dopisek "opłata za wniosek".
Uchwała nr 2781/52/2015
Krajowej Rady Biegłych Rewidentów z dnia 10 lutego 2015 r. w sprawie wysokości opłat za rozpatrzenie wniosków, o których mowa w art. 9 ust. 5, 5a, 5c, 6 ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym.
Zgodnie z art. 72 ustawy z dnia 7 maja 2009 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym Komisja Nadzoru Audytowego zatwierdziła uchwałę w dniu 11 marca 2015 r.
SebaNWD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 12:16   #27
greenlady2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Biegły rewident

Witam Was wszystkie.
Właśnie dostałam odpowiedż o zakwalifikowaniu sie na kandydata do Kibr- u. Czy jest może jakas bratnia dusza, jtóra stoi pzred podobnym zadaniem?
greenlady2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 16:31   #28
anullkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 17
Dot.: Biegły rewident

Witam

Czy aby przystąpić do egzaminów na biegłego trzeba mieć doświadczenie zawodowe?
anullkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 09:10   #29
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Biegły rewident

nie
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:00   #30
anullkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 17
Dot.: Biegły rewident

Dzięki za odp. Mam jeszcze kilka pytań.
Miejsce przeprowadzenia egzaminów wybiera się tylko jedno, czy można więcej? Co jeśli w danym mieście nie będzie egzaminu? Jeśli wyślę zgłoszenie do KiBR-u, a nie przystąpię do egzaminów, to czy mogę za rok znów wysłać zgłoszenie?
anullkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-23 22:46:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.