Nagła, "nieświadoma" zmiana diety - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-21, 14:51   #1
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402

Nagła, "nieświadoma" zmiana diety


Witam, uściślając temat: chodzi mi o mój tryb życia.
Od zawsze odżywiam się zdrowo, staram się być aktywna, ostatnio jednak moja aktywność się mocno zwiększyła, tj. codziennie pokonuję ok 10km rowerem, zamiast kisić się w mzk (przeprowadziłam się niedawno, łatwiej mi poznać miasto na rowerze niż w autobusie).
Co do diety, opierała się głównie na warzywach, produktach mącznych, rzadko jadłam chleb i ryby, sery itp., mięso raczej lubiłam, piłam bardzo dużo wody, naturalne soki owocowe i warzywne, paliłam ok. pół paczki papierosów dziennie, piłam 2 kawy z mlekiem.
Od momentu przeprowadzki i zwiększenia tym samym aktywności fizycznej (wprowadziłam się ok 2 tygodni temu) całkowiecie mi się organizm poprzestawiał, codziennie mogłabym jeść ryby (i jem, nawet do 1kg dziennie w różnych postaciach), wody piję około 4-5litrów, bo mam ogromne pragnienie, jednak na widok kawy mdli mnie, na sam widok mięsa ląduję z głową w toalecie, pożeram mnóstwo warzyw, nieważne jakich, surowych czy nie, tak samo owoce, co więcej, nie mogę znieść zapachu dymu papierosowego, mimo, że od 3 lat palę regularnie, za to zasmakowały mi winogronowe cygaretki, które mogłabym wypalić z 5 pod rząd instynktownie czuję, że mam na coś ochotę.
Nie mam pojęcia, skąd u mnie taka zmiana.
Zrobiłam badania krwi, lekarz stwierdził, że wszystko pięknie i w normie. Na wszelki wypadek zajrzałam do gina, o żadnej ciązy nie ma mowy.
Wiecie, dlaczego nagle mi się "poprzestawiało" ? Raczej nie wiem, co jeszcze powinnam zrobić, w każdym razie od momentu przenosin nie zmieniałam lekarstw (cilest, metocard), stresu nie miałam, co więcej, okolicę znałam wczesniej z grubsza, więc nie jest to zupełnie nowe srodowisko, szczególnie, że mieszkam tu z tżtem.

Rozumiecie coś?
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 15:05   #2
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Nagła, "nieświadoma" zmiana diety

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Witam, uściślając temat: chodzi mi o mój tryb życia.
Od zawsze odżywiam się zdrowo, staram się być aktywna, ostatnio jednak moja aktywność się mocno zwiększyła, tj. codziennie pokonuję ok 10km rowerem, zamiast kisić się w mzk (przeprowadziłam się niedawno, łatwiej mi poznać miasto na rowerze niż w autobusie).
Co do diety, opierała się głównie na warzywach, produktach mącznych, rzadko jadłam chleb i ryby, sery itp., mięso raczej lubiłam, piłam bardzo dużo wody, naturalne soki owocowe i warzywne, paliłam ok. pół paczki papierosów dziennie, piłam 2 kawy z mlekiem.
Od momentu przeprowadzki i zwiększenia tym samym aktywności fizycznej (wprowadziłam się ok 2 tygodni temu) całkowiecie mi się organizm poprzestawiał, codziennie mogłabym jeść ryby (i jem, nawet do 1kg dziennie w różnych postaciach), wody piję około 4-5litrów, bo mam ogromne pragnienie, jednak na widok kawy mdli mnie, na sam widok mięsa ląduję z głową w toalecie, pożeram mnóstwo warzyw, nieważne jakich, surowych czy nie, tak samo owoce, co więcej, nie mogę znieść zapachu dymu papierosowego, mimo, że od 3 lat palę regularnie, za to zasmakowały mi winogronowe cygaretki, które mogłabym wypalić z 5 pod rząd instynktownie czuję, że mam na coś ochotę.
Nie mam pojęcia, skąd u mnie taka zmiana.
Zrobiłam badania krwi, lekarz stwierdził, że wszystko pięknie i w normie. Na wszelki wypadek zajrzałam do gina, o żadnej ciązy nie ma mowy.
Wiecie, dlaczego nagle mi się "poprzestawiało" ? Raczej nie wiem, co jeszcze powinnam zrobić, w każdym razie od momentu przenosin nie zmieniałam lekarstw (cilest, metocard), stresu nie miałam, co więcej, okolicę znałam wczesniej z grubsza, więc nie jest to zupełnie nowe srodowisko, szczególnie, że mieszkam tu z tżtem.

Rozumiecie coś?
Poważnie? Przez dwa tygodnie masz ochotę na inne pokarmy i już latasz po lekarzach? Też nie mam ochoty na jedzenie i kawę, za to piję dużo wody, myślałam że to przez pogodę, ale może powinnam się udać do kilku specjalistów?
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 16:28   #3
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Nagła, "nieświadoma" zmiana diety

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Witam, uściślając temat: chodzi mi o mój tryb życia.
Od zawsze odżywiam się zdrowo, staram się być aktywna, ostatnio jednak moja aktywność się mocno zwiększyła, tj. codziennie pokonuję ok 10km rowerem, zamiast kisić się w mzk (przeprowadziłam się niedawno, łatwiej mi poznać miasto na rowerze niż w autobusie).
Co do diety, opierała się głównie na warzywach, produktach mącznych, rzadko jadłam chleb i ryby, sery itp., mięso raczej lubiłam, piłam bardzo dużo wody, naturalne soki owocowe i warzywne, paliłam ok. pół paczki papierosów dziennie, piłam 2 kawy z mlekiem.
Od momentu przeprowadzki i zwiększenia tym samym aktywności fizycznej (wprowadziłam się ok 2 tygodni temu) całkowiecie mi się organizm poprzestawiał, codziennie mogłabym jeść ryby (i jem, nawet do 1kg dziennie w różnych postaciach), wody piję około 4-5litrów, bo mam ogromne pragnienie, jednak na widok kawy mdli mnie, na sam widok mięsa ląduję z głową w toalecie, pożeram mnóstwo warzyw, nieważne jakich, surowych czy nie, tak samo owoce, co więcej, nie mogę znieść zapachu dymu papierosowego, mimo, że od 3 lat palę regularnie, za to zasmakowały mi winogronowe cygaretki, które mogłabym wypalić z 5 pod rząd instynktownie czuję, że mam na coś ochotę.
Nie mam pojęcia, skąd u mnie taka zmiana.
Zrobiłam badania krwi, lekarz stwierdził, że wszystko pięknie i w normie. Na wszelki wypadek zajrzałam do gina, o żadnej ciązy nie ma mowy.
Wiecie, dlaczego nagle mi się "poprzestawiało" ? Raczej nie wiem, co jeszcze powinnam zrobić, w każdym razie od momentu przenosin nie zmieniałam lekarstw (cilest, metocard), stresu nie miałam, co więcej, okolicę znałam wczesniej z grubsza, więc nie jest to zupełnie nowe srodowisko, szczególnie, że mieszkam tu z tżtem.

Rozumiecie coś?
A co w tym dziwnego?
Ryby Ci się chce-jesz rybę.
A że od papierosów Ci się robi niedobrze-to tylko lepiej.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 22:51   #4
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Nagła, "nieświadoma" zmiana diety

Ano serio, latam. Dla osoby, która raczej nie lubiła ryb, jedzenie ich codziennie po kilogramie lub więcej to jednak cos dziwnego. Niepokoi mnie też to, że nie mogę znieść widoku wszystkich moich ulubionych potraw, za to zjadam te, których do tej pory raczej nie lubiłam. Dla mnie to dziwne, dlatego też pytam.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 10:30   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nagła, "nieświadoma" zmiana diety

może po prostu organizm mówi ci, czego mu brakuje - w tym momencie np. ryb. ja też miałam niedawno fazę na ryby i codziennie je jadłam. mdli cię od fajek - rzuć je w cholerę.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 12:21   #6
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Nagła, "nieświadoma" zmiana diety

ja wiem... jest gorąco? mi się latem nie chce jeść 90% rzeczy które jem przez resztę roku także nie ogarniam paniki
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 14:49   #7
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Nagła, "nieświadoma" zmiana diety

Jeszcze nie panikuję sęk w tym, że mi się chce jeść, dużo jeść, jak zawsze, z tym, że zupełnie inne rzeczy, pytałam, bo w głowie miałam, że to może jakieś niedobory wit. etc.
Ale dziekuję za odpowiedzi
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 13:09   #8
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nagła, "nieświadoma" zmiana diety

ale co w tym złego?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:51   #9
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Nagła, "nieświadoma" zmiana diety

E tam, złego. Dziwi mnie tylko, co mi się poprzestawiało myślałam, że potwierdzą się moje podejrzenia co do jakiś niedoborów.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 08:17   #10
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: Nagła, "nieświadoma" zmiana diety

Apetyt na ryby to często wynik braku fosforu. Poczytaj o niedoborach witamin i składników mineralnych - być może masz jakiś większy deficyt i organizm próbuje teraz uzupełnić braki.

Masz jakieś inne niepokojące objawy? Bo same zmiany w trybie żywienia nie są raczej przyczyną do zmarwtień
__________________
Moje gotowanie i recenzowanie - bezglutenowo, bezmlecznie, bezcukrowo, rozdzielnie, paleo.

http://readthelabel.pl
https://www.facebook.com/doreadthelabel
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.