Spalanie mięśni nóg- katabolizm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-13, 16:27   #1
schudnijsuko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Angry

Spalanie mięśni nóg- katabolizm


Otóż od dziecka miałam nawyk chodzenia na palcach, przez ten cały czas bardzo rowinęły mi się mięśnie nóg a zwłaszcza łydek, są wręcz ogromne i nieproporcjonalne do reszty ciała gdyż od pasa w górę jestem bardzo szczupła. Mam z tego powodu kompleksy a nogi to moje największe utrapienie. Ostanio czytałam o kataboliźnie mięśni i chciałabym sprawdzić czy jest szansa za mniejszenie masy mięśniowej nóg a w szczególnosci łydek. Od jakiegoś tygodnia zmieniłam sposób odrzywiania, jem mniej a częściej, nisko kaloryczne, piełnoziarniste produkty, piję dużo wody oraz zieloną herbatę do tego owoce i ważywa. Oczywiście unikam słodyczy i wszelkich sztucznych niezdrowych rzeczy jak ognia. Ale to nie wszystko, aby wysilić mięśnie musiałabym ćwiczyć, więc postawiłam na bieganie. Biegam o godz. 21 ( 3h przed nic nie jem, gdyż mój ostatni posiłek jest o 18) staram sie biegać coraz dłużej, cwicze nad kondycja i narazie jest to jakieś 30 min wolnego spokojnego truchtu, chwila marszu i znów bieg. Kiedy kończę biegać w domu piję tylko filiżankę zielonej herbaty i kładę się spać . Czy przez to mogę doprowadzić do katabolizmu ?
schudnijsuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 21:41   #2
ksiadz_robak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 38
Dot.: Spalanie mięśni nóg- katabolizm

Na pewno nie przez bieganie - jeśli chcesz zmniejszyć masę mięśniową, nie możesz owych mięśni używać zbyt intensywnie. Proponowałbym raczej ćwiczenia klatki piersiowej, rąk , brzucha (w rozsądnych granicach, nie chcesz chyba wyglądać jak Marit Bjoergen ). Odradzam zresztą zbyt mocne "wyszczuplenie" nóg w ten sposób - można się pozbyć 3-4 cm ale nie więcej.

No i generalnie nie warto przesadzać w drugą stronę - piszesz, że od pasa w górę jesteś szczupła, może za bardzo?... Patrząc na Twój nick można różne rzeczy pomyśleć. Nie wiem - może to mój męski punkt widzenia ale grochowe tyczki nie podobają mi się specjalnie...

Edytowane przez ksiadz_robak
Czas edycji: 2013-06-13 o 21:48
ksiadz_robak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 13:57   #3
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Spalanie mięśni nóg- katabolizm

Cytat:
Napisane przez schudnijsuko Pokaż wiadomość
Otóż od dziecka miałam nawyk chodzenia na palcach, przez ten cały czas bardzo rowinęły mi się mięśnie nóg a zwłaszcza łydek, są wręcz ogromne i nieproporcjonalne do reszty ciała gdyż od pasa w górę jestem bardzo szczupła. Mam z tego powodu kompleksy a nogi to moje największe utrapienie. Ostanio czytałam o kataboliźnie mięśni i chciałabym sprawdzić czy jest szansa za mniejszenie masy mięśniowej nóg a w szczególnosci łydek. Od jakiegoś tygodnia zmieniłam sposób odrzywiania, jem mniej a częściej, nisko kaloryczne, piełnoziarniste produkty, piję dużo wody oraz zieloną herbatę do tego owoce i ważywa. Oczywiście unikam słodyczy i wszelkich sztucznych niezdrowych rzeczy jak ognia. Ale to nie wszystko, aby wysilić mięśnie musiałabym ćwiczyć, więc postawiłam na bieganie. Biegam o godz. 21 ( 3h przed nic nie jem, gdyż mój ostatni posiłek jest o 18) staram sie biegać coraz dłużej, cwicze nad kondycja i narazie jest to jakieś 30 min wolnego spokojnego truchtu, chwila marszu i znów bieg. Kiedy kończę biegać w domu piję tylko filiżankę zielonej herbaty i kładę się spać . Czy przez to mogę doprowadzić do katabolizmu ?
Jesteś pewna, że właśnie od tego, o czym mówisz? Ja całe życie chodzę z pięty, a mój brat na palcach, a to ja mam masywniejsze łydki, a on smukłe

Proponuję skonsultować sprawę z trenerem, oni się znają na takich mykach. Z tego, co wiem, to raczej bieganiem, chodzeniem ani rowerkami nie zmniejszysz mięśni, tylko wręcz przeciwnie. Wiesz kto musi dbać o to, żeby mięśnie łydek nie rozwinęły się nadmiernie? Tancerze baletu klasycznego. Oni robią dużo ćwiczeń rozciągających, no i oczywiście tańczą dużo a np. nie wolno im dużo jeździć na rowerze.

Stosując restrykcyjną dietę niskokaloryczną i ćwiczenia możesz tylko powiększyć dysproporcje między górną częścią ciała a nogami, zdajesz sobie z tego sprawę?


Zdecydowanie polecam konsultację w sprawie zmniejszenia mięśni łydek z fachowcem - taka osoba oceni które mięśnie łydek masz nadmiernie rozwinięte i co może być przyczyną. Poza tym rób raczej ćwiczenia rozciągające, one nadają smuklejszy wygląd. I zastanów się czy przypadkiem lepszego efektu nie osiągniesz rozwijając inne partie mięśni.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 14:33   #4
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Spalanie mięśni nóg- katabolizm

Mam dokładnie ten sam problem i zmartwię Cię- nie zrobisz z tym nic.
Walczę z masywnym "dołem" kilka lat i nic.
A każde kolejne odchudzanie powoduje zwiększanie się dysproporcji między górnymi partiami ciała (z których chudnę ekspresowo) a dolnymi (w których zbiera mi się wszelki tłuszcz).
Z doświadczenia wiem i mam jedynie kilka wskazówek: unikaj przysiadów (tzw. squatsów)- choć fajnie ujędrniają skórę, baaardzo rozbudowują mięśnie ud i pośladków, nogi stają się zbite, co wygląda chyba jeszcze gorzej...; nie ćwicz z obciążeniem; przy bieganiu lub jeździe na rowerze unikaj wbiegania/wjeżdżania pod górę. Jeśli już rower czy bieganie, to na płaskim terenie. Długo, ale nieintensywnie.

Ah, był okres, kiedy miałam szczupłe uda. Schudłam do... bardzo niskiego BMI. Ale góra wygląda jak u anorektyczki- rączki jak u małej dziewczynki, biust jeszcze mniejszy, niż mam, wszystkie żebra można było policzyć. I przy okazji zrujnowałam sobie zdrowie. Dlatego totalnie nie polecam. Ani to zdrowe, ani atrakcyjne (eh, ależ ja głupia byłam ).

Ah, i ostatnia rada: pokochaj siebie, jaką jesteś. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz, więc lepiej po prostu je zaakceptować.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 17:33   #5
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Spalanie mięśni nóg- katabolizm

Ale nick
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 10:51   #6
mamoska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: Spalanie mięśni nóg- katabolizm

Cytat:
Napisane przez schudnijsuko Pokaż wiadomość
Otóż od dziecka miałam nawyk chodzenia na palcach, przez ten cały czas bardzo rowinęły mi się mięśnie nóg a zwłaszcza łydek, są wręcz ogromne ...
Aha!!! Mam to samo. Zawsze w jak jestem w domu wspinam się bezwiednie na palce i popylam tak przez cały dzień. Moje łydki są ogromne (do 39-40 cm przy wzroście 162 ). Z tym, że szczuplutka nie jestem i 10 kg mogłabym bez szkody zrzucić.

Słyszałam, że dobre na rozbudowane łydki jest rozciąganie mięśni i jak koleżanki wyżej radzą - wysiłek, ale bez obciążenia.
mamoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 12:02   #7
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Spalanie mięśni nóg- katabolizm

Cytat:
Napisane przez schudnijsuko Pokaż wiadomość
Czy przez to mogę doprowadzić do katabolizmu ?
Do katabolizmu w ten sposób nie doprowadzisz.
Biegając i dbając o dietę możesz przemodelować wygląd łydek, zredukować tłuszczyk, zmienić proporcje.

Jak dziewczyny piszą, unikaj ćwiczeń siłowych, raczej duża intensywność, długie wysiłki (40 min).
Wtedy organizm sam może" zdecydować" i stopniowo zacząć zmniejszać niepotrzebną mu masę/tkankę mięsniową.
Sylwetki długodystansowców są smukłe, choć nie zawsze od takich ci ludzie zaczynali.


Cytat:
Biegam o godz. 21 ( 3h przed nic nie jem, gdyż mój ostatni posiłek jest o 18)

A to jest błąd. Około-treningowo (przed i po wysiłku) powinnaś jeść.
Poczytaj o tzw "oknie anabolicznym"

Edytowane przez wildclouds
Czas edycji: 2013-07-12 o 12:10
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.