krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-28, 21:48   #1
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552

krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?


Czesc,wielu z was mnie kojarzy ,otoz znowu schudlam aktualna waga 44,8 przy 175, wiem zabijcie mnie. Dzien w dzien rycze,bo chce wygladac jak czlowiek i jem serio wiele.Najgorsze jest to ,że moja siostra nie je prawie nic,a ja sie do niej porownuje,jest ladna,studiuje,korzysta z zycia ,tymczasem ja pracuje i jem.

Chce strasznie z tego wyjsc,lecz nie mam motywacji,nie mam wsparcia. Chcialam iscznow na terapie,mama stwierdzila,ze znpowu zrobia ze mnie psychola,ktorym jak twierdzi nie jestem,
Menu przykładowe
sniadanie
500ml mleka+3lyzki manny+garsc zmiksowanych troskawek+jakies 7 włoskich (sama skubie)

II
serek wiejski 250g+kromka razowca z 2plastrami szynki,maslem,ogorem,szcz ypiorem
kromka razowca z twarogiem tlustym babci i cynamonem

obiad
woreczek ryzu+duze jablko+180g naturalnego jogurtu+lyzka kokosu+lyzka migdalow

podwieczorek
250g twarogu poltlustego z miseczka malin

kolacja
tost z razowca z serem zoltym 2plastry i szynka
kromka razowca z polowa makreli w pomidorach
kromka razowca z grubo posmarowanym serkiem bialym,camembcertem i rzerzuszką


10 wloskich przy tv i ogromne starte jablko z marchewką i polową kefiru

ruch? jakies 6 h stania za ladą w sumie sie nie ruszam.
Mam male zapotrzebowanie i powinnam na tym tyć,tymczasem jest coraz gorzej.
Proszę jak przestać patrzeć na to co jedzą inni?
moja siostra dziś zjadła
kromke razowca z jajkiem
2gryzy pizzerinki
3ziemniaki okraszone margaryna z cebulka +szklanka kefiru
3chipsy

Od tygodnia je podobnie.zaraz schudnie w mgnieniu oka,a ja musze tyc...
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 07:34   #2
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Czesc,wielu z was mnie kojarzy ,otoz znowu schudlam aktualna waga 44,8 przy 175, wiem zabijcie mnie. Dzien w dzien rycze,bo chce wygladac jak czlowiek i jem serio wiele.Najgorsze jest to ,że moja siostra nie je prawie nic,a ja sie do niej porownuje,jest ladna,studiuje,korzysta z zycia ,tymczasem ja pracuje i jem.

Chce strasznie z tego wyjsc,lecz nie mam motywacji,nie mam wsparcia. Chcialam iscznow na terapie,mama stwierdzila,ze znpowu zrobia ze mnie psychola,ktorym jak twierdzi nie jestem,
Menu przykładowe
sniadanie
500ml mleka+3lyzki manny+garsc zmiksowanych troskawek+jakies 7 włoskich (sama skubie)

II
serek wiejski 250g+kromka razowca z 2plastrami szynki,maslem,ogorem,szcz ypiorem
kromka razowca z twarogiem tlustym babci i cynamonem

obiad
woreczek ryzu+duze jablko+180g naturalnego jogurtu+lyzka kokosu+lyzka migdalow

podwieczorek
250g twarogu poltlustego z miseczka malin

kolacja
tost z razowca z serem zoltym 2plastry i szynka
kromka razowca z polowa makreli w pomidorach
kromka razowca z grubo posmarowanym serkiem bialym,camembcertem i rzerzuszką


10 wloskich przy tv i ogromne starte jablko z marchewką i polową kefiru

ruch? jakies 6 h stania za ladą w sumie sie nie ruszam.
Mam male zapotrzebowanie i powinnam na tym tyć,tymczasem jest coraz gorzej.
Proszę jak przestać patrzeć na to co jedzą inni?
moja siostra dziś zjadła
kromke razowca z jajkiem
2gryzy pizzerinki
3ziemniaki okraszone margaryna z cebulka +szklanka kefiru
3chipsy

Od tygodnia je podobnie.zaraz schudnie w mgnieniu oka,a ja musze tyc...

tyle ode mnie
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 13:14   #3
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

Mam rozumiec,ze to ironia.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 18:52   #4
cud_natury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 112
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

... jej nie udaj już prosze... bo fakt ja byłam (i jestem?) denerwująca ale Ty także.. ciągle porównania do siostry... a czemu? co Cię ona obchodzi? i wcale nie jesz dużo.. tak zapchaj się jabłkiem to na pewno przytyjesz ;/ może jednak szpital?
cud_natury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 21:25   #5
olalipiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 40
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

naprawdę nie jesz dużo, zauważ, że jesz przede wszystkim białko i owoce. Może i śniadanie jest duże, ale tylko objętościowo, bo do pół litra mleka dodajesz jedynie (!) 3 łyżki kaszy, a do tego owoce; brakuje rzeczy, które "podbijają kaloryczność". OK, jesz kilkanaście orzechów i 2 łyżki wiórków kokosowych/migdałów, ale powiedzmy sobie szczerze, to jest dawka dla osoby na utrzymaniu, a nie na P; jesz trochę chleba, ale pytanie: jak duże są te kromki (bo razowce zazwyczaj mają bardzo małe)?
Nie twierdzę, że na przytyciu należy objadać się słodyczami, ale kilka kostek czekolady/kawałek ciasta itp. nie zaszkodziłyby, a zawsze zjadłabyś więcej
Zauważ, że w pracy cały czas stoisz, więc jesteś o wiele bardziej aktywna niż osoby, które cały czas siedzą za biurkiem, więc nie przesadzaj już z tym niskim zapotrzebowaniem na kalorie
Podsumowując, jesz dość dużo, ale mnóstwo rzeczy jest stosunkowo niskokalorycznych, więc coś należy zmienić
I nie powinnaś porównywać się do siostry. Jeśli ona dobrze się czuje jedząc tyle, to jej problem, moja siostra też je o wiele mniej niż ja i jakoś żyję z tym faktem i mam się dobrze
olalipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 01:58   #6
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

Ludzie! Przeciez to nie o jadlospis chodzi (nie wiem po co je ciagle wklejesz, skoro kazdy je widzial po 100 razy) tylko o to, ze sie porownuje do siostry. Prawda jest taka, ze Bibiannaa moze wkleic super jadlospis na P, ale bedzie chodzic w kolko po pokoju o czym juz nie wspomni.

Masz zamiar sie wyprowadzic? Skoro masz taki toksyczny stosunek z siostra to bylaby moja pierwsza mysl.

P.S.: Nie wolno podawac wagi na tym forum...
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 11:00   #7
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

Czyli co mam siedziec caly dzien na dupie przed telewizorem i zrec?
Boje sie,ze ona schudnie bedzie jeszcze piekniejsza i jeszcze bardziej rozhcwytywana i wielbiona.
A ja utyje jak swinia..chcialabym cwiczyc cos,zeby nie meic wyrzutow i sflaczalego ciala.
Jak stoje lub chodze nie ma wyrzutow.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 12:43   #8
olalipiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 40
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

nikt nie każe ci siedzieć przed telewizorem i się obżerać, wyjdź, poćwicz, proszę bardzo; w przytyciu nie chodzi o obrośnięcie tłuszczem, tylko o nabranie masy (w tym trochę tłuszczu), ale żeby zrobić to sensownie należy ćwiczyć, nawet po to, żeby zupełnie nie stracić siły w mięśniach; ja też teraz staram się przytyć, chociaż wszyscy wokół mnie się odchudzają i jedzą jak ptaszki, ale ja się nie przejmuję, jem na co mam w danej chwili ochotę(właśnie zjadłam prawie pół dużego opakowania lodów, bo chciałam )
ty też nie powinnaś się oglądać na innych i przede wszystkim powinnaś zrozumieć, że przytycie jest dla ciebie bardzo ważne (jestem takiego samego wzrostu a ważę 10 kg więcej), nie da się normalnie funkcjonować z taką wagą, nawet jeśli ci się wydaje, że można
Nie myśl o swojej siostrze, jeśli przytyje/schudnie/utrzyma wagę to jej problem, a ciągłe porównywanie się do niej na pewno ci nie pomoże. Zastanów się nad tym
olalipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 13:58   #9
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

Bibiannaa- ja np bardzo chciałabym Ci pomóc, ale Cię za groma nie rozumiem. Serio, ja nie rozumiem, co ty tutaj wypisujesz. Zazdrościsz siostrze, że jest zgrabna i ładna. Myślisz, że ty z bmi 14 wyglądasz ładniej?
2. Nikt Ci nie każe przytyć jak świnka. przytyj do tych 55kg i będzie dobrze. i nie żal się że 'o boże, a jak nie zatrzymam tycia', bo to już nie nasz problem i nikt ci w tym nie pomoże. musisz mieć samokontrolę, a nie tylko się użalać nad sobą i prosić w kółko o pomoc. bez twojego wkładu nic nie wyjdzie.
3. jedz te 3tyskcal, wieczorem, czy kiedyś wyjdź na spokojny rower na godzinkę. spalisz nie więcej niż 300kcal pewnie. a wyrzutów nie będzie. mi pomagało. ale ja w porównaniu z tobą to jestem chyba zdrowa.
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 14:41   #10
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

Niby nie powinnam na nia patrzec,ale co mam zrobic skoro nie umiem? A moge np sobie robic 200skokow na skakance,jakies 100skretosklonow,100krece n tulowiem,100polprzysiadow ? A reszte dnia odpoczywac ? Bede jadla 2500
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 15:40   #11
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Niby nie powinnam na nia patrzec,ale co mam zrobic skoro nie umiem? A moge np sobie robic 200skokow na skakance,jakies 100skretosklonow,100krece n tulowiem,100polprzysiadow ? A reszte dnia odpoczywac ? Bede jadla 2500
Ech, na prawdę nie ważne ile bedziesz robić podskokow, skoro dalej przejmujesz sie siostra...

Ponawiam pytanie: planujesz sie wyprowadzić?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 22:53   #12
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

Tak,za rok. Dzis powie wam zjadlam ladne 2600kcal,zrobilam tylko te cwiczenia o ktorych napisalam i spedzilam wieksza czesc dnia w aucie zwiedzajac sobie pochmurna pogode ze znajomymi. Nie wiem co jadla siostra i sie nie martwie tym poki co. Zobaczymy jak bedzie jutro. Pragne miec zdrowe,ladne zadbane cialo,wiem,ze musze teraz jesc duzo,aby do tego dazyc i nie katowac sie,bo czlowiek w cioagu dnia siedzi i zyje.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 22:56   #13
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

Widzisz potraktuj ten rok jako przygotowanie do samodzielnego życia, czy cos w tym stylu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 14:00   #14
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Czyli co mam siedziec caly dzien na dupie przed telewizorem i zrec?
Boje sie,ze ona schudnie bedzie jeszcze piekniejsza i jeszcze bardziej rozhcwytywana i wielbiona.
A ja utyje jak swinia..chcialabym cwiczyc cos,zeby nie meic wyrzutow i sflaczalego ciala.
Jak stoje lub chodze nie ma wyrzutow.
Przeczytaj to sobie jeszcze raz i odpowiedz na pytanie: co jest problemem, że nie tyjesz? Czemu jesz jak jesz?
Widzisz, że to nie tycie, nie jedzenie, nie meniu jest problemem. Rozmawiałaś o tym z psychologiem? Zaburzenia odżywiania rzadko są jedynie chęcią bycia chudym.
Powiedz o tym lekarzowi. Ty nigdy nie przytyjesz, bo porównujesz się do siostry i jej zazdrościsz, nie chcesz być gorsza, grubsza. Nie przytyjesz z takim nastawieniem.
Do lekarza marsz!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 19:39   #15
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

Autorko wątku? Jak się trzymasz?
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 18:02   #16
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: krok w przod,krok w tył. Czy ktoś też walczy?

Waga niska,jem te 2500kcal dziennie. Juz nie chodze do pracy.wykonuje sobie 3razy dziennie cwiczenia po 10 min tak dla wlasnej kondycji skory. Jesli chodzi o siostre jest lepiej nie przywiazuje wagi do tego co ona je ,skupiam sie na sobie
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.