pryszcze po depilacji wąsika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-18, 01:52   #1
ldyysp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Unhappy

pryszcze po depilacji wąsika


Witam,
mój problem jest następujący - jakiś czas temu postanowiłam wydepilować wąsik (choć nie jest intensywny, czuję pewien dyskomfort). Kupiłam specjalny krem do golenia wąsika, niestety, efekty były straszne, wyskakiwało mi mnóstwo białych krost, pomyślałam, że krem mnie uczula i odstawiłam go. Jednak po odrośnięciu znów wąsik mi bardzo przeszkadzał, przejrzałam wszystkie fora i postanowiłam depilować pęsetą (nie jest gęsty, więc dla mnie to żaden problem) - ale tutaj, o dziwo, to samo.... Nigdy nie miałam żadnych problemów skórnych, a nagle zaczęło mnie wysypywać na potęgę (tylko w miejscu wąsika). Od 2-3 miesięcy przestałam całkowicie golić wąsik i wszystko się unormowało, znów mam nienaganną cerę, więc jestem pewna, że jest jakiś związek między depilacją a problemem.
Moje pytanie brzmi, co zrobić, skoro, jak czytałam na wielu stronach, pęseta to najlepsze wyjście, a mi zarówno po kremie jak i pęsecie wysypują pryszcze w miejscu depilacji?
przejrzałam już chyba cały internet i nie znalazłam podobnego przypadku, może ktoś miał podobnie? proszę o porady, bo chciałabym wydepilować wąsik, ale chciałabym uniknąć tego efektu...
ldyysp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 11:15   #2
kinga01
Przyczajenie
 
Avatar kinga01
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: pryszcze po depilacji wąsika

To prawdopodobnie zapalenie mieszków włosowych. Miejsce depilacji posmaruj Sudocremem i problem z głowy.
kinga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 12:48   #3
ldyysp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: pryszcze po depilacji wąsika

np. depilując na wieczór i posmarować na całą noc? jak najlepiej?
ldyysp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 18:13   #4
kinga01
Przyczajenie
 
Avatar kinga01
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: pryszcze po depilacji wąsika

Przed depilacją najlepiej oczyść skórę, pozbądź się owłosienia i potem nałóż cienką warstwę sudocremu, jeśli robisz to wieczorem to nałóż na całą noc problem powinien zniknąć.
Natomiast jeśli po kilku dniach włoski zaczną odrastać i zauważysz, że zaczynają pojawiać się czerwone punkty możesz od razu posmarować, krem ma działanie odkażające i łagodzące jest naprawdę skuteczny i u mnie sprawdza się w 100%.
kinga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 18:17   #5
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: pryszcze po depilacji wąsika

Też mi się tak kiedyś zrobiło ale po depilacji woskiem. Myslałam że mi pozapychał pory i tyle. Normalnie w każdym porze skórnym zrobiła mi się ropna krostka.Wyglądało to strasznie. Teraz nie depiluje wąsika bo jest to chyba mój urojony problem jak się nie wpatruje z odległości 5 cm to go nie widzę
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 18:53   #6
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: pryszcze po depilacji wąsika

Mam to samo! Używam plastrów z woskiem i wyskakują takie wykwity, ciężko to nazwać pryszczami, właśnie bardziej wygląda jak zapalenie mieszka. Moja siostra też tak ma i chodzi na meszek do kosmetyczki,bo potem nic jej nie jest. Więc może warto iść do salonu i spróbować?
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 20:12   #7
ldyysp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: pryszcze po depilacji wąsika

dzięki dziewczyny za odpowiedzi, w takim razie spróbuję wypróbować metodę z sudocremem i zobaczymy co z tego będzie... chociaż boję się trochę, bo długo doprowadzałam skórę do poprzedniego stanu, ale jak nie spróbuję,nie będę wiedzieć czy to działa ;p
ldyysp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-18 21:12:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.