Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-19, 14:43   #3901
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Unhappy Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja niestety nie potrafie sobie sama z tym porodzić, bo sama do końca nie wiem czy w danym kolorze jest mi dobrze
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 15:10   #3902
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, ja również bardzo prosiłabym Was o pomoc w doborze typu Kibbe, zupełnie nie potrafię obiektywnie ocenić twarzy Wiadomo, że zawsze to jednak inaczej, jak ktoś inny na nas spojrzy.

Jesli chodzi o figurę to wzrost 168 cm, waga w normie, typ figury- gruszka, duże wcięcie w talii, delikatne, zaokrąglone ramiona.

Ale bardziej w sumie interesuje mnie ocena twarzy, bo na figurę jakoś aż tak nie zwracam uwagi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20151205_163626.jpg (111,0 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20151205_164513 (1).jpg (122,6 KB, 39 załadowań)
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 16:16   #3903
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zależy w czym jest Ci najlepiej Tak na 1 rzut bym powiedziała, że SG, może SN, może R.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 17:19   #3904
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Zależy w czym jest Ci najlepiej Tak na 1 rzut bym powiedziała, że SG, może SN, może R.
Na codzień wybieram oversizowe rzeczy w stonowanych kolorach. W mojej szafie przeważają beże, granaty, biel, czerń, szarności, jeans, dużo jasnego niebieskiego koloru. Dobrze mi w spódnicach ołówkowych i w rozkloszowanych spódniczkach, sukienkach. Wydaje mi się, że nie jestem w stanie jednak wyglądać sexownie, pomimo założenia na siebei typowo sexownych rzeczy Wydaje mi się, że nie pasuje to zupełnie do mnie a i sama w takim wydaniu czuję się niezręcznie i głupio.
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 17:29   #3905
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mi na pierwszy rzut oka wyglądasz na Soft Gamine
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 17:35   #3906
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Mi na pierwszy rzut oka wyglądasz na Soft Gamine
To był jeden z typów, na który stawiałam
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 17:43   #3907
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Hermiona111 Pokaż wiadomość
Na codzień wybieram oversizowe rzeczy w stonowanych kolorach. W mojej szafie przeważają beże, granaty, biel, czerń, szarności, jeans, dużo jasnego niebieskiego koloru. Dobrze mi w spódnicach ołówkowych i w rozkloszowanych spódniczkach, sukienkach. Wydaje mi się, że nie jestem w stanie jednak wyglądać sexownie, pomimo założenia na siebei typowo sexownych rzeczy Wydaje mi się, że nie pasuje to zupełnie do mnie a i sama w takim wydaniu czuję się niezręcznie i głupio.
To by też sugerowało SG in my opinion. SG nie są sexy w taki kobiecy sposób, mają niewinny wdzięk
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-19, 17:51   #3908
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zastanawiam się nad tym i dla mnie to na 90% SG. Wyglądasz jak laleczka A opis Twojej figury brzmi też brzmi bardziej Yin.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 17:58   #3909
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad tym i dla mnie to na 90% SG. Wyglądasz jak laleczka A opis Twojej figury brzmi też brzmi bardziej Yin.
Zaraz to wszystko przeanalizuje, bo miałam z tymi typami straszny problem. Ze względu na moją figurę( gruszka) klasyfikowało mnie do typów, które w ogóle do mnie nie pasują. Tak jak dziewczyny mówicie, nie potrafię być seksowna w taki typowo kobiecy sposób. Sama figura(niby gruszka), ale też raczej nie jest taka seksualna, kobieca na pewno, ale nei seksowna. Dlatego postanowiłam skupić się na twarzy bardziej, nie zwróciłam wcześniej uwagi na SG, ale wydaje mi się, że to chyba faktycznie ten typ do mnie najabrdziej pasuje, bo odpadają wszystkie sexi.

Dziękuję Wam ogromnie za pomoc, bo ciągle się głowiłam
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 18:17   #3910
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Hermiona111 Pokaż wiadomość
Zaraz to wszystko przeanalizuje, bo miałam z tymi typami straszny problem. Ze względu na moją figurę( gruszka) klasyfikowało mnie do typów, które w ogóle do mnie nie pasują. Tak jak dziewczyny mówicie, nie potrafię być seksowna w taki typowo kobiecy sposób. Sama figura(niby gruszka), ale też raczej nie jest taka seksualna, kobieca na pewno, ale nei seksowna. Dlatego postanowiłam skupić się na twarzy bardziej, nie zwróciłam wcześniej uwagi na SG, ale wydaje mi się, że to chyba faktycznie ten typ do mnie najabrdziej pasuje, bo odpadają wszystkie sexi.

Dziękuję Wam ogromnie za pomoc, bo ciągle się głowiłam
A jaką masz różnicę między talią i biodrami? Jeśli masz bardzo wąską talię i pełne, szerokie biodra, to możesz też rozważyć R. U SG wcięcie w talii jest nieco mniejsze
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 18:41   #3911
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
A jaką masz różnicę między talią i biodrami? Jeśli masz bardzo wąską talię i pełne, szerokie biodra, to możesz też rozważyć R. U SG wcięcie w talii jest nieco mniejsze
Mam dosyć sporą różnicę, ale nie aż tak drastyczną(tak mi się wydaje). Powiedziałabym, że wcięcie w talii jest przyzwoite, ale nie ekstremalnie odznaczające się. Biodra są zaokrąglone. Biust bardzo mały. Do tego stosunkowo długie nogi i ręce.
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-19, 19:59   #3912
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A jak ramiona?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 20:01   #3913
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ramiona lekko spadziste, szczupłe, drobne, lekko zaokrąglone
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 20:54   #3914
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zazwyczaj R ma większą różnicę talia-biodra, sylwetka SG z kolei idzie mocniej w prostokąt (a to też jest możliwe nawet mają różnice 30cm), po prostu taka budowa ciała.
No ale jeśli czujesz się bliżej SG to wg mnie decyduje
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 21:03   #3915
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak, zdecydowanie bardziej przemawia do mnie SG. Dziękuję Wam bardzo dziewczyny za pomoc
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-20, 07:44   #3916
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, jaki typ urody zyskuje z opalenizną? Jest w ogóle tak podział, na typy które lepiej wyglądają w wersji bledszej i te, którym ładniej z opaloną skórą?
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-20, 10:16   #3917
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jaki typ urody zyskuje z opalenizną? Jest w ogóle tak podział, na typy które lepiej wyglądają w wersji bledszej i te, którym ładniej z opaloną skórą?
Nie wydaje mi się by to mogło wiele znaczyć. Możliwe, że opalenizna może bardziej służyć ciepłym/ocieplonym i mniej kontrastowym typom, ale raczej bym się też tego za mocno nie trzymała..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-20, 14:53   #3918
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się by to mogło wiele znaczyć. Możliwe, że opalenizna może bardziej służyć ciepłym/ocieplonym i mniej kontrastowym typom, ale raczej bym się też tego za mocno nie trzymała..

Bo to też zalezy od koloru włosów, oprawy oczu np. Opalenizna może trochę zmienić poziom kontrastu, na pewno uwydatnia nadton, przez co u bledszych osób dopiero zaczyna się rzucać w oczy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-20, 18:17   #3919
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

O cholera, to u mnie opalenizna podkręca kontrast ale baaardzo ciężko się opalam. Nigdy na brązowo.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-20, 18:55   #3920
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Bo to też zalezy od koloru włosów, oprawy oczu np. Opalenizna może trochę zmienić poziom kontrastu, na pewno uwydatnia nadton, przez co u bledszych osób dopiero zaczyna się rzucać w oczy.
Rozumiem ja dla przykładu wyglądam znacznie lepiej z opalenizną, stąd pytanie.
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-21, 11:44   #3921
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
O cholera, to u mnie opalenizna podkręca kontrast ale baaardzo ciężko się opalam. Nigdy na brązowo.
ja się opalam bardzo szybko - na szyi mam pieprzyki nowe, i nawet nie wiem, kiedy powstały - ale unikam słońca jak diabeł święconej wody. Opalanie męczy mnie przeokrutnie, między przez wrażliwe oczy a kontrast? Czy ja wiem, wydaje mi się, że ludzie patrzą na moją opaleniznę jeszcze bardziej powierzchownie

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2016-01-21 o 11:47
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-21, 19:29   #3922
ktfab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

rewelacyjny wątek! dziękuje teraz już wiem jaki jest mój typ urody
ktfab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 12:22   #3923
Bruneteczka90
Raczkowanie
 
Avatar Bruneteczka90
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej. Mam pytanie: czy DW bedzie pasowal brązer zamiast rozu na policzki?
Bruneteczka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 10:20   #3924
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Będzie, ale musi mieć chłodny odcień:
http://www.agwerblog.pl/2015/04/top-...-bronzery.html
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 10:42   #3925
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Bruneteczka90 Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytanie: czy DW bedzie pasowal brązer zamiast rozu na policzki?
Bronzer zamiast różu to nigdy nie jest dobry pomysł, bronzer jako bronzer lub do podkonturowania twarzy - jasne, tylko powinien być raczej chłodny i raczej czysty. Link podany przez Maggie Q może ci pomóc. Możesz też poszukać odpowiedniego koloru w sklepach z kosmetykami mineralnymi, np. kolorówka.pl, w Inglocie itd.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
ja się opalam bardzo szybko - na szyi mam pieprzyki nowe, i nawet nie wiem, kiedy powstały - ale unikam słońca jak diabeł święconej wody. Opalanie męczy mnie przeokrutnie, między przez wrażliwe oczy a kontrast? Czy ja wiem, wydaje mi się, że ludzie patrzą na moją opaleniznę jeszcze bardziej powierzchownie
Ja nawet nie pamiętam, kiedy miałam opaloną twarz. Chyba jako dziecko. Przestałam się opalać ok. 14 r. ż., od tego czasu mnie czasem złapie przy chodzeniu po mieście latem, zawsze mi się oczywiście najszybciej i najmocniej stopy opalają Raz byłam na wakacjach w Bułgarii i się opaliłam mocno, ale z wyjątkiem twarzy - to była porażka. Skóra pogrubiona, wysuszona i przebarwienia na plecach, które się utrzymywały ponad rok.

Mam wrażenie, że w zeszłym roku byłam nieuważna, nie używałam filtra na twarz latem, bo tak mało chodziłam po słońcu, że myślałam, że nie trzeba i troszkę mnie złapało, ale na tyle tylko, żeby mi obniżyć lekko kontrast, a nie na tyle, żeby był jakiś ciekawy kolor.

BTW mam wrażenie, że od okresu dorastania przez żeńskie hormony moja skóra się tak ładnie nie opala, jak w dzieciństwie, tylko pękają mi naczynka i robią się przebarwienia.


Raz jak byłam w liceum posmarowałam sobie ryło samooplaczem brązującym, z ciekawości, bo dostałam taki dobry, L'Oreala. Skóra wyglądała ładnie - równo, z połyskiem, kolor nie był taki zły, ale moja twarz raczej wyglądała gorzej niż bez opalenizny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-27, 12:58   #3926
eudoxia
Raczkowanie
 
Avatar eudoxia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 273
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witajcie, proszę o pomoc w dwóch kwestiach...
Pierwszy raz usłyszałam o teście Kibbe, z testu ktory zrobiłam online wychodzi, że jestem Gamine (to brzmi tysiąc razy lepiej niż chłopczyca. nie chcę być chłopczycą.)
Jestem niskiego wzrostu, nie mam wyraźnej talii ani bioder, mam małe dłonie i stopy. Ramiona raczej szersze niż biodra, mały biust. Jeśli ubiorę rurki i luźny T-shirt wyglądam trochę rzeczywiście jak chłopak. Twarz mam proporcjonalną - usta raczej pełniejsze, ale nie bardzo, średnie oczy, mały nos, okrągły kształt twarzy, niezbyt zarysowane kości policzkowe.
Czy jestem Gamine? Jeśli tak to jakim podtypem?

Druga kwestia to typ kolorystyczny. NAPRAWDĘ NIE MAM pojęcia, którym mogę być. Proszę o pomoc.

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Raczej w ciepłych, ale wyrazistych. Pastelowe nie za bardzo. Wyraziste, nasycone: zielenie, niebieskie, brązy choć nie lubię, czerwienie. Niebieskie i zielone odcienie, które mi odpowiadają, oznaczone są w pierwszym poście jako zimne, natomiast czerwienie i pomarańcze ciepłe. Nie potrafię ocenić, czy lepiej mi w zimnych czy w ciepłych, raz bywa tak raz tak…

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Czysta biel nie, wyglądam niezdrowo. Kremowa biel dobrze mi pasuje, miałam śmietankową suknię ślubną. Co do czerni trudno orzec, wydaje mi się że jest mi dobrze i w ciemnych szarościach i czystej czerni.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Raczej jaskrawe. Nawet ekstremalnie, dobrze mi w takich, choć często noszę też umiarkowane kolory.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Niespecjalnie, wyglądam wtedy niewyraziście, nieciekawie. Jeśli już to odrobinę zgaszone.
5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Jedne i drugie. Noszę zarówno złoto jak i srebro.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?
Nie przytłaczają, dobrze wyglądam.
7. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
W ogóle się nie opalam, tylko oparzam. Używam mocnego filtru, gdy zapomnę opalam się na czerwono, skóra szybko schodzi, ewentualnie skóra nabiera lekko orzechowego odcienia.

8. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?
Jasne, zielone, mają plamki i obwódkę. Oprawa oczu jest kompletnie blada, bez makijażu wyglądam jak niemowlę.
9. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Są delikatne piegi cały rok, choć latem intensywniejsze. Złociste, ciepłe
10. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne, bo pasujące kolory dobieramy do odcienia skóry. Zwróć uwagę, że każdy typ może mieć każdy kolor, ale różni się odcieniem.
Czy masz ciepły brzoskwiniowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor - czerwony czy różowy?

Raczej ciepły, rumienię się na różowo.
11. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Jasny (w dzieciństwie blond, teraz „stare złoto”, z przebłyskami. Farbuję na rudo i wyglądam naturalnie.)
12. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Pomiędzy koralem a nasyconą czerwienią

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!
eudoxia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-27, 17:46   #3927
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez eudoxia Pokaż wiadomość
Witajcie, proszę o pomoc w dwóch kwestiach...
Pierwszy raz usłyszałam o teście Kibbe, z testu ktory zrobiłam online wychodzi, że jestem Gamine (to brzmi tysiąc razy lepiej niż chłopczyca. nie chcę być chłopczycą.)
Jestem niskiego wzrostu, nie mam wyraźnej talii ani bioder, mam małe dłonie i stopy. Ramiona raczej szersze niż biodra, mały biust. Jeśli ubiorę rurki i luźny T-shirt wyglądam trochę rzeczywiście jak chłopak. Twarz mam proporcjonalną - usta raczej pełniejsze, ale nie bardzo, średnie oczy, mały nos, okrągły kształt twarzy, niezbyt zarysowane kości policzkowe.
Czy jestem Gamine? Jeśli tak to jakim podtypem?

Druga kwestia to typ kolorystyczny. NAPRAWDĘ NIE MAM pojęcia, którym mogę być. Proszę o pomoc.

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Raczej w ciepłych, ale wyrazistych. Pastelowe nie za bardzo. Wyraziste, nasycone: zielenie, niebieskie, brązy choć nie lubię, czerwienie. Niebieskie i zielone odcienie, które mi odpowiadają, oznaczone są w pierwszym poście jako zimne, natomiast czerwienie i pomarańcze ciepłe. Nie potrafię ocenić, czy lepiej mi w zimnych czy w ciepłych, raz bywa tak raz tak…

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Czysta biel nie, wyglądam niezdrowo. Kremowa biel dobrze mi pasuje, miałam śmietankową suknię ślubną. Co do czerni trudno orzec, wydaje mi się że jest mi dobrze i w ciemnych szarościach i czystej czerni.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Raczej jaskrawe. Nawet ekstremalnie, dobrze mi w takich, choć często noszę też umiarkowane kolory.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Niespecjalnie, wyglądam wtedy niewyraziście, nieciekawie. Jeśli już to odrobinę zgaszone.
5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Jedne i drugie. Noszę zarówno złoto jak i srebro.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?
Nie przytłaczają, dobrze wyglądam.
7. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
W ogóle się nie opalam, tylko oparzam. Używam mocnego filtru, gdy zapomnę opalam się na czerwono, skóra szybko schodzi, ewentualnie skóra nabiera lekko orzechowego odcienia.

8. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?
Jasne, zielone, mają plamki i obwódkę. Oprawa oczu jest kompletnie blada, bez makijażu wyglądam jak niemowlę.
9. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Są delikatne piegi cały rok, choć latem intensywniejsze. Złociste, ciepłe
10. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne, bo pasujące kolory dobieramy do odcienia skóry. Zwróć uwagę, że każdy typ może mieć każdy kolor, ale różni się odcieniem.
Czy masz ciepły brzoskwiniowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor - czerwony czy różowy?

Raczej ciepły, rumienię się na różowo.
11. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Jasny (w dzieciństwie blond, teraz „stare złoto”, z przebłyskami. Farbuję na rudo i wyglądam naturalnie.)
12. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Pomiędzy koralem a nasyconą czerwienią

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!

jak na razie pasuje mi prawdziwa wiosna, chociaż z tą biżuterią trochę mi się to kłóci... Możliwe, że jesteś TS która skłania się w stronę BS i dlatego możesz nosić i srebro i złoto. A może jakieś zdjęcie byś tu wrzuciła ? Byłoby pewnie pomocne
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-27, 20:33   #3928
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Moim zdaniem możesz rozważyć Czystą Wiosnę, choć zgadzam się z lwią paszczą, że możesz być albo Czystą, która skłania się ku Ciepłej (zalezy, jakie to srebro, i czy kolory NA PEWNO są chłodne, żadna Wiosna nie nosi chłodnych (ale nosi neutralne), albo Ciepłą, przechodzącą w Czystą.
Ja czuję się jak cieplejsza wersja BS, ale na pewno nie WS
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-27, 20:42   #3929
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

O. Kaguya żyje.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-27, 20:57   #3930
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
O. Kaguya żyje.
Tak jakby, tylko nie ma czasu na Wizaż
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.