trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-07, 15:32   #1
mandaryna15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4

trądzik


możecie mi doradzić jakieś kosmetyki na trądzik ???
mandaryna15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 15:36   #2
justyna83
Raczkowanie
 
Avatar justyna83
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 50
GG do justyna83
Re: trądzik

Ja stosuje: płyn przeciw trądzikowi Afrodyta&Adonis + punktowo Benzacne. Pomogło
justyna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 16:38   #3
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Re: trądzik

hej. polecam Ci stosowanie codziennie do oczyszczania cery jakis dobry zelik. ja mam np. dermedic acne expert c i z tej samej serii kremik. dobre kremiki na dzien ktore przetestowalam to effaclar k la roche'a i najlepszy czyli normaderm vichy choc niestety drogi. a do buzki na noc na wypryski goraco polecam differin (bardzo skuteczny chociaz na recepte i tzrba isc do lekarza) a takze isotrexin (tez na recepte). obie masci ktore polecilam to juz ciezsza bron ale warto sie pofatygowac o recepte. zreszta walka z tradzikiem jest dluga i trudna jesli jest on powazny. czasem trzeba zastosowac doustnie antybiotyk (co tez jest troche kontrowersyjnie traktowane) a czasem lekarze przepisuja hormonki (czyli glownie diane 35 - tez kontrowersyjne). ale jesli masz lekka postac, czyli pare syfkow to w/w masci sa na to swietne. pozdrawiam i zycze owocnej kuracji
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 19:02   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: trądzik

Temat - rzeka... wraca jak bumerang

Sugeruję skorzystać z forumowej wyszukiwarki, bardzo wiele wątków Ci wyskoczy, potem zajrzyj na KW, jest tam nawet specjalna kategoria na specyfiki antytrądzikowe. Trądzik to choroba przewlekła, jest nas na tym forum sporo dziewczyn w oklicy 30 które się borykają z tym problemem. Przy nasilonej postaci wizyta u lekarza jest niezbędna, przepisze Ci jakiś antybiotyk itd. Jeśli systuacja nie jest aż tak dramatyczna, to możesz spróbować sama poradzić - przede wszystkim dokladnie oczyszczać skórę - łagodnym żelem antybakteryjnym, niewysuszającym skóry. Tonik też antybakteryjny, jakiś krem regulujący cerę, o działaniu przeciwzapalnym, nawilżający. Na noc mozesz zastosować jakiś krem złuszczający, odblokowujący pory. Na wypryski punktowe żele, możesz spróbować czegoś z natlenkiem benzoilu, pasty cynkowej itd. Bardzo pomaga zielona glinka, jeśli masz ropne wypryski nie uzywaj ścierających peelingów (jedynie enzymatyczne).
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 20:24   #5
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Re: trądzik

hhmyy... powiem Ci co ja zrobiłam żeby nie mieć trądziku. Mam 20 lat i odkąd pamiętam zawsze coś sie rodizło mojej na twarzy, nawet teraz coś wyskakuje ale to już rzadziej. Któregoś razu powiedziałam sobie, dosyć tego, biorę się za siebie. Poszłam do najlepszego dermatologa w mieście, który jest także wykłądowcą na Akademii Medycznej. Co miesiąć oczyszczam sobie u nigo twarz, co kosztuje mnie 50 zł, to i tak taniej niż w salonie kosmetycznym. Po oczyszczaniu wyglądam okropnie, jestem cała w strupach (sam mnie ostrzegał, że u niego jest boleśnie i z widocznymi śladami, ale efekt jest wart poświęcenia), gojenie ran zajmuje mi 3 dni, więc zazwyczaj oczyszczanie robię w piątek. Co dzień myję twarz 2 razy dziennie mydłem siarkowym, na wieczór nakładam na twarz "acne-sulf", który złuszcza martwy naskórek (przez jeden tydzień, potem tydzień przerwy itd.). Rano smaruję twarz "metronidazolem" (krem 1%).Co drgie dzień robię peeling i nakładam maseczkę "Lirene, Dr Irena Eris- maseczka wygładzająca i zwężająca pory".
I takim to sposobem od jakiegoś czasu nie mam trądziku, a jak coś się pojawi to atakuję to olejkiem "tea tree".
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 20:24   #6
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Re: trądzik

hhmyy... powiem Ci co ja zrobiłam żeby nie mieć trądziku. Mam 20 lat i odkąd pamiętam zawsze coś sie rodizło mojej na twarzy, nawet teraz coś wyskakuje ale to już rzadziej. Któregoś razu powiedziałam sobie, dosyć tego, biorę się za siebie. Poszłam do najlepszego dermatologa w mieście, który jest także wykłądowcą na Akademii Medycznej. Co miesiąć oczyszczam sobie u nigo twarz, co kosztuje mnie 50 zł, to i tak taniej niż w salonie kosmetycznym. Po oczyszczaniu wyglądam okropnie, jestem cała w strupach (sam mnie ostrzegał, że u niego jest boleśnie i z widocznymi śladami, ale efekt jest wart poświęcenia), gojenie ran zajmuje mi 3 dni, więc zazwyczaj oczyszczanie robię w piątek. Co dzień myję twarz 2 razy dziennie mydłem siarkowym, na wieczór nakładam na twarz "acne-sulf", który złuszcza martwy naskórek (przez jeden tydzień, potem tydzień przerwy itd.). Rano smaruję twarz "metronidazolem" (krem 1%).Co drgie dzień robię peeling i nakładam maseczkę "Lirene, Dr Irena Eris- maseczka wygładzająca i zwężająca pory".
I takim to sposobem od jakiegoś czasu nie mam trądziku, a jak coś się pojawi to atakuję to olejkiem "tea tree".
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 14:50   #7
mandaryna15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4
trądzik

jak mam sobie poradzić z trądzikiem ?
mandaryna15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-08, 19:42   #8
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Re: trądzik

hmmm... ten problem był wiele razy poruszany na forum...Ja równierz borykałam się z tym problemem dopóki nie odkryłam pewnych środków i od jakiegoś czasu jest coraz, coraz lepiej...
Więc tak: najważniejsza jest systematyczność!!!!
Musisz także zacząć działać na dwa frąty tzn. Od zewnątrz i od środka.Ja osobiście piję herbatkę przeciwtrądzikową acnevulten (jest obrzydliwie niedobra, ale cóż czego się nie robi dla urody !!!) oraz łykam tabletki drożdżowe (do nabycia w aptece) Kolejna sprawa to nawilżanie. KOniecznie używaj jakiegoś kremu nawilżającego!!!!!
No i na koniec najważniejsze: lekarstwo. Polecam Akmeycin.
Po takiej długotrwałej regularnej kuracji powinno być lepiej.. Stosuję te lekarstwa od 3 tygodni i jak na narazie jest super. Powodzenia!!!!!!!!!
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 20:18   #9
redia
Raczkowanie
 
Avatar redia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 101
GG do redia
Re: trądzik

przede wszystkim isc do dermatologa... on wszystko wyjasni.. przepisze preparaty dobre i bedzie dobrze.
redia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.