Jesień? Zima? a może wiosna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-18, 13:15   #1
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Question

Proszę o pomoc. Jesień? Zima? a może wiosna?


Robiąc różne testy na określenie typu kolorystycznego zawsze wychodzi mi inny wynik... Bardzo proszę o poradę.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
-OPALAM SIĘ CIĘŻKO, NA POCZĄTKU SKÓRA JEST ZACZERWIENIONA ALE SZYBKO ZMIENIA KOLOR NA BRĄZOWO-ZŁOTY, OPALENIZNA DOŚĆ DŁUGO SIĘ U MNIE UTRZYMUJE, OPALENIZNA MA KOLOR CIEPŁY.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
-OCZY SZARO-ZIELONE, CHOĆ CZASEM WYDAJĄ SIĘ NIEBIESKIE, MAJĄ JAKBY TAKIE JAŚNIEJSZE, BIAŁO-ŻÓŁTE PLAMKI, BRWI I RZĘSY CZARNO-BRĄZOWE

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
-PIEGI RACZEJ NIE WYSTĘPUJĄ, JAK JAKIŚ SIĘ ZDARZY TO W KOLORZE CIEMNO BRĄZOWYM

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
-WYDAJE MI SIĘ, ŻE CERA MA BRZOSKWINIOWY ODCIEŃ, WPADA BARDZIEJ W RÓŻ NIŻ PORCELANĘ, RUMIEŃCE BARDZO RZADKO, NA CZERWONO, ps używam podkładów w kolorze natural beige.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
-WŁOSY CIEMNO BRĄZOWE, PRZEBŁYSKI ZŁOTAWO-BRĄZOWE, W DZIECIŃSTWIE MIAŁAM KRUCZO CZARNE WŁOSY.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
- USTA DOŚĆ "WYRAZISTE" CIEMNO RÓŻOWE, WPADAJĄCE W CZERWIEŃ, ALE NIE INTENSYWNĄ

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
- CZUJĘ SIĘ DOBRZE ŻYWYCH, INTENSYWNYCH KOLORACH

ps załączam kilka zdjęć aby było łatwiej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg 185e864309.jpeg (19,9 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0343948413.jpg (55,5 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 3330884584.jpeg (36,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg bf53cb2f33.jpeg (31,8 KB, 42 załadowań)

Edytowane przez Milka_86
Czas edycji: 2008-08-20 o 12:22 Powód: zmiana tematu
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 15:46   #2
kate771
Raczkowanie
 
Avatar kate771
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 44
GG do kate771
Dot.: Jesień? Zima? a może wiosna?

wydaje mi sie ze zima
kate771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:19   #3
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Question Dot.: Jesień? Zima? a może wiosna?

dodam jeszcze, że dobrze mi w fioletach. Proszę o pomoc i poradę
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:50   #4
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: Jesień? Zima? a może wiosna?

Oj, nie zgodziłabym się, że zima! w tych biało-czarnych pasach i białej bluzce nie jest Ci najlepiej. Za to w pomarańczowej - bardzo ładnie! Ale znów jesień nie ze względu na fiolet . Sama nie wiem, chyba jakiś pośredni typ, ale raczej ciepły, więc jesień-wiosna?
A co do kolorów ciepłych i zimnych, to spójrzmy na to też z innej strony: pod każdą nazwą może kryć się kolor tak zimny jak i ciepły
Pewno więc wartałoby zapytać fachowca, plastyka, wizażysty... Ja mam podobny problem, pomożecie mi?
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 13:38   #5
kate771
Raczkowanie
 
Avatar kate771
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 44
GG do kate771
Dot.: Jesień? Zima? a może wiosna?

A ja jednak twierdze ze masz chlodny typ urody,nie wygladasz mi absolutnie na jesien,tym bardziej nie na wiosne,takie osoby zupelnie inaczej wygladaja!Masz ciemna oprawe oczu,piszesz ze w dziecinstwie mialas kruczoczarne wlosy(a to wazne!) wiec jednak przystawalabym przy tej zimnym typie.Moze zima,ale nie taka typowa...np zima w kierunku do lata bo taki typ tez istnieje bardzo czesto.Sama przykladowo nim jestem
kate771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 14:04   #6
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Exclamation Dot.: Jesień? Zima? a może wiosna?

Cytat:
Napisane przez kate771 Pokaż wiadomość
A ja jednak twierdze ze masz chlodny typ urody,nie wygladasz mi absolutnie na jesien,tym bardziej nie na wiosne,takie osoby zupelnie inaczej wygladaja!Masz ciemna oprawe oczu,piszesz ze w dziecinstwie mialas kruczoczarne wlosy(a to wazne!) wiec jednak przystawalabym przy tej zimnym typie.Moze zima,ale nie taka typowa...np zima w kierunku do lata bo taki typ tez istnieje bardzo czesto.Sama przykladowo nim jestem

Jaki cghłodny typ urody?
Ona ma zdecydowanie cieply typ urody.
Cieply kolro wlosow, oczy i buzi
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 17:21   #7
MoOnNeczka
Przyczajenie
 
Avatar MoOnNeczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11
GG do MoOnNeczka
Dot.: Jesień? Zima? a może wiosna?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=71243 przeczytaj sobie to mzoe Ci pomoze ^^

ja jestem za zima-lato,w powyzszym linku jest opisany ten typ
__________________
Wyjechał
MoOnNeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 01:56   #8
kate771
Raczkowanie
 
Avatar kate771
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 44
GG do kate771
Dot.: Jesień? Zima? a może wiosna?

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
Jaki cghłodny typ urody?
Ona ma zdecydowanie cieply typ urody.
Cieply kolro wlosow, oczy i buzi

No ba!Na zdjeciu gdzie dziewczyna ma makijaz,napewno choc odrobine podkladu ktory zazwyczaj ma pigment zolty oraz wlosy niekoniecznie w naturalnym kolorze, to mozesz odniesc wrazenie ze to typ cieply.Zeby jednak dokonac takiej analizy na podstawie zdjecia,trzeba zobaczyc osobe zupelnie bez makijazu.Tak ze ja nie sugeruje sie przede wszystkim tymi fotkami. Biore natomiast pod uwage inne rzeczy:poczawszy od kruczoczarnych wlosow w dziecinstwie,ktore podkreslam sa w analizie wazne! Skonczywszy na tym ze dziewczyna dobrze sie czuje w zywych,intensywnych kolorach,co nie jest typowe ani dla wiosny ani dla jesieni.
kate771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:07   #9
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Dot.: Jesień? Zima? a może wiosna?

dziękuje za wasze odpowiedzi, czytałam troche o typach kolorystycznych i jakoś nie mogłam jednoznacznie określić swojego może rzeczywiście jakiś mieszaniec teraz jestem raczej opalona co chyba ociepla nieco, zawsze jednak wydawało mi się, że najbliżej mi do zimy. W dzieciństwie miałam czarne włosy i wyglądałam jak mała cyganka i w okresie liceum farbowałam na czarno i było mi dobrze w tym kolorze, teraz mam jaśniejsze troszke, pare jasnych pasemek...
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.