co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-20, 14:39   #31
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
ale wam chyba właśnie przez masę nie zniknął, macie BF taki, że powinnyście pięknie miesiączkować.

Właśnie o to chodzi.... my nawet przy wadze 40 pięknie miesiaczkowałysmy. Przestalysmy w momencie wyjazdu do anglii, gdzie rpacowlaysmy cięzko silowo i mniemamy ze tam nabawilysmy sie przepukliny. Ta glupia naciska na jelita a te na jajniki i mamy teraz klopoty z tymi dziadami;/ Młodsza np. nabawila sie rpzepukliny rpzelyku przy gardle i ma ciagle zapalenie oskrzeli. Mamy nadzieje, ze jak wyleczymy jelita, przepukline, itp to wszystko wroci do normy.

Obawiamy się też trochę bo ejstesmy obciążone genetycznie problemami z jajnikami i macicą. Każda kobieta w rodzince miała i ma z tym problem.
Hormony jedyne co robily to powodowalyn ze mialysmy tsakie skrety bóli brzucha, ze czasem np. na imprezie musieli nas z ziemi podnosic. I moze to smiesznie brzmi, ale naprawdę wyglada tragicznie. Gdzies na początkus tycznia chcemy się połozyc na kolonoskopię, bo to nienormalne trochę jest.

Mqamy tez andzieje, ze wkrótce @ wróci.
A np. moze byc tak, ze zatrzymuje sie z powodu za duzejn ilsoci BF? Bo wiemy, ze jakies 16 % mamy na narzadach i o jakies 6-7 za dużo.

Już same nie wiemy co jest, ale zacyznamy się czuć trochę tragicznie. Brzuch nam coraz bardziej puchnie. Od doł€ jajników po praktycznie biust. Wyglądamy jak w ciąży, juz każdy mówi, ze to jest nienormalne i my o tym wiemy.
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 15:06   #32
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

ja tez nie wiem co zrobic zeby wrocil.. codzienne jem orzechy mimo ze nie powinnam bo mam zapalenie calego przewodu pokazrowego ale co ja mam innego jesc z tluszczy jezeli nie moge masla, nie moge slodyczy..?

troche z innej beczki...czy uwazacie ze waga 58/59kg na 182 cm to malo?
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 15:50   #33
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
ja tez nie wiem co zrobic zeby wrocil.. codzienne jem orzechy mimo ze nie powinnam bo mam zapalenie calego przewodu pokazrowego ale co ja mam innego jesc z tluszczy jezeli nie moge masla, nie moge slodyczy..?

troche z innej beczki...czy uwazacie ze waga 58/59kg na 182 cm to malo?
bmi 17,5 czyli tak...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 22:27   #34
Aanulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Somewhere in your dreams
Wiadomości: 121
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Orientujecie się, jakie są normy BF dla kobiety?
__________________
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
― Charles Bukowski
Aanulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 09:47   #35
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Od 15 % bodajze do 20 czy 24
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 17:24   #36
Aanulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Somewhere in your dreams
Wiadomości: 121
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Wczoraj byłam u gina... Powiedziała, że prawy jajnik już jest wyczuwalny (powiększył się) i że generalnie moje jajniki nie umarły i że uda się mieć miesiączkę naturalnie Zmniejszyła dawkę hormonów, a od następnego cyklu mam brać tylko Duphaston od 16 do dwudziestegoktóregoś dnia cyklu i może tylko na tym będzie miesiączka... A jak nie będzie, to mam zmienić tabletki na jakieś dwuskładnikowe o mniejszej zawartości hormonów. Tak mam brać te leki jeszcze ze 3 miesiące. I stwierdziła, że to nawet lepiej, że już nie mam faceta, bo tabletki antykonc. tylko hamowały naturalną działalność moich jajników

A jako przyczynę podała jak zawsze niewydolność podwzgórzową, do której przyczynia się niedowaga i stres. Stwierdziła, że jajniki są już w sumie ok (bo podrosły) tylko za mało mam gonadotropin, więc kazała kiedyś zrobić badania poziomu FSH i LH (w 3 dniu cylku)...

I dodała jeszcze, że martwi ją też, żeby niski poziom estrogenu nie spowodował u mnie osteopenii, a co za tym idzie osteoporozy w wieku średnim

No, ale jestem happy, że przynajmniej powoli będę wychodzić z tych leków, które zazwyczaj biorą panie po menopauzie...

Wogóle, to chyba już wiem, gdzie w Lbn'ie jest waga z pomiarem BF

A jak tam Wasze badania i lekarze?
__________________
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
― Charles Bukowski
Aanulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 23:05   #37
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Oooooo Jesli wiesz gdzie to przydaloby sie i to zbadac;D
My nie wyrobilysmy sie z lekarzem przed swietami wiec czeka nas meczenie sie i pojscie tuż po swietach;[ Mamy juz dosyc estrofemu, ciaglego puchniecia, stanow depresyjnych;/ Nie chcemy brac juz hormonow, bo mamy je w normie, tylko testosteron nas interesuje. Jak bedzie trzeba to sie nawet na pare dni w szpitalu polozymy by zbadac wszystko bo roczny brak okresu mimo wszystko nie swiadczy o niczym dobrym [obawiamy sie ze przedwczesna menopauze przeszlysmy;p] Przy hormonikach dwa razy bardziej nas jelita nachrzaniaja wiec 28 grudnia mowimy endo ze chcemy odlozyc na jakis czas;/ No i mamy nadzieje ze w koncu uda nam sie zrobic to USG, bo nagazowany brzuch bez przerwy przeszkadza w dojrzeniu czegokolwiek;(
Życzymy wesołch świąt kochane!
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-24, 14:18   #38
Aanulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Somewhere in your dreams
Wiadomości: 121
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Też życzę wszystkim Wesołych Świąt, zdrówka przede wszystkim!!! I żeby się nam wszystko powiodło
__________________
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
― Charles Bukowski
Aanulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 10:07   #39
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

waze 42,8 (wczoraj wieczorem sie wazylam) takze jest troche wiecej pewnie to przez te wszystkie swiateczne potrawy. mam nadzieje, ze jak jeszcze przytyje pare kg, to okres mi wroci. wesolych swiat zycze kazdemu (troche spoznione, ale w koncu dzisiaj tez jeszcze mamy swieta)
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 10:57   #40
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

mimo ze okres naturalnie nie wrocil, to ciesze sie (mimo ze dzien przed wigilia i w wielkich bolach) W KONCU udalo wywolac sie u mnie okres pewnie jeszcze dlugo sama z siebie go nie dostane ale ciesze sie ze w koncu za ktoryms razem sie udalo wywolac go sztucznie

Wesolych Swiat wizazystki
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 11:46   #41
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Kitty, a ile wczesniej wazylas? Ale rano?? Bo te 41 to waga podawana z rana czy wieczora??
poza tym waga wieczorem zazwyczaj jest oszukana-my ptorafimy nawet 2,5-3 kg wiecej wazyc po czym rano wszystko do normy wraca
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"

Edytowane przez twinsy21
Czas edycji: 2009-12-27 o 11:48
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-29, 16:15   #42
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

byłyśmy u endo.
Okropnie małe macice mamy i jajniki nie chcą hormonów produkować.
Nasze stany depresyjne, brak zadowolenia z własnego ciała, itp ponoć spowodowane są niskim testosteronem [0.13] .
Dostałyśmy podwójna dawkę hormonów [liczyłyśmy że już ich brać nie musimy;p] . Do końca lutego/marca mamy przytyć do 45-48 kg.
Robiłyśmy tez badania; krew idealna, elektrolity również [sód, potas]. Wybieramy się jeszcze by zrobić wapn, chlorki, magnez.
Od 2 stycznia zaczynamy leczyć przepuklinę i jelita, pod koniec leczenia bierzemy się za tycie.
Chciałybyśmy w końcu ten głupi @ odzyskać
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 22:48   #43
ja_katarynka
Raczkowanie
 
Avatar ja_katarynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 204
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Świąteczna rozpusta, domowe obiadki i wielgachny słoik Nutelli...
Trochę przytyłam - nie szkodzi
Jajniki ruszyły, bolą i brzuch puchnie - będzie okres;P
Powinnam się cieszyć, ale cholercia dlaczego akurat teraz, tuż przed Sylwestrem?;/ tak bardzo mi zależało, żeby ładnie wyglądać i dobrze się czuć... trochę jestem przybita, bo jestem ogólnie dziwna i zawsze przeżywam @ gorzej niż koniec świata.
Ale do meritum... co robić, żeby okres wrócił? JEŚĆ!!! jeść normalnie, pełnowartościowo, a nie wagon serków wiejskich light;P

Jakiś czas temu przez Nutellę złamałam się z moją "dietą"... rodzice się śmieją, że trzeba wystawić jej pomnik.

Z plusów powrotu do żywieniowej normalności: piersi mam jakby pełniejsze i libido rośnie
ja_katarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 23:10   #44
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Kochana nutella to nam nie straszna [ ani inne czekoladowe kremy;p];p Pełnowartościowe jedzonko również;p A objawy o których piszesz mamy baaaardzo często;p Od kiedy nam tylko okres zanikł;p
Bu, ileż my już razy liczyłyśmy na to że @ jednak będzie!
I będzie! Musi się pojawić;p Macica mała, bo jak ani razu okresu od roku nie dostałyśmy to mimo wszystko się kurczy. Żeby tylko te jajniki ruszyć jakoś;[
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 11:17   #45
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

kurcze a ja nadal waze ok 41.5;// nie potrafie przytyc chociaz jem naprawde duzo.
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 11:46   #46
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Ja od miesiąca jem duuużo ponad zapotrzebowanie, do tego nieprzyzwoite ilości masła. Nawet pierniczki nim ostatnio smarowałam . Generalnie jem go za dużo, ale kurczę, mógłby chociaż ten debil wrócić! A tu dalej nic i nic... Jem przyzwoite, zupełnie nie eRkowe jadłospisy od 14 miesięcy, co prawda długo nie inwestowałam w tłuszcz, ale od dłuższego czasu dotłuszczam dietę, a przez ostatni miesiąc przeginam nieźle z tłuszczem. Ej, niech głupi okres wróci!
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 14:08   #47
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Kur...czę...ja to już chyba nigdy nie dostanę okresu...już 2 lata...ech...
świąteczna rozpusta, prawie zero ruchu, non stop brzuch pełny i co? i spadłam ok. 0,5 kg...ja już nie mam sił...ech...boję się pomyśleć o moich jajnikach...mam nadzieję, że się nie zasuszyły bo już rok temu było z nimi nienajciekawiej...;(;(
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 14:22   #48
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
Kur...czę...ja to już chyba nigdy nie dostanę okresu...już 2 lata...ech...
świąteczna rozpusta, prawie zero ruchu, non stop brzuch pełny i co? i spadłam ok. 0,5 kg...ja już nie mam sił...ech...boję się pomyśleć o moich jajnikach...mam nadzieję, że się nie zasuszyły bo już rok temu było z nimi nienajciekawiej...;(;(
-2 lata??? O kurczę;[ A hormony zażywałaś??. Nie wyobrażamy sobie nie mieć okresu dwa lata...tzn... rok nie mamy w ogóle, a 2 lata temu miałyśmy zaledwie 2 razy. Eh.

Kitty- moze Ci się wydaje ze ejsz sporo. Idź do dietetyka przepisze Ci odpowiednia,z drową, zbilansowaną dietę na przytycie
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 19:56   #49
ja_katarynka
Raczkowanie
 
Avatar ja_katarynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 204
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Cytat:
Napisane przez twinsy21 Pokaż wiadomość
Kochana nutella to nam nie straszna [ ani inne czekoladowe kremy;p];p Pełnowartościowe jedzonko również;p A objawy o których piszesz mamy baaaardzo często;p Od kiedy nam tylko okres zanikł;p
Bu, ileż my już razy liczyłyśmy na to że @ jednak będzie!

I będzie! Musi się pojawić;p Macica mała, bo jak ani razu okresu od roku nie dostałyśmy to mimo wszystko się kurczy. Żeby tylko te jajniki ruszyć jakoś;[
No,mnie te objawy po raz pierwszy wyprowadziły w pole Nie miesiączkuję od roku, ale co ciekawe wspomagana tabletkami anty o niskiej zawartości hormonów dostałam krwawienie już po pierwszym miesiącu stosowania. Z różnych przyczyn zaraz potem je odstawiłam i kolejny @ już się nie pojawił.
Minął rok, także w końcu przestaję to bagatelizować. Przestraszyłam się wizji osteoporozy z niedoboru estrogenów.
Za kilka dni idę porobić badania laboratoryjne, bo biorę leki i muszę kontrolować funkcje wątroby i gospodarkę lipidową. Korzystając z okazji chcę zrobić jakieś badania, żeby się zorientować, co tym moim sprawom kobiecym dolega. Możecie mi dziewczyny doradzić, od czego zacząć? Na moim ginekologu nie mogę polegać, bo broni się rękami i nogami przed zleceniem jakichkolwiek badań, a na prywatną wizytę nie mam kasy.
Zrobię na pewno TSH i w zależności od wyniku ewentualnie potem jeszcze T3 i T4.
Ale z płciowych, to które? gonadotropiny (FSH i LH) czy konkretnie estrogeny, progesteron.
Będę wdzięczna za odp.

Ja dążę do przywrócenia naturalnego miesiączkowania. Sztuczne wspomaganie hormonami u mnie skutkuje, ale po kilkuletniej przygodzie z tabletkami anty nie chcę o nich nawet słyszeć, tak mi rozwaliły ciało i psychikę.

Wiele z Was zrobiło dużo albo nawet jeszcze więcej w kierunku odzyskania okresu - dobre żywienie, leki, leczenie u różnych specjalistów... czego więcej @ może chcieć wredny typ.

powodzenia
ja_katarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 20:12   #50
Aanulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Somewhere in your dreams
Wiadomości: 121
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Cytat:
Napisane przez ja_katarynka Pokaż wiadomość
Zrobię na pewno TSH i w zależności od wyniku ewentualnie potem jeszcze T3 i T4.
Ale z płciowych, to które? gonadotropiny (FSH i LH) czy konkretnie estrogeny, progesteron.
Będę wdzięczna za odp.

Ja dążę do przywrócenia naturalnego miesiączkowania. Sztuczne wspomaganie hormonami u mnie skutkuje, ale po kilkuletniej przygodzie z tabletkami anty nie chcę o nich nawet słyszeć, tak mi rozwaliły ciało i psychikę.
Ja robiłam już TSH kiedyś, teraz pani dr ginekolog polecila zbadac FSH i LH.

Ja stosowałam pigulki antykon Novynette (okres był najpierw bardzo ładnie i regularnie, potem już zanikł), potem przez tylko 2 cykle Microgynon (@ był, ale PASKUDNE objawy niepożądane, więc odstawiłam). Przepisano mi, jak pisałam wcześniej, Estrophem+Duphaston (już pisałam, w jakich dawkach), pobrałam to od sierpnia, nie miałam akurat po nich żadnych skutków ubocznych ani wahań nastroju, mój organizm zareagował b.dobrze, pomimo, że dawki były duże. Może po prostu miałam dobry schemat dawkowania w ciągu cyklu.

Po ostatniej wizycie postanowiłyśmy stopniowo zmniejszać dawkę, od przyszłego cyklu mam brać tylko Duphaston, a za ok. 3 mies odstawić Więc w niektórych przypadkach leki hormonalne są konieczne, żeby przywrócić naturalną pracę jajników. Czasem samo przytycie i nnkt nie wystarczą, a problem leży gdzie indziej. Ale oczywiście prawidłowa masa ciała i BF są koniecznym warunkiem
__________________
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
― Charles Bukowski
Aanulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 21:35   #51
ja_katarynka
Raczkowanie
 
Avatar ja_katarynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 204
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Aanulek Pokaż wiadomość
Ja robiłam już TSH kiedyś, teraz pani dr ginekolog polecila zbadac FSH i LH.
Dziękuję za odp też tak zrobię;]

I przede wszystkim zmienię tego mojego ginekologa, bo to, że sympatyczny mi raczej nie pomoże, a ewidentny brak kompetencji/brak woli może tylko zaszkodzić. Jak u niego byłam to grzecznie "wyspowiadałam się", że nie miesiączkuję tyle czasu, bo mocno schudłam w krótkim czasie, stosując głodówki. To chciał mi wcisnąć Dianę (sprzeciwiłam się), w końcu zapisał Novynette. Pytałam się czy nie lepiej najpierw zbadać poziom hormonów, nie skomentował (w tym samym szpitalu inny lekarz na podobne pytanie mojej kumpeli odpowiedział "My nie Leśna Góra,a ze mnie żaden dr Burski"). Powiedziałam więc, że nie zależy mi na "krwawieniu z odstawienia" tylko na przywróceniu jajeczkowania, to mi odp, że jestem młoda i jak będzie mi kiedyś potrzebna płodność, to mi podadzą gonadotropiny i mi płodność wróci. No i się pożegnaliśmy.
Mam nadzieję, że w ramach NFZ znajdę jakiegoś sensownego lekarza, bo w tym przypadku na jednej wizycie się pewnie nie skończy, żebym mogła sobie pozwolić pójść prywatnie.
ja_katarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 16:36   #52
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Cytat:
Napisane przez ja_katarynka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odp też tak zrobię;]

I przede wszystkim zmienię tego mojego ginekologa, bo to, że sympatyczny mi raczej nie pomoże, a ewidentny brak kompetencji/brak woli może tylko zaszkodzić. Jak u niego byłam to grzecznie "wyspowiadałam się", że nie miesiączkuję tyle czasu, bo mocno schudłam w krótkim czasie, stosując głodówki. To chciał mi wcisnąć Dianę (sprzeciwiłam się), w końcu zapisał Novynette. Pytałam się czy nie lepiej najpierw zbadać poziom hormonów, nie skomentował (w tym samym szpitalu inny lekarz na podobne pytanie mojej kumpeli odpowiedział "My nie Leśna Góra,a ze mnie żaden dr Burski"). Powiedziałam więc, że nie zależy mi na "krwawieniu z odstawienia" tylko na przywróceniu jajeczkowania, to mi odp, że jestem młoda i jak będzie mi kiedyś potrzebna płodność, to mi podadzą gonadotropiny i mi płodność wróci. No i się pożegnaliśmy.
Mam nadzieję, że w ramach NFZ znajdę jakiegoś sensownego lekarza, bo w tym przypadku na jednej wizycie się pewnie nie skończy, żebym mogła sobie pozwolić pójść prywatnie.
.

Wspolczujemy skutkow ubocznych po hormonach.
Lekarz faktycznie dziwny, rasdzilybysmy zmienic.
My chodzimy tylko prywatnie, mama uznala ze do gina czy endokrynologa normalnie prowadzic nas nie chce;p
Z hormonow robilysmy; estradiol, progesteron, TSH, LH, FSH, prolaktynę i testosteron. Wszystko OK, tylko prog., estr. i testosteron przy najnizszej granicy normy. Zrobilysmy sobie yez K, Na, Mg, Ca, próy wątrobowe i krew. Wszystko idealne.

USG robilysmy 3 razy, w tym raz nie dalo rady przeprowadzic. Ogółem hormony stosujemy juz flugo, po rzadnych krwawienia sie nie wywolalo. Nie jemy malo, nie forsujemy sie cwiczeniami, BF ok, wiec nie wiemy co jest;[ Wagę niską mamy, wiec od jutra bedziemy koktjale przez lekarza zazywac coby trochę masy podniesc [zaczniemy tez cwiczyc.]..A u ciebie jak konkretnie z tą wagą??
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 15:55   #53
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

wreszcie cos przytylam waze 43kg. a nawet troche wiecej. rano jak sie wazylam bylo 43,1 takze po jedzeniu napewno jest jeszcze wiecej. ciesze sie, moze wkrotce wroci mi okres
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 20:03   #54
ja_katarynka
Raczkowanie
 
Avatar ja_katarynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 204
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Cytat:
Napisane przez twinsy21 Pokaż wiadomość
.

Wspolczujemy skutkow ubocznych po hormonach.
Lekarz faktycznie dziwny, rasdzilybysmy zmienic.
My chodzimy tylko prywatnie, mama uznala ze do gina czy endokrynologa normalnie prowadzic nas nie chce;p
Z hormonow robilysmy; estradiol, progesteron, TSH, LH, FSH, prolaktynę i testosteron. Wszystko OK, tylko prog., estr. i testosteron przy najnizszej granicy normy. Zrobilysmy sobie yez K, Na, Mg, Ca, próy wątrobowe i krew. Wszystko idealne.

USG robilysmy 3 razy, w tym raz nie dalo rady przeprowadzic. Ogółem hormony stosujemy juz flugo, po rzadnych krwawienia sie nie wywolalo. Nie jemy malo, nie forsujemy sie cwiczeniami, BF ok, wiec nie wiemy co jest;[ Wagę niską mamy, wiec od jutra bedziemy koktjale przez lekarza zazywac coby trochę masy podniesc [zaczniemy tez cwiczyc.]..A u ciebie jak konkretnie z tą wagą??
Zrobiłam badania na własną rękę i to był błąd;P kompletnie nie wiem jak je zinterpretować... normy są podane dla różnych faz cyklu, a to trudno ocenić skoro nie miesiączkuję.
LH 3,26 mIU/mL
FSH 6,09 mIU/mL
Przy obu adnotacja, że poziom obniżony. Stosunek LH/FSH <0,6.
Muszę iść do ginekologa, bo szkoda wywalić tyle kasy na badania w błoto. Sama tego nie rozszyfruję, a nie chcę się sugerować tym co znalazłam gdzieś tam w necie.

Dodatkowo próby wątrobowe - ok
Lipidogram - wyniki podwyższone w każdej frakcji (cholesterol całkowity, HDL, trójglicerydy, LDL)
TSH - bardzo blisko górnej granicy normy

Twinsy21, całkiem prawdopodobne, że w Waszym przypadku kluczową rolę odgrywa waga. Staracie się o przytycie, a mimo to waga ani drgnie? Trochę zazdroszczę, chociaż podejrzewam, że dla Was to spory problem. U mnie wystarczyło, że wyrzuciłam ze swojego słownika słowa "niedozwolone" i "nadprogramowe" w odniesieniu do jedzenia. Przytyłam kilka kilo i bmi dobija do 18! Teraz już zwracam większą uwagę na to co jem, bo chcę już taką wagę utrzymać, żeby mi znów nie odbiło na odchudzanie.

Generalnie czuję, że skoro w końcu zaczynam dbać o siebie, naprawiać to co choroba zrobiła z moim ciałem i wyparłam z głowy myśli w stylu "co tam okres, ważne, że jestem chuda", to jakiś symptom zdrowienia jest (chociaż wiem, że odnoszę sukcesy głównie na polu objawów, bo z psychiką bywa różnie).

Nie cierpię mieć @, jak go dostanę będę klnąć jak szewc, ale mógłby się już w końcu pojawić...
ja_katarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 09:13   #55
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

uważaj na tarczycę, bo jeżeli tsh jest w górnej granicy normy, to istnieje zagrożenie niedoczynnością. do lekarza marsz, rodzinnego, potem endo, pewnie zleci Ci badania ft4, jeśli będzie za niskie, to jest powód do niepokoju.

(wysokie tsh + niskie ft4 = niedoczynnosc)

pocieszę Cię, że ja, jedzac za mało, w "ostrej" fazie anoreksji, takze mialam lekką niedoczynnosc. wszystko sie jednak unormowalo gdy zaczelam jesc wiecej i przytylam .
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 15:52   #56
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

wkońcu jedna z nas dostala okres;D Teraz czekamy na drugą [bolą ją jajniki, tył pleców, itp. Oby i tu się pojawił;d]

3mamy kciuki dziewczyny;*
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 10:13   #57
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Okres pojawil się też u drugiej! Tak jak przypuszczalysmy

Dziewczyny, a jak tam u Was?
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 11:15   #58
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

gratuluję! i zazdroszczę...
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 22:29   #59
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
gratuluję! i zazdroszczę...
Dzieki Wielkie! Wierzymy ze u Ciebie tez niebawem się pojawi Tylko się nie stresuj tym że nie ma;*
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 09:22   #60
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: co robić, żeby wrócił okres? proszę pomóżcie

graruluje
u mnie sie nie zanosi, zebym miala okres. chociaz udalo mi sie przytyc te 2 kg.
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.