Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-02, 05:32   #1
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449

Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie


Nie widziałam tu bezpośrednio takiego wątku więc chciałam dowiedzieć się od stosujących antykoncepcję w postaci plastrów EVRA, czy któraś z Was miała trudności związane ze zrzuceniem wagi lub czy waga wzrosła jakoś znacząco w trakcie stosowania antykoncepcji? Jak wygląda sprawa z cellulitem itp. czyli wszystko co dotyczy kwestii wagowo-odchudzających przy stosowaniu antykoncepcji.

Jestem aktualnie przy trzecim plastrze więc to za wcześnie, by zauważyć jakieś konkretne skutki uboczne, jestem na diecie MŻ/WR i aktualnie ważę 71kg (zeszło z 78). Za nic nie chciałabym żeby to wróciło Ćwiczę minimum 2 razy dziennie.

P.S. Jedyne 'skutki uboczne' jakie pojawiły się do tej pory to ból piersi i drobniutkie plamienia, które podobno są 'normalne', ale czasami ten ból piersi też jest nie do zniesienia :/ Myślicie, że dobrze dobrany stanik u brafiterki mógłby nieco złagodzić sprawę? Zwłaszcza przy ogromnym biuście?
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 09:44   #2
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Nie widziałam tu bezpośrednio takiego wątku więc chciałam dowiedzieć się od stosujących antykoncepcję w postaci plastrów EVRA, czy któraś z Was miała trudności związane ze zrzuceniem wagi lub czy waga wzrosła jakoś znacząco w trakcie stosowania antykoncepcji? Jak wygląda sprawa z cellulitem itp. czyli wszystko co dotyczy kwestii wagowo-odchudzających przy stosowaniu antykoncepcji.

Jestem aktualnie przy trzecim plastrze więc to za wcześnie, by zauważyć jakieś konkretne skutki uboczne, jestem na diecie MŻ/WR i aktualnie ważę 71kg (zeszło z 78). Za nic nie chciałabym żeby to wróciło Ćwiczę minimum 2 razy dziennie.

P.S. Jedyne 'skutki uboczne' jakie pojawiły się do tej pory to ból piersi i drobniutkie plamienia, które podobno są 'normalne', ale czasami ten ból piersi też jest nie do zniesienia :/ Myślicie, że dobrze dobrany stanik u brafiterki mógłby nieco złagodzić sprawę? Zwłaszcza przy ogromnym biuście?
Jeśli chodzi o sprawy wagowe przy antykoncepcji hormonalnej to kształtują się one bardzo różnie, czasem waga pozostaje bez zmian, niektóre kobiety chudną, inne zaś tyją. Samo tycie przy antykoncepcji jest w zasadzie efektem zwiększonego apetytu, który należy traktować jako skutek uboczny danego preparatu. Idealną sytuacją jest gdy nie występują żadne skutki uboczne przy dłuższym stosowaniu antykoncepcji. Generalnie organizm ma 3 miesiące na to by przyzwyczaić się do danego preparatu i jeśli w tym okresie skutki uboczne nie ustąpią trzeba zmienić czy to tabletki czy plastry. Trzeba też pamiętać o tym, że czasem wzrost wagi nie jest spowodowany przytyciem, a zbieraniem wody w drugiej fazie cyklu, w tym przypadku przeważnie w drugiej połowie opakowania (mniej więcej od 3 tygodnia). Jeśli zaś chodzi o cellulit to nie zawsze jest on związany z wagą, nawet szczupłe kobiety go mają. Stosowanie antykoncepcji może mu sprzyjać, jednak nie jest regułą jego występowanie. Ja już tabletki biorę długo a nie zaobserwowałam u siebie żadnego jego wzrostu.
Jeśli chodzi o skutki uboczne o których wspominasz, są one całkowicie normalne i mogą występować do 3 opakowania. Przy dużym biuście odpowiednie dobranie stanika może złagodzić występujący ból.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 19:22   #3
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie

Więc po trzech miesiącach uporczywe dolegliwości związane z przyjmowaniem hormonów powinny zniknąć? Póki co nie zaueważyłam u siebie jak wspomniałam podniesienia się wagi, ale nie zauwazam też postępów w odchudzaniu , stąd mój post i zapytanie. Z tego co wyczytała to piersi nabrzmiewają i bolą z powodu zbieranej się w organizmie wody, ale czy nie powinna tu pomóc złota zasada wypijania odpowiedniej ilości płynów by nie zatrzymywać tej wody w org?

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

I dziękuję za odpowiedź, czuję się trochę spokojniejsza jak wiem, że nie mam jakiś objawów nie wiadomo czego
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 10:05   #4
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie

Na zatrzymywanie wody pij dużo wody + pij pokrzywę.

Ja brałam evrę jakieś 2.5 roku i ani nie schudłam, ani nie przytyłam na niej, przytyłam ale z innych powodów, nie schudłam, bo się nie odchudzałam
Z kolei wcześniej kiedyś też brałam evrę i chudłam wtedy bez problemu.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:17   #5
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie

Hmmm zobaczymy więc Pić to ja piję ogromne ilości herbat zielonych, ziolowych i wody także z brakiem odpowiedniej ilości płynów nie powinno być problemów... Za wczesnie żeby coś powiedzieć, ale zdam relację pewnie po miesiącu jak to wygląda u mnie.
Chciałam wiedzieć jak jest z resztą użytkowniczek plastrów, żeby po prostu wiedzieć, czego mogę się spodziewać ^^.
Hmm jeśli zwiększa się apetyt to znaczy, że trzeba będzie trochę więcej warzywek zapychających do obiadów wprowadzić :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 22:44   #6
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie

I jak to wyglada po miesiącu / kilku miesiącach ?
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 09:14   #7
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie

na chwilę obecną waga raczej ta sama, ale pilnuję się co jem i ostatnio sporo cwiczylam wiec kto wie :P
ale nie bede sie na sile rozleniwiac zeby sprawdzic, wec uznajmy ze jest okej.
nawet ie mam juz tak tkliwych piersi jak wczesniej.
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 09:31   #8
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie

Czyli stoi w miejscu waga? Nie spada ? Ah czyli wcześniej nie pilnowalas co jesz? No to by wiele wyjasnialo
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 09:44   #9
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie

Zawsze pilnuje co jem, bo mam sklonnosci do tycia, ale od jakiegos czasu znacznie bardziej zwracalam uwage na pory jedzenia i jakość. Chociaż teraz jak dostałam prace to ciężko z tą jakością, jedzenie mam za darmo w ramach lunchu w pracy, wiec nie bede specjalnie kupowac wiecej jedzenia zeby brac do pracy.
Zanim przyjechałam do Ie to jeszcze cwiczylam dosc sporo, teraz nie bardzo mam kiedy, a na silownie mnie jeszcze nie stac :P Ciezko powiedziec co by bylo, ale waga raczej nie wzrosla, bo najmniejsze ubrania jakie mam nadal są dobre xD

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

nie mam wai zeby sprawdzic wagowo wiec bardziej rozmiarowo :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 14:04   #10
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie

Ah w ten sposob czyli obwody nie wzrosly a je waga. Tez mialam kiedys jedzenie w pracy... Zestaw oj tragedian teraz mimo ze nie jadlam codziennie i przynosilam czesto cos z domu i jedynie podgrzewalam w mikrofali albo salatki, kanapki. Tendencje do tycia to chyba wielu bedzie mialo z rozregulowanym metabolizmem .wazne ze nie zmienia sie na gorsze ( obwody / waga ) choc pewnie w pracy troche sie ruszasz a to cos tam jednak daje.
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 19:52   #11
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie

Ja po 2 miesiącach evry przytyłam chyba z 8 kg. Od stycznia na diecie zrzuciłam nadmiar ale w pewnym momencie waga stanęła.. Równo po 9 miesiącach od stosowania waga stoi, po rozmowie z ginem zmieniłam na krazki nuvaring i zobaczymy czy coś ruszy
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-18, 08:18   #12
martolina1982
Zakorzenienie
 
Avatar martolina1982
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 213
Dot.: Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie

stosowałam kiedys evrę nieświadom pewnych rzeczy. przepisal mi ja ginekolog nie mowiac, ze kobiety pow 80kg nie powinny ich stosowac, poniewaz bariera tluszczowa moze zmniejszac wchlanianie hormonow przez organizm. dopiero gdy poszlam do innego by zmienic plastry na cos innego dowiedzialam sie o tym, jak rownie, ze lekarz ten spotkal sie z czestymi wsrod swych pacjentek opiniami, ze evra lubi pwodoowac przyrost wagi. u mnie nie spowodowala, odstawilam je z innego powodu, ale troche stracha mialam jak sie po czasie dowidzialam, ze chroniły mnie moze niezbyt dobrze.
__________________
...88-89-90-91-92

04.05.2017 start!
martolina1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 10:25   #13
Kryniaczek
Raczkowanie
 
Avatar Kryniaczek
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 186
Dot.: Plastry EVRA a zdrowe odchudzanie

Sprzedam 5 sztuk plastrów Evra z datą ważności do lipca 2018 roku. Cena 30 złotych. Zainteresowane osoby proszę o kontakt w prywatnej wiadomości.
Kryniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-19 11:25:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.