Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-08-18, 18:06   #3631
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez yolca Poka¿ wiadomo¶æ
A dlaczego wybra³a¶ 6.07 a nie 6.1 ??? ta 6.1 jest ch³odniejsza ni¿ .07, I nie musia³abyæ mo¿e ju¿ mieszaæ, albo najwy¿ej z jak±¶ natur± ???
Wiem o tym, pisa³am wcze¶niej ju¿, ¿e jaki¶ czas temu chcia³am mieæ na w³osach zielonkaw± po¶wiatê, st±d farba metaliczna, poza tym zmiesza³am j± z 9.1, aby wysz³o co¶ na poziomie 7,5 bo nie chcia³am ciemno, metaliczne farby delikatnie gasz± moje rudo¶ci a dodatek popielu mia³ oczywi¶cie te¿ zadanie przygaszenia

Ale teraz sytuacja jest inna, chcê mieæ na prawdê zimny, ¶redni br±z, wiêc zamówi³am alfaparf 6.07 i 8.21 ( zamówi³abym 7.21 albo i nawet 6.21 ale niestety nie by³o) w zamiarze mam jeszcze dokupienie 6.1, potrzebuje troche opalu bo mam du¿o z³otego barwnika we w³osach razem z t± rudo¶ci±
Generalnie to zrobi³abym jeszcze inaczej ale takich farb jak chce nigdy nie ma i musze kombinowaæ

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2014-08-18 o 18:09
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 18:43   #3632
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem o tym, pisa³am wcze¶niej ju¿, ¿e jaki¶ czas temu chcia³am mieæ na w³osach zielonkaw± po¶wiatê, st±d farba metaliczna, poza tym zmiesza³am j± z 9.1, aby wysz³o co¶ na poziomie 7,5 bo nie chcia³am ciemno, metaliczne farby delikatnie gasz± moje rudo¶ci a dodatek popielu mia³ oczywi¶cie te¿ zadanie przygaszenia

Ale teraz sytuacja jest inna, chcê mieæ na prawdê zimny, ¶redni br±z, wiêc zamówi³am alfaparf 6.07 i 8.21 ( zamówi³abym 7.21 albo i nawet 6.21 ale niestety nie by³o) w zamiarze mam jeszcze dokupienie 6.1, potrzebuje troche opalu bo mam du¿o z³otego barwnika we w³osach razem z t± rudo¶ci±
Generalnie to zrobi³abym jeszcze inaczej ale takich farb jak chce nigdy nie ma i musze kombinowaæ

Przyznaj siê tu grzecznie co ciê kusi mo¿e która¶ podpowie. A jak nie to siê czego¶ dowiemy

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------


Metaliczne farby to chyba maj± zielony pigment, a on neutralizuje czerwony reflex, taki mia³a¶ czy rudy albo ¿ó³ty ???
yolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 19:16   #3633
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez yolca Poka¿ wiadomo¶æ
Przyznaj siê tu grzecznie co ciê kusi mo¿e która¶ podpowie. A jak nie to siê czego¶ dowiemy

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------


Metaliczne farby to chyba maj± zielony pigment, a on neutralizuje czerwony reflex, taki mia³a¶ czy rudy albo ¿ó³ty ???
tak, metaliczne, to z zielonym pigmentem, najczê¶ciej oznaczane 7 po przecinku czy kropce, idealne do gaszenia czerwieni. ja najlepiej lubiê po³±czenie popielu i metaliku
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 21:31   #3634
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez yolca Poka¿ wiadomo¶æ
Przyznaj siê tu grzecznie co ciê kusi mo¿e która¶ podpowie. A jak nie to siê czego¶ dowiemy

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------


Metaliczne farby to chyba maj± zielony pigment, a on neutralizuje czerwony reflex, taki mia³a¶ czy rudy albo ¿ó³ty ???
Na prawde wiem o tych rzeczach, nie jestem nieu¶wiadomiona je¶li chodzi o farby, po prostu pasuje mi zielona po¶wiata na w³osach, znudzi³o mi siê, dosz³am do wniosku ¿e chce moje naturalne, grafitowe w³osy albo jak najbardziej zimne, zbli¿ony do tego kolor, to wszystko, i chcê go osi±gn±æ, a widz±c ¿e farby z alfaparfa daj± ¶wietny efekt wiêc postanowi³am siê w nie zaopatrzyæ, dzisiaj bêdê dokupowaæ jeszcze 6.1 z alfaparfa (mam nadzieje ¿e bêdzie) i zobaczymy jak to wyjdzie.

Choæ dalej interesuje mnie odpowiedz, na jakiej wodzie zapigmentowaæ w³osy z tych farb a na jakich pofarbowaæ?
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 22:16   #3635
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Na prawde wiem o tych rzeczach, nie jestem nieu¶wiadomiona je¶li chodzi o farby, po prostu pasuje mi zielona po¶wiata na w³osach, znudzi³o mi siê, dosz³am do wniosku ¿e chce moje naturalne, grafitowe w³osy albo jak najbardziej zimne, zbli¿ony do tego kolor, to wszystko, i chcê go osi±gn±æ, a widz±c ¿e farby z alfaparfa daj± ¶wietny efekt wiêc postanowi³am siê w nie zaopatrzyæ, dzisiaj bêdê dokupowaæ jeszcze 6.1 z alfaparfa (mam nadzieje ¿e bêdzie) i zobaczymy jak to wyjdzie.

Choæ dalej interesuje mnie odpowiedz, na jakiej wodzie zapigmentowaæ w³osy z tych farb a na jakich pofarbowaæ?

Pigmentuje siê w³osy pigmentem czyli czyst± farb±, bez ¿adnej wody na 15 - 20 min na zwil¿one w³osy. powinien to byæ kolor podstawowy czyli np.: 7.0. A dopiero na to nak³ada siê mieszankê taka jak siê chce czyli farba + oxy + ew mixton. I gotowe

Edytowane przez yolca
Czas edycji: 2014-08-18 o 22:30
yolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-18, 23:55   #3636
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez yolca Poka¿ wiadomo¶æ
Pigmentuje siê w³osy pigmentem czyli czyst± farb±, bez ¿adnej wody na 15 - 20 min na zwil¿one w³osy. powinien to byæ kolor podstawowy czyli np.: 7.0. A dopiero na to nak³ada siê mieszankê taka jak siê chce czyli farba + oxy + ew mixton. I gotowe
To jest jedna z metod zapigmentwania w³osów, kiedy¶ jak chcia³am mieæ porz±dnie je zrobione to tak robi³am, ale nie k³adzie siê z .0 tylko sam± naturê czyli np 7 i dodaje siê zwyk³± kranówê do farby, mo¿na te¿ robiæ sposobem takim, ¿e nak³ada siê farbê na suche w³osy na niskiej wodzie, trzyma 20 min oko³o sp³ukuje, suszy i nak³ada docelow± farbê na 6% oxy, albo jeszcze jedna metoda aby wzi±æ farbê docelow± zmieszan± z nisk± wod± i na³o¿yæ na suche w³osy i mechanicznie wmasowywaæ pigment we w³osy przez 15 min, i o t± metode mi chodzi³o, bo nigdy jej nie próbowa³am a nie zamawia³am natury z obawy i¿ kolor wyszed³by ciemno, i by³by ju¿ sta³ym, a jednak przyda³oby siê trochê zapigmentowaæ te w³osy czym¶
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-19, 10:13   #3637
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 882
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
To jest jedna z metod zapigmentwania w³osów, kiedy¶ jak chcia³am mieæ porz±dnie je zrobione to tak robi³am, ale nie k³adzie siê z .0 tylko sam± naturê czyli np 7 i dodaje siê zwyk³± kranówê do farby, mo¿na te¿ robiæ sposobem takim, ¿e nak³ada siê farbê na suche w³osy na niskiej wodzie, trzyma 20 min oko³o sp³ukuje, suszy i nak³ada docelow± farbê na 6% oxy, albo jeszcze jedna metoda aby wzi±æ farbê docelow± zmieszan± z nisk± wod± i na³o¿yæ na suche w³osy i mechanicznie wmasowywaæ pigment we w³osy przez 15 min, i o t± metode mi chodzi³o, bo nigdy jej nie próbowa³am a nie zamawia³am natury z obawy i¿ kolor wyszed³by ciemno, i by³by ju¿ sta³ym, a jednak przyda³oby siê trochê zapigmentowaæ te w³osy czym¶
K³adzie siê naturê pog³êbion± czyli z zerem po kropce, poniewa¿ jest ona bardziej napigmentowana.
Freya666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 11:29   #3638
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Freya666 Poka¿ wiadomo¶æ
K³adzie siê naturê pog³êbion± czyli z zerem po kropce, poniewa¿ jest ona bardziej napigmentowana.
W³a¶nie dlatego s³ysza³am, ¿e nie powinno siê jej k³a¶æ bo niekiedy przepigmentowane w³osy wybijaj± plamami, albo wybijaj± na dziwny kolor i jak na ironiê s³ysza³am to od fryzjerki, szczerze to na swoich zawsze robi³am podstawow± i nie mia³am problemu, mo¿e jest jak mówisz, nie bêde siê sprzeczaæ bo nigdy nie próbowa³am, ale te¿ racji nie przyznam bo nie wiem co jest prawd±

Mam pytanie jeszcze do moich rudych kud³ów, na jakiej wodzie mam je zafarbowaæ na te alfaparfy?
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-19, 16:57   #3639
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Freya666 Poka¿ wiadomo¶æ
K³adzie siê naturê pog³êbion± czyli z zerem po kropce, poniewa¿ jest ona bardziej napigmentowana.
Ja swoje pigmentowa³am tak± w³a¶nie farb±. Wziê³am 5.00 i wysz³o równiutko i wreszcie kolor mi siê nie sp³ukiwa³
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-19, 23:39   #3640
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Ja swoje pigmentowa³am tak± w³a¶nie farb±. Wziê³am 5.00 i wysz³o równiutko i wreszcie kolor mi siê nie sp³ukiwa³
Ja chyba jednak pozostane przy zwyk³ej naturze
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-20, 09:19   #3641
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 339
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witajcie dziewczyny, czy orientujecie siê mo¿e, jak± farb± mo¿na uzyskaæ taki odcieñ? Jaki to poziom itd.? Z góry dziêkujê.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 190313.jpg (56,3 KB, 107 za³adowañ)
absurdalna89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 12:28   #3642
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

uzyskaæ nie jest problemem, gorzej utrzymaæ
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-21, 17:01   #3643
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dzisiaj farbowanie Alfaparf 6.7 + 9.21 na rudo¶ci, zobaczymy co wyjdzie, wodê chyba u¿yjê co¶ powy¿ej 3% wstawie potem zdjêcia
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-21, 22:28   #3644
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiaj farbowanie Alfaparf 6.7 + 9.21 na rudo¶ci, zobaczymy co wyjdzie, wodê chyba u¿yjê co¶ powy¿ej 3% wstawie potem zdjêcia
i jak?
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-21, 23:30   #3645
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
i jak?
Ciê¿ko powiedzieæ, bo jak skoñczy³am farbowaæ to by³o ju¿ ciemnawo, na pewno s± oziêbione, ale na ile jeszcze nie wiem, wstawie zdjêcia jutro

Ok, wiêc zrobi³am zdjêcia, kolor siê mieni, je¶li jest w dziwnym o¶wietleniu trochê rudo¶ci to jest ona bardziej w czekoladê mocno przygaszona i br±zowa. Kolor bez s³oñca jest zielonkawy, ch³odnawy a w s³oñcu o dziwo zamiast rudo¶ci wybija be¿owo-z³ocisty refleks w neutralnym tonie.
Co zrobi³am? pomiesza³am z wod± æwiartkê 9.21 alfaparf i na³o¿y³am na 10 min na w³osy w celu minimalnego podpigmentowania, nastêpnie zmiesza³am æwiartkê 9.21 z 6.7 alfaparf i na³o¿y³am na w³osy z 5% wod± na 35min. Zmalaksowa³am przez 5 min, sp³uka³am, maska i oto kolor, jak na jedno farbowanie to ca³kiem niezle je¶li chodzi o to, co mia³am przed (zdj 1 dla przypomnienia)
Tak jak mówi³am, metaliczne farby gasz± trochê moj± rudo¶æ, a nie dziwie siê, ¿e trochê jej zosta³o, bo da³am bardzo ma³o 9.21 w koñcu

Mam jeszcze pytanie, jak farbowaæ w³osy, aby zostaæ ci±gle na tym samym tonie? aby po prostu w³osy nie stawa³y siê ciemniejsze, tylko np mam ton 6 i po farbowaniu te¿ chce mieæ ton 6 bez sta³ego przyciemnienia?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (75,7 KB, 44 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (65,3 KB, 87 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (54,2 KB, 59 za³adowañ)

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2014-08-22 o 14:58
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-22, 18:54   #3646
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Popielaty braz!!!

Widaæ zdecydowanie ró¿nicê
Jak dla mnie, to uzyskalas naturalny br±z i okre¶li³abym go jako 6/0. ¯eby unikn±æ przyciemnienia koloru, farbuj tylko odrosty. A na resztê w³osów nic nie k³adz, chyba ¿e chcesz koniecznie od¶wie¿yæ, to tylko na sam koniec zmalaksuj i zostaw na 5 minut i dopiero splucz.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-22, 19:15   #3647
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Popielaty braz!!!

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Widaæ zdecydowanie ró¿nicê
Jak dla mnie, to uzyskalas naturalny br±z i okre¶li³abym go jako 6/0. ¯eby unikn±æ przyciemnienia koloru, farbuj tylko odrosty. A na resztê w³osów nic nie k³adz, chyba ¿e chcesz koniecznie od¶wie¿yæ, to tylko na sam koniec zmalaksuj i zostaw na 5 minut i dopiero splucz.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
My¶la³am ¿e jest jaki¶ sposób z ³agodniejsz± wod± czy ja¶niejsz± farb±
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-22, 21:06   #3648
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ja mam w³osy na poziomie 7 z jasnymi refleksami, latem mam w³osy 8, zdecydowanie ch³odne.
nie lubiê siebie w blondzie, tzn., wiem, ¿e nie uzyskam ju¿ takiego koloru jak mia³am kiedy¶, dlatego te¿ farbujê.
robiê mieszankê 5 i 6, co 3-4 miesi±ce, po takim czasie w³osy mam na tyle sp³ukane z koloru (farbujê 3% wod±), ¿e przyciemnienie jest chwilowe
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-22, 21:31   #3649
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
ja mam w³osy na poziomie 7 z jasnymi refleksami, latem mam w³osy 8, zdecydowanie ch³odne.
nie lubiê siebie w blondzie, tzn., wiem, ¿e nie uzyskam ju¿ takiego koloru jak mia³am kiedy¶, dlatego te¿ farbujê.
robiê mieszankê 5 i 6, co 3-4 miesi±ce, po takim czasie w³osy mam na tyle sp³ukane z koloru (farbujê 3% wod±), ¿e przyciemnienie jest chwilowe
No tak, ale masz ju¿ od dawna takie same barwniki we w³osach, i stosujesz takie same farby
Nie uzyskasz ju¿ takiego samego koloru jak kiedy¶, tzn? ¿e twojego naturalnego?
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 23:45   #3650
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Ciê¿ko powiedzieæ, bo jak skoñczy³am farbowaæ to by³o ju¿ ciemnawo, na pewno s± oziêbione, ale na ile jeszcze nie wiem, wstawie zdjêcia jutro

Ok, wiêc zrobi³am zdjêcia, kolor siê mieni, je¶li jest w dziwnym o¶wietleniu trochê rudo¶ci to jest ona bardziej w czekoladê mocno przygaszona i br±zowa. Kolor bez s³oñca jest zielonkawy, ch³odnawy a w s³oñcu o dziwo zamiast rudo¶ci wybija be¿owo-z³ocisty refleks w neutralnym tonie.
Co zrobi³am? pomiesza³am z wod± æwiartkê 9.21 alfaparf i na³o¿y³am na 10 min na w³osy w celu minimalnego podpigmentowania, nastêpnie zmiesza³am æwiartkê 9.21 z 6.7 alfaparf i na³o¿y³am na w³osy z 5% wod± na 35min. Zmalaksowa³am przez 5 min, sp³uka³am, maska i oto kolor, jak na jedno farbowanie to ca³kiem niezle je¶li chodzi o to, co mia³am przed (zdj 1 dla przypomnienia)
Tak jak mówi³am, metaliczne farby gasz± trochê moj± rudo¶æ, a nie dziwie siê, ¿e trochê jej zosta³o, bo da³am bardzo ma³o 9.21 w koñcu

Mam jeszcze pytanie, jak farbowaæ w³osy, aby zostaæ ci±gle na tym samym tonie? aby po prostu w³osy nie stawa³y siê ciemniejsze, tylko np mam ton 6 i po farbowaniu te¿ chce mieæ ton 6 bez sta³ego przyciemnienia?
Calkiem fajny efekt ci wyszedl
A jezeli chcesz utrzymac efekt to jezeli masz swoje naturalne wlosy w innym kolorze niz farbowanki to farbuj odrosty, a do reszty dobierz jakas pó³ permanentn± farbkê, najlepiej z tej samej firmy, I resztê w³osów rób tym. One s± na ni¿szych wodach ni¿ farba.

Ja osobi¶cie tak robiê, bo mam pare siwków, wiêc odrosty farbujê normalnie na 6%, a raz na jaki¶ czas resztê w³osów robiê l¿ejsz± wersj±.
Najwiêkszym problemem jest wybranie takiego odcienia farby, ¿eby wpasowa³ siê w odrost...reszta to piku¶
yolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-23, 02:06   #3651
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez yolca Poka¿ wiadomo¶æ
Calkiem fajny efekt ci wyszedl
A jezeli chcesz utrzymac efekt to jezeli masz swoje naturalne wlosy w innym kolorze niz farbowanki to farbuj odrosty, a do reszty dobierz jakas pó³ permanentn± farbkê, najlepiej z tej samej firmy, I resztê w³osów rób tym. One s± na ni¿szych wodach ni¿ farba.

Ja osobi¶cie tak robiê, bo mam pare siwków, wiêc odrosty farbujê normalnie na 6%, a raz na jaki¶ czas resztê w³osów robiê l¿ejsz± wersj±.
Najwiêkszym problemem jest wybranie takiego odcienia farby, ¿eby wpasowa³ siê w odrost...reszta to piku¶
Ja ¿eby wróciæ do swojego naturalnego, stalowego koloru ¶rednio ciemnego nie wiem co musia³abym zrobiæ

A co do farbowania to chcia³abym znale¶æ jak±¶ pó³-permanentn± szaraw± farbê..
Nie moge sobie nie zafarbowaæ ca³o¶ci, poniewa¿ te och³odzenie przeminie z wod±
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-23, 09:41   #3652
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

To w takim razie polecam tonowaæ w³osy.
Ja to robiê w ten sposób, ¿e farbujê sam odrost. Odrobinê farby zostawiam i do tej resztki dodajê trochê szamponu do w³osów i ciutke ciep³ej wody oraz dodajê mixton niebieski, bo moje w³osy wyp³ukuj± siê do rudawego.
Tym sposobem oxy sie rozcieñcza przynajmniej o po³owê. Im wiêcej wody, tym s³absze robi siê oxy. I tak± mieszankê nak³adam na resztê w³osów i masujê az powstanie piana. Trzymam i masujê w³osy ok. 5-10 minut, ale nie naje¿d¿aj±c na farbê na odrostach, dopiero przed samym sp³ukaniem mieszam wszystko. Sp³ukujê. Kolor wychodzi równiuteñki, a ca³o¶æ jest b³yszcz±ca.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-23, 14:53   #3653
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
No tak, ale masz ju¿ od dawna takie same barwniki we w³osach, i stosujesz takie same farby
Nie uzyskasz ju¿ takiego samego koloru jak kiedy¶, tzn? ¿e twojego naturalnego?
mam w³osy za ³opatki, to raz, dwa, zawsze odrastaj± ciemniejsze, a przynajmniej takie jest z³udzenie, moje jak ju¿ wspomina³am mia³y mega tendencjê do ja¶nienia, wystarczy³ jeden sezon letni i wygl±da³am jakbym robi³a baleja¿. obecnie mam do¶æ ciemny odrost, ale taki nijaki, wolê ju¿ przyciemniaæ w³osy.
u mnie jest tak, ¿e mieszanka 5 i 6 na wodzie 3% po jakim¶ czasie sp³ukuje siê na tyle, ¿e zlewa siê z odrostem, ale jednak w miejscach wyp³ukania w³osy s± cieplejsze
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-24, 11:07   #3654
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Ja ¿eby wróciæ do swojego naturalnego, stalowego koloru ¶rednio ciemnego nie wiem co musia³abym zrobiæ

A co do farbowania to chcia³abym znale¶æ jak±¶ pó³-permanentn± szaraw± farbê..
Nie moge sobie nie zafarbowaæ ca³o¶ci, poniewa¿ te och³odzenie przeminie z wod±
a w tych twoich farbach nie ma jakiej¶ opcji, ¿eby tonowaæ na mniejszym oxy. Wella ma colour touch, goldwell ma chyba colorance. Mo¿e w twojej te¿ cos takiego jest...mia³aby¶ problem rozwi±zany. Poza tym zawsze mo¿esz zmieniæ firmê
yolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-24, 17:06   #3655
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 284
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
mam w³osy za ³opatki, to raz, dwa, zawsze odrastaj± ciemniejsze, a przynajmniej takie jest z³udzenie, moje jak ju¿ wspomina³am mia³y mega tendencjê do ja¶nienia, wystarczy³ jeden sezon letni i wygl±da³am jakbym robi³a baleja¿. obecnie mam do¶æ ciemny odrost, ale taki nijaki, wolê ju¿ przyciemniaæ w³osy.
u mnie jest tak, ¿e mieszanka 5 i 6 na wodzie 3% po jakim¶ czasie sp³ukuje siê na tyle, ¿e zlewa siê z odrostem, ale jednak w miejscach wyp³ukania w³osy s± cieplejsze
Endorfina, a ty z tego co pamiêtam po Joico u¿ywa³a¶ goldwella. I jak± farbê z goldwella bra³a¶, ¿eby ch³odny wychodzi³???
yolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-25, 02:25   #3656
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez yolca Poka¿ wiadomo¶æ
a w tych twoich farbach nie ma jakiej¶ opcji, ¿eby tonowaæ na mniejszym oxy. Wella ma colour touch, goldwell ma chyba colorance. Mo¿e w twojej te¿ cos takiego jest...mia³aby¶ problem rozwi±zany. Poza tym zawsze mo¿esz zmieniæ firmê
Tak, mo¿na robiæ na ni¿szej wodzie alfaparfy

Weronisia - dziêki za przepis, na pewno go za nied³ugo wypróbuje
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-25, 05:50   #3657
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 744
Dot.: Popielaty braz!!!

Alfapart ma serie color wear do odswierzania kolorow
__________________

przezduzeem jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-25, 22:54   #3658
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez yolca Poka¿ wiadomo¶æ
Endorfina, a ty z tego co pamiêtam po Joico u¿ywa³a¶ goldwella. I jak± farbê z goldwella bra³a¶, ¿eby ch³odny wychodzi³???
by³a seria cool brunettes, o ile pamiêæ mnie nie myli i bra³am przydymiony br±z
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-01, 04:50   #3659
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny mam pytanie czy je¿eli mam w³osy na poziomie 6 czekoladowe (bez a¿ tak wybijaj±cej siê rudo¶ci) czy da rade trochê rozja¶niæ kolor przez zafarbowanie ja¶niejsz± farb± z silniejsz± wod± 9%, 12% bez obawy ¿e wyjdzie mi rudo¶æ? zale¿y mi na takiej zimniejszej czekoladzie..


ps. alfaparfy wyp³uka³y siê do ³adnej czekolady na w³osach rudych, dok³adnie mieszanka 6.7+9.21
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-01, 21:05   #3660
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Popielaty braz!!!

Rozjasnianie br±zow zawsze koñczy siê rudym odcieniem. Potem t± rudosc trzeba gasiæ. Ale jest to osi±galne.
Na innym w±tku dziewczyny z powodzeniem uzyska³y jasniutki blond nawet. Ale to sporo trwa³o, bo rudosc ci±gle wy³azila.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.