Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-25, 20:20   #4021
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam już swoje kaliniaki

więc tak:
-szampon i odżywka NS dla szwagierki
-scrub bambusowy organic shop-użyłam już (a jak ) i nie wiem czy za słabo paluchy wepchałam, czy jak, ale póki co zdzierak z niego słabiutki. Ładnie pachnie, ma super kolor, ale....drobinki wielkościowo duże, ale ich jakby za mało (?), taki fajny lekko tłustawy, przyjemny. Następnym razem spróbuję pomieszać paluchami zawartość, ale póki co do rosmanowskiego się nie umywa.
Mam też od kochanej mel próbasa peelingu kawowego (on cukrowy jest) i jest z wyglądu mniej rzadki i pokładam w nim nadzieję. Pachnie bosko-słodką kawusią z mleczkiem
-złoty scrub organic therapy- faktycznie, jest dokładnie taki jak opiywała anula- w skrócie świetny i w ogóle zdziwiłam się jaki on duży, więc io tani przy tym 150ml za 18,50zł toż to taniej niż markietowe zdzieraki
-tonik agafii wzmacniający-na razie ppowiem, że łądnie pachnie, takl lekko ziołowo-męsko jakby
-masło do rąk indyjskie spa organic shop
-krem intensywnie nawilżający biolux
-krem do rąk oliwkowy do rąk biolux

- no i przecudowny, przefantastyczny, ręcznie szlifowany grzebień od mel firmy hercules

No alverdziaki moje z grażkowej dostawy
super
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 20:26   #4022
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

dziewczny-jakie miałyście balsamy z alverde?

grażka, wiem że miałaś ten z oliwką? fajny był? jak zapach?

i przyznajcie się-kto zamawiał u grażynki ten balsam alverde z jasnoniebieską zakrętką (ten jaśmin i herbata)? bom też zapachu ciekawa... (już pytałam, bo był na zdjęciu zbiorczym i nikt się nie che przyznać )
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 20:33   #4023
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Evi piękne zakupy! i to ile!
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
a być może. Szkoda tylko, że końcówki wysusza na dłuższą metę.
to nie na dłuższą metę, ale pewnie z przewilżenia wiesz, tak samo jak z proteinami można przedobrzyć, tak z nawilżaczami. ja na przykład olejuję włosy raz w tygodniu. odżywkę (nawilżającą) nakładam jak mi się przypomni i góra raz w tygodniu maska. problemów z rozczesaniem nie mam, a w razie czego płukanka octowa rozwiązuje u mnie problem. włosy mam bardzo cienkie i delikatne, więc łatwo je obciążyć, dlatego gwoździem programu pielęgnacyjnego jest delikatny szampon nadający się do codziennego użytku. i jest całkiem nieźle
Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
to ja tak zrobię, może wygrzebię gdzieś dziś szampon z SLSem jeszcze
może ALS też wystarczy?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 20:39   #4024
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Evi piękne zakupy! i to ile!

to nie na dłuższą metę, ale pewnie z przewilżenia wiesz, tak samo jak z proteinami można przedobrzyć, tak z nawilżaczami. ja na przykład olejuję włosy raz w tygodniu. odżywkę (nawilżającą) nakładam jak mi się przypomni i góra raz w tygodniu maska. problemów z rozczesaniem nie mam, a w razie czego płukanka octowa rozwiązuje u mnie problem. włosy mam bardzo cienkie i delikatne, więc łatwo je obciążyć, dlatego gwoździem programu pielęgnacyjnego jest delikatny szampon nadający się do codziennego użytku. i jest całkiem nieźle

może ALS też wystarczy?
o, jak ALS to polecam pokrzywowy z YR
Cloche, są dwie krechy?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 20:40   #4025
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mi spray alvy gęby nie wysusza, budzę się z ładną, nieprzetłuszczoną skórą. sporo w nim aloesu, który działa kojąco i trochę nawilża, więc raczej tłustym cerom wystarczy. jeśli masz miejsca mniej tłuste, to możesz je dodatkowo nawilżyć.
aha, na sprayu pisze, żeby na twarz nakładać go wacikiem, ale mi żal i psikam uważając, żeby nie prysnąć w okolice oczu i ust. z reguły 3 psiki: na czoło i dwa na poliki. i potem rozsmarowuję

mnie się wydaje, że chodzi tylko o wymycie nadmiaru. a po wymyciu trzebaby działać długofalowo, czyli unikać nadmiaru protein i zająć się nawilżaniem. sama nie wiem, która odżywka się do tego nada... maska z alterry z granatem nie jest przypadkowo typowo nawilżająca?
Słyszałam, że można zrobić też peeling włosów, ale nie zabardzo wiem co i jak. Może o jakąś glinkę chodzi.
Znalazłam 2 maseczki bezproteinowe, ale nie wiem czy są całkowicie naturalne.
L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów osłabionych z tendencją do wypadania,
L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych
Ja miałam tą drugą i szczerze powiem, że zachwytów nie było.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 20:41   #4026
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
dziewczny-jakie miałyście balsamy z alverde?

grażka, wiem że miałaś ten z oliwką? fajny był? jak zapach?

i przyznajcie się-kto zamawiał u grażynki ten balsam alverde z jasnoniebieską zakrętką (ten jaśmin i herbata)? bom też zapachu ciekawa... (już pytałam, bo był na zdjęciu zbiorczym i nikt się nie che przyznać )
ja miałam tylko mango, i ten pachniał bosko ale już go nie ma...

----------------------------------------------------------------

a w ogóle to testowałam dzisiaj szampon madara, o ten:
http://www.atavio.de/madara/shampoo-...-vibrancy.html
(dostałam dwie próbki w poprzednim zamówieniu). pienił się pierwsza klasa, zmył sesę ekspresowo. świeżo pachnie, delikatne nuty kwiatowe wyczuwam? co nie musi znaczyć, że one tam są... mam wypaczony węch.
nie użyłam odżywki, z rozczesaniem nie było problemu, ale po wysuszeniu włosy wydawały mi się takie... piórkowate. wydaje mi się, że do moich włosów i do codziennego użytku to on się nie nadaje...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 20:41   #4027
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
a na feelunique sprawdzalas?
Bylam, nawet zakupy dzis poczynilam

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
henieczka, rayne, fajne zbiorki

henia-co to za kolorówka dla przestrogi? rozszyfrujesz co tam na zdjęciu było
Kolorowka UNE Natural Beauty, po tuszu wypadaly mi rzesy, a korektor pod oczami robil plamy, a jak sie go chcialo rozmasowac to odpadal puder nie robi nic, wiec czasem sie posmaruje nie wiem po co
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 20:42   #4028
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że można zrobić też peeling włosów, ale nie zabardzo wiem co i jak. Może o jakąś glinkę chodzi.
Znalazłam 2 maseczki bezproteinowe, ale nie wiem czy są całkowicie naturalne.
L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów osłabionych z tendencją do wypadania,
L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych
Ja miałam tą drugą i szczerze powiem, że zachwytów nie było.
Peeling głowy można zrobić kawą, cukrem lub specjalnym peelingiem do skóry głowy. Glinka marokańska też się nada. Logona z paczulą też powinna dać radę. Ale ciekawo jak ze spłukiwaniem
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 20:43   #4029
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość

oj tam oj tam Dzis musze powiedziec, ze dawno moje wlosy tak dobrze nie wygladaly jak dzis. Na noc zaaplikowalam ruski tonik i sese a rano szampon NS nawilzenie i objetosc a pozniej na 10 min odzywke NS do farbowanych i zniszczonych. Wlosy sa dzis tak miekkie i blyszczace, ze nie moge sie powtrzymac i ciagle je dotykam
dawaj zdjęcie !
Cytat:
Napisane przez evitka21;36119234
dziewczyny, mam już swoje kaliniaki :jupi::jupi:

więc tak:
-[U
szampon i odżywka NS[/U] dla szwagierki
-scrub bambusowy organic shop-użyłam już (a jak ) i nie wiem czy za słabo paluchy wepchałam, czy jak, ale póki co zdzierak z niego słabiutki. Ładnie pachnie, ma super kolor, ale....drobinki wielkościowo duże, ale ich jakby za mało (?), taki fajny lekko tłustawy, przyjemny. Następnym razem spróbuję pomieszać paluchami zawartość, ale póki co do rosmanowskiego się nie umywa ( a specjalnie wzięłam solny, bom se ubzdurała że taki fajny jak ten z rosa będzie ).
Mam też od kochanej mel próbasa peelingu kawowego (on cukrowy jest) i jest z wyglądu mniej rzadki i pokładam w nim nadzieję. Pachnie bosko-słodką kawusią z mleczkiem
-złoty scrub organic therapy- faktycznie, jest dokładnie taki jak opiywała anula- w skrócie świetny i w ogóle zdziwiłam się jaki on duży, więc i tani przy tym 150ml za 18,50zł toż to taniej niż markietowe zdzieraki
-tonik agafii wzmacniający-na razie powiem, że ładnie pachnie, tak lekko ziołowo-męsko jakby
-masło do rąk indyjskie spa organic shop
-krem intensywnie nawilżający biolux
-krem do rąk oliwkowy do rąk biolux
- no i przecudowny, przefantastyczny, ręcznie szlifowany grzebień od mel firmy hercules

No alverdziaki moje z grażkowej dostawy
cudowności!
anula prawdę Ci powie


Ja mam avalon organic cytrynowy i żaden sls mu nie dorówna w oczyszczaniu no i raz na jakis czas peeling do włosów phenome.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 20:48   #4030
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
o, jak ALS to polecam pokrzywowy z YR
Cloche, są dwie krechy?
no tak, pokrzywowy powinien wymyć co trzeba też fajny w tym celu byłby cattier z octem rozmarynowym - jest na ALS, więc świetnie myje, a dodatek octu wygładza i ułatwia rozczesywanie.
ni ma ale spoko, jeszcze będą w swoim czasie...
Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że można zrobić też peeling włosów, ale nie zabardzo wiem co i jak. Może o jakąś glinkę chodzi.
Znalazłam 2 maseczki bezproteinowe, ale nie wiem czy są całkowicie naturalne.
L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów osłabionych z tendencją do wypadania,
L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych
Ja miałam tą drugą i szczerze powiem, że zachwytów nie było.
ja miałam peeling phenome do skalpu i uwielbiałam! miał konsystencję hmmm... taką kremową, ale zbitą. trochę jakby glinkowy też... "drobinki" dość duże, bardzo przyjemne. wydaje mi się, że jakby zmieszać jakiś peeling brzoskwiniowy z glinką i jakąś maską, to mógłby z tego wyjść całkiem fajny peeling do łba ja mam zamiar spróbować, ale póki co nie mam za bardzo z czego
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 20:51   #4031
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że można zrobić też peeling włosów, ale nie zabardzo wiem co i jak.
glinki te, ale na blogu anwen bz przepis na peeling cukrowy do włosów-nawet raz próbowałam zroić, ale nic mi z tego nie wyszło
właściwie to peeling do skóry głowy
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja miałam tylko mango, i ten pachniał bosko ale już go nie ma...
u mnie w szafce jeszcze stoi z połowa-też go lubię (jak pisałam zanabyłam go dzięki twojej i kory recenzji )
Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Kolorowka UNE Natural Beauty, po tuszu wypadaly mi rzesy, a korektor pod oczami robil plamy, a jak sie go chcialo rozmasowac to odpadal puder nie robi nic, wiec czasem sie posmaruje nie wiem po co
uuu to faktycznie mina jak nic była
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
anula prawdę Ci powie .
oj tak, tak
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 20:55   #4032
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mnie się wydaje, że chodzi tylko o wymycie nadmiaru. a po wymyciu trzebaby działać długofalowo, czyli unikać nadmiaru protein i zająć się nawilżaniem. sama nie wiem, która odżywka się do tego nada... maska z alterry z granatem nie jest przypadkowo typowo nawilżająca?
Proteiny należą do humektantów. W przypadku przedawkowania trzeba postawić na emolienty - czyli np. oleje czy alkohole tłuszczowe (m.in. cetearyl alcohol). Silikony pomagają, bo to też emolienty, ale niosą ze sobą inne skutki (choćby mocno nadbudowują się na włosach) i odżywki silikonowe zwykle zawierają poza nimi dużo innego badziewia.

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...35&postcount=2

edit.
Hm, teraz w innym miejscu znalazłam, że jednak proteiny i nawilżacze to co innego i faktycznie trzeba nawilżać. Ktoś mi to wyjaśni?

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-08-25 o 21:01
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 21:05   #4033
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ni ma ale spoko, jeszcze będą w swoim czasie...
trzeba działać
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 21:08   #4034
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
glinki te, ale na blogu anwen bz przepis na peeling cukrowy do włosów-nawet raz próbowałam zroić, ale nic mi z tego nie wyszło
właściwie to peeling do skóry głowy

u mnie w szafce jeszcze stoi z połowa-też go lubię (jak pisałam zanabyłam go dzięki twojej i kory recenzji )

uuu to faktycznie mina jak nic była

oj tak, tak
Ja słyszałam właśnie tylko o peelingu skóry głowy. Takie pocieranie całości włosa wydaje mi się niszczące. Raz czytałam o peelingu włosów jeśli chodzi o przeproteinowanie, ale jakoś mnie to nie przekonuje.

Od dłuższego czasu zastanawiam się skąd wiedzieć czy dana maska odżywka nadaje się na skóre głowy. Podobnie z olejami. Metodą prób i błędów? Jeśli stosowałam maski nienaturalne to nigdy nie kładłam ich na skalp. A jak jest w drugim przypadku? Czy jeśli na opakowaniu piszę wzmacniająca, przeciw wypadaniu to kłaść? Jeśli nie piszę to się wstrzymać?
Jeszcze z olejami się zastanawiam. Czy olejki Khadi, Sesa kładziecie tylko na skórę głowy. Czytałam, że mogą wysuszać włosy i już zgłupiałam.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Proteiny należą do humektantów. W przypadku przedawkowania trzeba postawić na emolienty - czyli np. oleje czy alkohole tłuszczowe (m.in. cetearyl alcohol). Silikony pomagają, bo to też emolienty, ale niosą ze sobą inne skutki (choćby mocno nadbudowują się na włosach) i odżywki silikonowe zwykle zawierają poza nimi dużo innego badziewia.

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...35&postcount=2

edit.
Hm, teraz w innym miejscu znalazłam, że jednak proteiny i nawilżacze to co innego i faktycznie trzeba nawilżać. Ktoś mi to wyjaśni?
Tu jest całkiem fajna notka na temat przenawilżenia i przeprotinowania.

http://rudashopa.blogspot.com/2012/0...nie-wosow.html

Ja to rozumiem tak, że humektanty i emolienty nawilżają. Proteiny mogą na 'stałe' utrzymać się we włosach i tym je wzmocnimy. Z niczym nie należy przesadzić itd. itp. Jak dla mnie jeszcze dużo do nauki. Dlatego stosuje maski, odżywki zamiennie. Gorzej jak wybiorę same nawilżające lub proteinowe...

Edytowane przez mlodziudka85
Czas edycji: 2012-08-25 o 21:14
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 21:10   #4035
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Proteiny należą do humektantów. W przypadku przedawkowania trzeba postawić na emolienty - czyli np. oleje czy alkohole tłuszczowe (m.in. cetearyl alcohol). Silikony pomagają, bo to też emolienty, ale niosą ze sobą inne skutki (choćby mocno nadbudowują się na włosach) i odżywki silikonowe zwykle zawierają poza nimi dużo innego badziewia.

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...35&postcount=2

edit.
Hm, teraz w innym miejscu znalazłam, że jednak proteiny i nawilżacze to co innego i faktycznie trzeba nawilżać. Ktoś mi to wyjaśni?
no ja się gubię ale jeszcze nie miałam potrzeby tego wszystkiego rozgryzać, bo jakoś sobie radzę...
ale chyba to dwa różne rozgraniczenia. proteiny budują włos, a humektanty dbają o nawilżenie, w sensie żeby nie były suche... no... tego ten ale i z jednym i z drugim można przesadzić.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 21:14   #4036
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu zastanawiam się skąd wiedzieć czy dana maska odżywka nadaje się na skóre głowy. Podobnie z olejami. Metodą prób i błędów? Jeśli stosowałam maski nienaturalne to nigdy nie kładłam ich na skalp. A jak jest w drugim przypadku? Czy jeśli na opakowaniu piszę wzmacniająca, przeciw wypadaniu to kłaść? Jeśli nie piszę to się wstrzymać?
Jeszcze z olejami się zastanawiam. Czy olejki Khadi, Sesa kładziecie tylko na skórę głowy. Czytałam, że mogą wysuszać włosy i już zgłupiałam.
To chyba zalezy od głowy. Jeśli łatwo obciążyć Twoje włosy to nie nałożysz niż na skalp, chyba, że na prawdę raz dwa razy w tygodniu, albo przed myciem.
Już pisałam wyżej, że sesa nie wysusza, u Ani to samo.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 21:16   #4037
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość

Czekam na opinie. Robisz mechaniczne oczyszczanie? Próbowałaś mikrodermabrazji? Jak nie, to spróbuj, ryjka nie poznasz
niestety od czasu do czasu musze Stres i problemy z hormonami robia swoje a mikro i kwasy nie pomagaja w tym przypadku
Kremik leci ze mna na wakacje z reszta juz sie wakacjuje na wsi

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
henieczka, rayne, fajne zbiorki

henia-co to za kolorówka dla przestrogi? rozszyfrujesz co tam na zdjęciu było


a taki cudotwórca mówisz. Fajnie. Ja uwielbiam tłuste rzeczy do buzi (ale śmierdzących juz nie)

jak nam wszystkim
---
dziewczyny, mam już swoje kaliniaki

więc tak:
-szampon i odżywka NS dla szwagierki
-scrub bambusowy organic shop-użyłam już (a jak ) i nie wiem czy za słabo paluchy wepchałam, czy jak, ale póki co zdzierak z niego słabiutki. Ładnie pachnie, ma super kolor, ale....drobinki wielkościowo duże, ale ich jakby za mało (?), taki fajny lekko tłustawy, przyjemny. Następnym razem spróbuję pomieszać paluchami zawartość, ale póki co do rosmanowskiego się nie umywa ( a specjalnie wzięłam solny, bom se ubzdurała że taki fajny jak ten z rosa będzie ).
Mam też od kochanej mel próbasa peelingu kawowego (on cukrowy jest) i jest z wyglądu mniej rzadki i pokładam w nim nadzieję. Pachnie bosko-słodką kawusią z mleczkiem
-złoty scrub organic therapy- faktycznie, jest dokładnie taki jak opiywała anula- w skrócie świetny i w ogóle zdziwiłam się jaki on duży, więc i tani przy tym 150ml za 18,50zł toż to taniej niż markietowe zdzieraki
-tonik agafii wzmacniający-na razie powiem, że ładnie pachnie, tak lekko ziołowo-męsko jakby
-masło do rąk indyjskie spa organic shop
-krem intensywnie nawilżający biolux
-krem do rąk oliwkowy do rąk biolux

- no i przecudowny, przefantastyczny, ręcznie szlifowany grzebień od mel firmy hercules

No alverdziaki moje z grażkowej dostawy
najs najs w szczegolnosci interesuje mnie krem do rak z Organic Shop of kors

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Bylam, nawet zakupy dzis poczynilam



Kolorowka UNE Natural Beauty, po tuszu wypadaly mi rzesy, a korektor pod oczami robil plamy, a jak sie go chcialo rozmasowac to odpadal puder nie robi nic, wiec czasem sie posmaruje nie wiem po co
pochwal sie co kupilas

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dawaj zdjęcie !

cudowności!
anula prawdę Ci powie


Ja mam avalon organic cytrynowy i żaden sls mu nie dorówna w oczyszczaniu no i raz na jakis czas peeling do włosów phenome.
Dzis juz ni dy rydy, ale moze jeszcze bedzie okazja zeby sie pochwalic bede wstawiac aktualizacje co jakis czas, zebyscie ocenialy postepy Jutro mam w planach test zlotej maski do wlosow od mlodziutka85
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 21:20   #4038
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

effa, to ci dorzucę kremiku do najbliższej paczuchy
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 21:21   #4039
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość

Tu jest całkiem fajna notka na temat przenawilżenia i przeprotinowania.

http://rudashopa.blogspot.com/2012/0...nie-wosow.html
A ja znalazłam takie wpisy:
http://czarownicujaco.blogspot.com/2...umektanty.html
http://czarownicujaco.blogspot.com/2...w-i-skory.html
http://czarownicujaco.blogspot.com/2...o-budowie.html
I tak mam mętlik w głowie.

edit.
Ok, z tego co zrozumiałam - dostarczając włosom protein trzeba dbać o równoczesne dostarczenie im olejów (emolientów) i wody. A w przypadku przeproteinowania ratunkiem jest silna kuracja humektantowa.

edit 2.
... ale duża dawka humektantów odniesie skutek odwrotny od zamierzonego w przypadku bardzo niskiej lub wysokiej wilgotności. W pierwszym przypadku z braku laku będą "wysysać" wilgoć z włosów, a w drugim wchłoną jej za dużo z powietrza. I wtedy też mamy gwarantowany bad hair day. Kurde, to dbanie o włosy jest bardziej skomplikowane niż by się mogło wydawać.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-08-25 o 21:33
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 21:35   #4040
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
To chyba zalezy od głowy. Jeśli łatwo obciążyć Twoje włosy to nie nałożysz niż na skalp, chyba, że na prawdę raz dwa razy w tygodniu, albo przed myciem.
Już pisałam wyżej, że sesa nie wysusza, u Ani to samo.
No to następny raz pobawimy się Sesą, chociaż olejek odżywczy Baikal jest wydajny i nie wiem kiedy to nastąpi


Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
A ja znalazłam takie wpisy:
http://czarownicujaco.blogspot.com/2...umektanty.html
http://czarownicujaco.blogspot.com/2...w-i-skory.html
http://czarownicujaco.blogspot.com/2...o-budowie.html
I tak mam mętlik w głowie.

edit.
Ok, z tego co zrozumiałam - dostarczając włosom protein trzeba dbać o równoczesne dostarczenie im olejów (emolientów) i wody. A w przypadku przeproteinowania ratunkiem jest silna kuracja humektantowa.
Ładne podsumowanie.
Ten blog regularnie podczytuje .
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 21:53   #4041
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam już swoje kaliniaki

więc tak:
-szampon i odżywka NS dla szwagierki
-scrub bambusowy organic shop-użyłam już (a jak ) i nie wiem czy za słabo paluchy wepchałam, czy jak, ale póki co zdzierak z niego słabiutki. Ładnie pachnie, ma super kolor, ale....drobinki wielkościowo duże, ale ich jakby za mało (?), taki fajny lekko tłustawy, przyjemny. Następnym razem spróbuję pomieszać paluchami zawartość, ale póki co do rosmanowskiego się nie umywa ( a specjalnie wzięłam solny, bom se ubzdurała że taki fajny jak ten z rosa będzie ).
Mam też od kochanej mel próbasa peelingu kawowego (on cukrowy jest) i jest z wyglądu mniej rzadki i pokładam w nim nadzieję. Pachnie bosko-słodką kawusią z mleczkiem
-złoty scrub organic therapy- faktycznie, jest dokładnie taki jak opiywała anula- w skrócie świetny i w ogóle zdziwiłam się jaki on duży, więc i tani przy tym 150ml za 18,50zł toż to taniej niż markietowe zdzieraki
-tonik agafii wzmacniający-na razie powiem, że ładnie pachnie, tak lekko ziołowo-męsko jakby
-masło do rąk indyjskie spa organic shop
-krem intensywnie nawilżający biolux
-krem do rąk oliwkowy do rąk biolux

- no i przecudowny, przefantastyczny, ręcznie szlifowany grzebień od mel firmy hercules

No alverdziaki moje z grażkowej dostawy
Z wrażenia zapomniałam oficjalnie się pozachwycać (mimo że część już sama widziałam ). Śliczności!

Próbowałam od Evi złotego scrubu Organic Therapy i też mi się podoba. Porządnie zdziera, ale mnie nie podrażnił, mimo cery naczynkowej. I pachnie marcepanem.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 22:00   #4042
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Mel, masz naczynkową cerę? Co najlepiej rozjaśnia i chowa Twoje naczynka?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 22:04   #4043
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Mel, masz naczynkową cerę? Co najlepiej rozjaśnia i chowa Twoje naczynka?
ja mogę odpowiedzieć za moją naczynkową buzię-serum z wit.C, serum z ruszcykiem i różą (hialuronowo-olejowe) i tonik kocankowy.
Algi kozie też im fajnie robią
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 22:18   #4044
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Mel, masz naczynkową cerę? Co najlepiej rozjaśnia i chowa Twoje naczynka?
Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ja mogę odpowiedzieć za moją naczynkową buzię-serum z wit.C, serum z ruszcykiem i różą (hialuronowo-olejowe) i tonik kocankowy.
Algi kozie też im fajnie robią
Szczerze mówiąc nie znalazłam ideału w tym zakresie i nawet zbyt intensywnie go nie szukam odkąd odkryłam zielone korektory mineralne. Ale hydrolat z kocanki bardzo fajnie koi buzię. Algi z Bielendy też. Ostatnio zauważyłam pewną poprawę i nie jestem na 100% pewna, ale wydaje mi się, że to zasługa kremu myjącego Aubrey Organics z rokitnikiem i ogórkiem. Podobno ta seria pomaga w walce z trądzikiem różowatym i powiązanym z nim rumieniem, stąd moje podejrzenia.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 23:12   #4045
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Zdjęcie moich zdobyczy - Kalina, Bioarp, Alverde od Grażki i inne. Półeczka w łazience była jedynym dobrym miejscem, więc musiałam zdjąć lustro... I znów TŻ patrzył na mnie jak na wariatkę.

Korres, Mleczko do ciała Vanilla Cinnamon (prezent od rodziców z wakacji w Grecji)
Receptury Babuszki Agafii, Tonik do włosów przeciw wypadaniu
Lawendowa Farma, Mydło Kremowa Śmietanka (połówka od Evi)
Natura Siberica, Sprawy do włosów i ciała Żywe Witaminy
Natura Siberica, Odżywka do wszystkich typów włosów Objętość i Pielęgnacja
Natura Siberica, Szampon do włosów tłustych Objętość i Balans
Love2mix, Szampon do wszystkich typów włosów Stymulacja Wzrostu
Alverde, Żel do brwi brązowy
Alverde, Żel pod prysznic Pigwa i Jeżyna
Alverde, Mydło w płynie Mango i Liczi
Alverde, Masło do stóp Sosna i Masło Shorea
Yver Rocher, Żel pod prysznic z aloesem bio

Jeszcze dostałam mnóstwo próbeczek od Evi , ale nie zmieściły się na zdjęciu. Poza tym w próbkowych opakowaniach chyba by Was mało kusiły.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zakupy..jpg (98,9 KB, 71 załadowań)
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 00:12   #4046
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ja mogę odpowiedzieć za moją naczynkową buzię-serum z wit.C, serum z ruszcykiem i różą (hialuronowo-olejowe) i tonik kocankowy.
Algi kozie też im fajnie robią
Evitka21, a to serum (z ruszczykiem i różą) to sama robisz, czy jakiś gotowiec?
Nie udało mi się w ciągu lata uniknąć nowych pajączków i teraz właśnie kombinuje czym je potraktować.....
__________________
You are so much stronger than you think

Edytowane przez midusia86
Czas edycji: 2012-08-26 o 00:17
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 06:20   #4047
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Mel,no najleliej prezentowalby sie peeling kawowy w pudeleczku zastepczym
Jaki korektor zielony polecasz?

Midusia, samorobione-chcesz przepis?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 07:08   #4048
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
Midusia, samorobione-chcesz przepis?
Ja chcę Ja chcę
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 08:29   #4049
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Mel i Evi - gratulacje
Kurcze, ja coś dawno nic nie wklejałam do wątku... to trzeba będzie zmienić

Też jestem zainteresowana preparatami antynaczynkowymi; u mnie się sprawdza niacynamid dodany do hydrolatu i pielęgnacja moja obecna nocna: krem z rokitnikiem Bio2You na zmianę z olejem wspaniałym
Natomiast dla cer naczyńkowych nie polecam terapeutycznej maski różanej Phenome
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 09:20   #4050
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Ooo Melya, zamówienie nasze już doszło? Nic mi nie piszesz.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.