Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-09, 19:33   #4021
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Zrobiłam w sobotę ok. 34% i nic, może jedynie jakieś nie widoczne łuszczenie, nigdzie nie miałam przesuszonej skóry jak przy 30%, dziwne to...
ja zrobiłam ok 20% migdała i po 2 dniach delikatna jaszczurka..wole go od innych bo nie piecze
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 22:13   #4022
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Zrobiłam w sobotę ok. 34% i nic, może jedynie jakieś nie widoczne łuszczenie, nigdzie nie miałam przesuszonej skóry jak przy 30%, dziwne to...
Robiłaś migdala ?? ja robilam w sobote 30 % i dzis oblaze wyzsze stezenia sie slao rozpuszczaja i tez slabiej dzialaja
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 10:48   #4023
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

ksenka
Nie, mlekowca. Migdał czeka na następny miesiąc
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 15:47   #4024
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witajcie Robaczki
Ja wczoraj walnęłam jakieś małe stężenie mlekowca, bo nie mogłam usiedzieć na miejscu - też pacułką do uszu, tym razem obyło się bez wzywania bogów.
Chcę dać popalić buzi, bo rolka czeka nieodpakowana... bardzo bym już chciała jej użyć na blizny.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 19:00   #4025
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czekoladko może Twoja cera już się trochę przyzwyczaiła do mlekowca?? Ja już też nie mam przesuszu, w ogóle mam po peelingu mlekowym nawilżoną cerę, żel aloesowy starcza mi za nawilżacz

DagmaraRose, jaką ogólnie masz teraz cerę? Masz jakieś świeże niedoskonałości, czy same blizny/przebarwienia? Ile masz lat? ( nieładnie pytam ) Jaka rolka i co planujesz pod nią kłaść? I w jakim celu, tylko redukcja blizn?


BTW, nie chcę zapeszyć, ale armageddon na mojej twarzy zaczyna tracić na sile. Aktualnie moja pielęgnacja wieczorna wygląda tak:
1. dzień - kwas mlekowy 30% na 15 minut, po tym żel aloesowy
2. dzień - maseczka z czerwonej glinki, tonik mlekowy 10%, żel aloesowy
3. dzień - maseczka z kurkumy, reszta j.w.
I od nowa.
Rano tonik mlekowy, żel aloesowy i filtr. Pryszczy mniej, nowe zmiany mniejsze niż wcześniej. Boję się, że to cisza przed nową burzą Daję sobie jeszcze 2-3 tygodnie, jeśli nie uda mi się opanować sytuacji, będę musiała odnowić romans z retinoidami.
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2015-03-10 o 19:02
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 19:41   #4026
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Patryka
No nie wiem, jak zmywałam to byłam prawie cała czerwona, a jak nakładałam piankę z panthenolem to się rozpływała mi na twarzy. Spróbuje następnym razem potrzymać dłużej.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 15:45   #4027
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Czekoladko może Twoja cera już się trochę przyzwyczaiła do mlekowca?? Ja już też nie mam przesuszu, w ogóle mam po peelingu mlekowym nawilżoną cerę, żel aloesowy starcza mi za nawilżacz

DagmaraRose, jaką ogólnie masz teraz cerę? Masz jakieś świeże niedoskonałości, czy same blizny/przebarwienia? Ile masz lat? ( nieładnie pytam ) Jaka rolka i co planujesz pod nią kłaść? I w jakim celu, tylko redukcja blizn?


BTW, nie chcę zapeszyć, ale armageddon na mojej twarzy zaczyna tracić na sile. Aktualnie moja pielęgnacja wieczorna wygląda tak:
1. dzień - kwas mlekowy 30% na 15 minut, po tym żel aloesowy
2. dzień - maseczka z czerwonej glinki, tonik mlekowy 10%, żel aloesowy
3. dzień - maseczka z kurkumy, reszta j.w.
I od nowa.
Rano tonik mlekowy, żel aloesowy i filtr. Pryszczy mniej, nowe zmiany mniejsze niż wcześniej. Boję się, że to cisza przed nową burzą Daję sobie jeszcze 2-3 tygodnie, jeśli nie uda mi się opanować sytuacji, będę musiała odnowić romans z retinoidami.
Już odpowiadam.
Moja cera wciąż jest mieszana w kierunku tłustej. Trochę ją przysuszyłam kwasami. Napewno kolosalna różnica w porównaniu do cery sprzed 7 lat.
Obecnie na mojej bidnej gębie jest trochę zamkniętych gulek na czole (odpukać, że tylko czoło). Swoją drogą - dziwne bardzo, bo ostatnio notorycznie coś mi wyskakuje na czole, a nigdy wcześniej tak nie miałam. Zaraz sprawdzę mapę twarzy (czy jakoś tak?), może zdrowie mi coś powiedzieć chce. I przebarwienia i blizny (blizn na skroniach najwięcej). Wrzucę kiedyś zdjęcie. Choć uważam, że teraz w porównaniu do kiedyś - niebo, a ziemia. I nie wstydzę się tak bardzo.
Za 11 dni skończę 23 lata

Rolkę kupiłam taką jak na zdjęciu Kupiłam ją całkiem w ciemno, byle najtaniej. Decyzje podjęłam dzięki jednej Wizażance, która stwierdziła, że osoby, które zainteresowane są laserowym usuwaniem blizn powinny zacząć od rolki. Jeśli rolka w żaden sposób nie wpłynie na skórę to nie ma sensu wybierać się na laser. Nie wiem, mój Tż twierdzi, że to logiczne, bo i tu i tu robimy celowe uszkadzanie skóry w celu pobudzenia kolagenu srututu. Swoją drogą - zaskoczył mnie skubaniec tym stwierdzeniem
Igły mają długość 1 mm (poniosła mnie i tu wyobraźnia, bo z początku chciałam 0,5), a pod rolkę cóż ? Chyba wit A + E albo jakiś olej. Nie mam kasy na jakieś cuda póki co. Redukcja blizn - tak, a jeśli dodatkowo przyczyni się do znikania przebarwień - będzie cudnie. Zmarszczek jeszcze nie mam. Chyba, że mamę będę też katować Nie wiem czy się skusi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg microroller-w_pude_ku-m_3.jpg (24,0 KB, 8 załadowań)
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 15:52   #4028
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

aaaa opowiedz mi jeszcze o tej kurkumowej maseczce! Bo słyszałam, ale nie do końca wiem co ona robi ?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 18:02   #4029
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Rolka jest tylko dla jednej osoby. Nie uzywaj jej na kims i sobie, bo mozesz zrobic krzywde sobie i komus

Co do kurkumy. Nie do mnie, ale sie wtrace Efekty jakies tam sa, lepiej sie goja, oczyszcza, ale zmycie tego czegos z ryja to nie lada wyczyn Strasznie farbi skore na pomaranczowo, zeby to zmyc trzeba strasznie trzec.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 19:34   #4030
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Właśnie zastanawiam się dlaczego nie można skoro rolkę się zawsze dezynfekuje ?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 19:51   #4031
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Po pierwsze jest dezynfekcja i sterylizacja.
Dezynfekcja to nic innego jak usuwanie bakterii, grzybów albo wirusy za pomocą płynów dezynfekujących lub nasączonych takim płynem jednorazowych chusteczek.
Sterylizacja to cos innego. To wyjalowienie. Sterylizuje sie to co mialo kontakt z krwia albo wydzielina ropna. Takiej rolki nie da sie poddac sterylizacji.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 23:56   #4032
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Już odpowiadam.
Moja cera wciąż jest mieszana w kierunku tłustej. Trochę ją przysuszyłam kwasami. Napewno kolosalna różnica w porównaniu do cery sprzed 7 lat.
Obecnie na mojej bidnej gębie jest trochę zamkniętych gulek na czole (odpukać, że tylko czoło). Swoją drogą - dziwne bardzo, bo ostatnio notorycznie coś mi wyskakuje na czole, a nigdy wcześniej tak nie miałam. Zaraz sprawdzę mapę twarzy (czy jakoś tak?), może zdrowie mi coś powiedzieć chce. I przebarwienia i blizny (blizn na skroniach najwięcej). Wrzucę kiedyś zdjęcie. Choć uważam, że teraz w porównaniu do kiedyś - niebo, a ziemia. I nie wstydzę się tak bardzo.
Za 11 dni skończę 23 lata

Rolkę kupiłam taką jak na zdjęciu Kupiłam ją całkiem w ciemno, byle najtaniej. Decyzje podjęłam dzięki jednej Wizażance, która stwierdziła, że osoby, które zainteresowane są laserowym usuwaniem blizn powinny zacząć od rolki. Jeśli rolka w żaden sposób nie wpłynie na skórę to nie ma sensu wybierać się na laser. Nie wiem, mój Tż twierdzi, że to logiczne, bo i tu i tu robimy celowe uszkadzanie skóry w celu pobudzenia kolagenu srututu. Swoją drogą - zaskoczył mnie skubaniec tym stwierdzeniem
Igły mają długość 1 mm (poniosła mnie i tu wyobraźnia, bo z początku chciałam 0,5), a pod rolkę cóż ? Chyba wit A + E albo jakiś olej. Nie mam kasy na jakieś cuda póki co. Redukcja blizn - tak, a jeśli dodatkowo przyczyni się do znikania przebarwień - będzie cudnie. Zmarszczek jeszcze nie mam. Chyba, że mamę będę też katować Nie wiem czy się skusi
Myślałam że jesteś starsza Ta rolka mnie zmyliła :P Mówisz, że zmarszczek nie masz - tzn że skórę pod oczami masz taką całkiem gładką? Bo ja już sama nie wiem, ile na mojej 26-letniej skórze starzenia, a ile normalnych linii, które się ma :P Za parę lat (czyli pewnie za rok lub dwa, bo nie będę mogła się doczekać) chyba ruszę z rolką w te rejony - o ile oczywiście do tego czasu uda mi się wygrać z trądzikiem.

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
aaaa opowiedz mi jeszcze o tej kurkumowej maseczce! Bo słyszałam, ale nie do końca wiem co ona robi ?
No to, ta maseczka jest cudowna, jeśli chcesz przez następny dzień wyglądać jak chora na żółtaczkę i słyszeć pytania, co Ci się stało Ostatnio zrobiłam ją sobie będąc w domu rodzinnym, mama przez cały następny dzień wypytywała mnie, co mi się stało i czy mi to zostanie na zawsze :P Poza tym nie zauważyłam efektów, ale mocno w nią wierzę - a wiara podobno czyni cuda :P Kurkuma podobnież ma silne właściwości antyoksydacyjne, ponadto (niby) działa rozjaśniająco na skórę (co ciężko dojrzeć przez trudną do zmycia żółć).
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 00:55   #4033
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Myślałam że jesteś starsza Ta rolka mnie zmyliła :P Mówisz, że zmarszczek nie masz - tzn że skórę pod oczami masz taką całkiem gładką? Bo ja już sama nie wiem, ile na mojej 26-letniej skórze starzenia, a ile normalnych linii, które się ma :P Za parę lat (czyli pewnie za rok lub dwa, bo nie będę mogła się doczekać) chyba ruszę z rolką w te rejony - o ile oczywiście do tego czasu uda mi się wygrać z trądzikiem.



No to, ta maseczka jest cudowna, jeśli chcesz przez następny dzień wyglądać jak chora na żółtaczkę i słyszeć pytania, co Ci się stało Ostatnio zrobiłam ją sobie będąc w domu rodzinnym, mama przez cały następny dzień wypytywała mnie, co mi się stało i czy mi to zostanie na zawsze :P Poza tym nie zauważyłam efektów, ale mocno w nią wierzę - a wiara podobno czyni cuda :P Kurkuma podobnież ma silne właściwości antyoksydacyjne, ponadto (niby) działa rozjaśniająco na skórę (co ciężko dojrzeć przez trudną do zmycia żółć).
Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Po pierwsze jest dezynfekcja i sterylizacja.
Dezynfekcja to nic innego jak usuwanie bakterii, grzybów albo wirusy za pomocą płynów dezynfekujących lub nasączonych takim płynem jednorazowych chusteczek.
Sterylizacja to cos innego. To wyjalowienie. Sterylizuje sie to co mialo kontakt z krwia albo wydzielina ropna. Takiej rolki nie da sie poddac sterylizacji.
I wszystko jasne! Dziękuję za odpowiedź

Ja jeszcze nie myślę o zmarszczkach - wystarczy mi utrapienie z przebarwieniami i marzenie o gładkiej sensownej buzi Borykałam się z trądzikiem od 11-12 roku życia, nadal to robię choć like I said - niebo, a ziemia jest teraz.

Od siebie polecić mogę OCM. Byłam bardzo nieufna wobec tej metody, ale cudnie się sprawowała. Chwilowo zaprzestałam z powodu lenia i kwaszenia.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 13:06   #4034
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
I wszystko jasne! Dziękuję za odpowiedź

Ja jeszcze nie myślę o zmarszczkach - wystarczy mi utrapienie z przebarwieniami i marzenie o gładkiej sensownej buzi Borykałam się z trądzikiem od 11-12 roku życia, nadal to robię choć like I said - niebo, a ziemia jest teraz.

Od siebie polecić mogę OCM. Byłam bardzo nieufna wobec tej metody, ale cudnie się sprawowała. Chwilowo zaprzestałam z powodu lenia i kwaszenia.
Miałam podejście do OCM, praktykowałam z dwa tygodnie. Dużo zabawy z tym, a jakichś efektów poza podrażnianiem cery nie zauważyłam, więc to chyba nie dla każdego zabawa.

Jedynym plusem walki z trądzikową cerą po dwudziestce jest to, że wiele leków na trądzik działa też przeciwzmarszczkowo
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 17:37   #4035
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czesc dziewczyny. Przepraszam za pytanie ale potrzebuję informacji w skrócie na temat :
1. Czy mozna zmieszać kwas azelainowy z kwasem migdałowym jako peeling?
2. Czy znacie gotową recepturę na zrobienie peelingu na bazie któregoś kwasu dla cery mieszanej, z zaskórnikami zamknietymi, i rumieniem na policzkach?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 19:52   #4036
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Przepraszam za pytanie ale potrzebuję informacji w skrócie na temat :
1. Czy mozna zmieszać kwas azelainowy z kwasem migdałowym jako peeling?
2. Czy znacie gotową recepturę na zrobienie peelingu na bazie któregoś kwasu dla cery mieszanej, z zaskórnikami zamknietymi, i rumieniem na policzkach?
O azelainowym niestety nie dostaniesz żadnych informacji, jakoś nie ma zainteresowania domowymi kosmetykami z jego udziałem Pojawił się kilka dni temu w ZSK, więc jest szansa, że coś w końcu ruszy w tym temacie Dlaczego chcesz łączyć AzA akurat z migdałem? AzA rozpuszcza się w glikolach, więc dobrze byłoby szukać innego kwasu, który rozpuścisz tymi rozpuszczalnikami
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 20:03   #4037
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
O azelainowym niestety nie dostaniesz żadnych informacji, jakoś nie ma zainteresowania domowymi kosmetykami z jego udziałem Pojawił się kilka dni temu w ZSK, więc jest szansa, że coś w końcu ruszy w tym temacie Dlaczego chcesz łączyć AzA akurat z migdałem? AzA rozpuszcza się w glikolach, więc dobrze byłoby szukać innego kwasu, który rozpuścisz tymi rozpuszczalnikami
Jakoś tak azelainowy obił mi sie o uszy, kupiłam nawet Acnederm ale potrzebuję peelingu czysto chemicznego i szczerze mówiąc nie wiem jaki kwas byłby dla mnie najlepszy i najprostszy w "obsłudze " domowej
Btw, my to chyba sasiądki z regionu tarnowskiego jesteśmy
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 21:19   #4038
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Jakoś tak azelainowy obił mi sie o uszy, kupiłam nawet Acnederm ale potrzebuję peelingu czysto chemicznego i szczerze mówiąc nie wiem jaki kwas byłby dla mnie najlepszy i najprostszy w "obsłudze " domowej
Btw, my to chyba sasiądki z regionu tarnowskiego jesteśmy
Najlepiej na zaskórniki będzie działał kwas salicylowy, ewentualnie LHA, ale nie są to "najprostsze" w obsłudze kwasy. Ze względu na ten rumień może dobrze byłoby zastąpić spirytus olejem albo glikolem.

Nie chyba, a na pewno Nie wyszło nam wizażowe spotkanie w realu, ale miło spotkać kogoś "swojego" w tak specyficznym wątku
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 07:36   #4039
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Jakoś tak azelainowy obił mi sie o uszy, kupiłam nawet Acnederm ale potrzebuję peelingu czysto chemicznego i szczerze mówiąc nie wiem jaki kwas byłby dla mnie najlepszy i najprostszy w "obsłudze " domowej
Btw, my to chyba sasiądki z regionu tarnowskiego jesteśmy
najlepiej kupic kilka kwasów i sprawdzić; u mnie na zaskórniki najlepszy jest migdał ale odkąd mam ekstrakt z jabłka i truskawki praktycznie nie mam zapchanych porów
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-13, 14:32   #4040
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Miałam podejście do OCM, praktykowałam z dwa tygodnie. Dużo zabawy z tym, a jakichś efektów poza podrażnianiem cery nie zauważyłam, więc to chyba nie dla każdego zabawa.

Jedynym plusem walki z trądzikową cerą po dwudziestce jest to, że wiele leków na trądzik działa też przeciwzmarszczkowo

Może zbyt dużo lałaś rycynowego? Ja rycynowy mieszałam ze zwykłą oliwą z oliwek w stosunku rycynowy 1: 2 oliwa
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 16:24   #4041
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Może zbyt dużo lałaś rycynowego? Ja rycynowy mieszałam ze zwykłą oliwą z oliwek w stosunku rycynowy 1: 2 oliwa
Możliwe, nie pamiętam już U Ciebie jaki jest efekt OCM?
Teraz codziennie robię masaż twarzy na oliwkę, potem zmywam to zwykle pod gorącym prysznicem, więc w sumie trochę z tego OCM jest Tyle że zmywam to żelem.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 16:45   #4042
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
O azelainowym niestety nie dostaniesz żadnych informacji, jakoś nie ma zainteresowania domowymi kosmetykami z jego udziałem Pojawił się kilka dni temu w ZSK, więc jest szansa, że coś w końcu ruszy w tym temacie Dlaczego chcesz łączyć AzA akurat z migdałem? AzA rozpuszcza się w glikolach, więc dobrze byłoby szukać innego kwasu, który rozpuścisz tymi rozpuszczalnikami
migdał tez rozpuszcza sie w glikolach a w wodzie tylko częściowo; sensowne jest połaczenie obu kwasów
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 20:48   #4043
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Możliwe, nie pamiętam już U Ciebie jaki jest efekt OCM?
Teraz codziennie robię masaż twarzy na oliwkę, potem zmywam to zwykle pod gorącym prysznicem, więc w sumie trochę z tego OCM jest Tyle że zmywam to żelem.
Spokój na twarzy był! Jednolita, nawilżona, przebarwienia wyciszone - no na wielki plus
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 20:50   #4044
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

W takim razie czy możecie podac recepture jak przyrządzić peeling z kwasem glikolowym i migdałowym aby był bezpieczny dla skóry twarzy? Jakie stężenie?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 21:54   #4045
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
migdał tez rozpuszcza sie w glikolach a w wodzie tylko częściowo; sensowne jest połaczenie obu kwasów
Nigdy zbytnio nie interesowałam się migdałem, na mazidłach i ZSK nie ma słowa o rozpuszczalności w glikolach (teraz doczytałam o tym w innych źródłach), więc zapobiegawczo napisałam, że drugi kwas również musi być w nich rozpuszczalny.

Z kwasami nie ma co szaleć i kupować kilku na raz, bo jednak wymagają one dłuższego stosowania, aby przekonać się czy i jak na nas działają Po kilku/kilkunastu dniach nie da się stwierdzić czy kwas będzie super czy też nie (o ile nas nie uczuli), wg mnie trzeba czytać, porównywać i zdecydować się na coś konkretnego
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 07:45   #4046
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nigdy zbytnio nie interesowałam się migdałem, na mazidłach i ZSK nie ma słowa o rozpuszczalności w glikolach (teraz doczytałam o tym w innych źródłach), więc zapobiegawczo napisałam, że drugi kwas również musi być w nich rozpuszczalny.

Z kwasami nie ma co szaleć i kupować kilku na raz, bo jednak wymagają one dłuższego stosowania, aby przekonać się czy i jak na nas działają Po kilku/kilkunastu dniach nie da się stwierdzić czy kwas będzie super czy też nie (o ile nas nie uczuli), wg mnie trzeba czytać, porównywać i zdecydować się na coś konkretnego
sama mam kilka kwasów i obserwuje jak reaguje skóra, fajnie jest je mieszać i tworzyć nowe kompozycje a migdał świetny będzie na lato;
zgadzam się, ze trzeba je stosować choć z miesiąc aby stwierdzić czy są dobre dla naszej skóry

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
W takim razie czy możecie podac recepture jak przyrządzić peeling z kwasem glikolowym i migdałowym aby był bezpieczny dla skóry twarzy? Jakie stężenie?
na pewno stężenie max dla każdego z nich; poszukaj w necie receptur, może na mazidłach, zsk, ecospa znajdziesz- poprawka max 10% polecam a nie maksymalne stężenie

Edytowane przez annajustyna
Czas edycji: 2015-03-14 o 12:36
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 10:35   #4047
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
sama mam kilka kwasów i obserwuje jak reaguje skóra, fajnie jest je mieszać i tworzyć nowe kompozycje a migdał świetny będzie na lato;
zgadzam się, ze trzeba je stosować choć z miesiąc aby stwierdzić czy są dobre dla naszej skóry

Miesiąc to dla mnie minimum, ale tylko przy stosowaniu kwasu codziennie, bo co można stwierdzić po miesiącu peelingowania, jeśli zabieg przeprowadza się co 1-2 tyg (w miesiącu 2-4x)? Dobrze jeśli mieszanie różnych kwasów Ci służy, ale można się w tym trochę pogubić, bo tak na prawdę nie będziesz wiedziała, który faktycznie Ci służy

Cytat:
na pewno stężenie max dla każdego z nich; poszukaj w necie receptur, może na mazidłach, zsk, ecospa znajdziesz
Maksymalne stężenie dla dziewczyny, która dopiero zaczyna zabawę z peelingami?!

Aniu, na pierwszej stronie wątku są zebrane odnośniki do receptur na różne peelingi, dobrze byłoby też przeglądnąć wątek, bo jeśli to Twoje pierwsze kroki z domowymi kwasami to powinnaś doczytać jak nie zrobić sobie kuku na twarzy. Zakupiłaś już półprodukty?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-03-14 o 10:46
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 12:22   #4048
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Miesiąc to dla mnie minimum, ale tylko przy stosowaniu kwasu codziennie, bo co można stwierdzić po miesiącu peelingowania, jeśli zabieg przeprowadza się co 1-2 tyg (w miesiącu 2-4x)? Dobrze jeśli mieszanie różnych kwasów Ci służy, ale można się w tym trochę pogubić, bo tak na prawdę nie będziesz wiedziała, który faktycznie Ci służy

Maksymalne stężenie dla dziewczyny, która dopiero zaczyna zabawę z peelingami?!

Aniu, na pierwszej stronie wątku są zebrane odnośniki do receptur na różne peelingi, dobrze byłoby też przeglądnąć wątek, bo jeśli to Twoje pierwsze kroki z domowymi kwasami to powinnaś doczytać jak nie zrobić sobie kuku na twarzy. Zakupiłaś już półprodukty?
miałam napisać max 10% a wyszło maksymalne stężenie ale widze ze nie napisałam
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 13:35   #4049
melka0023
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Peeling migdałowy kiedyś stosowałam, dobrze na mnie działał. Teraz mam peeling eko ze skały wulkanicznej z manufaktury kosmetycznej. Moja kuzynka dość często go stosuję i chciałam zobaczyć czy jest taki dobry. Na pewno silnie działa. Dla mnie to dobrze, bo lubię takie intensywne, a ten ładnie oczyszcza.
melka0023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 15:36   #4050
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Kurcze dziewczyny dochodzę do wniosku, że te zalecenia stosowania peelingu kwasowego raz na 7-10 dni zdecydowanie mnie nie dotyczą. Kiedy stosowałam mlekowiec z taką częstotliwością, dostałam wysypu trądziku i mocno się łuszczyłam przez cały tydzień po peelingu (no a przecież nie chciałam przesadzić i spalić sobie skóry), teraz przy częstotliwości co trzeci dzień łuszczę się mniej i w końcu moje pryszcze poznikały (boję się zapeszyć, ale chyba odzyskuję panowanie nad moją twarzą). Podrażnienia wcale nie mam większego, moja cera wygląda dużo lepiej. Podobnie miałam z retinoidami, jak stosowałam Atrederm co kilka dni, łuszczenie miałam takie, że skóra odchodziła mi jak maseczka peel-off, a przy codziennym stosowaniu było to mniej widoczne. Boję się, że będę musiała tak "dbać" o moją cerę do menopauzy...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.