Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-09, 15:05   #4051
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wampierz, ma niższy kontrast przez ciemna karnację czy dlatego, że jest przytłumiona czy jakieś inne czynniki o tym decydują?
Mała różnica między kolorem ust a twarzą, oprawa oczu i kontrast między włosami i skórą raczej średni.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-09, 17:06   #4052
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Rozumiem.
Do mnie doszły te szminki 12 blueprints - cherry brandy i violet cerise (o ile dobrze pamiętam nazwę). Wg mnie super dobrane kolory. Violet Cerise jest b podobne do szminki z MAC Lustering, ale ma inną formułę. A Cherry brandy to kolor jakiego nie miałam, bardzo mi się podoba (ciemna czerwień winna), najbliżej jest D for Danger z MACa, ale ta z MAC jest ciemniejsza i bardziej bordowa.
Generalnie fajna sprawa wg mnie. Widać, że przemyślana.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-10, 11:27   #4053
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Rozumiem.
Do mnie doszły te szminki 12 blueprints - cherry brandy i violet cerise (o ile dobrze pamiętam nazwę). Wg mnie super dobrane kolory. Violet Cerise jest b podobne do szminki z MAC Lustering, ale ma inną formułę. A Cherry brandy to kolor jakiego nie miałam, bardzo mi się podoba (ciemna czerwień winna), najbliżej jest D for Danger z MACa, ale ta z MAC jest ciemniejsza i bardziej bordowa.
Generalnie fajna sprawa wg mnie. Widać, że przemyślana.
Super, fajnie, że pasują!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-10, 11:43   #4054
LoveIsWeakness
Przyczajenie
 
Avatar LoveIsWeakness
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 22
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny ! Stwierdziłam, że moja cera ma żółte tony. Praktycznie każdy podkład wygląda na mojej twarzy jak pomarańcza , i może w tym sęk. Czy j. wiosna lub j.lato, charakteryzują się takimi żółtymi tonami ?
LoveIsWeakness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-10, 11:53   #4055
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zima też może mieć żółtą cerę. To zależy, jaki to odcień.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-10, 11:54   #4056
Nurella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 67
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jedyny system, który kojarzę, a używa nazw z kamieniami szlachetnymi to jest taki specyficzny, bazujący na czym innym niż Sci/Art (czyli 12 typów), m.in. bierze pod uwagę konkretne kolory oczu, włosów, karnacji. Te systemy się w ogóle nie przekładają na siebie, bo bazują na czymś zupełnie innym.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------


No faktycznie kolor jest strasznie żarówiasty, ale też earthpace może mieć rację, że kwestia zdjęcia (niebieski na drugim zdjęciu imho lekko przytłumiony jednak jest), no i dziewczyna może i jest typem czystym, ale kontrast ma w niższych rejonach zakresu. Ale nawet u takiej osoby, gdyby tego koloru użyć nie tak przy twarzy, tylko np. jako akcenty na białym czy czarnym stroju, to byłoby ładnie. No i oczywiście neonki też są nieco inne dla każdego typu. Faktycznie takie mocne fluo to nie jest raczej uniwersalny kolor do palety, raczej trzeba trochę pokombinowac, żeby nosić neony i nie być przyćmioną.
To kiepsko dla mnie. A można chociaż założyć, że i w 12 stopniowym podziale będę latem, czy to też nie jest pewne? Albo chociaż że jestem chłodnym typem?
Nurella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-10, 11:56   #4057
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Nurella Pokaż wiadomość
To kiepsko dla mnie. A można chociaż założyć, że i w 12 stopniowym podziale będę latem, czy to też nie jest pewne? Albo chociaż że jestem chłodnym typem?
A nie możesz poprzymierzać róznych odcieni?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-10, 13:33   #4058
Nurella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 67
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A nie możesz poprzymierzać róznych odcieni?
Mogę, ale problemem dla mnie było już samo określenie czy jestem ciepła czy zimna, bo jak dla mnie wyniki były niejednoznaczne. Takie zawężenie na podstawie innej analizy trochę by mi ułatwiło sprawę...
Nurella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-10, 13:54   #4059
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Super, fajnie, że pasują!
Jakby nie pasowały, nie byłabym chyba ani BW ani żadną zimą Także zakładam, że dobrze się zdiagnozowałam

Cytat:
Napisane przez LoveIsWeakness Pokaż wiadomość
Dziewczyny ! Stwierdziłam, że moja cera ma żółte tony. Praktycznie każdy podkład wygląda na mojej twarzy jak pomarańcza , i może w tym sęk. Czy j. wiosna lub j.lato, charakteryzują się takimi żółtymi tonami ?
Interpretuje to w ten sposób, że ciepłe, pomarańczowe tony są dla Ciebie za ciepłe.. jak dla większości osób - chłodnych, ale rownież neutralnych.
To może pozwolić wykluczyć ciepłe (w pełni ) typy, ale cała reszta jest nierozstrzygająca.
Nic dziwnego ,że ma problem z rozróżnieniem czy jesteś ciepła czy zimna, bo mamy tylko 2 typy całkiem chłodne (szpecą je wyraźnie ciepłe kolory) i 2 całkowicie ciepłe (szpecą ja zimne kolory), pozostałych 8 typów to typy mieszane. Nie zaczynałabym od oceny temperatury, bo to wcale nie jest proste.
Najprościej jest chyba zacząć od oceny nasycenia koloru: czy pasują bardzo intensywne, zgaszone, poszarzałe czy rozbielone. Itd. Po prostu zestawiaj kolory ze sobą jeden z drugim, po kolei. Nie przykładaj jednego koloru do twarzy i dywaguj czy on jest dobry czy nie, bo ciężko zobaczyć te różnice na początku. Musisz patrzeć, że X jest lepszy od Y, a w Z twarz się robi żółta etc.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-10, 14:45   #4060
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Nurella Pokaż wiadomość
Mogę, ale problemem dla mnie było już samo określenie czy jestem ciepła czy zimna, bo jak dla mnie wyniki były niejednoznaczne. Takie zawężenie na podstawie innej analizy trochę by mi ułatwiło sprawę...
No dziwnym nie jest, biorąc pod uwagę, że na 12 typów tylko 4 są naprawdę jednoznacznie chłodne lub ciepłe, i w dodatku te typy występują w populacji ponoć rzadziej od pozostałych.

Zdecydowanie lepiej jest sprawdzać po tym, w jakich kolorach wyglądasz najlepiej. Instrukcje są np. na moim blogu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-10, 20:43   #4061
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tu jest przykład chłodnej zimy o żółtych tonach: https://i0.wp.com/www.12blueprints.c...9/Meeting7.jpg
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-11, 17:53   #4062
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czy ciemnej zimie będzie dobrze w biżuterii z brązu, czy nie bardzo?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 21:41   #4063
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej, stonowane lato zdiagnozowane przez Marię z USK chciałoby się podłączyć do dyskusji, bo tematyka mnie mocno interesuje .

Mam za to problem z diagnozami Kibbe u siebie... ani moja sylwetka, ani ubrania które lubię nosić nie pasują mi do żadnego typu. Może na tym wątku się czegoś nauczę

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;57198051]Czy ciemnej zimie będzie dobrze w biżuterii z brązu, czy nie bardzo?[/QUOTE]

Zależy od odcienia biżuterii, brąz może mieć ciepły, miedziany odcień i wówczas moim zdaniem może nie wyglądać tak dobrze.
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 22:01   #4064
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja też nie umiałam. Nie umiałam jakoś siebie określić. W końcu mi wyszło soft classic. Ale jakoś nie zamierzam się stosować do wszystkich zaleceń.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-11, 22:44   #4065
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;57212501]Ja też nie umiałam. Nie umiałam jakoś siebie określić. W końcu mi wyszło soft classic. Ale jakoś nie zamierzam się stosować do wszystkich zaleceń.[/QUOTE]

Ja też bym się pewnie nie stosowała, więc jak mam wydać tyle kasy na analizę do której nie będę się stosować, to wolę mieć niezaspokojoną ciekawość
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 08:37   #4066
MagdaMagda1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pomocy! Nie potrafię określić typu urody od wielu lat. Może odpowiedzi na pytania pomogą:
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze wyglądam w jaskrawej fuksji (Bourjouis VM k. pink ponk), świetnie w bardzo ciemnych szminkach w kolorach wina, raz pomalowałam się czerwoną szminką i babcia powiedziała, że dużo lepiej w fuksji i że czerwień mi nie pasuje. Fatalnie wyglądam w szminkach nude, pomarańczowych. Ubrania: tylko biel. Od wielu lat nie ubieram innych kolorów na górę, mam same białe bluzki, t-shirty, topy. Czarna marynarka lub sweter na to i wyglądam chyba najlepiej. Mam czarno-białą szafę bo źle się czuję w innych kolorach. MAm jedną czerwoną sukienkę wpadającą chyba w malinę... Bardzo mi źle w beżach, zgaszonych różach, wyglądam wtedy jakbym była chora. Włosy mam aktualnie pofarbowane na czarno i w takich czuję się najlepiej, wyglądam jak królewna śnieżka i bardzo mi to odpowiada (blada cera, ciemne usta, czarne włosy)

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Tak, bardzo dobrze, najlepiej się czuję w białej bluzce a jeśli jest zimno to czarny sweter lub marynarka,. W innych kolorach jakoś źle się czuję, ewentualnie ciemny szary - ostatecznie nienajgorzej


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

chyba tak, najgorzej się czuję w zgaszonych kolorach więc intensywne i czyste to jest chyba to co mi najbardziej pasuje
4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

nie, nie i jeszcze raz nie. brudne i zgaszone kolory to zdecydowanie nie dla mnie bo wszyscy się mnie pytają czemu jestem taka blada i czy dobrze się czuję

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne,

Zdecydowanie zimne, ciepły odcień czerwieni na ustach mi się nie sprawdza a pomarańczowa bluzka sprawia że mam jakąś taką jakby... ziemistą (?) cerę. Ale z drugiej strony kolczyki najlepiej wyglądają złote a to przecież ciepły odcień.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -
tak, biel+czerń i czuję się najlepiej.


1. Jak się opalasz - od wielu lat unikam słońca jak ognia i nie opalam się wcale, zawsze mam kapelusz i duży filtr ale jak byłam młoda i głupia i leżałam na słońcu to zawsze po opalaniu wszyscy mi móili że wyglądam jak prosiaczek. Miałam wielkie różowe rumieńce na polikach i byłam cała czerwona/poparzona. Wcale potem nie zamieniało się to w brąz tylko skóra mi schodziła i po imprezie;/

2. Kolor oczu -brązowo-zielone (piwne?) , z ciemną obwódką dookoła

3. Piegi -kiedyś jak się opalałam to kilka czasami się pojawiało, od kilku lat jak się nie opalam to nie widziałam ani jednego

4. Cera - hmmm... i to jest najtrudniejsze pytanie, bo pamiętam, że kiedyś jak byłam młodsza to każdy mi mówił "nie pij tyle tych Kubusiów bo jesteś żółta!!", ale to był taki chyba ziemisty zimny żółty... teraz wydaje mi się, że jestem różowa, mam płytko unaczynioną skórę i niestety widać różowe naczynka... Jestem blada i zawsze podkłady wybieram najjaśniejsze.

5. Naturalny kolor włosów
wg mnie ciemny szary (wiem, że nie ma takiego koloru). Chodzi o to, że jest to niby ciemny blond ale taki szarawy jakby... ciężko mi powiedzieć, naprawdę. Mam teraz czarne i wyglądam dobrze.

6. Kolor ust
jasny różowy

Bardzo proszę o pomoc, nie jestem w stanie mimo przeczytania mnóstwa poradników sobie sama poradzić
MagdaMagda1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 10:29   #4067
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez MagdaMagda1992 Pokaż wiadomość
Pomocy! Nie potrafię określić typu urody od wielu lat. Może odpowiedzi na pytania pomogą:
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze wyglądam w jaskrawej fuksji (Bourjouis VM k. pink ponk), świetnie w bardzo ciemnych szminkach w kolorach wina, raz pomalowałam się czerwoną szminką i babcia powiedziała, że dużo lepiej w fuksji i że czerwień mi nie pasuje. Fatalnie wyglądam w szminkach nude, pomarańczowych. Ubrania: tylko biel. Od wielu lat nie ubieram innych kolorów na górę, mam same białe bluzki, t-shirty, topy. Czarna marynarka lub sweter na to i wyglądam chyba najlepiej. Mam czarno-białą szafę bo źle się czuję w innych kolorach. MAm jedną czerwoną sukienkę wpadającą chyba w malinę... Bardzo mi źle w beżach, zgaszonych różach, wyglądam wtedy jakbym była chora. Włosy mam aktualnie pofarbowane na czarno i w takich czuję się najlepiej, wyglądam jak królewna śnieżka i bardzo mi to odpowiada (blada cera, ciemne usta, czarne włosy)

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Tak, bardzo dobrze, najlepiej się czuję w białej bluzce a jeśli jest zimno to czarny sweter lub marynarka,. W innych kolorach jakoś źle się czuję, ewentualnie ciemny szary - ostatecznie nienajgorzej


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

chyba tak, najgorzej się czuję w zgaszonych kolorach więc intensywne i czyste to jest chyba to co mi najbardziej pasuje
4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

nie, nie i jeszcze raz nie. brudne i zgaszone kolory to zdecydowanie nie dla mnie bo wszyscy się mnie pytają czemu jestem taka blada i czy dobrze się czuję

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne,

Zdecydowanie zimne, ciepły odcień czerwieni na ustach mi się nie sprawdza a pomarańczowa bluzka sprawia że mam jakąś taką jakby... ziemistą (?) cerę. Ale z drugiej strony kolczyki najlepiej wyglądają złote a to przecież ciepły odcień.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -
tak, biel+czerń i czuję się najlepiej.


1. Jak się opalasz - od wielu lat unikam słońca jak ognia i nie opalam się wcale, zawsze mam kapelusz i duży filtr ale jak byłam młoda i głupia i leżałam na słońcu to zawsze po opalaniu wszyscy mi móili że wyglądam jak prosiaczek. Miałam wielkie różowe rumieńce na polikach i byłam cała czerwona/poparzona. Wcale potem nie zamieniało się to w brąz tylko skóra mi schodziła i po imprezie;/

2. Kolor oczu -brązowo-zielone (piwne?) , z ciemną obwódką dookoła

3. Piegi -kiedyś jak się opalałam to kilka czasami się pojawiało, od kilku lat jak się nie opalam to nie widziałam ani jednego

4. Cera - hmmm... i to jest najtrudniejsze pytanie, bo pamiętam, że kiedyś jak byłam młodsza to każdy mi mówił "nie pij tyle tych Kubusiów bo jesteś żółta!!", ale to był taki chyba ziemisty zimny żółty... teraz wydaje mi się, że jestem różowa, mam płytko unaczynioną skórę i niestety widać różowe naczynka... Jestem blada i zawsze podkłady wybieram najjaśniejsze.

5. Naturalny kolor włosów
wg mnie ciemny szary (wiem, że nie ma takiego koloru). Chodzi o to, że jest to niby ciemny blond ale taki szarawy jakby... ciężko mi powiedzieć, naprawdę. Mam teraz czarne i wyglądam dobrze.

6. Kolor ust
jasny różowy

Bardzo proszę o pomoc, nie jestem w stanie mimo przeczytania mnóstwa poradników sobie sama poradzić

a czysta zima? od razu mi przyszedł ten typ do głowy, ale niech się ktoś bardziej doświadczony wypowie
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 10:42   #4068
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez MagdaMagda1992 Pokaż wiadomość
Pomocy! Nie potrafię określić typu urody od wielu lat. Może odpowiedzi na pytania pomogą:
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze wyglądam w jaskrawej fuksji (Bourjouis VM k. pink ponk), świetnie w bardzo ciemnych szminkach w kolorach wina, raz pomalowałam się czerwoną szminką i babcia powiedziała, że dużo lepiej w fuksji i że czerwień mi nie pasuje. Fatalnie wyglądam w szminkach nude, pomarańczowych. Ubrania: tylko biel. Od wielu lat nie ubieram innych kolorów na górę, mam same białe bluzki, t-shirty, topy. Czarna marynarka lub sweter na to i wyglądam chyba najlepiej. Mam czarno-białą szafę bo źle się czuję w innych kolorach. MAm jedną czerwoną sukienkę wpadającą chyba w malinę... Bardzo mi źle w beżach, zgaszonych różach, wyglądam wtedy jakbym była chora. Włosy mam aktualnie pofarbowane na czarno i w takich czuję się najlepiej, wyglądam jak królewna śnieżka i bardzo mi to odpowiada (blada cera, ciemne usta, czarne włosy)

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Tak, bardzo dobrze, najlepiej się czuję w białej bluzce a jeśli jest zimno to czarny sweter lub marynarka,. W innych kolorach jakoś źle się czuję, ewentualnie ciemny szary - ostatecznie nienajgorzej


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

chyba tak, najgorzej się czuję w zgaszonych kolorach więc intensywne i czyste to jest chyba to co mi najbardziej pasuje
4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

nie, nie i jeszcze raz nie. brudne i zgaszone kolory to zdecydowanie nie dla mnie bo wszyscy się mnie pytają czemu jestem taka blada i czy dobrze się czuję

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne,

Zdecydowanie zimne, ciepły odcień czerwieni na ustach mi się nie sprawdza a pomarańczowa bluzka sprawia że mam jakąś taką jakby... ziemistą (?) cerę. Ale z drugiej strony kolczyki najlepiej wyglądają złote a to przecież ciepły odcień.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -
tak, biel+czerń i czuję się najlepiej.


1. Jak się opalasz - od wielu lat unikam słońca jak ognia i nie opalam się wcale, zawsze mam kapelusz i duży filtr ale jak byłam młoda i głupia i leżałam na słońcu to zawsze po opalaniu wszyscy mi móili że wyglądam jak prosiaczek. Miałam wielkie różowe rumieńce na polikach i byłam cała czerwona/poparzona. Wcale potem nie zamieniało się to w brąz tylko skóra mi schodziła i po imprezie;/

2. Kolor oczu -brązowo-zielone (piwne?) , z ciemną obwódką dookoła

3. Piegi -kiedyś jak się opalałam to kilka czasami się pojawiało, od kilku lat jak się nie opalam to nie widziałam ani jednego

4. Cera - hmmm... i to jest najtrudniejsze pytanie, bo pamiętam, że kiedyś jak byłam młodsza to każdy mi mówił "nie pij tyle tych Kubusiów bo jesteś żółta!!", ale to był taki chyba ziemisty zimny żółty... teraz wydaje mi się, że jestem różowa, mam płytko unaczynioną skórę i niestety widać różowe naczynka... Jestem blada i zawsze podkłady wybieram najjaśniejsze.

5. Naturalny kolor włosów
wg mnie ciemny szary (wiem, że nie ma takiego koloru). Chodzi o to, że jest to niby ciemny blond ale taki szarawy jakby... ciężko mi powiedzieć, naprawdę. Mam teraz czarne i wyglądam dobrze.

6. Kolor ust
jasny różowy

Bardzo proszę o pomoc, nie jestem w stanie mimo przeczytania mnóstwa poradników sobie sama poradzić
Albo jesteś którąś z zim, albo bardzo nią chcesz być (modne ostatnimi czasy stało się ubieranie tylko na czarno, biało i szaro). Ale myślę, że to pierwsze.

Pasuje ci złoto w biżuterii? Jest tak samo dobre jak srebro? Czy ewidentnie wyglądasz w nim gorzej? Jeśli dobre- DW i BW, chyba że to jakiś specyficzny odcień złota pasujący TW.

Niepasująca czerwona szminka u potencjalnej zimy... Ja jestem DW i wyglądam o niebo lepiej w burgundach , wiśniach i rożach niż w klasycznej czerwieni na ustach (co ciekawe, na ubraniu taka czerwień jest bardzo dobra, tylko na ustach szpetna).

Spróbuj delikatnie ocieplonych, jaskrawych kolorów- jak będą dobre, to BW.
Poprzymierzaj delikatnie zgaszone, ale ciemne i chłodne (albo minimalnie ocieplone) kolory- jak będą dobre, to DW.
Jak żadne z tych nie są do końca dobre, i tylko chłodne dają radę- prawdopodobnie TW. A czerwona szminka mogła być zbyt ciepła.
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-12, 12:33   #4069
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja bym powiedziała, że BW najlepiej wyglądają w czerwieniach.. i w zimnych i ocieplonych (na ustach)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-12, 13:22   #4070
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Albo ktoś bardzo chce być Zimą. Trudno mi uwierzyć, że przy jasnej, żóltawej cerze i naturalnie mysim blondzie pasuje nam czarna czerń na włosach.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 12:46   #4071
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Albo ktoś bardzo chce być Zimą. Trudno mi uwierzyć, że przy jasnej, żóltawej cerze i naturalnie mysim blondzie pasuje nam czarna czerń na włosach.
Mi się wydaje, że tak bywa Tylko, że są dziewczyny, które mają jasną cerę, czarne włosy a są sezonem zgaszonym.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 12:48   #4072
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam serdecznie! Proszę o pomoc w określeniu, którym jestem typem. Obstawiam lato, ale mam wielką trudność w rozeznaniu, który podtyp...

Pomocy! Nie potrafię określić typu urody od wielu lat. Może odpowiedzi na pytania pomogą:
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Fatalnie wyglądam w szminkach nude, pomarańczowych - to mogę powtórzyć za koleżanką powyżej. Co do szminek jeszcze - znacznie lepiej czuję się w czerwonej (tej wiśniowej, odcień zimny) zwykłej pomadce z Nivei niż w mocnej szmince o intensywnym kolorze. Jeśli już mam nosić mocną szminkę, przypominającą czerwień, to raczej w rzeczywistości powinna być różowa, a przy mojej jasnej skórze i tak wygląda wtedy jak chłodna czerwień. Nie znoszę koloru brązowego i odnoszę wrażenie, że każdy jego odcień - od ciemnego -po beż - powoduje, że wyglądam po prostu BRZYDKO. Ubrania: na pewno wszystkie odcienie różowego, czerwień wina (wyłącznie zimna, mocna czerwień strażacka nie pasuje!), wszelkie odcienie niebieskiego, ale chyba najbardziej kocham kolor chabrowy i zawsze zbieram lawinę komplementów w żakiecie w tym kolorze. Kocham szarości, również wszystkie odcienie, choć wybitnie dobrze mi w jaśniutkim szarym, rewelacyjnie w MIĘTOWEJ zieleni, to chyba kolor, który możliwie najlepiej podkreśla moją urodę. Nie mogę się przekonać do zółtego. Oczywiście odpadają wszelkie złote odcienie, brązowe itd. Biżuteria wyłącznie srebrna. Kiedyś ufarbowalam włosy na granatową czerń i wyglądałam jak żywcem wyjęta z horroru, płakać mi sie chciało do obicia w lustrze. W niczym nie przypominało to zjawiskowej, kontrastowej królewny śnieżki. Natomiast obecnie farbuję się na chłodne brązy z poziomu 4 i w nich już czuję się bardzo dobrze, choć faktem jest, że wyłącznie w makijażu, bo moja naturalna kolorystyka (brwi, oprawa oczu) jest ZNACZNIE jaśniejsza i trzeba nadrabiać makijażem/henną. Ale znowu w zbyt jasnym brązie zaczynam się czuć nijako, myślę, że średni brąz to jednak mój kolor na głowie. A najlepiej wyglądałam chyba w farbie nr 5.25 o ile dobrze pamiętam "Jasny mahoń opalizujący garniera" - kolor jak Kristen Stewart w Zmierzchu. W blondach tragedia, ale to dlatego, że zawsze wychodziły ciepło. Raz gdzieś nałożyłam zimną, platynową perukę i znajomi spojrzeli zszokowani - Boże, jak ci pięknie w blondzie! Ale wydaje mi się, że nigdy nie osiągnęłabym takiego koloru i mimo wszystko męka z odrostami byłaby bardziej uciążliwa niż przy ciemnych.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Myślę, że gdyby się przyjrzeć dokładnie, to nie. Tzn. pasują mi bardziej niż kolory ciepłe, jakiś pomarańcz, czy kolory ziemi, ale chyba jednak odrobinę gaszą moją urodę i powodują, że wyglądam jeszcze bardziej blado niż zwykle.


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

cały czas uważam, że pasują mi kolory pośrednie. Nie mogą być zbyt jaskrawe ani intensywne, ale też nie całkowicie zgaszone.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
bardzo trudne pytanie. Dobrze wyglądam np. w bardzo jasnym, pastelowym niebieskim (prawie wpadającym w biel), ale znacznie lepiej w nieco ciemniejszym i bardziej intensywnym jego odcieniu, takim pośrednim niebieskim (absolutnie nie mam na myśli ciemnego, granatowego). Czasem wydaje mi się, że kolory muszę nosić ŻYWE, choć niezbyt ciemne! nigdy nie za mocne. Ale że takie totalnie zgaszone pastele i szarości już niekoniecznie (choć i tak lepsze niż czysta czerń, soczysty pomarańcz itd.) Np. fatalnie czuję się w beżu i w ecru, a chyba powinien pasować do lata?

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne,

Zdecydowanie zimne. Pamiętam, że kiedyś kupiłam pomarańczową szminkę wyglądałam jak po chemioterapii. Kocham wszystkie odcienie niebieskiego, od najjaśniejszych po granat. Lubię też czerwień, ale wyłącznie chłodny odcień, takiego czerwonego wina.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - myślę, że nie i lepiej mi w bardziej rozmytych barwach.


1. Jak się opalasz - trudne pytanie, bo nigdy nie lubiłam słońca. Ale wiem, że po wakacjach w jakimś gorącym kraju mój eks określał mój kolor skóry jako cappuccino. Poparzenia zdarzały się w dzieciństwie, później zawsze robiłam to rozważnie i stopniowo z filtrami, dlatego się nie 'zjarałam'

2. Kolor oczu - moim zdaniem niebieskie, a nawet granatowe, ale w dowodzie mam wpisane szare . Na pewno chłodny odcień, chociaż jest taka złotawa obwódka, jak się dokładnie przyjrzę.

3. Piegi - brak, jedynie dużo pieprzyków. Wiem jedynie, że kiedyś pojechałam na wakacje do Grecji, a przez kilka wcześniejszych lat nie opalałam się W OGÓLE, wręcz wybielałam skórę, używałam filtrów itd. i po tych wakacjach wyskoczyło kilka malutkich na nosie, ale szybko zniknęły, razem z lekką opalenizną, której się wtedy nabawiłam.

4. Cera - bardzo blada, często słyszałam, że wyglądam na chorą (dopóki nie odkryłam dobrych podkładów i różu na policzki). Jasna, wpadająca w róż

5. Naturalny kolor włosów
mysi, szary, niezbyt ciemny, raczej pośredni. Pewnie tzw. ciemny blond

6. Kolor ust
jasny różowy


Ps. Jeszcze zapomniałam napisać, że naturalna kolorystyka mało kontrastowa. Trudno mi ocenić naturalny kolor brwi, ale taki szary, jasny brąz. Rzęsy to samo, wyglądam "łyso". W dzieciństwie blond włosy, potem szare, dlateog szybko zaczęłam farbować. W instensywnym, jaskrawym rudym tragedia, ale w chłodnych kasztanach już było bardzo dobrze.

Edytowane przez absurdalna89
Czas edycji: 2016-03-13 o 13:03
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 13:30   #4073
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Myślałaś o typie chłodnym? Lato? Jeżeli faktycznie niezbyt dobrze ci w mocno zgaszonych i dobrze tylko w chłodnych i srebrze, to pomyśl o Chłodnym Lecie.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 14:25   #4074
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na początku też obstawiałam właśnie chłodne lato, bo na chłodną zimę pewnie jestem zbyt mało intensywna. Ale zmyliły mnie tego typu opisy, że:

"Chłodne Lato jest zresztą najbardziej wyraźne ze wszystkich letnich typów, przez co często bywa mylone z Zimą" - naprawdę bez makijażu i w naturalnych barwach jestem przeciwieństwiem wyrazistości. Ledwie mnie widać

Chyba, że większe znaczenie mają kolory, w których wyglądam najlepiej, niż wyrazistość?

Problematyczny jest dla mnie typ soft summer, którym podobno jest Kristen Stewart czy Marion Cotilard .Wydaje mi się, że bez makijażu wyglądam łudząco podobnie do nich. Tutaj ciekawy artykuł o typie urody Kristen, z którym trudno mi się nie zgodzić:

http://www.truth-is-beauty.com/blog/...nd-emily-blunt

chociaż faktem jest, że Kristen przy ciemniejszych brązach bliskich czerni zaczyna wyglądać źle, a ja je jeszcze znoszę. Znoszę odrobinę większe kontrasty niż ona. Więc może chłodne...

Dzięki za odpowiedź, muszę jeszcze doczytać i posprawdzać ponownie. Zastanawiam się tylko między tymi dwoma typami, jasne lato odrzuciłam.
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 14:40   #4075
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Decydujące znaczenie mają kolory, w których dobrze wyglądasz. Można wyglądać jak szara myszka a z powodzeniem nosić bardzo intensywne kolory i być kontrastowym typem.
Ja bym na Twoim miejscu obczaiła i TSu i SSu.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 15:07   #4076
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Decydujące znaczenie mają kolory, w których dobrze wyglądasz. Można wyglądać jak szara myszka a z powodzeniem nosić bardzo intensywne kolory i być kontrastowym typem.
Ja bym na Twoim miejscu obczaiła i TSu i SSu.
Podobno SS jest nawet "mroczniejsze" niż inne Lata, nosi ciemniejsze kolory (z tego, co wiem, to SS ma najciemniejszą paletę, bo właśnie zgaszoną i z dużym dodatkiem szarości, przez co może wydawać się mroczną, ale mniej wyrazistą siostrą jakiejkolwiek Zimy) niż Chłodne Lato. Chłodne ma po prostu... chłodną paletę, nie ciemną. Najciemniejszą imho ma SS, mimo że zgaszoną.

Jeśli źle ci z bardzo zgaszonych, to pewnie odpada SS.

Earth ma rację - nie patrz na wygląd. Przecież jest mnóstwo aktorek, które na pierwszy rzut oka mają podobną cerę (włosy i oczy to sprawa drugorzędna, więc nie ważne, że możesz mieć do kogoś podobne), ale różnią się odcieniem, więc są innymi typami.

Nie wszystkie typy czyste mają jasną cerę i ciemne włosy (ale mogą mieć); nie wszystkie ciemne są mroczne i mają ciemną kolorystykę; nie wszystkie jasne są jasnymi blondynkami; decydują pasujące kolory. Oczywiście, rzadko się zdarza, żeby eteryczna blondynka dobrze wyglądała w głębokiej czerni no ale czasami się zdarza, bo nagle okazuje się, że może udźwignąć niezłe kontrasty, bo jest np. Ciepłą Wiosną. Ale z reguły Ciepła Wiosna źle wygląda w czerni, bo kolor jest dla niej zbyt chłodny. No i rzadko bywa eteryczną blondynką

Nie pasują ci w ogóle kolory ciepławe? Nie ciepłe, ale takie trochę ocieplone?

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-03-13 o 15:09
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 16:03   #4077
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dokładnie, jest bardzo dużo mitów..

Ciemne zimy to nie zawsze uroda w stylu śródziemnomorskim, jest wiele innych przykładów: Christine Scaman, Anne Hathaway, dużo azjatek.

Prawdziwe zimy TW to nie zawsze osoby o ciemnych włosach i jasnej karnacji. Występują blond TW , które bardzo dobrze wyglądają w czerni.


Angelina Jolie wygląda kontrastowo, ale jest SSu. Generalnie SSu często wyglądają kontrastowo, ale nie pasują im kontrasty i mocne kolory. Ponieważ mają przygaszoną kolorystykę.


Na pewno jest tysiąc innych przykładów przeczących stereotypowemu myśleniu, ale ja zawsze akurat w zimach siedziałam więc ciężko mi coś podrzucić
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 16:03   #4078
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, mogę którejś z Was przesłać na priv zdjęcia w różnych stylizacjach? Trochę się w tym gubię. Kiedyś już to robiłam i jedna z dziewczyn uznała mnie za chłodne lato, a druga za chłodną zimę.

Jeśli piszecie, że SS ma raczej ciemne kolory i jest najbardziej mroczne, to myślę, że odpada.

Wszystkie ciepłe, czy nawet lekko ciepławe odpadają. Stawiam na chłodne lato, moja cera kocha chłód, np. miętowej zieleni czy lodowatego błękitu.
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 16:18   #4079
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mogę którejś z Was przesłać na priv zdjęcia w różnych stylizacjach? Trochę się w tym gubię. Kiedyś już to robiłam i jedna z dziewczyn uznała mnie za chłodne lato, a druga za chłodną zimę.

Jeśli piszecie, że SS ma raczej ciemne kolory i jest najbardziej mroczne, to myślę, że odpada.

Wszystkie ciepłe, czy nawet lekko ciepławe odpadają. Stawiam na chłodne lato, moja cera kocha chłód, np. miętowej zieleni czy lodowatego błękitu.
Mięta i błękit to dalej może być TSu.
Między TSu a TW podstawową różnicą jest czyta biel - TSu ma taką obrusową, złamaną a TW intensywna, czystą, niebieskawą biel.
Kolory TW są intensywniejsze.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-13, 17:37   #4080
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Porównanie palet

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 21:10
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.