Czas na makeover! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-11, 15:23   #1
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179

Czas na makeover!


Doszłam do wniosku, że powinnam coś w sobie zmienić. Chciałabym czuć się kobieco, atrakcyjnie, a patrząc w lustro widzę przekrzywioną twarz z rozczochraną czupryną.

Twarz: nie potrafię się malować, od biedy używam tuszu, podkład nakładam kiedy mam czas, bo zazwyczaj rankiem wybiegam z domu i w windzie pospiesznie nakładam odrobinę pudru na strefę T. Chciałabym podkreślić oczy, ale tak naprawdę nie wiem jak to robić, ponieważ noszę okulary (wada - 1,5 dioptrii), nie wiem, czy będzie to dobrze wyglądało, czy okulary nie przytłaczają make upu oczu.

Włosy: cienkie, szybko wypadają, brązowe, nigdy nie farbowane. Chcę je zapuścić, ostatnio zastanawiam się nad zrobieniem grzywki (teraz pytanie: na bok czy prosta?). Co o tym sądzicie?

1. Jak się opalasz - w miarę szybko, na brązowo, rzadko zdarzają mnie się oparzenia słoneczne (dotychczas 2 x w życiu)

2. Kolor oczu - brązowy

3. Piegi - pojawiają się w małych ilościach tylko latem, pod wpływem słońca, zazwyczaj kilka piegów na nosie

4. Cera - odcień lekko brzoskiwniowy, rumieńce pojawiają się zimą i wtedy kiedy się zawstydzę

5. Naturalny kolor włosów - zawsze wydawało mnie się, że to orzechowy brąz, tymczasem fryzjer uważa go za ciemny blond. Latem mam we włosach jasnobrązowe, karmelowe refleksy

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - jasny, delikatny róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - lubię siebie w chabrowym, czerwieni, szarym, brązie, zielonym.
Rzadko noszę ubrania w kolorze żółtym, unikam rażących barw i jaskrawych wzorów, bo mam wrażenie, że się w nich gubię.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg make 004.jpg (54,2 KB, 197 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg make 005.jpg (80,4 KB, 185 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg make 008.jpg (92,4 KB, 173 załadowań)
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 20:37   #2
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Twoje okulary pomniejszają oczy? Jeśli tak, to Powinnaś je bardzo mocno podkreślać, odważnymi, ostrymi, ciemnymi kolorami i malować całą powiekę, jak również trochę wychodzić cieniami poza nią. Do tego czarna kredka. Widziałam kiedyś takie triki w jakiejś gazecie. W połączeniu z okularami wyglądało to super. Makijaż bez okularów wydawał sie nieco przesadzony, ale w pomniejszających szkiełkach było super

Jak znajdę jakies przykładowe zdjęcia, to ci podrzucę

http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=220


http://kobieta.interia.pl/news/makij...larnic,1166581


http://serwisy.gazeta.pl/avanti/5,52891,2460552.html

http://www.superpani.pl/uroda/super_...nicy,21,0.html


mam nadzieję, że znajdziesz tu jakies inspiracje dla siebie

Dodam jeszcze, że będzie Ci pasowała grzywka na bok

ps,
sorki, że odpowiadam w 3 postach, ale nie mogłam znaleźć opcji edycji
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2008-10-11 o 21:31 Powód: post pod postem.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 22:05   #3
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Czas na makeover!

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Twoje okulary pomniejszają oczy? Jeśli tak, to Powinnaś je bardzo mocno podkreślać, odważnymi, ostrymi, ciemnymi kolorami i malować całą powiekę, jak również trochę wychodzić cieniami poza nią. Do tego czarna kredka. Widziałam kiedyś takie triki w jakiejś gazecie. W połączeniu z okularami wyglądało to super. Makijaż bez okularów wydawał sie nieco przesadzony, ale w pomniejszających szkiełkach było super

Jak znajdę jakies przykładowe zdjęcia, to ci podrzucę

http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=220


http://kobieta.interia.pl/news/makij...larnic,1166581


http://serwisy.gazeta.pl/avanti/5,52891,2460552.html

http://www.superpani.pl/uroda/super_...nicy,21,0.html


mam nadzieję, że znajdziesz tu jakies inspiracje dla siebie

Dodam jeszcze, że będzie Ci pasowała grzywka na bok

ps,
sorki, że odpowiadam w 3 postach, ale nie mogłam znaleźć opcji edycji
Bardzo Ci dziękuję.
Jestem krótkowidzem, czyli oczy w okularach wyglądają na pomniejszone. Zaczęłam trenować przed lustrem malowanie kresek tuż przy rzęsach. Muszę nauczyć się nakładać cienie, bo dotychczas wychodziło mi to fatalnie...
Jeszcze raz dziękuję, wezmę Twoje wskazówki pod uwagę!
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 16:56   #4
Elie
Rozeznanie
 
Avatar Elie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 655
Dot.: Czas na makeover!

1. Fryzura - delikatna grzywka na bok i cieniowanie warstw jak najbardziej wskazane!
2. Kolor - no piękny! Nie farbuj! Jest naprawdę śliczny i idealnie współgra z cerą i kolorem oczu.
3. Brwi - dopieść ich kształt. By je podkreślić przeczesuj je grzebykiem, możesz lekko przyciemnić cieniem lub kredką.
4. Okulary - mogłabyś zrobić sobie foto z całkiem założonymi okularami? Bo chyba tutaj ich nie masz tak odpowiednio do chodzenia nałożonych i przez to przekłamany efekt jak w nich wyglądasz

Nie wiem jeszcze jakich porad oczekujesz, konkretnych o makijażu?
W ogóle masz śliczny typ urody
__________________
I wanna be a goddess...
Elie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 18:10   #5
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Czas na makeover!

Cytat:
Napisane przez Elie Pokaż wiadomość
1. Fryzura - delikatna grzywka na bok i cieniowanie warstw jak najbardziej wskazane!
2. Kolor - no piękny! Nie farbuj! Jest naprawdę śliczny i idealnie współgra z cerą i kolorem oczu.
3. Brwi - dopieść ich kształt. By je podkreślić przeczesuj je grzebykiem, możesz lekko przyciemnić cieniem lub kredką.
4. Okulary - mogłabyś zrobić sobie foto z całkiem założonymi okularami? Bo chyba tutaj ich nie masz tak odpowiednio do chodzenia nałożonych i przez to przekłamany efekt jak w nich wyglądasz

Nie wiem jeszcze jakich porad oczekujesz, konkretnych o makijażu?
W ogóle masz śliczny typ urody
Bardzo dziękuję za odzew, myślałam, że już nikt się nie odezwie
Planuję zrobić sobie grzywkę na bok - tak jak pisałyście, zresztą radziłam się także innych dziewczyn i wszystkie zgodnie stwierdziły, że na bok będzie ok.
Włosów nie chcę farbować, choć w wakacje marzyłam o lekko rdzawym odcieniu.
Kształt brwi jest ok, czy trzeba je wyregulować?
Faktycznie, okulary są mocno zsunięte z nosa, ale zazwyczaj się zsuwają, więc to nie przypadek. Wrzucę jedno zdjęcie z lata - myślę, że jest nieco lepsze, a jeśli nie, to zrobię nowe.

Wiem, jak malować oczy (cienie w intensywnych kolorach + kreska, nie robić ' obwódki ' wokół oka), ale tak naprawdę nie wiem JAK nakładać cień. Szukałam (przyznam szczerze, niewiele ) na wątku makijażowym krótkich instrukcji, ale nic nie mogłam znaleźć dla dziewczyn kompletnie zielonych w temacie. Narazie ćwiczę (ku rozbawieniu mamy) robienie delikatnej kreski tuż nad górną powieką.

Jeszcze raz dziękuję, każdą radę staram się brać pod uwagę!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sesija 074.jpg (40,5 KB, 48 załadowań)
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 18:25   #6
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: Czas na makeover!

cienie nakładasz tak, np. chcesz zrobić trójkolorowy makijaż:

Duży pędzelek do cieni, pędzelek do cieniowania, pędzelek cienki do dolnej powieki (np. sephora 19 - 25 zł)

Cienie w 3 kolorach, np. paletka pro3 Inglota (bodajże 3x 9zł)

nakładasz dużym pędzlem na srodek powieki cień w kolorze pośrednim, następnie cień z jednej bądź drugiej strony, od zew. ciemniejszy, od wew. jaśniejszy i cieniujesz je pędzelkiem do cieniowania, na dolną powiekę nakładasz dany kolor od strony zew. koncika, od strony wew. koncika nakladasz cien cielisty bądź rozświetlacz i cieniujesz je ze sobą, rozświetlasz kącik oka
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 18:29   #7
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Czas na makeover!

obcięła bym na równo do brody z lekkim skosem do tyłu ... broń boże grzywka
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-15, 18:31   #8
Elie
Rozeznanie
 
Avatar Elie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 655
Dot.: Czas na makeover!

Aha, ja znów z tych, co okulary wiecznie na maksa posunięte noszą, dlatego tak zwróciłam na to uwagę
A co Ci w tym nakładaniu cienia nie wychodzi? Bierzesz trochę na pacynkę i rozsmarowywujesz.
A czemu cienie w intensywnych kolorach i kreska? Na jakieś imprezy to tak, ale na co dzień ja bum Cię inaczej pomalowała Masz taką fajną urodę, jakbyś właśnie z Majorki przyjechała - opalona, włosy jakby muśnięte słońcem... Ja bym na co dzień minimalizowała makijaż do cieni w neutralnych barwach, takich jak ciepły beż, zimny brąz itd. do tego cieniutka rozmazana kreska, ale taka miękka z kredki lub kohla nie z eyelinera i do tego tusz do rzęs, policzki i skronie muśnięte czymś brązująco-rozświetlającym...
Brwi ja bym jeszcze odrobinę podregulowała, co nie znaczy, że ścieniła, nie to mam na myśli I przede wszystkim tak jak już pisałam ogarnęła je szczoteczką i delikatnie przyciemniła, podkreśliła.
__________________
I wanna be a goddess...
Elie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 18:32   #9
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Czas na makeover!

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
obcięła bym na równo do brody z lekkim skosem do tyłu ... broń boże grzywka
Włosy ze skosem do tyłu miałam w zeszłym roku.

Dlaczego uważasz, że grzywka na bok to zły pomysł?
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 18:45   #10
mambaaa
Raczkowanie
 
Avatar mambaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 174
Dot.: Czas na makeover!

jesli nosisz okulary, ktore na dodatek pomniejszaja oczy konieczne jest podkreslenie oka, a z tego co widze nie malujesz sie.
W nakładaniu cienia nie ma nic trudnego.. przeciez nie musisz od razu doskonale sie malowac, wystarczy, ze aplikatorem z cieniem musniesz delikatnie gorna powieke, ew. dolna, z biegiem czasu nauczysz sie lepiej malowac oczy. I koniecznie zacznij używać tuszu!

Co do wlosow pozostan przy swoim kolorze, ale nadaj fryzurze jakis charakter, bo narazie sa to po prostu nieobciete wlosy.
mambaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 15:25   #11
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Czas na makeover!

Cytat:
Napisane przez sharlottek Pokaż wiadomość
cienie nakładasz tak, np. chcesz zrobić trójkolorowy makijaż:

Duży pędzelek do cieni, pędzelek do cieniowania, pędzelek cienki do dolnej powieki (np. sephora 19 - 25 zł)

Cienie w 3 kolorach, np. paletka pro3 Inglota (bodajże 3x 9zł)

nakładasz dużym pędzlem na srodek powieki cień w kolorze pośrednim, następnie cień z jednej bądź drugiej strony, od zew. ciemniejszy, od wew. jaśniejszy i cieniujesz je pędzelkiem do cieniowania, na dolną powiekę nakładasz dany kolor od strony zew. koncika, od strony wew. koncika nakladasz cien cielisty bądź rozświetlacz i cieniujesz je ze sobą, rozświetlasz kącik oka
Dziękuję za krótką instrukcję
Cytat:
Napisane przez Elie Pokaż wiadomość
Aha, ja znów z tych, co okulary wiecznie na maksa posunięte noszą, dlatego tak zwróciłam na to uwagę
A co Ci w tym nakładaniu cienia nie wychodzi? Bierzesz trochę na pacynkę i rozsmarowywujesz.
A czemu cienie w intensywnych kolorach i kreska? Na jakieś imprezy to tak, ale na co dzień ja bum Cię inaczej pomalowała Masz taką fajną urodę, jakbyś właśnie z Majorki przyjechała - opalona, włosy jakby muśnięte słońcem... Ja bym na co dzień minimalizowała makijaż do cieni w neutralnych barwach, takich jak ciepły beż, zimny brąz itd. do tego cieniutka rozmazana kreska, ale taka miękka z kredki lub kohla nie z eyelinera i do tego tusz do rzęs, policzki i skronie muśnięte czymś brązująco-rozświetlającym...
Brwi ja bym jeszcze odrobinę podregulowała, co nie znaczy, że ścieniła, nie to mam na myśli I przede wszystkim tak jak już pisałam ogarnęła je szczoteczką i delikatnie przyciemniła, podkreśliła.
No, przesadziłam z określeniem intensywne.
Z Majorki, haha. Dziękuję

Powoli wcielam Wasze rady w życie. Bynajmniej staram się.

Cytat:
Napisane przez mambaaa Pokaż wiadomość
jesli nosisz okulary, ktore na dodatek pomniejszaja oczy konieczne jest podkreslenie oka, a z tego co widze nie malujesz sie.
W nakładaniu cienia nie ma nic trudnego.. przeciez nie musisz od razu doskonale sie malowac, wystarczy, ze aplikatorem z cieniem musniesz delikatnie gorna powieke, ew. dolna, z biegiem czasu nauczysz sie lepiej malowac oczy. I koniecznie zacznij używać tuszu!

Co do wlosow pozostan przy swoim kolorze, ale nadaj fryzurze jakis charakter, bo narazie sa to po prostu nieobciete wlosy.
Tuszu zaczęłam używać od tego tyg (regularnie).

Pamiętam o wizycie do fryzjera, zdecyduję się na grzywkę. I może lekkie wycieniowanie włosów?
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-21, 13:52   #12
Elie
Rozeznanie
 
Avatar Elie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 655
Dot.: Czas na makeover!

Lekkie wycieniowanie na warstwach będzie ok
__________________
I wanna be a goddess...
Elie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.