system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-18, 20:32   #61
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Zakładając wątek dałam przykład właśnie Pana Prezesa, myślałam że to dobry przykład, ale nie znałam wszystkich szczegółów.
Jeżeli chodzi o bany to teraz nie mam innego przykładu, tak samo w tej chwili nie mam przykładu upomnienia, ale czasami widzę że ktoś ma punkty karne i nie mogę sobie przypomnieć by na nie dana osoba zasłużyła.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 20:50   #62
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Mnie sie zdarzylo zaobserwowac dyskretne zwrocenie uwagi przez innych uzytkownikow i mialo to miejsce publicznie, ale fakt, aby to ladnie rozegrac, trzeba miec duze wyczucie taktu, zwyczajnie trzeba umiec.

Widzialam tez niestety zwracanie uwagi w taki sposob, ze ktos mogl sie poczuc co najmniej winny polowie klesk na swiecie tylko dlatego, ze napisal przez ó a nie przez u. I duzo bardziej mi przeszkadzalo i razilo zaatakowanie takiej osoby niz sam blad.

Dlatego troche empatii, kazdemu sie moze sie zdarzyc, wiec jak juz chcecie interweniowac to:
1. adekwatnie do poziomu przewinienia
2. w taki sposob, w jaki sami chcielibyscie, aby Wam zwrocili uwage (troche empatii)
3. moze lekkim zarcikiem, dyskretne napisanie poprawnie tego slowa "przypadkiem" kolo blednej wersji, ale juz bez komentowania
4. no i nie jako argument dyskusji (kilka razy widzialam - "nie dosc ze myslisz tak a tak, to jeszcze bledy robisz")
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 20:51   #63
Brewka :)
sophisticated
 
Avatar Brewka :)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 7 952
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
niech zostanie tak jak jest, bo nic się nie wskura; jak narazie to doprowadziło do tego że się wytyka błędy mało istotne, a nie o takie błędy mi tu chodziło
moim zdaniem rozstrzyganie, co jest błędem mało istotnym, a co nie, byłoby trudne, wyjaśniłam to w PW (nie umiem dosadnie )

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Zakładając wątek dałam przykład właśnie Pana Prezesa, myślałam że to dobry przykład, ale nie znałam wszystkich szczegółów.
Jeżeli chodzi o bany to teraz nie mam innego przykładu, tak samo w tej chwili nie mam przykładu upomnienia, ale czasami widzę że ktoś ma punkty karne i nie mogę sobie przypomnieć by na nie dana osoba zasłużyła.
użytkownicy nie muszą wiedzieć o wszystkim, trzeba założyć, że szefostwo (i modowie i admini) wiedzą co robią, dowód masz w przykładzie pana Prezesa
__________________
elementarz reaktywacja
przepisy
Brewka :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 21:07   #64
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez Brewka :) Pokaż wiadomość


użytkownicy nie muszą wiedzieć o wszystkim, trzeba założyć, że szefostwo (i modowie i admini) wiedzą co robią, dowód masz w przykładzie pana Prezesa
w regulaminie jest (a przynajmniej jeszcze wczoraj było) że wszystko jest do wglądu w pamiętniku danego użytkownika, więc na tamten czas to był dobry przykład; trzeba wpis w regulaminie zmienić

edit: sprawdziłam - wpis w regulaminie nadal taki sam
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 21:07   #65
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Zakładając wątek dałam przykład właśnie Pana Prezesa, myślałam że to dobry przykład, ale nie znałam wszystkich szczegółów.
Jeżeli chodzi o bany to teraz nie mam innego przykładu, tak samo w tej chwili nie mam przykładu upomnienia, ale czasami widzę że ktoś ma punkty karne i nie mogę sobie przypomnieć by na nie dana osoba zasłużyła.
Gothiko, ale my nigdy nie dajemy banów za całokształt. I może się zdarzyć, że osoba bardzo kulturalna i elokwentna w jednym wątku pokaże swoje brzydkie oblicze w drugim.
Wierz mi proszę na słowo, że przyznawanie upomnień, ostrzeżeń czy banów w ostateczności, nikomu nie sprawia przyjemności. Więcej, niektórzy z nas są niewybrednie atakowani w PW A to naprawdę nie jest przyjemne, tym bardziej, że moderatorzy to też Użytkownicy i mają prawo do tego, aby czas spędzany na forum był czymś miłym.
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 21:13   #66
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
w regulaminie jest (a przynajmniej jeszcze wczoraj było) że wszystko jest do wglądu w pamiętniku danego użytkownika, więc na tamten czas to był dobry przykład; trzeba wpis w regulaminie zmienić

edit: sprawdziłam - wpis w regulaminie nadal taki sam
Tutaj masz rację Od jakiegoś czasu mamy taki system, który jest wygodniejszy dla moderatorów. Dokładnie widać kto i za co dostał upomnienie, czy punkty. I nie ma ryzyka powielenia upomnień.
Ale nie wszyscy Użytkownicy o tym wiedzą. I to musimy poprawić w regulaminie.
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 21:29   #67
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Dobrze , już wiem że pewnie nie o wszystkim będę wiedziała o innych użytkownikach i mogą się czymś przysłużyć do upomnienia czy bana bez wiedzy innych użytkowników.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.