Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-14, 11:06   #61
gubis
Rozeznanie
 
Avatar gubis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 536
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

zawsze to jakiś sposób na pocieszenie po stracie (koloru)
__________________
24.01.2010 daję szansę moim włosom
gubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 12:26   #62
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
zawsze to jakiś sposób na pocieszenie po stracie (koloru)
naprawdę pięknie wyglądasz na tych zdjęciach.
Muszę Ci tez napisać, że zawsze sądziłam, iż nie ma ucieczki przed odbarwianiem włosów latem, a jestem raczej szatynką i byłam szaro-bura. Wiecznie włosy stawały się jasne, nawet to lubiłam. Ubiegłego lata zobaczyłam jednak, że nie podoba mnie się odbarwianie, a tak się działo, gdy przestałam olejować i zabezpieczać (musiałam przestać, ponieważ oleje bardzo obciążały mi włosy, więc stanęło na pielęgnacji minimum). Zaczęłam więc na powrót dodawać kapkę oleju do odżywki d/s i zrezygnowałam z minimalnego mycia. I tak kolor nie uległ zmianie (owszem, był Jantar, ale nie jakoś bardzo regularnie).
Faktem jest też to, że ja lato spędzam raczej w mieście, a nie na plaży i nie ma szans na tak silne operowanie słońca. Nie dopuszczam już także do wysychania włosów na słońcu (co robiłam wielokrotnie wcześniej) i częściej spinam włosy. Wszystko to sprawia, że możliwości odbarwiania są ograniczone.
Może się jednak wydawać, że na wodzie/w pobliżu wody słońce będzie odbarwiać włosy mocniej niż w mieście. Błąd - to raptem różnica ok. 13 procent, ponieważ woda odbija się od wody w 20 procentach, zaś od betonu w około 7 do 10 procent (trawa to 7 procent). Tymczasem od śniegu... w 80 procentach!
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 17:41   #63
Nuk_Nulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 190
GG do Nuk_Nulla
Ochrona loków przed słońcem

Witam, na wstępie, jeżeli gdzieś temat się przewinął to proszę o nakierowanie, bo z wyszukiwarką niczego konkretnego nie znalazłam... Swoją drogą, ta nowa wyszukiwarka zupełnie nie rozumie czego ja od niej chcę

Włosy, jak wiadomo , blakną pod wpływem słońca - jak tego uniknąć? Wszystkie preparaty, jakie dotąd próbowałam stosować okropnie działały na moje kręcioły, na dodatek od pewnego czasu stosuję się do cg i nie chciałabym z tego rezygnować z powodu silikonów w składach... Jestem bardzo zadowolona ze swojego koloru i nie chciałabym się z nim rozstać, a tego lata czeka mnie dużo przesiadywania na słońcu.
__________________
-> zmieniam swoje życie
Nuk_Nulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 19:14   #64
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ochrona loków przed słońcem

W dziale Pielęgnacja włosów jest taki wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271963
Najprostszy sposób to wtarcie we włosy odrobiny zwykłego filtra do ciała.
Sama się zastanawiam nad tym, jak to jest z filtrami obecnymi w odżywkach do spłukiwania - czy cokolwiek zostaje po spłukaniu? Moja obecnie ulubiona odżywka H-Nutrigin Pharmaceris ma 2 filtry(lub 3, nie chce mi się teraz sprawdzać) i podejrzewam, że to im zawdzięczam wygładzenie i taką lekką tłustość podczas nakładania, bo silikonu nie ma tam ani jednego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 09:27   #65
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Ochrona loków przed słońcem

Problem z filtrami do włosów jest taki, że nigdy nie mamy faktora na gotowym produkcie. Zatem nie wiemy, jak bardzo chronimy włosy.
Jeśli zależy nam na filtrach w produktach, to lepiej wybierać te bez spłukiwania albo sięgać po filtry naturalne typu masło shea.
Poza tym słusznie pisze Estelle: w przypadku włosów "szczelność" filtrów wydaje się nie być aż tak istotna [brak poparzeń odsłonecznych, mutacji komórek etc.]
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.