swiat mamy alergika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-20, 13:25   #1
madizorek
Raczkowanie
 
Avatar madizorek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 94
Unhappy

swiat mamy alergika


mój syn jest alergikiem
cokolwiek zje ma wysypkę na twarzy
najważniejsze ze się zdrowo rozwija tylko wygląda inaczej
tylko mamy zabierają dzieci jak idziemy na plac zabaw-myślą ze mały ma ospę, zabierają dzieci jak tylko nas widzą
we wtorek synek podleciał do malej dzidzi takiej kolo 8-9 miesięcy a jego matka do mnie ze z chorym dzieckiem to powinnam w domu siedzieć
powiedziałam jej ze to ona jest chora bo nawet jak dziecko ma ospę to zaraża zanim ma wykwity
eh płakać mi się chciało:cr y:
madizorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 13:33   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: swiat mamy alergika

Cokolwiek zje? Nie wierzę. Leczysz jakoś dziecko? Na pewno są rzeczy które może jeść, pilnuj ścisłej diety.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 14:14   #3
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: swiat mamy alergika

Cytat:
Napisane przez madizorek Pokaż wiadomość
mój syn jest alergikiem
cokolwiek zje ma wysypkę na twarzy
najważniejsze ze się zdrowo rozwija tylko wygląda inaczej
tylko mamy zabierają dzieci jak idziemy na plac zabaw-myślą ze mały ma ospę, zabierają dzieci jak tylko nas widzą
we wtorek synek podleciał do malej dzidzi takiej kolo 8-9 miesięcy a jego matka do mnie ze z chorym dzieckiem to powinnam w domu siedzieć
powiedziałam jej ze to ona jest chora bo nawet jak dziecko ma ospę to zaraża zanim ma wykwity
eh płakać mi się chciało:cr y:
Powinnaś skorzystać z konsultacji alergologa. Sprawdzaj też drogą eliminacji, co szkodzi synkowi- może to jakiś kosmetyk?
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 14:22   #4
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: swiat mamy alergika

madizorek - napisz troche wiecej bo tak jak szaja pisze ja równiez nie dowierzam ze na wszystko
moze mleko ktore podajesz ma na to wpływ
badz twoj maluch ma alergie krzyzowa
zycze powodzenia w poszukiwaniu alergenu

a jeszcze jedno kiedys przeczytałam przypadkiem ze wypryski na twarzy i inne dolegliwosci przypominajace alergie wcale nie musza oznaczac alergii moga oznaczac ze dziecko ma pasozyty miał twoj maluszek takowe badania?? wiem ze trzeba je powtarzac pare razy
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 14:29   #5
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: swiat mamy alergika

Cytat:
Napisane przez madizorek Pokaż wiadomość
mój syn jest alergikiem
cokolwiek zje ma wysypkę na twarzy
najważniejsze ze się zdrowo rozwija tylko wygląda inaczej
tylko mamy zabierają dzieci jak idziemy na plac zabaw-myślą ze mały ma ospę, zabierają dzieci jak tylko nas widzą
we wtorek synek podleciał do malej dzidzi takiej kolo 8-9 miesięcy a jego matka do mnie ze z chorym dzieckiem to powinnam w domu siedzieć
powiedziałam jej ze to ona jest chora bo nawet jak dziecko ma ospę to zaraża zanim ma wykwity
eh płakać mi się chciało:cr y:
nie ma co płakac tylko trzeba coś z tym robic (przepraszam, ze tak ostro, ale to bardzo ważne) trzeba z dzieckiem do lekarza iśc, może przepisze maści na te wykwity na twarzy, należy się znaleźć co dziecko uczula i tego unikac na ile to możliwe
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 14:33   #6
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: swiat mamy alergika

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
nie ma co płakac tylko trzeba coś z tym robic (przepraszam, ze tak ostro, ale to bardzo ważne) trzeba z dzieckiem do lekarza iśc, może przepisze maści na te wykwity na twarzy, należy się znaleźć co dziecko uczula i tego unikac na ile to możliwe
Dokładnie.

Moja córka kilkakrotnie dostawała okropnej wysypki, ale zawsze wiedziałam co ja wywołało. Wiem, to u nas było dość prosto odkryć, ale myślę, że dokładnie zapisując co dziecko je da się wyeliminować alergeny.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 14:42   #7
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: swiat mamy alergika

mój syn jest też alergikiem - w pierwszym etapie życia uczulało go wiele, później coraz mnie, bo powoli z tego "wyrasta" potrzebuje teraz większych "stężeń" żeby pojawiły się zmiany skórne - ma teraz trzy lata i owszem, czasami taka eliminacja nie jest łatwa bo "dzieci jedzą ciekoladę, ja teź chciem" w przedszkolu dzieci jedzą serki i jogurty, on dostaje co innego, dzieci jadzą mandarynki, on je co innego
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 16:28   #8
madizorek
Raczkowanie
 
Avatar madizorek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 94
Dot.: swiat mamy alergika

mial badania ma tylko 2 latka testy nic nie wykazalay
z wlasnej obserwacji i motoda prob i bledow wyszlo na mleko banany nabial jajka pieczywo
jestem pod opieka alergologa - dostawal masci antyboityki sterydy
ja bardziej chcialam pogadac o nitolerancji ludzkiej....
madizorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 17:11   #9
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: swiat mamy alergika

pierwsza moja myśl gdzie Ty mieszkasz?? co za ludzie przecież można grzecznie zapytać czy to alergia
cóż pozostaje ci wchodząc na plac donośnie powiedzieć, że dziecko ma wysypkę alergiczną niezaraźliwą
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 20:32   #10
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: swiat mamy alergika

Cytat:
Napisane przez madizorek Pokaż wiadomość
mial badania ma tylko 2 latka testy nic nie wykazalay
z wlasnej obserwacji i motoda prob i bledow wyszlo na mleko banany nabial jajka pieczywo
jestem pod opieka alergologa - dostawal masci antyboityki sterydy
ja bardziej chcialam pogadac o nitolerancji ludzkiej....
Ale czemu siędziwisz, że ludzie tak reagują. Ty pewnie postąpiłabyś tak samo. Fakt, że można grzecznie zapytać, co jest dziecku, ale można też grzecznie odpowiedzieć, ze to tylko alergia. Jeśli testy nic nie wykazały, to trochę dziwne. Zrób testy na pasożyty. Wiem, że to trochę śliski temat, ale potrafi być bardzo uciążliwy.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 20:43   #11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: swiat mamy alergika

Bianeczko, testy u takiego małego dziecka mogą nic nie wykazać. Natomiast ja bym zaczęła całkiem dietę eliminacyjną, czyli bierzemy do jedzenia wyłącznie to, co nie uczuli i stopniowo wprowadzamy inne składniki.

Nierealne, że dziecko jest na wszystko uczulone, raczej to tobie się niespecjalnie chce sprawdzić (no przepraszam, ale tak to trochę wygląda - bo co, NIC dziecko nie będzie jadło? nie istnieje człowiek na wszystko uczulony). Dobry alergolog (najlepiej z dermatologiem, ew. jakiś rewelacyjny pediatra - to by lepsze było od średniego alergo) maści i sprawa powinna być załatwiona. Pomijam, że prócz nietolerancji pokarmowej może być faktycznie pasożyt lub reakcje kontaktowe (jakie macie kosmetyki???).

A ludziom się nie dziwię, ja sama bym ospę poznała, ale jak ktoś nie widział, to będzie reagował tak a nie inaczej. A w sumie tobie bardziej powinno zależeć na znalezieniu winnych sytuacji u dziecka, a nie na opinii ludzi?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 21:20   #12
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: swiat mamy alergika

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;29527171]Bianeczko, testy u takiego małego dziecka mogą nic nie wykazać. Natomiast ja bym zaczęła całkiem dietę eliminacyjną, czyli bierzemy do jedzenia wyłącznie to, co nie uczuli i stopniowo wprowadzamy inne składniki.

Nierealne, że dziecko jest na wszystko uczulone, raczej to tobie się niespecjalnie chce sprawdzić (no przepraszam, ale tak to trochę wygląda - bo co, NIC dziecko nie będzie jadło? nie istnieje człowiek na wszystko uczulony). Dobry alergolog (najlepiej z dermatologiem, ew. jakiś rewelacyjny pediatra - to by lepsze było od średniego alergo) maści i sprawa powinna być załatwiona. Pomijam, że prócz nietolerancji pokarmowej może być faktycznie pasożyt lub reakcje kontaktowe (jakie macie kosmetyki???).

A ludziom się nie dziwię, ja sama bym ospę poznała, ale jak ktoś nie widział, to będzie reagował tak a nie inaczej. A w sumie tobie bardziej powinno zależeć na znalezieniu winnych sytuacji u dziecka, a nie na opinii ludzi?[/QUOTE]
Możliwe, ja jestem na etapie wykluwania

A jak twój syn był mały to nie miał alergii?? Bo teraz ma 2 lata, a pokarmu sięzaczyna wprowadzać nawet od 4 miesiąca. Wcześniej nie było problemów? Już wtedy można było wprowadzić eliminację, chyba najłatwiej.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 06:35   #13
madizorek
Raczkowanie
 
Avatar madizorek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 94
Dot.: swiat mamy alergika

Alergia na pokarmy jest prawie wyeliminowana
Maly od 1,5 roku jest pod opieka alergologa
I nie piszcie ze nic nie robie bo co się nalatalismy w poszukiwaniu lekarza to nasze 
Niestety maly po ukaszeniu komara ma straszne odczyny
Zostały mu krostki które wygladaja jak ospa
Na nie lekarstwa nie ma
U nas mieszkam pod warszawa woda wylala i tego dziadostwa było mnostwo
Jedynym wyjsciem by było chyba nie wychodzic z nim z domu ale to nie jest wykonalne gdyz obydwoje z mezem pracujemy
Co do tej sytuacji na placu zabaw ta matka mogla zapytac co się dziecku stało a nie od razu na mnie z krzykiem !
Nietolerancja ludzka jest wszechobecna
Od kogo nasze dzieci maja brac przykład ?
Na placu zabaw nietolerancja w przedszkolu , szkole tez
Inny nie znaczy gorszy
madizorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 06:45   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: swiat mamy alergika

Cytat:
Napisane przez madizorek Pokaż wiadomość
mój syn jest alergikiem
cokolwiek zje ma wysypkę na twarzy

najważniejsze ze się zdrowo rozwija tylko wygląda inaczej
tylko mamy zabierają dzieci jak idziemy na plac zabaw-myślą ze mały ma ospę, zabierają dzieci jak tylko nas widzą
we wtorek synek podleciał do malej dzidzi takiej kolo 8-9 miesięcy a jego matka do mnie ze z chorym dzieckiem to powinnam w domu siedzieć
powiedziałam jej ze to ona jest chora bo nawet jak dziecko ma ospę to zaraża zanim ma wykwity
eh płakać mi się chciało:cr y:
Cytat:
Napisane przez madizorek Pokaż wiadomość
Alergia na pokarmy jest prawie wyeliminowana
Maly od 1,5 roku jest pod opieka alergologa
I nie piszcie ze nic nie robie bo co się nalatalismy w poszukiwaniu lekarza to nasze 
Niestety maly po ukaszeniu komara ma straszne odczyny
Zostały mu krostki które wygladaja jak ospa
Na nie lekarstwa nie ma
U nas mieszkam pod warszawa woda wylala i tego dziadostwa było mnostwo
Jedynym wyjsciem by było chyba nie wychodzic z nim z domu ale to nie jest wykonalne gdyz obydwoje z mezem pracujemy
Co do tej sytuacji na placu zabaw ta matka mogla zapytac co się dziecku stało a nie od razu na mnie z krzykiem !
Nietolerancja ludzka jest wszechobecna
Od kogo nasze dzieci maja brac przykład ?
Na placu zabaw nietolerancja w przedszkolu , szkole tez
Inny nie znaczy gorszy
No to kobieto coś kręcisz Albo na wszystko alergik, albo wyeliminowana. I w tym momencie przestaję wierzyć w to, co piszesz, bo chcesz tylko byśmy ci przyklasnęły.

Matka zapytać mogła? A wiesz, podejrzewam,że wówczas mogłaby usłyszeć: a co panią to obchodzi?

Inny nie znaczy gorszy, ale znaczy, że trzeba leczyć. I nie pisać rzeczy wzajemnie się wykluczających.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 07:10   #15
madizorek
Raczkowanie
 
Avatar madizorek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 94
Dot.: swiat mamy alergika

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;29530991]No to kobieto coś kręcisz Albo na wszystko alergik, albo wyeliminowana. I w tym momencie przestaję wierzyć w to, co piszesz, bo chcesz tylko byśmy ci przyklasnęły.

Matka zapytać mogła? A wiesz, podejrzewam,że wówczas mogłaby usłyszeć: a co panią to obchodzi?

Inny nie znaczy gorszy, ale znaczy, że trzeba leczyć. I nie pisać rzeczy wzajemnie się wykluczających.[/QUOTE]



mam Ci wyslac zdjecia bys zobaczyla jego krosty po komarach?????
alergia pokarmowa wyeliminowana bo krostek nie ma tych pokarmowych ale sa krostki po komarach a wlasciwie blizny po nich
i nic nie krece !!!!!!!
madizorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 07:52   #16
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: swiat mamy alergika

No jak nie, jak tak
Napisałaś najpierw co innego, potem co innego.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 08:38   #17
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: swiat mamy alergika

mój syn też ma wykwity i duży obrzęk po ukąszeniu przez komara czy meszkę - miejsce i okolice ukąszenie zwiększa się trzykrotnie, a później gdy obrzęk schodzi pozostaje ślad przez kilka dni,
ale nigdy przenigdy nikt nie zwrócił mi uwagi w żadnym miejscu że syn ma jakąś wysypkę i że powinnam z nim w domu siedzieć
zdarzyło się tak, że syn dostał alergicznego zapalenia skóry i musiałam jechać autobusem do lekarza - dziecko wyglądało strasznie, cały nabrzęknięty, czerwony z wykwitami (białka oczu zrobiły mu się czerwone, usta obrzękły) to jak widziałam że ktoś patrzy na nas dziwnie to sama mówiłam "wysypka alergiczna" - osoba zainteresowana tylko kiwała głową

jeśli aż tak źle wygląda dziecko to idź z tym do lekarza rodzinnego, podawaj zyrtec, clemastin, witaminę C i wapno - szybciej schodzą takie wykwity a tuż po ugryzieniu smaruj to miejsce np fenistilem, okłady z roztworu sody również pomagaj
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 08:52   #18
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: swiat mamy alergika

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
mój syn też ma wykwity i duży obrzęk po ukąszeniu przez komara czy meszkę - miejsce i okolice ukąszenie zwiększa się trzykrotnie, a później gdy obrzęk schodzi pozostaje ślad przez kilka dni,
ale nigdy przenigdy nikt nie zwrócił mi uwagi w żadnym miejscu że syn ma jakąś wysypkę i że powinnam z nim w domu siedzieć
zdarzyło się tak, że syn dostał alergicznego zapalenia skóry i musiałam jechać autobusem do lekarza - dziecko wyglądało strasznie, cały nabrzęknięty, czerwony z wykwitami (białka oczu zrobiły mu się czerwone, usta obrzękły) to jak widziałam że ktoś patrzy na nas dziwnie to sama mówiłam "wysypka alergiczna" - osoba zainteresowana tylko kiwała głową

jeśli aż tak źle wygląda dziecko to idź z tym do lekarza rodzinnego, podawaj zyrtec, clemastin, witaminę C i wapno - szybciej schodzą takie wykwity a tuż po ugryzieniu smaruj to miejsce np fenistilem, okłady z roztworu sody również pomagaj
Dokładnie.
Zaczęłabym od wapna i fenistilu. Jak fenistil nie pomoże to możesz po hydrokortizon sięgnąć (ostrożnie tylko bo to steryd). Ja sama po ukąszeniach komara mam najpierw czerwone wykwity, zamieniające się w wielkie sińce. Fenistil nie daje rady, dlatego lekarz zasugerował hydrokortizon. Gdy posmaruję tuz po ukąszeniu, to wykwity są mniejsze.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 16:28   #19
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: swiat mamy alergika

Cytat:
Napisane przez madizorek Pokaż wiadomość
Alergia na pokarmy jest prawie wyeliminowana
Maly od 1,5 roku jest pod opieka alergologa
I nie piszcie ze nic nie robie bo co się nalatalismy w poszukiwaniu lekarza to nasze 
Niestety maly po ukaszeniu komara ma straszne odczyny
Zostały mu krostki które wygladaja jak ospa
Na nie lekarstwa nie ma
U nas mieszkam pod warszawa woda wylala i tego dziadostwa było mnostwo
Jedynym wyjsciem by było chyba nie wychodzic z nim z domu ale to nie jest wykonalne gdyz obydwoje z mezem pracujemy
Co do tej sytuacji na placu zabaw ta matka mogla zapytac co się dziecku stało a nie od razu na mnie z krzykiem !
Nietolerancja ludzka jest wszechobecna
Od kogo nasze dzieci maja brac przykład ?
Na placu zabaw nietolerancja w przedszkolu , szkole tez
Inny nie znaczy gorszy
Ja bym zmieniła lekarza i szukała przyczyny dalej. Nie bardzo moge pojąć jak moze na coś lekarstwa nie ma skoro nie wiadomo od czego.
Wielkie odczyny po ukąszeniach komarów i innych owadów ma chyba z 90% dzieci. Lekarzem nie jestem ale z tego co się orientuję to takim małym dzieciom raczej nie podaje się sterydów a jeżeli już to pod ścisłą kontrolą lekarza i w szpitalu (za dużo skutków ubocznych).
Moze to jest alergia krzyżowa bardzo trudna do wykrycia badaniami. Chodzi o to ze uczula jeden ze składników z pozywienia czy chemii domowej w momencie np pylenia jakichś roślin. Wtedy jest zaostrzenie objawów.
Powtarzam zmień lekarza a skoro mieszkasz pod Warszawą to tam naprawdę jest wielu dobrych lekarzy i nie powinno być problemu.
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 19:42   #20
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: swiat mamy alergika

Cytat:
Napisane przez madizorek Pokaż wiadomość
Alergia na pokarmy jest prawie wyeliminowana
Maly od 1,5 roku jest pod opieka alergologa
I nie piszcie ze nic nie robie bo co się nalatalismy w poszukiwaniu lekarza to nasze 
Niestety maly po ukaszeniu komara ma straszne odczyny
Zostały mu krostki które wygladaja jak ospa
Na nie lekarstwa nie ma
U nas mieszkam pod warszawa woda wylala i tego dziadostwa było mnostwo
Jedynym wyjsciem by było chyba nie wychodzic z nim z domu ale to nie jest wykonalne gdyz obydwoje z mezem pracujemy
Co do tej sytuacji na placu zabaw ta matka mogla zapytac co się dziecku stało a nie od razu na mnie z krzykiem !
Nietolerancja ludzka jest wszechobecna
Od kogo nasze dzieci maja brac przykład ?
Na placu zabaw nietolerancja w przedszkolu , szkole tez
Inny nie znaczy gorszy
Lekarz nie znalazł lekarstwa? Idź do innego!!
Jeśli wykwity mają jakiś wysięk (wydzielają coś płynnego) to zrób z tego posiew Stwierdzisz czy dolegliwości nie mają podłoża bakteryjnego.
No i dobrze dziewczyny radzą: wyklucz robaki! Nie tylko badaniem kału ale robi się jeszcze takie badania gdzie we krwi bada się komputerowo czy nie ma na krwinkach jaj robaków
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 09:11   #21
martita_891
Zadomowienie
 
Avatar martita_891
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: swiat mamy alergika

U mojego synka od początku coś wyskakiwało tu i ówdzie, kiedy skończył miesiąc miał łojotokowe zapalenie skóry - reakcja na widok dziecka też nie była miła jednak bardzo szybko się z tym uporaliśmy niestety w zamian dostaliśmy nową diagnozę na nowe krosty - atopowe zapalenie skóry. Młody drapał się do krwi - była odzież dermasilk, rajstopki, łapki niedrapki... Była dieta eliminacyjna, antyhistaminy, bebilon pepti, później isomil, lekarze, maści sterydowe...baa nawet homeopata który twierdził, że to candida i uczulenie na białko mleka krowiego...W końcu alergolog się poddał i dał nam skierowanie do szpitala. Pojechaliśmy do Poznania na Szpitalną tam jest Klinika pneumonologii, alergologii dziecięcej i immunologii klinicznej. Lekarze zlecili mnóstwo badań: testy, wymazy, ekg, rtg, badania w kierunku pasożytów. Spędziliśmy tam tydzień, mały miał podany antybiotyk i sterydy dożylnie (wiem to brzmi strasznie ale musiałam się zgodzić) i oczywiście zrobił się prześliczny. Miał nadkażenie gronkowcem i to głównie pogłębiało to wszystko. Miłosz miał wtedy 9 miesięcy i nagle musiał przejść na nutramigen...było strasznie, najpierw rozcieńczałam go mocno z wodą i po trzech dniach już pił normalnie. Oprócz tego chrupki i sinlac. Najważniejsza zasada to pielęgnacja skóry - bez tego du*a. Teraz skóra jest śliczna, czasem coś wyskoczy ale od razu reaguję miejscowo tridermem i jest spokój. Powoli rozszerzamy dietę, testy wykazały uczulenie na pszenicę, soję, białko mleka, laktozę, jajko całe i roztocza. Znaleźliśmy też nasz numer 1 wśród kosmetyków - CETAPHIL. Poza tym służy nam pobyt nad morzem. Z antyhistamin jesteśmy tylko na fenistliu 3x dziennie więc dla mnie to sukces (po ketotifenie, zyrtecu, clemiastinum...). Dla Ciebie poleciłabym pobyt w tej klinice, wiem masz pewnie daleko ale tam są najlepsi specjaliści, przebadają i na pewno pomogą. Wiem, że latanie prywatnie po lekarzach gó**o często daje, wyrzucasz pieniądze, tracisz nerwy.
Pielęgnujesz skórę dziecka odpowiednimi kosmetykami? Dla dzieci z problemami to KONIECZNOŚĆ
Wiem, że przeżywasz to wszystko ale nie możesz się poddawać, spróbuj ze skierowaniem do szpitala.
__________________
Szczęśliwa żona i mama

SYNEK


I ZNÓW SERCA MAM DWA
martita_891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 11:14   #22
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: swiat mamy alergika

Swoją drogą, masz syna ciężkiego ponoć alergika a chcesz podawać mleko zwykłe? To chyba nie tak źle z tą alergią?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 11:19   #23
martita_891
Zadomowienie
 
Avatar martita_891
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: swiat mamy alergika

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;29651605]Swoją drogą, masz syna ciężkiego ponoć alergika a chcesz podawać mleko zwykłe? To chyba nie tak źle z tą alergią? [/QUOTE]

Kiedy skończy 2-3 lata chce spróbować mleko kozie jeśli to do mnie kierujesz pytanie. Póki co ciągniemy nutramigen ale jak powszechnie wiadomo alergia na białko mleka krowiego w większości przypadków z czasem ustępuje. Poza tym u nas alergia nie jest silna, jest uczulony na kilka rzeczy, które wymieniłam. Główny problem to azs.
__________________
Szczęśliwa żona i mama

SYNEK


I ZNÓW SERCA MAM DWA
martita_891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 11:32   #24
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: swiat mamy alergika

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;29651605]Swoją drogą, masz syna ciężkiego ponoć alergika a chcesz podawać mleko zwykłe? To chyba nie tak źle z tą alergią? [/QUOTE]
Właśnie tez mnie to tknęło.... I to w dodatku takie prosto od krowy.... Coś Madizorek kręcisz szczerze mówiąc.
W innym wątku wpierw pytasz czy to nie za wcześnie bo planujesz mleko krowie podać, a zaraz potem że dajesz. Jeśli to alergik, to jest to cokolwiek dziwne.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 11:36   #25
martita_891
Zadomowienie
 
Avatar martita_891
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: swiat mamy alergika

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Właśnie tez mnie to tknęło.... I to w dodatku takie prosto od krowy.... Coś Madizorek kręcisz szczerze mówiąc.
W innym wątku wpierw pytasz czy to nie za wcześnie bo planujesz mleko krowie podać, a zaraz potem że dajesz. Jeśli to alergik, to jest to cokolwiek dziwne.
Aaa...nie zauważyłam, że ta sama osoba założyła oba wątki. Myślałam, że szajajaba kierowała pytanie do mnie.
Z jednej strony alergik ale niby testy niczego nie wykazały a z drugiej strony może to nie białko mleka krowiego go uczula i może je pić
__________________
Szczęśliwa żona i mama

SYNEK


I ZNÓW SERCA MAM DWA
martita_891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 11:43   #26
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: swiat mamy alergika

nawet dziecku z nietolerancją mleka krowiego lekarze zalecają co jakiś czas podawac w małych ilościach takie mleko lub jego przetwory, żeby sprawdzić czy nietolerancja dalej jest - ale to wtedy gdy dziecko nie ma żadnych wykwitów skórnych i innych oznak, że jest pod wpływem alergenu

(swoją drogą mi się często myli "nietolerancja" z "alergią" nie wiem czy to z tej "nietolerancji się wyrasta a z alergii nie czy to jednak synonimy są, już tyle razy obielam sobie że zapytam lekarza a jak przychodziła wizyta to zapominałam)
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 11:50   #27
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: swiat mamy alergika

Z nietolerancji się wyrasta To nie jest synonim alergii. Moja córa miała nietolerancję marchewki i jabłka (a niby nieuczulające), a jednak... Ale wyrosła, najpierw z marchwi, potem z jabłka.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 12:00   #28
martita_891
Zadomowienie
 
Avatar martita_891
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: swiat mamy alergika

Nietolerancja dotyczy wrogiej reakcji organizmu na dany składnik ale ze względu na niemożliwość jego przetrawienia. Alergia wiąże się z reakcjami angażującymi układ immunologiczny.
__________________
Szczęśliwa żona i mama

SYNEK


I ZNÓW SERCA MAM DWA
martita_891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 12:02   #29
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: swiat mamy alergika

aha
w takim razie syn miał nietolerancję glutenu - bo już może gluten, a jeśli o białka mleka krowiego i białka zawarte w kurczaku i jajach to mam nadzieję, że to też nietolerancja a nie alergia
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 12:06   #30
martita_891
Zadomowienie
 
Avatar martita_891
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: swiat mamy alergika

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
aha
w takim razie syn miał nietolerancję glutenu - bo już może gluten, a jeśli o białka mleka krowiego i białka zawarte w kurczaku i jajach to mam nadzieję, że to też nietolerancja a nie alergia
Ja do końca nie jestem pewna ale z alergii też można wyrosnąć. Po testach jakie robili u mojego dziecka lekarz powiedział, że mam się nie przejmować alergia na jaja, białko mleka krowiego i pszenicę bo większość dzieci, które ukończyły 3 rok życia jedzą wszystko bo to mija
__________________
Szczęśliwa żona i mama

SYNEK


I ZNÓW SERCA MAM DWA
martita_891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.