Wpływ trądziku na pewność siebie... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-10-14, 14:55   #31
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Dziewczyny, jest ciężko, ale damy radę
Niedawno otrzymałam świetną poradę - za każdym razem, jak będę czuła się oceniana, mam pomyśleć "nie jestem moimi butami". Analogicznie - nie jestem moim trądzikiem. Może i inni będą oceniać moją skórę, ale nie mnie jako osobę. Ja jestem w środku i nie skrzywdzą mnie oceną czegoś tak zewnętrznego jak trądzik.

Takie myślenie trochę pomaga Jasne, że wolałabym mieć idealną cerę, ale to, że nie mam, nie znaczy, że jestem gorsza i że nie zasługuję na szacunek i szczęście.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 15:06   #32
mskrzypulec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 500
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez dolcevita24 Pokaż wiadomość
Mój trądzik mimo, że jest u mnie bardziej dotkliwy, niż w okresie dojrzewania, nie wpływa na moja samoocenę. Jest to jest i żyję z ni. Ale zanim do tego doszłam przeszłam długą drogę budowania w głowie właściwego i prawdziwego obrazu siebie. Dziś jestem silna i żaden pryszcz nie popsuje mi dnia czy spowoduje zmianę planów.

Życzę wytrwałości w budowaniu pozytywnego wizerunku !
Gratuluję takiego podejścia do samej siebie pewnie ciężko było? Może powiesz mi jak mam rozmawiać z 16-latką która ma bardzo niską samoocenę i nie potrafi sobie z tym poradzić.

Cytat:
Napisane przez martitkaa Pokaż wiadomość
Oczywiście że przeszkadza, jak jest źle to nawet nie chce się wychodzić z domu do ludzi. Ale prawda jest taka, że najbardziej przeszkadza jak jest się nastolatkiem, wraz z wiekiem nasza samoocena rośnie i mimo wszystko lepiej sobie z tym radzimy.

Zgadzam się z Tobą ponieważ wraz z wiekiem doceniamy inne cechy w ludziach niż tylko wygląd zewnętrzny.
mskrzypulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 15:08   #33
ogi49
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 9
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Jako mloda dziewczyna która dopiero wchodziła w świat nastolatek,niedoskonałośc i na twarzy stanowiły dosc duzy problem.
Szukałam to zarazem coraz to innego sposobu na pozbycie sie tego.. to pasta do zebów.. bo kolezanki mowiły ze u nich daje jakies rezultaty... pozniej wyciskanie smarowanie najróżniejszymi maściami.. ale to tez dawało marny efekt.. wstydziłam sie chodzic na dyskoteki czy spotkania towarzyskie.. Ale z wiekiem zrozumiałam ze najwyraźniej taka moja uroda.. i teraz gdy cos sie pojawi.. poprostu godze sie z tym..Fakt faktem nie jest to latwe.. ale czy tu naprawde chodzi o sam wygląd.. nie wazne jak sie wyglada wazne kim sie jest tak naprawde...i za co szanuja cie ludzie.. Każda z nas chciałaby być nieskazitelna.. ale tylko nie którym to sie udaje.Warzne by zawsze pozostac soba..
KAŻDA Z NAS JEST PIĘKNA I PAMIĘTAJCIE TO!!!
[eucerin][/eucerin]
ogi49 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 15:17   #34
heureusement
Rozeznanie
 
Avatar heureusement
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 825
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jest ciężko, ale damy radę
Niedawno otrzymałam świetną poradę - za każdym razem, jak będę czuła się oceniana, mam pomyśleć "nie jestem moimi butami". Analogicznie - nie jestem moim trądzikiem. Może i inni będą oceniać moją skórę, ale nie mnie jako osobę. Ja jestem w środku i nie skrzywdzą mnie oceną czegoś tak zewnętrznego jak trądzik.

Takie myślenie trochę pomaga Jasne, że wolałabym mieć idealną cerę, ale to, że nie mam, nie znaczy, że jestem gorsza i że nie zasługuję na szacunek i szczęście.
ach te buty :P Zgadzam się w stu procentach z Twoim ostatnim pięknym zdaniem. szkoda tylko, że jest wiele osób, które tak na to nie patrzą. Jak ktoś ma trądzik to od razu jest brzydki, jak jest brzydki to nie warto go nawet poznać, bo na pewno jest beznadziejny...nie cierpię takiego podejścia ludzi...
heureusement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 15:27   #35
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez heureusement Pokaż wiadomość
ach te buty :P Zgadzam się w stu procentach z Twoim ostatnim pięknym zdaniem. szkoda tylko, że jest wiele osób, które tak na to nie patrzą. Jak ktoś ma trądzik to od razu jest brzydki, jak jest brzydki to nie warto go nawet poznać, bo na pewno jest beznadziejny...nie cierpię takiego podejścia ludzi...
Trzeba pomyśleć, że to właśnie tacy ludzie są niewarci poznania Są płytcy, bo patrzą na innych przez pryzmat wyglądu.
Wiem, że ciężko jest się nimi nie przejmować, ale po jakimś czasie to przychodzi samo.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 15:33   #36
heureusement
Rozeznanie
 
Avatar heureusement
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 825
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Trzeba pomyśleć, że to właśnie tacy ludzie są niewarci poznania Są płytcy, bo patrzą na innych przez pryzmat wyglądu.
Wiem, że ciężko jest się nimi nie przejmować, ale po jakimś czasie to przychodzi samo.

Właśnie od pewnego czasu staram się tak myśleć-skoro oni tak na mnie patrzą to przecież ja wcale nei chcę miec takich znajomych- i to pomaga, bo po co się przejmować takimi ludźmi. Niestety nie zawsze mi się tak udaje.
heureusement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 15:37   #37
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Ooo tak, ja pamiętam, że wstydziłam się trądziku strasznie i zazdrościłam koleżankom gładkiej buzi. 15 lat temu nie było jeszcze takiego wyboru w specyfikach drogeryjnych czy aptecznych dla cery trądzikowej, jedyne co pamiętam co Clean & Clear, niebieski tonik, od którego zapachu można było upić się oparami Stosowałam namiętnie, nie muszę chyba pisać, że nie pomagało

Dzisiaj, mimo, że wybór kosmetyków i możliwości walki z trądzikiem większy, to jednak media i telewizja kreują wizję pięknych kobiet z nieskazitelną cerą, ma to na pewno wpływ na samopoczucie nastolatek i kobiet borykających się z trądzikiem.

Dlatego jak mantrę powtarzam i powtarzać będę, jeśli trądzik spędza wam sen z powiek, tak jak mnie spędzał, nie traćcie czasu na specyfiki z drogerii, idźcie do dobrego dermatologa - uleczy raz a dobrze.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-14, 15:38   #38
heureusement
Rozeznanie
 
Avatar heureusement
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 825
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Dlatego jak mantrę powtarzam i powtarzać będę, jeśli trądzik spędza wam sen z powiek, tak jak mnie spędzał, nie traćcie czasu na specyfiki z drogerii, idźcie do dobrego dermatologa - uleczy raz a dobrze.
Tylko szkoda, że w obecnych czasach tak ciężko o prawdziwego, dobrego dermatologa...
heureusement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 16:23   #39
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez mskrzypulec Pokaż wiadomość
Oczywiście że można na nas liczyć. Dzięki temu forum dowiedziałam się wielu cennych informacji i poznałam nowe kosmetyki, które będę mogła wypróbować na sobie ale także polecić siostrze mojego męża Dziękuję Wam za Waszą pomoc i sposoby w jaki sposób radzicie sobie ze swoim problemem.
Witaj Czy to ty nie pisałaś o siostrze Twojego męża, że postanowiłyście wybrać się do dermatologa? Już po wizycie? Jak było?

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Oj Uwierz, że wszystko można pokonać. Mi najbardziej pomgło wyrzucenie tych piekielnych małych lustereczek i dokumentowanie każdego tygodnia w zdjęciach. Widząc poprawę swojej cery miałam ogromną motywację do dalszej walki. To okropne, jak same siebie nienawidzimy.. Może zabrzmię głupio, ale kiedyś kolega powiedział mi, że ludzie postrzegają nas tak, jak sami się czujemy. Nawet mając trądzik możemy być piękne, atrakcyjne i pewne siebie, ważne jest to, jak same siebie poważamy.
Masz rację Takie małe lusterka przyblizaja i powiekszaja wszelkie niedoskonałości niczym lupa, a kto tak naprawdę patrzy na nas przez lupę

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez heureusement Pokaż wiadomość
ach te buty :P Zgadzam się w stu procentach z Twoim ostatnim pięknym zdaniem. szkoda tylko, że jest wiele osób, które tak na to nie patrzą. Jak ktoś ma trądzik to od razu jest brzydki, jak jest brzydki to nie warto go nawet poznać, bo na pewno jest beznadziejny...nie cierpię takiego podejścia ludzi...
Ja na szczęście chyba nie spotkałam jeszcze takiej osoby... Od takich trzymać się jak najdalej. Nie ma ludzi idealnych, wiec nie wiem czy takie osoby nie zostaną kiedyś osamotnione ze swoimi ideałami... To przykre...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 16:25   #40
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Jak już pisałam na innym wątku, zgadzam się, że trądzik potrafi okropnie zaniżyć samoocenę. Od 12 roku życia zmagałam się z tym problemem, najgorszy okres czasu - gimnazjum, chyba nie poznałam nigdy osoby równie zakompleksionej jak ja. Z czasem oczywiście zaczęłam sobie uświadamiać swoją wartość.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 16:27   #41
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Ooo tak, ja pamiętam, że wstydziłam się trądziku strasznie i zazdrościłam koleżankom gładkiej buzi. 15 lat temu nie było jeszcze takiego wyboru w specyfikach drogeryjnych czy aptecznych dla cery trądzikowej, jedyne co pamiętam co Clean & Clear, niebieski tonik, od którego zapachu można było upić się oparami Stosowałam namiętnie, nie muszę chyba pisać, że nie pomagało

Dzisiaj, mimo, że wybór kosmetyków i możliwości walki z trądzikiem większy, to jednak media i telewizja kreują wizję pięknych kobiet z nieskazitelną cerą, ma to na pewno wpływ na samopoczucie nastolatek i kobiet borykających się z trądzikiem.

Dlatego jak mantrę powtarzam i powtarzać będę, jeśli trądzik spędza wam sen z powiek, tak jak mnie spędzał, nie traćcie czasu na specyfiki z drogerii, idźcie do dobrego dermatologa - uleczy raz a dobrze.
Kilka lat już szukam i niestety znaleźć nie mogę dobrego lekarza, ale nie poddaję się i będę szukała dalej

Jeśli chodzi o media, to masz całkowitą rację - kreowanie modelek na bardzo chude z idealną cerą i długimi nogami może każego wpędzić w kompleksy. Mimo, że nie chciałabym nigdy wyglądać jak modelka to gdzieś w mojej głowie siedzi pomysł, że powinnam kilka kilo zrzucić i fajnie jakby cera była ładniejsza...
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-14, 16:30   #42
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Ooo tak, ja pamiętam, że wstydziłam się trądziku strasznie i zazdrościłam koleżankom gładkiej buzi. 15 lat temu nie było jeszcze takiego wyboru w specyfikach drogeryjnych czy aptecznych dla cery trądzikowej, jedyne co pamiętam co Clean & Clear, niebieski tonik, od którego zapachu można było upić się oparami Stosowałam namiętnie, nie muszę chyba pisać, że nie pomagało

Dzisiaj, mimo, że wybór kosmetyków i możliwości walki z trądzikiem większy, to jednak media i telewizja kreują wizję pięknych kobiet z nieskazitelną cerą, ma to na pewno wpływ na samopoczucie nastolatek i kobiet borykających się z trądzikiem.

Dlatego jak mantrę powtarzam i powtarzać będę, jeśli trądzik spędza wam sen z powiek, tak jak mnie spędzał, nie traćcie czasu na specyfiki z drogerii, idźcie do dobrego dermatologa - uleczy raz a dobrze.
Pamietam serię clean&clear... miałam żel złuszczajacy do codziennego stosowania (!) i tonik... Tylko podrażniły i wysuszyły mi skorę.

Zgadzam się z Tobą. Tak naprawdę przemysł kosmetyczny to jeden wielki biznes, marketnig, a ktoś kto na tym zarabia wie jak manipulować ludzmi. Może teraz jest juz tak w każdej dziedzinie życia i nie twierdzę, żeby porzucić wszelkie kosmetyki, bo nie o to chodzi. Chodzi raczej o rozważniejsze patrzenie na reklamy, nie sugerowanie się tylko tym co mówi producent, gazety, reklamy.... Wiele zależy też od natrafienia na odpowiednie osoby (czy to kosmetyczki czy dermatologa) który pokaże dobrą pielęgnację i wlasnego zamozaparcia.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 16:31   #43
kabel80
Raczkowanie
 
Avatar kabel80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 104
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Masz rację media kreują nieskazitelne kobiety pod wieloma względami, a dlaczego nigdy na okładce gazety nie ma dziewczyny z pryszczami? Wszystkie gładkie z piękną cerą i bialutkimi ząbkami jak spod igiełki
__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kabel80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 16:33   #44
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez LaCamilla Pokaż wiadomość
Trądzik ma ogromny wpływ na samoocenę. Okrutnie cierpiałam przez ostatnie lata podstawówki, gdy moja cera zaczęła "wariować" - okropnie wstydziłam się tych krost i jeszcze nie mogłam NIC z tym zrobić, bo mama zabraniała mi malowania się (standardowe uzasadnienie, że "to normalne, przejdzie samo a malowanie tylko zniszczy Ci cerę i za 20 lat będziesz miała wygląd starej baby").
Fakt, że inni też mieli trądzik trochę pomagał ale tylko trochę, bo zawsze są osoby, które nie mają żadnych tego typu problemów i to właśnie zwykle one przyglądają się badawczo "trędowatym" i nierzadko robią jakieś głupie uwagi

Gdy w gimnazjum nie wytrzymałam i zaczęłam używać podkładu, pudru i korektora było już lepiej - to był dla mnie ogromny przeskok i czułam się znacznie lepiej (chociaż na pewno super nie wyglądałam - wiadomo, pierwsze eksperymenty makijażowe). Ponowny silny spadek samooceny nastąpił w LO, gdy wiele dziewczyn miało już gładziutkie buzie a ja wiecznie coś

Na dzień dzisiejszy jestem z tym już mniej-więcej pogodzona (no i odpukać mam dużo mniejszy problem z trądzikiem niż kiedyś) ale od czasu do czasu szlag mnie trafia, brzydko mówiąc, gdy widzę dziewczyny z gładziutkimi buziami, które nie wymagają ani grama podkładu... A ja kombinuję, co by tu jeszcze zakupić, żeby było jeszcze lepiej :P Takie poczucie niesprawiedliwości
W moim gim nawet nie można było tego użyć... Kiedy raz posmarowałam się kremem tonującym(!) nivea V.Y.musiałam iść go zmyć kremem nivea...

Przykro się czyta takie historie. Ja na szczescie nigdy nie miałam takich problemow. Teraz mam tylko taki... by pozbyć się zaczerwienień, plam i blizn, ale mogę to dopiero zrobić gdy zakonczę kurację duac, a na to się nie zanosi, bo wystarczy ze tydzien go nie używam a wszystko wraca

Myślicie, że mogłabym zacząć złuszczanie przy duac'u?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 16:37   #45
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez kabel80 Pokaż wiadomość
Masz rację media kreują nieskazitelne kobiety pod wieloma względami, a dlaczego nigdy na okładce gazety nie ma dziewczyny z pryszczami? Wszystkie gładkie z piękną cerą i bialutkimi ząbkami jak spod igiełki
Nawet jeżeli modelka na zdjeciu ma problemy z cerą (co przy takim "odżywianiu" pewnie jest bardzo częste) to od czego jest photoshop? Od tego właśnie żeby nas - normalne kobiety wpędzać w kompleksy...
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 16:44   #46
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Nawet jeżeli modelka na zdjeciu ma problemy z cerą (co przy takim "odżywianiu" pewnie jest bardzo częste) to od czego jest photoshop? Od tego właśnie żeby nas - normalne kobiety wpędzać w kompleksy...
Podtrzymujace na duchu jest czasem obejrzenie sobie zdjec gwiazd po photoshopie i w realu
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 16:50   #47
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

[QUOTE=Ewuniaa16;43259824

Oj Uwierz, że wszystko można pokonać. Mi najbardziej pomgło wyrzucenie tych piekielnych małych lustereczek i dokumentowanie każdego tygodnia w zdjęciach. Widząc poprawę swojej cery miałam ogromną motywację do dalszej walki. To okropne, jak same siebie nienawidzimy.. Może zabrzmię głupio, ale kiedyś kolega powiedział mi, że ludzie postrzegają nas tak, jak sami się czujemy. Nawet mając trądzik możemy być piękne, atrakcyjne i pewne siebie, ważne jest to, jak same siebie poważamy.[/QUOTE]

ja swojego czasu dokumentowalam raz na miesiac cere, ale jakos tak mi sie roplynela chec w pewnym momencie... a male lustereczka wg mnie sa lepsze niz te duze, obejmujace cala twarz na duzcyh wszystko jest bardziej zaczerwienione, dodatkowo moje male lusterka sa zawsze wypaprane w odciskach palcow przez co obraz troche sie zamazuje i lepiej siebie postrzegam, te duze mam zawsze czyste jak lza
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:03   #48
Heneul
Przyczajenie
 
Avatar Heneul
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 14
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

OD małego chorowałam i brałam leki sterydowe. BARDZO utyłam. Kiedy miałam 9 lat byłam chyba najgrubsza w moim życiu. Aż do gimnazjum, kiedy bardzo szybko urosłam i zaczęłam mniej jeść, miałam z tego powodu straszne kompleksy. Ale wtedy do głosu przyszedł trądzik. NIE POTRAFIŁAM spojrzeć w oczy ludziom. Płakałam codziennie, nie potrafiłam się skupić, tylko siedziałam bezmyślnie nad zeszytem w domu. Na lekcjach natomiast skupiałam się całą sobą na lekcji i patrzyłam tylko na tablicę lub zeszyt, chowając się w książkach żeby nie pamiętać i nie widzieć nic innego. Czułam się okropnie. Dopiero gdzieś tak od 3 klasy gimnazjum zaczęłam funkcjonować normalnie. Ale teraz cały czas, kiedy moja cera się pogorszy, mam ochotę zamknąć się w domu i nie wychodzić z niego przez tydzień.
Prawdę mówiąc, to radzę sobie z tym tylko w ten sposób, że zmuszam się do wyjścia. Ale to nie działa w wakacje, kiedy nie muszę nic robić poza domem...
Heneul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:06   #49
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez Heneul Pokaż wiadomość
OD małego chorowałam i brałam leki sterydowe. BARDZO utyłam. Kiedy miałam 9 lat byłam chyba najgrubsza w moim życiu. Aż do gimnazjum, kiedy bardzo szybko urosłam i zaczęłam mniej jeść, miałam z tego powodu straszne kompleksy. Ale wtedy do głosu przyszedł trądzik. NIE POTRAFIŁAM spojrzeć w oczy ludziom. Płakałam codziennie, nie potrafiłam się skupić, tylko siedziałam bezmyślnie nad zeszytem w domu. Na lekcjach natomiast skupiałam się całą sobą na lekcji i patrzyłam tylko na tablicę lub zeszyt, chowając się w książkach żeby nie pamiętać i nie widzieć nic innego. Czułam się okropnie. Dopiero gdzieś tak od 3 klasy gimnazjum zaczęłam funkcjonować normalnie. Ale teraz cały czas, kiedy moja cera się pogorszy, mam ochotę zamknąć się w domu i nie wychodzić z niego przez tydzień.
Prawdę mówiąc, to radzę sobie z tym tylko w ten sposób, że zmuszam się do wyjścia. Ale to nie działa w wakacje, kiedy nie muszę nic robić poza domem...
A nie myślałaś o tym, by porozmawiać z specjalistą? Tylko się męczysz, a nie rozwiazujesz swoje problemy na razie... Trzymam kciuki byś miała tyle odwagi by w koncu stawic czoła swoim problemom
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-14, 17:15   #50
kamilka968
Raczkowanie
 
Avatar kamilka968
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 30
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Wydaje mi się, że ogólnie trądzik przeszkadza w kontaktach z innymi ludźmi choćby dlatego, że podczas rozmowy nie da się nie zauważyć tego i przykuwa on wzrok innych osób - zwłaszcza kobiet (trądzik).
Sama miałam podobne doświadczenie kiedy zmiany trądzikowe na mojej cerze były nasilone i podczas rozmowy nie patrzono mi się w oczy - tak jak normalnie nawiązuje się kontakt wzrokowy - ale na moją twarz... Nie jest to miłe uczucie dla kobiety. A stwierdzenie koleżanki: "Ale Cię wysypało", wbija gwóźdź do trumny osobie borykającej się z tymże problemem.
Oczywiście w dzisiejszych czasach są niezbędne kosmetyki ułatwiające nam życie z trądzikiem lecz i tak żaden podkład/fluid itp nigdy nie zakryją wszystkiego co byśmy chciały ukryć.

Dlatego moim zdaniem tak ważna jest aktywna i dynamiczna walka z trądzikiem! Dobre kosmetyki, dermatolog, zdrowa dieta i masę innych czynności - wszystko po to aby mieć nieskazitelną cerę!
__________________
kamilka968 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:20   #51
Ola Moderatorka
Ekspert
 
Avatar Ola Moderatorka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 242
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez ewson91 Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka zawsze miała idealną cerę, niczym porcelanowa laleczka, ja niestety z wieloma niedoskonałościami, jako nastolatka wręcz zazdrościłam jej cery, dzisiaj akceptuję siebie, z niedoskonałościami czy bez nich
Akceptacja, to chyba najlepsze lekarstwo na wszystkie dolegliwości. Tylko, czy w ten sposób nie idzie się na łatwiznę. Człowiek jest w ten sposób w stanie wiele sobie wybaczyć.
Ola Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:24   #52
ulmich
Rozeznanie
 
Avatar ulmich
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 500
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Z trądzikiem można i trzeba żyć ,ale to nie znaczy że mamy przychylnym okiem na siebie patrzeć .I nie byc wobec siebie krytyczne
Dla mnie jedna krosta to nie problem tak jak u Merlin M pieprzyk ale więcej na twarzy to niestety uroku nie dodaje .
Jest takie powiedzenie "Jak cię widzą tak Cie piszą " i to jest prawda .
Dlatego ja nadal szukam recepty na ładną skórę bez pryszczy.
ulmich jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:28   #53
Ola Moderatorka
Ekspert
 
Avatar Ola Moderatorka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 242
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez lavenda87 Pokaż wiadomość
Eh... jako nastolatka miałam ogromne kompleksy na punkcie mojej cery, a teraz jakoś lepiej nie jest, bo mam pełno zaskórników :/ ja wiem, że ludzie nie przyglądają się aż tak blisko mojej twarzy i nie liczą czarnych kropek na brodzie, ale co ja poradzę, że mnie samej one przeszkadzają i wydaje mi sie, że każdy na mnie patrzy i je widzi...

Ładna buzia to podstawa, ludzie oceniają nas po wyglądzie... niestety
A możesz nam zdradzić jak Ty sobie radzisz?
Ola Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:45   #54
LaCamilla
Raczkowanie
 
Avatar LaCamilla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 294
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez heureusement Pokaż wiadomość
U mnie niestety trądzik od zawsze ma wplyw na niską samoocenę. nigdy nie byłam jakoś szczególnie pewna siebie, a odkąd mam trądzik czyli jakiś 9 lat moja pewność siebie jest znikoma. W okresie kiedy mam naprawdę dużo syfu na twarzy staram się nie zbliżać za bardzo do ludzi, żeby nie widzieli tak z bliska jaka jestem brzydka... Najgorzej jest na basenie, tu mogę jedynie próbować naciągnąć sobie czepek na czoło, ale co z tego jak ja najwięcej syfu mam na żuchwie czy policzkach... Pewnie to nie prawda, ale zawsze jak gdzies idę i ktoś się na mnie spojrzy, to odnoszę wrażenie, że widzi tylko mój trądzik. Jak wychodzę gdzieś z koleżankami, które mają ładne buzie to nie mam przy nich najmniejszych szans, pomimo tego, że mam np. ładniejszą figurę, faceci i tak patrzą na twarz (przynajmniej ja to tak odbieram). Chociaż możliwe, że to dlatego iż się tak krępuję, że sama się trochę zamykam i oddalam...
ehh chciałaby, być pewna siebie i się niczym nie przejmować, ale niestety to nie jest takie łatwe
Rozumiem Cię w 100%! Kwestia basenu - wiadomo problem. Plaża - to samo. Bo przecież bez sensu z podkładem na plażę Ale z drugiej strony pokazywać się z krostami... Wiem dobrze jakie to są męki psychiczne, wydaje Ci się, że każdy widzi i w myślach komentuje...

Co do koleżanek z bezproblemową cerą to ja do dzisiaj czasami czuję się gorsza przy nich w niektórych sytuacjach. Nie mam już może takiej "masakry" na twarzy jak kiedyś, ale w świetle dziennym widać grudki i tego się nie da niczym zakryć
LaCamilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:10   #55
Kati1990
Raczkowanie
 
Avatar Kati1990
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 176
GG do Kati1990
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Moje problemy, jak widzę większości z was zaczęły się już w momencie gdy byłam nastolatkom, chodziłam do liceum. Było mi tak potwornie ciężko i źle, gdyż żadna z koleżanek z klasy nie miała takiego problemu...a że to wiek w którym rówieśnicy się jeszcze bardziej oceniają (a szczerze powiedzmy nastolatki potrafią być na prawdę okrutne) nie byłam pewna siebie, często nawet uciekałam z lekcji, tak bardzo nie chciałam żeby ktokolwiek na mnie patrzył....także nikt wtedy nie powiedział mi jak mam tą cerę pielęgnować, że mam iść do dermatologa, sama do wszystkiego musiałam dojść (oczywiście wsparcie rodziny i przyjaciół było, ale że nikt nie miał takiego problemu, to nikt mi nie potrafił pomóc). Na szczęście, jakoś udało mi się samej z tego wyjść, przez co jestem teraz taka silna i bardzo niezależna, nie wstydzę się swojej cery, bo przecież życie ma się jedno i nie można pozwolić żeby własna cera je zdominowała!!!Idę przez życie z podniesioną głową
Ostatnio nawet mój mężczyzna powiedział mi że nawet woli mnie bez makijażu, że bez niego mam coś czego nie mam jak go nałożę i zażartowałam sobie że no tak mam pryszcze przecież:P:P
__________________
[eucerin][/eucerin]
Kati1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:13   #56
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Mi trądzik absolutnie nie przeszkadza w kontakcie z innymi. Ja wiem, że krąży wiele stereotypów, wiem też że nieprzyjemnie jest patrzec na kogoś kto ma białe wypryski na twarzy. Ale to też jest człowiek- ja nie zwracam na to uwagi, tylko na to jaki jest. Wiem że trądzik to trudny przeciwnik, tak jak i wiele innych chorób- nie powinniśmy zatem takich czy innych ludzi odrzucać za coś, co nie jest z ich winy.
Ja po kilku latach przyzwyczaiłam się (mam trądzik 8 lat). Potrafię bez skrupułów wyjśc na ulicę bez makijażu, do sklepu, do znajomych. Ludzie obcy nie znają mnie, i tzreba tak właśnie myśleć. Nie znają nas, więc jak mają ocenić jacy jesteśmy? Po tym że mamy trądzik? A jak ktoś nie ma nogi czy ręki, to też nie będziemy się z nim zadawali? Taka jest niestety ludzka głupota, gdy ktoś nie jest ideałem z wyglądu, nie ma czasem wstępu do niektórych rzeczy. Jest to przykre, ale prawdziwe. Moją receptą na pewność siebie, jest po prostu robienie wszystkiego na przekór trądzikowi, wtedy jesteśmy pewni, że robimy wszystko aby mu zapobiec, uśmiechać się i iść przed siebie, nie patrzeć w tył. Mamy swoich bliskich, znajomych i rodzinę, to na nich się koncentrujmy, a nie na ludziach, którzy nie doceniają dobra.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:28   #57
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

ja niestety nie zaakceptowałam (jeszcze) siebie
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:29   #58
Kati1990
Raczkowanie
 
Avatar Kati1990
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 176
GG do Kati1990
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Mi trądzik absolutnie nie przeszkadza w kontakcie z innymi. Ja wiem, że krąży wiele stereotypów, wiem też że nieprzyjemnie jest patrzec na kogoś kto ma białe wypryski na twarzy. Ale to też jest człowiek- ja nie zwracam na to uwagi, tylko na to jaki jest. Wiem że trądzik to trudny przeciwnik, tak jak i wiele innych chorób- nie powinniśmy zatem takich czy innych ludzi odrzucać za coś, co nie jest z ich winy.
Ja po kilku latach przyzwyczaiłam się (mam trądzik 8 lat). Potrafię bez skrupułów wyjśc na ulicę bez makijażu, do sklepu, do znajomych. Ludzie obcy nie znają mnie, i tzreba tak właśnie myśleć. Nie znają nas, więc jak mają ocenić jacy jesteśmy? Po tym że mamy trądzik? A jak ktoś nie ma nogi czy ręki, to też nie będziemy się z nim zadawali? Taka jest niestety ludzka głupota, gdy ktoś nie jest ideałem z wyglądu, nie ma czasem wstępu do niektórych rzeczy. Jest to przykre, ale prawdziwe. Moją receptą na pewność siebie, jest po prostu robienie wszystkiego na przekór trądzikowi, wtedy jesteśmy pewni, że robimy wszystko aby mu zapobiec, uśmiechać się i iść przed siebie, nie patrzeć w tył. Mamy swoich bliskich, znajomych i rodzinę, to na nich się koncentrujmy, a nie na ludziach, którzy nie doceniają dobra.
Dokładnie!!Aktualnie mam też przyjaciółkę która ma trądzik tak jak ja i jak z nia rozmawiam, to nie widzę tego, że ma jakieś problemy, bo to nie jest kompletnie dla mnie ważne, i tak właśnie zdałam sobie sprawę że skoro ja nie skupiam swojej uwagi na wyglądzie ludzi, to oni też jakoś specjalnie nie dostrzegają moich problemów z cerą nie jest to dla nich ważne po prostu. A obcy ludzie, jest właśnie tak jak napisałaś powyżej nie znają mnie i nie obchodzi mnie co o mnie myślą i zapewne raczej przy takim krótkim spotkaniu nie są nawet w stanie za bardzo skupić się na naszych problemach skórnych...
__________________
[eucerin][/eucerin]
Kati1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:30   #59
LaCamilla
Raczkowanie
 
Avatar LaCamilla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 294
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja po kilku latach przyzwyczaiłam się (mam trądzik 8 lat). Potrafię bez skrupułów wyjśc na ulicę bez makijażu, do sklepu, do znajomych. Ludzie obcy nie znają mnie, i tzreba tak właśnie myśleć. Nie znają nas, więc jak mają ocenić jacy jesteśmy? Po tym że mamy trądzik? A jak ktoś nie ma nogi czy ręki, to też nie będziemy się z nim zadawali? Taka jest niestety ludzka głupota, gdy ktoś nie jest ideałem z wyglądu, nie ma czasem wstępu do niektórych rzeczy. Jest to przykre, ale prawdziwe. Moją receptą na pewność siebie, jest po prostu robienie wszystkiego na przekór trądzikowi, wtedy jesteśmy pewni, że robimy wszystko aby mu zapobiec, uśmiechać się i iść przed siebie, nie patrzeć w tył. Mamy swoich bliskich, znajomych i rodzinę, to na nich się koncentrujmy, a nie na ludziach, którzy nie doceniają dobra.
Zazdroszczę Ci pewności siebie Ja czasami do tej pory mam problem, żeby wyjść "bez niczego" np. do sklepu.
Masz oczywiście dużo racji, ale trochę się nie zgodzę z porównywaniem trądziku do kalectwa. Kalectwo to jest coś całkowicie niezależnego od nas i tak też odbierają to inni. Natomiast osoby z trądzikiem, podobnie jak np. otyłe, często są postrzegane jako po prostu zaniedbane. Bo to nie jest do końca tak, że nie mamy ani trochę wpływu na nasz wygląd - w kwestiach czysto estetycznych zawsze można coś zrobić. Ja właśnie z tego względu bardzo źle się czuję z "zanieczyszczoną" twarzą - mam wrażenie, że każdy sobie zaraz pomyśli, że o siebie nie dbam...
LaCamilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:31   #60
Kati1990
Raczkowanie
 
Avatar Kati1990
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 176
GG do Kati1990
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez CiastoPanda Pokaż wiadomość
ja niestety nie zaakceptowałam (jeszcze) siebie
Jeszcze zaakceptujesz, zobaczyszJa też potrzebowałam czasu, nic samo nie przychodziJa na przykład musiałam po prostu dojrzeć i zrozumieć parę spraw
__________________
[eucerin][/eucerin]
Kati1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.