Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-07, 13:36   #481
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez iwona75 Pokaż wiadomość
wiesz,nie wydaje mi się żeby to była wina kwasu.do serum z wit.c sap dodałam ok.20 kropli kwasu mlekowego(tak jak było zalecane) i podczas używania nic mnie nie szczypie.
A ile niacynamidu na ile hydrolatu dodałaś?
5%
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 14:40   #482
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
5%

Ja dodałam troszkę mniej i naprawdę nawilżenie odczuwam cały dzień.
Moja skóra jest jednak tłusta mimo dojrzałego wieku.
Teraz przy tych upałach łój spływa mi po twarzy mimo że chodzę bez makijażu.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 15:19   #483
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Wczoraj wieczorem i dzis rano użyłam mieszanimy hydrolatu geraniowego i niacynamidu i muszę powiedzieć że w porównaniu z samym hydrolatem nawilżenie jest dużo większe.Mam nawet odczucie lekkiego klejenia na twarzy,w zupełności mogę obyć się rano bez kremu.
Na minus - odnotowałam delikatne zaczerwienienie i podszczypywanie twarzy( które jednak szybko mija) czego nie było przy stosowaniu samego hydrolatu geraniowego.
Zaczerwienienie i szczypanie moga być reakcja na zbyt dużą ilość niacynamidu, dlatego max. zalecane stężenie to 5%, używajac łyżeczek miarowych mogłaś sypnąć odrobine za dużo, albo po prostu masz nieco niższą tolerancje na B3.
Druga rzecz moze troche niacynamidu już uległo hydrolizie do kwasu nikotynowego, piszesz ze pH wyszło ok. 6, ale przy papierkach nie da sie dokładnie określić, moze jest troche wyższe bo 7 to górna granica poniżej której nie powinien hydrolizować.
Może wiec obniż pH do ok. 5, a jak to nie pomoże to spróbuj odrobine rozcieńczyć...albo odwrotnie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 15:31   #484
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Zaczerwienienie i szczypanie moga być reakcja na zbyt dużą ilość niacynamidu, dlatego max. zalecane stężenie to 5%, używajac łyżeczek miarowych mogłaś sypnąć odrobine za dużo, albo po prostu masz nieco niższą tolerancje na B3.
Druga rzecz moze troche niacynamidu już uległo hydrolizie do kwasu nikotynowego, piszesz ze pH wyszło ok. 6, ale przy papierkach nie da sie dokładnie określić, moze jest troche wyższe bo 7 to górna granica poniżej której nie powinien hydrolizować.
Może wiec obniż pH do ok. 5, a jak to nie pomoże to spróbuj odrobine rozcieńczyć...albo odwrotnie

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Myślę że doleję jeszcze troszkę hydrolatu,tak.ok.10ml i zobaczę.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 16:50   #485
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Moja skóra jest jednak tłusta mimo dojrzałego wieku.
Teraz przy tych upałach łój spływa mi po twarzy mimo że chodzę bez makijażu.
Teraz to nawet moja sucha cera jest mokra non stop
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 21:59   #486
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Jak zrobić żel-krem z dostępnych skladników?

Rozjaśniłam włosy na końcach (ombre) i strasznie mi je wysuszyło - nawilżam i nic. Zrobiłam psikadło na wodzie - 3% jedwabiu i 0,5% d-panthenolu, ale słabo nadal. Poradźcie co mogę jeszcze do tego psikadła wkropić, żeby uzyskać nawilżenie lepsze
Mam na stanie: ha 1%, ha 1,5%, glicerynę, hydromanil, aloes płynny (zsk), mleczko pszczele, niacynamid, all in one.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 22:48   #487
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hejka! dawno mnie tu nie było...
Dziewczyny, chciałabym zrobić antycellulitowe wodne serum do stosowania pod folię spożywczą raz w tygodniu.
Czy taki przepis ma sens?
10g Laminaria digitata
5g ekstraktu z żeń-szenia
85g hydrolatu różanego (ewentualnie 30g kwasu hialuronowego 1% i 55g hydrolatu różanego)
Czy mogę rozrobić całą (100g) objętość tego i trzymać w lodówce (z tym, że wstrząsnąć przed użyciem, bo Laminaria tworzy zawiesinę).
Jakieś sugestie? Rady?Propozycje?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-13, 09:14   #488
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Mam próbkę wit.C tetraizopalmitynian askorbylu .Na Mazidłach jest przepis na serum olejowe ale na razie nie chciałabym używać olejów.
Czy mogę ją w jakiś inny sposób wykorzystać?

Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 23:12   #489
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Hejka! dawno mnie tu nie było...
Dziewczyny, chciałabym zrobić antycellulitowe wodne serum do stosowania pod folię spożywczą raz w tygodniu.
Czy taki przepis ma sens?
10g Laminaria digitata
5g ekstraktu z żeń-szenia
85g hydrolatu różanego (ewentualnie 30g kwasu hialuronowego 1% i 55g hydrolatu różanego)
Czy mogę rozrobić całą (100g) objętość tego i trzymać w lodówce (z tym, że wstrząsnąć przed użyciem, bo Laminaria tworzy zawiesinę).
Jakieś sugestie? Rady?Propozycje?
up, up!
W weekend chcę złożyć zamówienie a ciągle nie wiem jakie!
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 07:17   #490
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
up, up!
W weekend chcę złożyć zamówienie a ciągle nie wiem jakie!
Przydałby sie jakiś promotor przejscia, np. glikol, lecytyna, lecytyna + alkohol.
Nie wiem jak sie rozpuszcza ekstrakt z żeńszenia, ale jeśli słabo to nie ma sensu tyle ładowac, chyba że w glikolu czy alko rozpuście sie więcej.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 10:14   #491
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Hejka! dawno mnie tu nie było...
Dziewczyny, chciałabym zrobić antycellulitowe wodne serum do stosowania pod folię spożywczą raz w tygodniu.
Czy taki przepis ma sens?
10g Laminaria digitata
5g ekstraktu z żeń-szenia
85g hydrolatu różanego (ewentualnie 30g kwasu hialuronowego 1% i 55g hydrolatu różanego)
Czy mogę rozrobić całą (100g) objętość tego i trzymać w lodówce (z tym, że wstrząsnąć przed użyciem, bo Laminaria tworzy zawiesinę).
Jakieś sugestie? Rady?Propozycje?
Nie wiem, czy takie wodne serum nie będzie zbyt kłopotliwe w stosowaniu, żeby aplikować je równomiernie, musiałabyś używać płatków/wacików, ewentualnie spryskiwać atomizerem. Gdybyś chciała robić je na hydrolacie z róży damasceńskiej, konieczny będzie konserwant. Ja bym dodała do zestawu kofeinę, ekstrakt z miłorzębu, liposomy, macerat z morszczynu. Jeśli nie masz doświadczenia w robieniu emulsji, polecam wypróbować metodę opisaną wyżej - wzbogacić np. Lotion Babydream (wygląda na to, że ekstrakty rozpuszczają się w nim bezproblemowo).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 13:05   #492
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Lorri, polecasz ten niebieski Babydream... a ten różowy Fur Mama też się nada?
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 14:59   #493
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
Lorri, polecasz ten niebieski Babydream... a ten różowy Fur Mama też się nada?
Ten jest na pewno "cięższy", nie wiem, na ile składniki będą się w nim rozpuszczać. Musiałabyś sprawdzić na małej porcji.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 15:57   #494
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny, do rozpuszczania fajny jest taki bezzapachowy balsam Alterry, białobłękitne opakowanie. Bardzo leciutki i z lekka wodnisty.

Z droższych (do twarzy używam Phenome z serii dziecięcej Hypoallergenic.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 19:12   #495
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ma ktoś może magiczną miksturę na wzmocnienie naczynek, bo mi pękają przy nosie. Będę wdzięczna
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 01:44   #496
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy takie wodne serum nie będzie zbyt kłopotliwe w stosowaniu, żeby aplikować je równomiernie, musiałabyś używać płatków/wacików, ewentualnie spryskiwać atomizerem. Gdybyś chciała robić je na hydrolacie z róży damasceńskiej, konieczny będzie konserwant. Ja bym dodała do zestawu kofeinę, ekstrakt z miłorzębu, liposomy, macerat z morszczynu. Jeśli nie masz doświadczenia w robieniu emulsji, polecam wypróbować metodę opisaną wyżej - wzbogacić np. Lotion Babydream (wygląda na to, że ekstrakty rozpuszczają się w nim bezproblemowo).
Lorri i hey ->
Dziękuję za rady. problem w tym, że na większość wymienionych przez Was rzeczy jestem uczulona (liposomy- bo zawierają lecytynę sojową, Babydream, d-pantenol ) a alkohol mnie podrażnia. Obawiam się też kawy, bo ona chyba by mi za bardzo podrażniła naczynka
Zastanawiam się teraz czy nie zrobić sobie balsamu/kremu do nóg. Nie wiem tylko z czego są zrobione emulgatory (w sensie czy nie zawierają czegoś na co jestem uczulona) i nie wiem czym zastąpić w przepisie np.: d-pantenol. Czy to robi różnicę jakiego użyję nawilżacza?
A i zamierzam użyć róży bułgarskiej (hydrolat) - czy do niej też potrzebuję konserwant? I czy ktoś wie, które konserwanty są bezsojowe, bezpantenolowe itd.?

Przeczytałam, że lanolina to naturalny emulgator, czy więc mogę nim zastąpić standardowy emulgator?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^



Edytowane przez Amu_Ikuto
Czas edycji: 2012-07-15 o 02:29
Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 06:29   #497
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Lorri i hey ->
Dziękuję za rady. problem w tym, że na większość wymienionych przez Was rzeczy jestem uczulona (liposomy- bo zawierają lecytynę sojową, Babydream, d-pantenol ) a alkohol mnie podrażnia. Obawiam się też kawy, bo ona chyba by mi za bardzo podrażniła naczynka
Zastanawiam się teraz czy nie zrobić sobie balsamu/kremu do nóg. Nie wiem tylko z czego są zrobione emulgatory (w sensie czy nie zawierają czegoś na co jestem uczulona) i nie wiem czym zastąpić w przepisie np.: d-pantenol. Czy to robi różnicę jakiego użyję nawilżacza?
A i zamierzam użyć róży bułgarskiej (hydrolat) - czy do niej też potrzebuję konserwant? I czy ktoś wie, które konserwanty są bezsojowe, bezpantenolowe itd.?

Przeczytałam, że lanolina to naturalny emulgator, czy więc mogę nim zastąpić standardowy emulgator?
D-pantenol możesz zastąpić dowolnym nawilżaczem. Róża bułgarska to właśnie damasceńska, trzeba dodać konserwant. Tak przy okazji - ten hydrolat zawiera do 4% etanolu. Konserwanty dostępne w ZSK nie mają w składzie soi i pantenolu; najłatwiejszy w obsłudze jest FEOG. W sklepie są też emulgatory naturalnego pochodzenia (Ecocert) do emulsji O/W; można podpatrzyć przykładowe stężenia: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Kremy-i-balsamy/113.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 12:07   #498
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

rri
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
D-pantenol możesz zastąpić dowolnym nawilżaczem. Róża bułgarska to właśnie damasceńska, trzeba dodać konserwant. Tak przy okazji - ten hydrolat zawiera do 4% etanolu. Konserwanty dostępne w ZSK nie mają w składzie soi i pantenolu; najłatwiejszy w obsłudze jest FEOG. W sklepie są też emulgatory naturalnego pochodzenia (Ecocert) do emulsji O/W; można podpatrzyć przykładowe stężenia: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Kremy-i-balsamy/113.
Dzięuję Lorri, jak zwykle jesteś nieoceniona
Czyli dać sobie spokój z lanoliną, a skoro hydrolat wymaga konserwantu, to oznacza to, że do całego kremu muszę go dodać więcej niż w przepisie? Jeśli tak, to ile ml konserwantu na ile ml hydrolatu dodatkowo?
A i czy dobrze zrozumiałam, że jeśli do fazy B daję np.: ekstrakt z żeń-szenia, to jego wagę odejmuję od ilości hydrolatu (używam go zamiast wody), czyli zmniejszam wtedy ilość hydrolatu?

W ZSK nie ma teraz FEOG czy mogę go zastąpić GSB?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^



Edytowane przez Amu_Ikuto
Czas edycji: 2012-07-15 o 12:58
Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 14:17   #499
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dla dobra nauki (i swojego, mam nadzieję) poczynię próby rozpuszczenia ekstraktu z miłorzębu w różowym Babydreamie

Ale chciałabym pójść krok dalej i dodać do BD oleje + frakcję sojową, chętnie też liposomy, glukonolakton, olejki eteryczne... czy są jakieś przeciwwskazania? Czy wystarczy zawarty w BD emulgator, czy będzie trzeba dać go więcej?
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 19:44   #500
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
rri
Dzięuję Lorri, jak zwykle jesteś nieoceniona
Czyli dać sobie spokój z lanoliną, a skoro hydrolat wymaga konserwantu, to oznacza to, że do całego kremu muszę go dodać więcej niż w przepisie? Jeśli tak, to ile ml konserwantu na ile ml hydrolatu dodatkowo?
A i czy dobrze zrozumiałam, że jeśli do fazy B daję np.: ekstrakt z żeń-szenia, to jego wagę odejmuję od ilości hydrolatu (używam go zamiast wody), czyli zmniejszam wtedy ilość hydrolatu?

W ZSK nie ma teraz FEOG czy mogę go zastąpić GSB?
Konserwant dodajesz w takim stężeniu, jak jest podane w opisie, biorąc pod uwagę masę całego kremu . Np. FEOG używa się w stężeniu 0,5 - 1%, czyli na 100 g kremu możesz dodać od 0,5 do 1 g (13 - 25 kropli). GSB jest w proszku, wskazane jest użycie wagi, ale od biedy można dozować w mililitrach. Jak już będziesz wiedziała, jakich składników chcesz użyć i ewentualnie na jakiej recepturze się wzorować, to daj znać. Pomogę w obliczeniach.

A nie chciałabyś robić emulsji z bazą? Ona jest już zakonserwowana.

Dziewczyny, zapomniałam, że mamy już wątek o wzbogacaniu gotowców: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=322395. Skopiowałam tam nasze ostatnie posty na ten temat.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-15 o 19:58
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 05:23   #501
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Konserwant dodajesz w takim stężeniu, jak jest podane w opisie, biorąc pod uwagę masę całego kremu . Np. FEOG używa się w stężeniu 0,5 - 1%, czyli na 100 g kremu możesz dodać od 0,5 do 1 g (13 - 25 kropli). GSB jest w proszku, wskazane jest użycie wagi, ale od biedy można dozować w mililitrach. Jak już będziesz wiedziała, jakich składników chcesz użyć i ewentualnie na jakiej recepturze się wzorować, to daj znać. Pomogę w obliczeniach.

A nie chciałabyś robić emulsji z bazą? Ona jest już zakonserwowana.

Dziewczyny, zapomniałam, że mamy już wątek o wzbogacaniu gotowców: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=322395. Skopiowałam tam nasze ostatnie posty na ten temat.
Lorri, dzięki za info o nowym wątku - na pewno przejrzę, choć przy moich alergiach znalezienie gotowca, który mnie nie uczula to prawdziwe wyzwanie, ale zawsze warto poczytać.

Co do mojego balsamu, to jak poczytałam o tym konserwancie, to stwierdziłam, że to nie na mój poziom i sprzęt. W końcu kupiłam bazę kremową. Faza olejowa: macerat z morszczynu, olej z kocanki, z krokosza, macerat z kasztanów. Faza wodna: kw. hialuronowy, gliceryna, algi brunatne, kofeina, hydrolat różany. Zamówienie złożone w ostatnim dniu rabatu
Teraz tylko czekam na paczkę a do tego czasu będę szukać jak moje oleje zachowuję się podczas podgrzewania, no chyba że ktoś wie i oszczędzi mi poszukiwań na stronie ZSK, co pewnie skończy się poznaniem kolejnych świetnych niezbędnych półproduktów
Jak ktoś ma jakieś rady z doświadczenia jak zrobić balsam na bazie kremowej (1-1-3) to bardzo o nie proszę Info na stronie oczywiście przeczytałam i pewnie jeszcze parę razy do niego wrócę Generalnie będę robić według przepisu na balsam antycellulitowy z drobnymi zmianami (np.: gliceryna zamiast d-pantenolu) no i na bazie kremowej
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:56   #502
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Czy do poniższego toniku mogę użyć innego hydrolatu z ZSK?
Mam na myśli różany oraz z kwiatów słodkiej pomarańczy?
Czy gliceryne można zastąpić np.mleczanem sodu ew.dodać troszkę niacynamidu?

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Rum...-witaminowy/46
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 18:49   #503
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Czy do poniższego toniku mogę użyć innego hydrolatu z ZSK?
Mam na myśli różany oraz z kwiatów słodkiej pomarańczy?
Czy gliceryne można zastąpić np.mleczanem sodu ew.dodać troszkę niacynamidu?

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Rum...-witaminowy/46
Tak i tak. Dobrze by było sprawdzić pH, all-in-one wymaga 6.0 - 8.5. Jeśli interesuje Cię hydrolat różany bułgarski, to radzę zakonserwować tonik albo zrobić mniejszą porcję.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-16 o 22:18
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 19:17   #504
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tak i tak. Dobrze by było sprawdzić pH, all-in-one wymaga 6.0 - 8.5. Jeśli interesuje Cię hydrolat różany bułgarski, to radzę zakonserwować tonik albo zrobić mniejsza porcję.

Mam ten z róży stulistnej bo bułgarski jest niedostępny na razie ani na ZSK ani na Mazidłach.
Chciałabym tez spróbować na tym z kwiatów pomarańczy słodkiej
Ile konserwantu muszę dodac na 50ml toniku?Mam FEOG.

Lorri napisz mi jeszcze proszę ile niacynamidu mogę dodac do toniku?
All - in - one juz posiada niacynamid więc nie chciałabym przedobrzyć.
Widze jednak że dobrze na mnie działa dlatego chciałabym żeby było go jak najwięcej.
Z góry dziekuję
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 22:39   #505
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Mam ten z róży stulistnej bo bułgarski jest niedostępny na razie ani na ZSK ani na Mazidłach.
Chciałabym tez spróbować na tym z kwiatów pomarańczy słodkiej
Ile konserwantu muszę dodac na 50ml toniku?Mam FEOG.

Lorri napisz mi jeszcze proszę ile niacynamidu mogę dodac do toniku?
All - in - one juz posiada niacynamid więc nie chciałabym przedobrzyć.
Widze jednak że dobrze na mnie działa dlatego chciałabym żeby było go jak najwięcej.
Z góry dziekuję
Możesz dodać 4,5% niacynamidu. Kiedy zamawiałaś różę stulistną? Niedawno zmienił się układ konserwujący, nie wiem, jaką masz wersję (do starej nie trzeba dodawać konserwantu). Nowy hydrolat z kwiatów pomarańczy zawiera konserwant Geogard Ultra w bardzo niskim stężeniu (do 0,5%, producent zaleca dozowanie od 0,75%), proponuję dodać 0,5% FEOG. Jaki masz kwas hialuronowy?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przy okazji SPROSTOWANIE odnośnie konserwantów w hydrolatach wycofywanych z ZSK i już wycofanych z BU. Informacja spóźniona, ale może się przydać osobom, które porobiły zapasy.

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, ponieważ hydrolaty zawierają w sobie już konserwanty (nie mam na myśli tych ekologicznych hydrolatów), to czy po dodaniu półproduktów typu d-pantenol, NMF lub niacynamide mogę ze spokojem go używać przez dłuższy czas, czy wtedy już jest wymagane dodanie konserwantu?
Zawsze dodawałam, ale nie wiem czy czasami to nie było zbędne
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od układu konserwującego i jego stężenia w hydrolacie. Jeśli przykładowo używamy hydrolatu z róży damasceńskiej, który zawiera tylko kilka % etanolu, to oczywiście konieczny jest konserwant. Podobnie w przypadku hydrolatów konserwowanych śladowymi stężeniami Kathonu CG (izotiazolinony), układ konserwujący może "nie udźwignąć" dodatkowych składników.
Kopiuję, co napisałam w wątku olejowym:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Producent Kathonu CG zaleca w produktach niespłukiwanych maksymalnie 0,05% (0,1% w produktach spłukiwanych).

ZSK i BU nie podawały stężenia całego układu, tylko stężenie samych izotiazolinonów, których w Kathonie CG jest zaledwie 1,5% [pełny skład: Water (75.5%), Magnesium salts (23%), Methylchloroisothiazolino ne (1.15%), Methylisothiazolinone (0.35%)]. Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi i myślałam sobie, że stosuję hydrolaty z Kathonem w stężeniach dalekich od maksymalnych zalecanych. Tymczasem stężenie Kathonu CG przy stężeniu Methylchloroisothiazolino ne ok. 0,001% oraz Methylisothiazolinone ok. 0,0003% wynosi ok. 0,087%, czyli przekracza zalecane stężenie dla kosmetyków niespłukiwanych i zbliża się do górnej granicy. Najwidoczniej nikt ze sklepów tego nie zauważył, bo do formulacji na bazie tych hydrolatów zalecano dodatkowe konserwanty.
Dodatkowe konserwanty nie są zatem konieczne, gdy robimy kosmetyk na bazie hydrolatów ZSK czy BU zawierających izotiazolinony, pod warunkiem że nie podgrzewamy ich powyżej 50°C i nie dodajemy cysteiny oraz hydrolizatów protein (składniki te mogą destabilizować Kathon CG).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-16 o 23:26
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:14   #506
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Możesz dodać 4,5% niacynamidu. Kiedy zamawiałaś różę stulistną? Niedawno zmienił się układ konserwujący, nie wiem, jaką masz wersję (do starej nie trzeba dodawać konserwantu). Nowy hydrolat z kwiatów pomarańczy zawiera konserwant Geogard Ultra w bardzo niskim stężeniu (do 0,5%, producent zaleca dozowanie od 0,75%), proponuję dodać 0,5% FEOG. Jaki masz kwas hialuronowy?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przy okazji SPROSTOWANIE odnośnie konserwantów w hydrolatach wycofywanych z ZSK i już wycofanych z BU. Informacja spóźniona, ale może się przydać osobom, które porobiły zapasy.





Kopiuję, co napisałam w wątku olejowym:



Dodatkowe konserwanty nie są zatem konieczne, gdy robimy kosmetyk na bazie hydrolatów ZSK czy BU zawierających izotiazolinony, pod warunkiem że nie podgrzewamy ich powyżej 50°C i nie dodajemy cysteiny oraz hydrolizatów protein (składniki te mogą destabilizować Kathon CG).
Lorri kwas hialuronowy mam z e - naturalne dokładnie taki
http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Kwas-...y-roztwor-1/95
Pozostałe rzeczy są z ZSK.
Jesli chodzi o hydrolaty to zamawiałam je kilka dni temu.Czyli muszę dodać FEOG?0,5% to ile kropli na 50 ml?

Mam równiez różę stulistną z Mazideł.

Edytowane przez Iwona75
Czas edycji: 2012-07-17 o 18:55
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 21:41   #507
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

80,5% hydrolat - 40 ml
10,0% żel hialuronowy - 5 ml
4,4% niacynamid - 4 ml
1,1% all-in-one - 1 ml
3,5% D-pantenol - 1,5 ml
0,5% FEOG - 6 kropli
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 21:42   #508
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
80,5% hydrolat - 40 ml
10,0% żel hialuronowy - 5 ml
4,4% niacynamid - 4 ml
1,1% all-in-one - 1 ml
3,5% D-pantenol - 1,5 ml
0,5% FEOG - 6 kropli
Dziękuję
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 09:50   #509
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
80,5% hydrolat - 40 ml
10,0% żel hialuronowy - 5 ml
4,4% niacynamid - 4 ml
1,1% all-in-one - 1 ml
3,5% D-pantenol - 1,5 ml
0,5% FEOG - 6 kropli

Czy to przepis na tonik ?
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 12:00   #510
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
Czy to przepis na tonik ?
Tak.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.