Dietetyka czy technologia żywności i żywienie człowieka? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-10, 23:34   #31
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Dietetyka czy technologia żywności i żywienie człowieka?

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
no cóż... rzeczywiście są stanowiska gdzie preferowani są mężczyźni a nawet takie, które nawet jakby chcieli zatrudnić to kobiety nie chcą (ubojnia świń)
jest zdecydowanie więcej kierowników linii/zmiany/działu przy produkcji niż kierowniczek
za to w labie prawie same kobiety (głównie panie Anie)
i tak się z tym nie zgodzę
nie ma czegoś takiego jak
Cytat:
Nie jest to kierunek dla kobiet, niestety.
no może poza jednym wyjątkiem - kobieta nie może zostać księdzem

ja wiem, że tak się "przyjęło", że niby dane kierunki nie nadają się dla kobiet ale to tylko totalne ślepe stereotypy.

Cytat:
jest zdecydowanie więcej kierowników linii/zmiany/działu przy produkcji niż kierowniczek
za to w labie prawie same kobiety
nie wydaje mi się żeby tak było.

Mieszkam w woj. śląskim i nierzadkim widokiem jest dla mnie kobieta m.in prowadząca autobus, tramwaj, tir czy pociąg. Znam co najmniej 4 zakłady które można powiedzieć, że praca w nich nie nadaje się dla kobiet (praca ciężka przy produkcji różnych elementów do samochodów osobowych i sprzętu agd) jednak pracuje tam po równo kobiet jak i mężczyzn. Doprawdy nie mam pojęcia dlaczego zawód inżyniera technologii żywności uważasz zawodem typowo chłopskim.

Jedną panią rzeźnik też znam, pracuje akurat w najgorszej harówie niż na ubojni bo przy rozbiórce z ciężkim sprzętem, piłami elektrycznymi itd .Ja bym tak nie uogólniała ze stwierdzeniem, że więcej jest kierowników itd bo dla mnie to bzdura. Za dużo moje gały widziały aby twierdzić inaczej
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 08:59   #32
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Dietetyka czy technologia żywności i żywienie człowieka?

Ale ja nie uważam, że to zawód tylko dla facetów inaczej bym technologii nie studiowała ale prawdą jest, że kobietom trudniej się pracy szuka, tym bardziej, że w tym zawodzie część stanowisk jest takich, że kobiety same nie chcą ich wykonwywać. Taki kierownik linii to niesamowita harówka, pogoń za czasem, normą, znajomość maszyn a do tego dbanie o pracowników, bezpieczeństwo, duża odpowiedzialność plus papierki, sprawozdania a jak na ubojni dochodzi: tysiące wykrwawiających świń, odór... no cóż ja sobie nie wyobrażam za bardzo takiej pracy dla siebie. Nie miałabym siły dla rodziny a przecież w domu drugi etat
Sama poznałam fantastyczną panią kierownik ubojni drobiu, cieszyła się super poważaniem. Szefem całej firmy też była kobieta...ale reszta kierowników (parówka, pakownia, logistyka, garmażerka) to byli mężczyźni. Za to w kontroli jakości, laboratorium, szkoleniach itp.spotkałam same kobietki
Tak więc zgadzam się z Tobą - to jest zawód dla wszystkich ale no cóż.... o tym kogo wybierze pracodawca faceta czy kobietę...
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 21:57   #33
Jedz co zdrowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 5
Dot.: Dietetyka czy technologia żywności i żywienie człowieka?

-

Edytowane przez Jedz co zdrowe
Czas edycji: 2013-04-21 o 15:33
Jedz co zdrowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 13:38   #34
malutka89
Zakorzenienie
 
Avatar malutka89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 670
Dot.: Dietetyka czy technologia żywności i żywienie człowieka?

a co sądzicie o studiach magisterskich z TŻ po licencjackich z dietetyki? Jest jakiś sens? Chciałabym iść po dietetyce na studia II stopnia ale nie stricte w tym samym kierunku, tylko rozszerzyć trochę swoje możliwości.
malutka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 00:53   #35
VillaMaraVilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Post Dot.: Dietetyka czy technologia żywności i żywienie człowieka?

Witajcie, Kochani!!
W tym roku wybieram się na studia.. I nastąpiła taka sytuacja.. Dokumenty złożyłam na TŻ i na dietetykę. Na TŻ dostałam się bez problemu, a na dietetyce jestem na liście rezerwowej. Nie ukrywam, że jakoś TŻ mnie nie pociąga.. Jestem już z zawodu (Technikum) Technikiem Żywienia i Usług Gastronomicznych, z dyplomem. Więc w sumie nie wiem czy jest jakikolwiek sens wybierać się na takowe studia, tym bardziej, że nie pociąga mnie za bardzo praca w sanepidzie, w którym, nie ukrywajmy, trzeba mieć niezłe znajomości. Więc jeżeli moglibyście mi coś doradzić.. Poczekać i zobaczyć czy wskoczę na listę przyjętych z dietetyki czy iść na TŻ?
VillaMaraVilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 19:43   #36
moody2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 30
Dot.: Dietetyka czy technologia żywności i żywienie człowieka?

Hej a więc z własnego doświadczenia.....Kończył am krakowski UR już ładnych parę bo 9 lat temu. Do wyboru była tylko Technologia Żywności z końcowymi specjalizacjami od 4 roku. Wybrałam przetwórstwo mięsa i tak się składa że pracuje w zawodzie jak zresztą większość osób z mojej grupy specjalizacyjnej, więc praca jest i nie koniecznie w sanepidzie. Gdybym miała możliwość wyboru tak jak Ty teraz wybrałabym TŻ a kursy z dietetyki można sobie zawsze zrobić lub podyplomówkę
Pozdrawiam
moody2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-02 20:43:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.