Wroclaw, usuwanie pieprzykow laserowo. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)

Notka

LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie) Przez kolejne 3 tygodnie na Wasze pytania odpowiadać będą eksperci z dziedziny chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej ze Szpitala Grupy LUX MED : dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda oraz dr n. med. Lubomir Lembas.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 18:53   #1
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297

Wroclaw, usuwanie pieprzykow laserowo.


Dzien dobry szukalam dlugo na forum, lecz nie znalazlam odpwoeidzi na moje pytanie. Otoz mam 15 lat i mase pieprzykow na twarzy, szczegolnie te na brodzie, chcialabym je usunac laserowo. Mieszkam w Polkowicach - jest tu dermatolog, ale jednak wolalabym jechac do Wroclawia (wieksze miasto, lepszy lekarz dermatolog) prywatnie, wtedy dermatolog powiedzialby, czy moje pieprzyki sa rakotworcze, jesli nie, chcialabym jechac na usuniecie znamio laserowo (sa one ciemno-brazowe, wypukle i wyrasta z nich wlosek). Moje pytanie brzmi, znacie moze jakichs dobrych lekarzow dermatologow (polecanych) i nastepnie dobrych lekarzy, ktorzy usuneliby mi pieprzyka laserowo. Bardzo prosze o pomoc!
http://www.dermatologia-estetyczna.pl/dr/lekarze.htm mam tutaj link lekarzy w calej Polsce, lecz nie dziala z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi ;*
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 11:36   #2
marie_chan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 117
Dot.: Wroclaw, usuwanie pieprzykow laserowo.

Cześć, jeżeli chodzi o laserowe usuwanie to mogę Ci coś niecoś podpowiedzieć, ponieważ w sobotę pozbywałam się znamienia z twarzy to był okrągły, wystający pieprzyk wielkości ziarnka grochu i usuwałam go prywatnie w CTL we Wrocławiu na ul. Kamiennej, u dr Oleszkiewicz. Pani doktor obejrzała mój pieprzyk i stwierdziła że to odmiana łagodna, ale jeżeli chcę to możemy go usunąć. Zabieg był bezbolesny, no znieczulenie trochę przeżywałam bo ogólnie igieł nienawidzę ale popiekło przez chwilę a potem podczas zabiegu nic nie czułam teraz mam strupek w tym miejscu, przemywam codziennie spirytusem tak jak mi zalecono i nie mogę się doczekać aż się zagoi Bałam się bardzo jak się wybierałam na zabieg, ale jak na razie jestem zadowolona. Mam jeszcze jeden pieprzyk do usunięcia, ale muszę nazbierać trochę kasy na zabieg, i raczej znowu zdecyduję się tam wybrać
marie_chan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 15:18   #3
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Wroclaw, usuwanie pieprzykow laserowo.

ooo bardzo dziekuje za info! ile masz lat jesli mozna wiedziec? i czy bylas przed zabiegiem u dermatologa?
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 16:11   #4
marie_chan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 117
Dot.: Wroclaw, usuwanie pieprzykow laserowo.

Mam 20 lat. Miałam niezły problem bo nie wiedziałam czy najpierw iść do dermatologa, chirurga czy onkologa, bo na różnych forach każdy pisał inaczej... Jedni że koniecznie do dermatologa, a inni że to wyrzucanie pieniędzy w błoto bo tylko popatrzy i stwierdzi to samo co chirurg, a zmiany nie wytnie. Doszłam do wniosku że skoro robię to prywatnie to wolę zaoszczędzić sobie wędrówki po lekarzach, poczytałam opinie o pani doktor i zdecydowałam się na wizytę u niej
marie_chan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 18:24   #5
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Wroclaw, usuwanie pieprzykow laserowo.

W sumie, tez bym tak zrobila, ale jednak wole isc pierw do dermatologa. Bylabym chetna na zabieg laserowo, tylko i wylacznie, bo chirurgicznie blizna pozostaje boje sie jednak, ze dermatolog moze sie pomylic i stwierdzic, ze moj pieprzyk jest nie rakotworczy i pozwolic mi na ten zabieg laserem.. a jesli Pani dermatolog sie pomyli? i pieprzy ten jest jednak rakotworczy? a przeciez po laserze, nie mozna isc na badanie a po skalpelu tak, nie wiem juz co o tym sadzic
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 10:58   #6
marie_chan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 117
Dot.: Wroclaw, usuwanie pieprzykow laserowo.

A jakiej wielkości są Twoje pieprzyki? Słyszałam że te mniejsze nie są groźne i można je spokojnie laserem usuwać, mój miał jakieś 7mm i też pod laser mógł iść. Niestety żadnego dermatologa polecić Ci nie mogę bo u żadnego nie byłam, lekarka u której usuwałam jest chirurgiem. Na jej stronie wyczytałam że podejrzane zmiany wycina chirurgicznie i wysyła do badania histopatologicznego, więc taką możliwość u niej też miałam, ale na szczęście obyło się bez tego. Co do śladów to czytałam różne opinie, jedni pisali o wielkich bliznach po wycięciu a inni że mają ledwo widoczną kreseczkę. Podobno ślad jest 3x większy niż wielkość pieprzyka, ale to raczej zależy głównie od tego na jakiego lekarza trafisz i jak się na Tobie rany goją. Na twarzy ogólnie wszystko się ładniej goi
marie_chan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 16:59   #7
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Wroclaw, usuwanie pieprzykow laserowo.

wolalabym jednak usunac laserowo, ale to sie wiaze z wiekszym ryzykiem, sama juz nie wiem pojade w nastepnym tygodniu do dermatologa to sie spytam o pare rzeczy
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.