Jak zrzucić zbędne kilogramy w miesiąc - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-10, 23:02   #31
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: Jak zrzucić zbędne kilogramy w miesiąc

Cytat:
Napisane przez Bottega Pokaż wiadomość
peggy, błagam, nie załamuj mnie Czy Ty sądzisz, że nie wiesz na czym polega SB? Nie wymyślono jej wczoraj, a jak większość kobiet kiedyś szukałam informacji o wszelakich dietach, które zapewnią mi schudnięcie sporej ilość kg w krótkim czasie, a Ty nie jesteś wielce "oświeconą" pod tym względem osobą.
Czytaj dokładnie. Napisałam również o tym, że jest ze wszystkich dziwactw (diet) ta jest najlepsza - właśnie dlatego, ze nie wymusza na Tobie jedzenia surowych ryb, ogromu białka czy innych bzdur. Ale ma pewne zasady, którą są po prostu głupie. Nie zgadzam się z ta dietą m.in. ze względu na zboża, owoce, niektóry nabiał (chociażby kefiry), a także herbatę (to już w ogóle jest paranoją ). Pisałam o tym wcześniej.
Jeśli masz zamiar stosować ja do końca życia - ok, powodzenia, ale ile osób zaczynających tę dietę będzie tak robić? Niewiele. Nawet do naszego wątku trafiło parę osób po tej diecie - schudły, a później wszystko wróciło. Dieta, którą stosujemy to zwyczajne rozsądne zdrowe odżywianie się oraz więcej ruchu. To zostaje w głowach na zawsze, wyrabia dobre nawyki (a te stają się odruchowe). Po takim czasie nie muszę liczyć kalorii czy siedzieć przed tabelką wartości - ja to wszystko mam już w głowie, ale czasami zapisuję, sprawdzam, bo LUBIĘ, sprawia mi to przyjemność. To jest jak hobby
A skąd Ty możesz wiedzieć, czy SB wyrabia dobre nawyki czy nie? To zależy od osoby - Twoja dieta też może nie wyrobić, żadna MOŻE nie wyrobić, jeśli tylko czekasz na schudnięcie, a potem robisz skok na lodówkę. To jest naprawdę bardzo indywidualna sprawa. Myślę, że dobre nawyki trzeba CHCIEĆ mieć. Założę się, że większość osób po diecie wie, co lepiej wybrać, ale tego nie robią, to już kwestia psychiki...
Myślę, że co do SB jednak jestem bardziej "oświecona" niż Ty. Herbatę można (prócz owocowej na I fazie). Owoce mają w większości wysoki IG i powodują tycie, dlatego początkowo je i zboża (podobna sprawa) eliminujemy, aby unormować swój organizm. Mleko, jogurty i kefiry są ograniczone do 2 szkl dziennie, bo mają cukier. Proste i chyba nie takie jednak głupie.

Poza tym daruj sobie swoje poniżające teksty, chyba nie musisz ich używać, skoro Twoja dieta jest JEDYNA I NAJLEPSZA, a reszta to DZIWACTWA.

Naprawdę poczytaj coś o SB jeśli chcesz tu ze mną dyskutować, bo nie jest to dieta typu kopenhaska, a widzę że Ty to tak postrzegasz (że chodzi o jak najszybsze schudnięcie). W SB wszystko Ci się w organizmie reguluje, a chudnięcie to skutek uboczny tego.

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Adelajda84 Pokaż wiadomość
A ja polecam Dukana-jedna z lepszych diet.W połaczeniu z wysiłkiem fizycznym daje wręcz zaskakujace efekty.
Efekty są na pewno, ale ja jednak pozostaję przy SB, która jest przy tym wszystkim zdrowa i bezpieczna. A Dukan wiadomo, rozwala nerki. Tobie pewnie jeszcze nie wysiadły, ale ja wolę nie ryzykować, nawet mając wizję oszałamiających rezultatów.
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 23:16   #32
Bottega
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 171
Dot.: Jak zrzucić zbędne kilogramy w miesiąc

ja tej diety nie wymyśliłam, więc nie jest moja MŻ + WR to zasada, która ludzie znają od dawna i gdyby każdy, kto ma problem z wagą zastosowałby się do tego, wkrótce pozbyłby się problemu.
Herbaty powodują tycie? Umrę ze śmiechu zaraz!
Podstawowa sprawa - SB nie zgadza się chociażby z piramidą żywienia, aczkolwiek tak, jak napisałam wcześniej - jest to najlepsza z opcji obecnie dostępnych diet-cudów.

Kończę dyskusję. Wybór diety do indywidualna sprawa. Ja na SB nie mam zamiaru przechodzić, Ciebie do MŻ + WR tez nie zmuszam, tym bardziej, że jakiejś szczególnej krzywdy SB sobie nie zrobisz (nie to co w przypadku dukana ).
Powodzenia!



Adelajda, Boże, dukan! Precz z tym syfem. To NIE jest zdrowa dieta.
__________________
Keep calm and stay legendary


Bottega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 00:01   #33
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: Jak zrzucić zbędne kilogramy w miesiąc

Cytat:
Napisane przez Bottega Pokaż wiadomość
ja tej diety nie wymyśliłam, więc nie jest moja MŻ + WR to zasada, która ludzie znają od dawna i gdyby każdy, kto ma problem z wagą zastosowałby się do tego, wkrótce pozbyłby się problemu.
Herbaty powodują tycie? Umrę ze śmiechu zaraz!
Podstawowa sprawa - SB nie zgadza się chociażby z piramidą żywienia, aczkolwiek tak, jak napisałam wcześniej - jest to najlepsza z opcji obecnie dostępnych diet-cudów.

Kończę dyskusję. Wybór diety do indywidualna sprawa. Ja na SB nie mam zamiaru przechodzić, Ciebie do MŻ + WR tez nie zmuszam, tym bardziej, że jakiejś szczególnej krzywdy SB sobie nie zrobisz (nie to co w przypadku dukana ).
Powodzenia!



Adelajda, Boże, dukan! Precz z tym syfem. To NIE jest zdrowa dieta.
No właśnie nie na każdego tak to MŻ WR działa. Ty tego nie doświadczyłaś, więc nie uwierzysz. Trudno.

Powodzenia również życzę
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 08:15   #34
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Jak zrzucić zbędne kilogramy w miesiąc

Cytat:
Napisane przez Bottega Pokaż wiadomość
Podstawowa sprawa - SB nie zgadza się chociażby z piramidą żywienia
SB nie może zgadzać się z tzw piramidą żywnienia, dzięki której społeczeństwo tyje na potęgę. Radzę poszukać faktów, jak została wprowadzona i jakie badania wykazały, że to jest optymalne .

Do poczytania skąd się ta słynna piramida wzięła :

http://www.healthy-eating-politics.c...d-pyramid.html

Miłej lektury.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.