dostałam receptę, kupić wszystko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-07, 20:51   #1
wikuuusss
Raczkowanie
 
Avatar wikuuusss
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 63

dostałam receptę, kupić wszystko?


Dzisiaj byłam u dermatologa który stwierdził trądzik grudkowo-zaskórnikowy. Mam też zapalenie mieszków włosowych na plecach i dekolcie. Lekarz przepisał mi cynk zincas forte, żel duac oraz aknemycin. Duac mam stosować codziennie na noc, cynk łykać na rano (ale ja będę łykać wieczorem żeby ominąć mdłości, bo zawsze jest mi po nim niedobrze) a aknemycin mam stosowac punktowo na dekolt i plecy na takie wykwity. I nie wiem czy jest sens kupować aknemycin, bo to jest w sumie to samo co duac, a tak naprawdę to ja nie mam jakichś wykwitów tylko kaszkę, jakby potówki i nie wiem jakbym miała go stosować punktowo. Myślicie, że mogłabym duac stosować też na plecy i dekolt?
wikuuusss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 22:18   #2
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: dostałam receptę, kupić wszystko?

Ja bym kupiła wszystko.
Dermatolog widział i zbadał Twoją "sytuację" i raczej wie co robi
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 09:57   #3
wikuuusss
Raczkowanie
 
Avatar wikuuusss
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 63
Dot.: dostałam receptę, kupić wszystko?

Wykupiłam więc całą receptę. Ale jeszcze coś mnie zastanawia. Lekarka u której byłam poleciła mi dużo produktów firmy iwostin, między innymi poleciła żebym kupiła krem na dzień, żel do mycia twarzy i krem matujący właśnie z tej firmy. Po chwili zobaczyłam na czym ona to zapisuje i okazało się, że były to kartki firmy iwostin, takie bloczki. W takim razie mam ufać tej lekarce? Że poleca te produkty nie bez powodu?
wikuuusss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 10:22   #4
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: dostałam receptę, kupić wszystko?

Cytat:
Napisane przez wikuuusss Pokaż wiadomość
Wykupiłam więc całą receptę. Ale jeszcze coś mnie zastanawia. Lekarka u której byłam poleciła mi dużo produktów firmy iwostin, między innymi poleciła żebym kupiła krem na dzień, żel do mycia twarzy i krem matujący właśnie z tej firmy. Po chwili zobaczyłam na czym ona to zapisuje i okazało się, że były to kartki firmy iwostin, takie bloczki. W takim razie mam ufać tej lekarce? Że poleca te produkty nie bez powodu?
Nie widziałabym w tym problemu. Dobrzy dermatolodzy dostają ulotki, długopisy, próbki i bloczki praktycznie wszystkich firm, gratis. Pewnie po prostu dopasowała odpowiedni bloczek do tego co chciała zapisać.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 21:14   #5
slow_motion
Raczkowanie
 
Avatar slow_motion
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 280
Dot.: dostałam receptę, kupić wszystko?

Cytat:
Napisane przez wikuuusss Pokaż wiadomość
Wykupiłam więc całą receptę. Ale jeszcze coś mnie zastanawia. Lekarka u której byłam poleciła mi dużo produktów firmy iwostin, między innymi poleciła żebym kupiła krem na dzień, żel do mycia twarzy i krem matujący właśnie z tej firmy. Po chwili zobaczyłam na czym ona to zapisuje i okazało się, że były to kartki firmy iwostin, takie bloczki. W takim razie mam ufać tej lekarce? Że poleca te produkty nie bez powodu?
Ufać spokojnie jej możesz, ale nie musisz od razu kupować całej oferty Iwostinu. Pani dr, jak większość dermatologów, pewnie ma jakieś profity z takiego "polecania".
__________________
Did you say it? "I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life." Did you say it? Make a plan. Set a goal. Work toward it, but every now and then, look around. Drink it in 'cause this is it. It might all be gone tomorrow.
slow_motion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 09:42   #6
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: dostałam receptę, kupić wszystko?

Widocznie u pani doktor niedawno był przedstawiciel z tej firmy
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:48.