Tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywa a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-08, 19:21   #1
sparks_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 33

Tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywa a ciąża


Witam,
mam pytanie, czy istnieje jakakolwiek możliwość przez którą tabletki antykoncepcyjne brane regularnie i jeszcze prezerwatywa mogą okazać się nieskuteczne? Prezerwatywa nigdy nie pękła, przynajmniej nigdy się tego nie dopatrzyliśmy, a tabletki biorę regularnie. W sumie samej wydaję mi się to totalnie absurdalne i niemożliwe ale od jakiegoś czasu (jakiś tydzień, może lekko ponad) męczą mnie dolegliwości ze strony brzucha i żołądka. Mam mdłości, raz nawet zwymiotowałam. Oprócz tego od jakichś dwóch dni co jakiś czas czuje na zmianę ból jednego z jajników, taki kujący i generalnie w okolicy jajników mam cały czas taki ból jakby zakwasy (byłam co prawda na basenie, ale nie miałam nigdy tam zakwasów..) I generalnie mam wrażenie jakby to podbrzusze było jakieś takie nadwrażliwe na dotyk. Ale to już może schizy. Te nudności to zależy, raz czuję je tylko rano, a czasem też w ciągu dnia. Ale raz jak wstałam nad ranem aby się napić to ledwo mogłam ustać na nogach, było mi totalnie słabo no i te mdłości...
Czy to może być jakimś cudem ciąza?

Dodam, ze ostatnie plamienie z odstawienia (jakiś ponad tydz temu) się pojawiło. Biorę Vibin Mini.
sparks_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 20:16   #2
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywa a ciąża

Nie zapominasz tabletek, prezerwatywa nigdy nie pękła...Nie wiem, jakim cudem mogłabyś być w ciąży Mdłości i bóle podbrzusza mogą być skutkiem ubocznym tabletek, ale nie muszą.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 10:35   #3
jolaaa91
Raczkowanie
 
Avatar jolaaa91
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Gru
Wiadomości: 140
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywa a ciąża

Cudów nie ma Na pewno nie jesteś w ciąży. Jak długo bierzesz tabsy? Może rzeczywiście są to skutki uboczne, albo coś w ogóle z tym nie związanego.
__________________
Zbyt wiele tracimy myśląc o tym,
co powiedzą inni.
jolaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 11:34   #4
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywa a ciąża

Na pewno w ciąży nie jesteś. A w ulotce przecież pisze że nudności czy bóle jajników to jeden ze skutków ubocznych tabletek.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 19:38   #5
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywa a ciąża

Ja też bym ciążę odrzuciła. A od jakiego czasu bierzesz te tabsy?? Mi zawsze gin mówił, że pierwszy miesiąc do 3 miesięcy brania tabletek mogą być takie rewolucje bo organizm ma się przyzwyczaić do dawki hormonów. A jeszcze bym zapytała jakiej jesteś postury??
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 15:31   #6
sparks_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 33
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywa a ciąża

Tabletki biorę od sierpnia zeszłego roku wiec juz dość długo, no i miałam na początku rożne dolegliwości przez nie, pierwsze dwa tygodnie codziennie wymiotowalam ale to było prawie rok temu, to moze wrócić?

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Zbyt_Szalona Pokaż wiadomość
Ja też bym ciążę odrzuciła. A od jakiego czasu bierzesz te tabsy?? Mi zawsze gin mówił, że pierwszy miesiąc do 3 miesięcy brania tabletek mogą być takie rewolucje bo organizm ma się przyzwyczaić do dawki hormonów. A jeszcze bym zapytała jakiej jesteś postury??
.
Jeśli chodzi o moja posture to jestem szczupła
sparks_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 11:32   #7
domnej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywa a ciąża

Witam ,
Mianowicie mam sprawę i chciałaby sięgnąć Waszej opini na ten temat . Ostatnio zapomniałam zarzyć 3 tabletek anty środa , czwartek , piątek . Na dodatek współżyłam przez ten czas z narzyczonym oczywiscie z wytryskiem w srodku rano i wieczorem chcialabym zapytać czy mogłam zajść w ciążę przez ten czas i kiedy mogę to sprawdzić i oczywiście co robić dalej czy brać dalej tabletki pomocy !!
Stosuje tabletki Teenia 21+7 (biorę o 19 ,)
domnej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-20 12:32:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.