Zaklejanie pępka :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-22, 11:55   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Zaklejanie pępka :)


Wierzyć - nie wierzyć, poczytać można

Otóż: na zieloną szkołę jechaliśmy autokarami, jak to bywa, niektóre dzieciaki miały chorobę lokomocyjną. Przed wyjazdem zaleciłyśmy podanie im aviomarinu, ale kilkoro rodziców przyszło i powiedziało, że nie jest to konieczne, bo oni zakleją swoim dzieciom pępki, a to zapobiega chorobie lokomocyjnej! Podobno specjalnie przyklejony plaster uciska jakiś punkt koło pępka, i to ma przeciwdziałać wymiotom i mdłościom...

Słyszałyście kiedyś o czymś takim? Ja specjalnie nie wierzę, ale faktycznie - "zaklejone" dzieci przejechały drogę bezproblemowo...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 11:58   #2
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Watpie w skutecznosc tego ale coz
Albo kiedys mialam takie plastry na nadgarstki po wewnetrznej stronie i jechalam i zmywiotowalam z nimi a niby takie skuteczne
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 11:58   #3
Lara-21
Wtajemniczenie
 
Avatar Lara-21
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Evesham
Wiadomości: 2 509
Dot.: Zaklejanie pępka :)

A to ciekawenigdy o czymś takim nie słyszałam...
Lara-21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:00   #4
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Ja słyszałam, ale nie testowałam
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:06   #5
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Słyszałam, ponieważ moje dzieci maja silną chorobę lokomocyjną...

Babcia kiedyś stwierdziła, że nie da im nic na podróż, tylko plaster na pępki... Moje dzieci chyba nie wierzą w cos takiego (bo wiara tu, moim zdaniem, ma wielkie znaczenie) i mimo zaklejonych pepków "obrzygały" babcię, auto i siebie...
Od tego czasu babcia bardzo przezstrzega tego, żeby dzieci dostały tabletki przed dalsza podróżą (musiała myć auto po feralnym zdarzeniu )
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:06   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Ja nie słyszałam, a sama miałam jako dziecko chorobę lokomocyjną. Jakoś sceptycznie podchodzę do takich wynalazków Bo to, że dzieci były ok, to mógł byc czysty przypadek
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:06   #7
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Zaklejanie pępka :)

hahaha... ja tez watpie ze to przynosi jakies efekty... ja tam wole aviomarin
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-22, 12:06   #8
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Tak słyszałam o tym i to się chyba sprawdza.Ja nie mam tej chory,uff naszczęście. W zeszłym roku jak jechałam ze swoim (byłym) tż-tem nad morze,jechał z nami jego kumpel z dziewczyną i zanim wyruszyliśmy on kupił jej plaster i sobie właśnie nakleiła na pępek,ale woreczek miała też w razie czego.
Jednak nie był potrzebny,bo ani razu nie zwymiotowała.

Jak jeżdziłam kiedyś z klasą z podstawówki na wycieczki,to nie siadałam z kimś kto ma tą chorobę,bo widok wymiotującej osoby niezbyt jest miłym widokiem.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:16   #9
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Zaklejanie pępka :)

dziwne... przecież za wymioty odpowiada m.in. szalejący podczas podróży autem błędnik. Nie chce mi się wierzyć w to, że nalepienie jakiegoś plastra na pępek powstrzyma wymioty.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:29   #10
Wafelina :)
Zadomowienie
 
Avatar Wafelina :)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: na Śląsku
Wiadomości: 1 766
Dot.: Zaklejanie pępka :)

hmm a może to plaster działający na autosugestie? takie placebo
__________________


Don`t be affraid - Taddy`s home!
Wafelina :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:32   #11
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Zaklejanie pępka :)

A ja to stosowałam wiele razy - też karmiłam się aviomarinem, dopóki go nie zapomniałam i znajoma babka mnie nie poratowała tym sposobem. Nie wiem, jak to działa - chyba nie uciskaniem punktu, bo działa niezaleznie od sposobu przyklejenia (czy pionowo, poziomo). Ale fakt - skutkuje.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-22, 12:39   #12
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Zaklejanie pępka :)

a to ciekawe...
pierwszy raz o takim czyms slysze.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:41   #13
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Cytat:
Napisane przez aniielica Pokaż wiadomość
dziwne... przecież za wymioty odpowiada m.in. szalejący podczas podróży autem błędnik. Nie chce mi się wierzyć w to, że nalepienie jakiegoś plastra na pępek powstrzyma wymioty.
dokładnie tak, z jednej strony mózg odbiera, że się poruszamy, z drugiej, że siedzimy w miejscu i świrować zaczyna, a co ma do tego pępek? no chyba, że z tego plastra się jakieś subst. lecznicze uwalniają (taka evra na wymioty )
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:42   #14
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Watpie w skutecznosc tego ale coz
Albo kiedys mialam takie plastry na nadgarstki po wewnetrznej stronie i jechalam i zmywiotowalam z nimi a niby takie skuteczne
Ja pomimo, ze niedlugo 20 stuknie i pomimo, ze wszyscy mowili, ze choroba lokomocyjna przejdzie mi z czasem nadal ja mam.
Nawiazuje do Twojej wypowiedzi Ilono, poniewaz sama tych plasterkow na nadgarstki uzywam i jest to JEDYNA metoda, ktora mi pomaga. Dziala to na zasadzie, akupunktury - albo raczej akupresury? W kazdym razie chodzi tutaj o ten ucisk. Byc moze zle przykleilas, bo latwo jest tutaj popelnic blad - trzeba dobrze wymierzyc ta odleglosc 2 kciukow od pierwszego zgiecia nadgarsta i zrobic to tak, zeby ten czubek byl miedzy zyla a tetnica Wiem, brzmi skomplikowanie, ale w zasadzie nie jest. Moze zostala przekroczona ta granica 0,5 cm, ktora jest dopuszczalna? Albo popriostu tak jak napisalas na Ciebie to nie dziala.

Na mnie nie dzialaja zadne tabletki, jakies Aviomariny, Avioplanty, Coculine itp. itd. Konczylo sie to w ten sposob, ze wymiotowalam tymi tabletkami.
Jadac do Chorwacji autokarem na tabletkach wymiotowalam w jedna strone 6 (!) razy. Juz nie miala czym, a dalej mna trzepalo. Natomiast jadac do Wloch juz z tymi plasterkami nie chcialo mi sie wymiotowac wcale. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodly. W tym roku jade nad morze autem, mam nadzieje, ze i tym razem mnie nie zawioda. Jedna taka para kosztuje 6zl i starcza na 1 podroz - tzn starczalaby na dluzej, ale chodzi tu o ten plaster, ktory pozniej sie nie klei.

O zaklejaniu pepka slyszalam, ale w to nie wierze. Bo wg mnie chodzi tu wlasnie o ten ucisk, a plaster nie zapewni zadnego ucisku.
Byc moze tu dziala podswiadomosc, ale nikt mi nie powie, ze jak uwierze, ze nie chce mi sie wymiotowac, to faktycznie to poskutkuje. Bo ilez to razy slyszalam, ze jak zajme sie czyms innym - np. ogladaniem krajobrazu to wszystko bedzie ok, ale w pewnym momencie jak tu nie myslec o tym jak juz wszystko stoi w gardle...

Uff ale sie rozpisalam..
Jesli bedzie ktos zainteresowany to podam nazwe tych plasterkow. Zapomnialam teraz jak sie nazywaja.
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:42   #15
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Cytat:
Napisane przez Wafelina :) Pokaż wiadomość
hmm a może to plaster działający na autosugestie? takie placebo
No właśnie poczytałam teraz troche o tym w necie,ponoć to tylko placebo.
Ja się właśnie zastanawiam,czy ta wymieniona kumpela o której pisałam wyżej,brała też przed wyjazdem aviomarin,czy tylko miała zaklejony pępek.
Nie wiem,nie moge sobie przypomnieć.


Przypomniała mi się pewna sytuacja z zeszłego roku.Jak wracałam z (byłym) tz-tem z Karpacza,to siedziały dwie panienki jedna po prawej z tobołami,druga po lewej,bo autobus był dość pustawy.Ja niczym nieświadoma,biore od mojego (byłego)tż-ta kanapki,a jedna za chwile powiedziała,że jej niedobrze noi się brzydko piszać schaftała do woreczka,naszczęście bylismy juz blisko pksu,a ta stała z tymi żygami bo nie wiedziala czy zdąży iść wywalić do kosza.
A mój tż wtedy na to,to co zapewne nie będziesz już jadła tych kanapek?? Odpowiedziałam z obrzydzeniem,no nie będe,bo straciłam apetyt.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:43   #16
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Zaklejanie pępka :)

ja już dawno o tym słyszałam, ale nie próbowałam ;P
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:48   #17
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
Jesli bedzie ktos zainteresowany to podam nazwe tych plasterkow. Zapomnialam teraz jak sie nazywaja.
O te plasterki chodzi???

Cytat:
TRANSWAY- niezbędny drobiazg pozwalający wyeliminować chorobę lokomocyjną w czasie podróży samochodem, samolotem, statkiem czy pociągiem o udokumentowanej skuteczności ponad 84%.

TRANSWAY jest plastrem akupresurowym, który poprzez ciągły masaż odpowiedniego punktu na naszym ciele, przeciwdziała występowaniu objawów choroby lokomocyjnej. Masaż działa na punkt akupunkturowy, odpowiedzialny, według zasad tradycyjnej medycyny chińskiej, za przeciwdziałanie i leczenie nudności oraz wymiotów, podobnie jak igła do akupunktury, ale bez jakiegokolwiek podrażnienia skóry i bez bólu. Mamy zatem do czynienia z nowoczesnym zastosowaniem techniki znanej w medycynie już od ponad tysiąca lat.
Wybrany punkt akupunkturowy, nazywany NEIGUAN czyli punkt kontroli wewnętrznej, usytuowany jest w pobliżu obu nadgarstków na dłoniowej powierzchni przedramienia, dwie szerokości kciuka poniżej linii zgięcia nadgarstka. Punkt ten położony jest między dwoma ścięgnami mięśni (dokładny sposób umieszczania TRANSWAY pokazano na schemacie dołączonym
do opakowania). W celu uzyskania pełnej mocy oddziaływania, stymulacja winna odbywać się na symetryczne punkty obu nadgarstków.
U osób wrażliwych na chorobę lokomocyjną przyklejenie TRANSWAY powinno odbyć się - o ile to możliwe - na 15 minut przed rozpoczęciem podróży. Niemniej TRANSWAY może zostać użyty nawet po wystąpieniu symptomów choroby, likwiduje je po około 15 minutach od chwili przyklejenia plasterków. Zegarek lub bransoletka mogą być niekiedy uciążliwe - lepiej je zdjąć. Również mankiety ubrania lepiej odpiąć lub lekko podwinąć (jeśli są zbyt ciasne, mogą powodować za silny nacisk na skórę i niepotrzebnie ją podrażnić).
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 13:05   #18
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
O te plasterki chodzi???
dokladnie te

Tylko zastanawiam sie czy je znajde bez problemu, bo jak bylam na wakacjach w Zakopcu w tamtym roku, to myslalam, ze tam zostane, bo nigdzie ich znalezc nie moglam, w zadnej aptece ich nie bylo i panie mowily ze w hurtowniach ich nie ma
Mam nadzieje, ze sie mylily. Jak nie, to najwyzej przez neta bede zamawiac...
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 13:12   #19
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Zaklejanie pępka :)

To wyobraźcie sobie,że ja znam ten sposób
Co lepsze rodzice tak robili moim koleżankom i kolegom
Nie wiem,czy to działa,bo aplikowałam sobie AVIOMARIN i szłam w kimono
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-22, 13:30   #20
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Słyszałam o takim zaklejaniu, ale stosować nie stosowałam, bo choroby lokomocyjnej (całe szczęście) nie mam.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 13:36   #21
Martusia B.
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusia B.
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 379
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Też o tym słyszałam i raz nawet spróbowałam jak mi zabrakło aviomarinu , i faktycznie nie wymiotowałam, ale sądzę, że był to czysty przypadek
Martusia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 13:39   #22
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Gaga87, odniosę się do twojej wypowiedzi, że nie wierzysz w działanie podświadomości

Miałam chorobę lokomocyjną tak mocną, że przejechanie 2-3 przystanków autobusem było niemożliwe. Za akzdym razem konieczny był aviomarin.

Przeszło mi dziwnie, i właśnie wtedy, kiedy zdałam sobie sprawę z jednej sytuacji:
Bardzo gorący dzień, mam jakieś 13-14 lat, końcówka roku szkolnego. jadę na wycieszkę autokarem w Góry Świętokrzyskie. Była to jakaś impreza dla kombatantów, a ja z kilkoma koleżankami jechałyśmy tam z ramienia PTTK. Nażarłam się tam grochówki, juz mamy wracać, ja z gorąca padam i nagle uswiadamiam sobie, że nie zjadłam aviomarinu przed podróżą! Normalnie horror :d Ale zaraz uświadomiłam sobie, że pomimo tego, iż tabletki nie jadłam, ja się czułam doskonale! Co z tego, że gorąco, jak nic kompletnie nie miałam, żadnych sensacji, zadne trzesienia autobusem na mnie nie robiły wrażenia... I od tamtej pory jak ręką odjął
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 13:46   #23
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Kiedyś to przetestowałam i jeszcze bardziej męczącej podróży nie przeżyłam
stosowałam też plastry akupunkturowe, przyklejane w innym miejscu, co odnioslo ten sam skutek, czyli zaden.
Aviomarin tez nie pomaga, ale na szczescie znalazlam swoje male cudenko
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 14:06   #24
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Pierwszy raz o tym słyszę a jako dziecko wycierpiałam się nieźle przez tą chorobę lokomocyjną Ale na szczęście to przeważnie z wiekiem przechodzi

Cytat:
Napisane przez Wafelina :) Pokaż wiadomość
hmm a może to plaster działający na autosugestie? takie placebo
Też mi się tak wydaje
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 14:09   #25
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Ja wierze, bo testowałam na sobie Aviomarin jeszcze nigdy mi nie pomógł, zawsze i tak wymiotowałam i jescze byłam senna a tym pępkiem to pomogło, chociaż myśle że to działa bardzeij na podświadomość, ale jakimś cudem zaklejam i nie jest mi niedobrze dziwne ale prawdziwe
edit: o widzę, że już ktoś pisał o efekcie placebo, chyba musze się z tym zgodzić
aha, i ja zaklejam zwykłym plastrem nie jakimś tam specjalnym
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 14:20   #26
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Zaklejanie pępka :)

zaklejanie pępka to najlepszy sposób Jak jadę gdzieś baardzo długo to czasami robi mi się niedobre, szczególnie w śmierdzącym autobusie.

Rok temu jak jechałam 13 godz. autobusem ktos tam powiedział mi o tej metodzie, więc spróbowałam. Przez całą drogę ani razu nie zrobiło mi się niedobrze, jadłam wszystkie pyszności które ze spobą zabrałam

aviomarin dla mnie jest nawet spoko, ale nie ma nic gorszego niz lokomotiv- to dopiero *wno
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 14:48   #27
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Ostatnio na moim forum mamusiwym ktoś założył wątek "Co dla dziecka na podróż". Noworodkom większość matek zakleja pępek plasterkiem. Wszystkie twierdzą, że działa w 100%. Synek koleżanki wymiotuje nawet jak jadą w 8 minut do sklepu, też przed każdą podróżą nakleja mu plasterek i twierdzi, że jest git. Nie sądzę , żeby działała tu podświadomość, bo takie dziecko do roku np. nie rozumie, że ma coś naklejone i że to pomoże.
Dla mnie jest to ciekawostka, ani w nią nie wierzę, ani wierzę, sama uwielbiam jeździć, Kubuś też, więc nie musimy tego sprawdzać
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 14:59   #28
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Ciekawe z tym plasterkiem, nie słyszałam o tym.

(uczulano mnie za to przy kolonijnych wyjazdach na inną kwestię - żeby zabrac dzieciakom w autokarze colę, bo podobno aviomarim popity colą daje "odlot")
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 15:18   #29
ksh
Zakorzenienie
 
Avatar ksh
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 856
Dot.: Zaklejanie pępka :)

słuszałam o tym
koleżanka nieraz zakleja pępek i podróżuje bezproblemowo
może to bardziej działa na podświadomość
__________________
Je ne veux pas travailler
Je ne veux pas déjeuner
J
e veux seulement oublier
Et puis je fume







ksh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 15:21   #30
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zaklejanie pępka :)

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Ciekawe z tym plasterkiem, nie słyszałam o tym.

(uczulano mnie za to przy kolonijnych wyjazdach na inną kwestię - żeby zabrac dzieciakom w autokarze colę, bo podobno aviomarim popity colą daje "odlot")
Co to znaczy "odlot"? Wymiotują znaczy?

Co do coli.
Jak już pisałam moje dzieci maja z jazdą wielki problem.
I właśnie cola ma własciwości "antywymiotne". Powinno się podczas podróży pic własnie cole, ale warunek jest taki: w miare zimną.
I to nie ja sobie to wymysliłam, tylko jest to zalecenie mojego pediatry

Za to nie powinno się jeść(i pić) ani przed podróżą ani w trakcie podróży przetworów mlecznych ani mleka czy jogurtu, maslanki itd
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.