Singiel płaci więcej ;((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-03, 10:36   #1
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158

Singiel płaci więcej ;(((


Dziś rano wybrałam się do biura podróży rozejrzeć się za jakąś wycieczką do Portugalii. Wszystko pięknie do momentu, kiedy dowiedziałam się, że jako, że wyjeżdżam sama to muszę sporo dopłacić za pokój w którym zajmę tylko jedno łóżko. Byłam bardzo zdziwiona bo do tej pory w życiu nie słyszałam o takich odpłatach. Najdelikatniej mówiąc poczułam się dyskryminowana. Mówię to pani z biura a ona do mnie, że może kogoś znajdę, kogoś namówię na wyjazd i tak w kółko. Ja mam ochotę jechać SAMA, bez żadnej koleżanki ani żadnego faceta. Tylko, że w takiej sytuacji to chyba nici z moich wakacji, bo to przez tą dopłatę wyjazd wychodzi bardzo drogo. Hmm, no i mam takie pytania: czy to jest na prawdę taka norma we wszystkich biurach podróży, że singiel dopłaca? A może są jakieś biura, która mają w ofercie hotele, które z osób wyjeżdżających samotnie nie zdzieraja??
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 10:58   #2
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Singiel płaci więcej ;(((

W hotelach biorą za liczbę łóżek w pokoju, a nie za liczbę osób, więc jakby Cię mieli zakwaterować np w dwójce to zapłacisz za dwie osoby. A nawet jeśli mają jedynki to one wychodzą na osobę drożej, niż dwójki. Niestety ciężko Ci będzie zanaleść coś w cenie takiej samej jak dla par ( od osoby licząc )
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 11:01   #3
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Singiel płaci więcej ;(((

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
W hotelach biorą za liczbę łóżek w pokoju, a nie za liczbę osób, więc jakby Cię mieli zakwaterować np w dwójce to zapłacisz za dwie osoby. A nawet jeśli mają jedynki to one wychodzą na osobę drożej, niż dwójki. Niestety ciężko Ci będzie zanaleść coś w cenie takiej samej jak dla par ( od osoby licząc )
Tak właśnie o to chodzi, muszę dopłacić za łóżko, którego nie zajmuję. Może tylko trochę nieprecyzyjnie to określiłam.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 11:15   #4
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Singiel płaci więcej ;(((

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Tak właśnie o to chodzi, muszę dopłacić za łóżko, którego nie zajmuję. Może tylko trochę nieprecyzyjnie to określiłam.
Nie płacisz dokłądnie za drugie łóżko, ale np. przy zakwaterowaniu w pokoju 1-osobowym płacisz np. 20 - 30 % więcej za hotel. Bo jedynka jest bardziej luksusowa względem dwójki.

Niektóre biura podrózy (ale niewiele) miewają oferty bez dopłaty do singli. Inne z kolei (to częściej) daja możliwość dokwaterowania drugiej osoby, ale wtedy nie wiesz, na kogo trafisz.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 11:25   #5
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Singiel płaci więcej ;(((

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Nie płacisz dokłądnie za drugie łóżko, ale np. przy zakwaterowaniu w pokoju 1-osobowym płacisz np. 20 - 30 % więcej za hotel. Bo jedynka jest bardziej luksusowa względem dwójki.
Tak rzeczywiście wychodzi gdyby mnie zakwaterowali do jedynki.
W ofercie, która mi najbardziej odpowiadała były pokoje dwuosobowe i musiałabym zapłacić za to drugie łóżko. Tak przynajmniej powiedziała mi babka z biura. Dokwaterowanie drugiej osoby też średnio mi odpowiada, bo nigdy nie wiadomo czy nie trafię na jakąś stresogenną mendę. W każdym razie chyba nic z tego.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 13:11   #6
alaneczka
Rozeznanie
 
Avatar alaneczka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 562
Dot.: Singiel płaci więcej ;(((

To akurat wg mnie jest normalne i nie jest to dyskryminacja singli, to czysto zarobkowy proces. Hotelowi bardzie opłaca się wynajmować 2-osobowe pokoje, niż jedynki z czysto ekonomicznego powodu- na 2 więcej zarabia.
__________________
Nowe konto
alaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 14:06   #7
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Singiel płaci więcej ;(((

Dla mnie to logiczne, że jeśli zajmujesz pokoj 2-osobowy, to płacisz za drugie łóżko. Jakbyś z drugą osobą była w 3-osobowym pokoju, tez trzeba by było dopłacić. A i im więcej osobowe pokoje, tym taniej od osoby wychodzi, jeśli oczywiście wszyscy zajmują te łożka, a nie jedno np. zostaje puste.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 14:13   #8
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Singiel płaci więcej ;(((

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Tak rzeczywiście wychodzi gdyby mnie zakwaterowali do jedynki.
W ofercie, która mi najbardziej odpowiadała były pokoje dwuosobowe i musiałabym zapłacić za to drugie łóżko. Tak przynajmniej powiedziała mi babka z biura. Dokwaterowanie drugiej osoby też średnio mi odpowiada, bo nigdy nie wiadomo czy nie trafię na jakąś stresogenną mendę. W każdym razie chyba nic z tego.
Jeszcze zależy to od oferty.

Ostatnio jechała od nas grupa 120-130 osób. Ileś osób zazyczyło sobie jedynki. Hotelarz zgodził się na konkretną ilośc jedynek, część z nich to były typowe jedynki, część to były dwójki, ale do wykorzystania przez jedna osobę. Dopłata była przykładowo 20 % ceny pokoju 2-osobowego, ale również te osoby, które samotnie mieszkały w dwojce dopłacały te 20 %, a nie za całe drugie łózko. Tak więc to zalezy od ustaleń organizatora z hotelarzem.

Widocznie w tym biurze takich ustaleń nie mieli
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 12:00   #9
laura999
Raczkowanie
 
Avatar laura999
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 164
Dot.: Singiel płaci więcej ;(((

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dziś rano wybrałam się do biura podróży rozejrzeć się za jakąś wycieczką do Portugalii. Wszystko pięknie do momentu, kiedy dowiedziałam się, że jako, że wyjeżdżam sama to muszę sporo dopłacić za pokój w którym zajmę tylko jedno łóżko. Byłam bardzo zdziwiona bo do tej pory w życiu nie słyszałam o takich odpłatach. Najdelikatniej mówiąc poczułam się dyskryminowana. Mówię to pani z biura a ona do mnie, że może kogoś znajdę, kogoś namówię na wyjazd i tak w kółko. Ja mam ochotę jechać SAMA, bez żadnej koleżanki ani żadnego faceta. Tylko, że w takiej sytuacji to chyba nici z moich wakacji, bo to przez tą dopłatę wyjazd wychodzi bardzo drogo. Hmm, no i mam takie pytania: czy to jest na prawdę taka norma we wszystkich biurach podróży, że singiel dopłaca? A może są jakieś biura, która mają w ofercie hotele, które z osób wyjeżdżających samotnie nie zdzieraja??

Tak jest ze wszystkim- jeśli wynajmuję pokój (stancję na studia) i jest on jednoosobowy to płacę więcej, jeśli bym wynajmowała pokój dla dwóch osób.
Kiedy pytałam się właściciela, czy jest możliwość mieszkania w takim pokoju dla dwóch osób w pojedynkę, to wtedy zawsze było- bardzo proszę, ale będę płacić podwójną stawkę.

Co do ciebie, to właściciel hotelu chce po prostu zarobić a nie stracić. Jeśli ty zajmiesz jedno łóżko, a drugie zostanie wolne, to on po prostu na tym straci, woli mieć pokoje ,,zapełnione'' do końca. Bo inaczej, kto mu to zwróci?- Klient, który chce ,,rozkoszować się'' samotnością
laura999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 21:02   #10
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Singiel płaci więcej ;(((

Mam podobny problem
W tym roku chyba nigdzie sie nie wybiore, ale w zeszlym chcialam pojechać, kazali mi 900zł/2tyg. doplacać
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 22:56   #11
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Singiel płaci więcej ;(((

http://www.polowki.pl/portal/index.p...l&dzial_id=185


może tu coś znajdziesz?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.