Prolaktyna powyżej 5000! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-10, 19:03   #1
juhasakikirikama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 41

Prolaktyna powyżej 5000!


Witam,
Mam pytanie, co może znaczyć wysoka prolaktyna? dodam, że badanie bylo wykonane po obciązeniu i tak
PRL na czczo wyszłow normie 212 mU/l (norma 127-637)
PRL z MTC po 60 min 5576 mU/l
PRL po 120 min 4084 mU/l
mam podwyzszone TSH 3.69 (norma do 4)
lekko zanizone ft3 3.92 (norma od 4.1)
FT4 tuz przy dolnej granicy 10.41 (norma od 9)
Skad moze być ta wysoka prolaktyna? ogolnie czuję się nienajgorzej. Obecnie biorę jeszcze jod.

Wszystko wychodzi, ponieważ od 2 lat plamię międzymenstruacyjnie!!! i od 2 lat staram sie znalezc przyczynę. Ponadto statnio wykryto u mnie polipy ;(

Boje się, że nie będę moigła mieć dzieci, a do najmłodszych nienależę (no stara też nie jestem ale 27 lat to czas najwyzszy)

Dziekuję
juhasakikirikama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 13:22   #2
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Prolaktyna powyżej 5000!

Cytat:
Napisane przez juhasakikirikama Pokaż wiadomość
Witam,
Mam pytanie, co może znaczyć wysoka prolaktyna? dodam, że badanie bylo wykonane po obciązeniu i tak
PRL na czczo wyszłow normie 212 mU/l (norma 127-637)
PRL z MTC po 60 min 5576 mU/l
PRL po 120 min 4084 mU/l
mam podwyzszone TSH 3.69 (norma do 4)
lekko zanizone ft3 3.92 (norma od 4.1)
FT4 tuz przy dolnej granicy 10.41 (norma od 9)
Skad moze być ta wysoka prolaktyna? ogolnie czuję się nienajgorzej. Obecnie biorę jeszcze jod.

Wszystko wychodzi, ponieważ od 2 lat plamię międzymenstruacyjnie!!! i od 2 lat staram sie znalezc przyczynę. Ponadto statnio wykryto u mnie polipy ;(

Boje się, że nie będę moigła mieć dzieci, a do najmłodszych nienależę (no stara też nie jestem ale 27 lat to czas najwyzszy)

Dziekuję
Wyniki zaleza od tego w ktorym dc robilas je, oraz to kiedy przed badaniem uprawials sex(najlepiej jest nie uprawiac sexu przez 3 dni przed badaniem), badanie piersi -tak to tez ma wplyw na wynik badan. Jesli wynik po obciazeniu wzrasta ponad 10 razy moze wskazywac na hiperprolaktemie czynnosciowa , jesli wzrasta od 5-10 po obciazeniu mozna mowic o łagodnej hip. Ale ty nic nie napisalas o np laktacji wiec ciezko stwierdzic czemu masz plamienia...
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 22:14   #3
juhasakikirikama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 41
Dot.: Prolaktyna powyżej 5000!

Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość
Wyniki zaleza od tego w ktorym dc robilas je, oraz to kiedy przed badaniem uprawials sex(najlepiej jest nie uprawiac sexu przez 3 dni przed badaniem), badanie piersi -tak to tez ma wplyw na wynik badan. Jesli wynik po obciazeniu wzrasta ponad 10 razy moze wskazywac na hiperprolaktemie czynnosciowa , jesli wzrasta od 5-10 po obciazeniu mozna mowic o łagodnej hip. Ale ty nic nie napisalas o np laktacji wiec ciezko stwierdzic czemu masz plamienia...

Badanie było w 24 dc. sex w sumie pieszczoty byl dzien wczesniej, nie karmie, mlekotoku nie mam. mam zaburzenia miesiaczkowania tylko.
juhasakikirikama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 08:19   #4
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Prolaktyna powyżej 5000!

Twoje wyniki są bardzo zbliżone do moich. Moim zdaniem masz lekką niedoczynność tarczycy i hiperprolaktemie czynnościową. U młodych osób TSH nie powinno przekraczać 2 a FT3 i FT4 powiiny znajdować się w górnych granicach normy. Na tarczyce proponuję tyroksyne np euthyrox. Jesli nie starasz się teraz o dziecko to po unormowaniu tarczycy prolaktyna może sama sie obniży. jeśi starasz się o dziecko to na prolaktynę możesz dostać np. 0,5-1 tabletki bromergonu. Wszystko powinno wtedy wrócic do normy. Proponję wybrać się do dobrego endokrynologa.
Przyjmowałaś kiedyś tabletki anty?
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 14:30   #5
juhasakikirikama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 41
Dot.: Prolaktyna powyżej 5000!

tabletek nie brałam- Jedna ginekolozka- endokrynmolog tez mi powiedziała, ze powinnam brac eutyrox, ale mi go nie przepisała :/ a endokrynolog dała mi tylko...jod (do momentu zrobienia badan na prolaktyne)- no teraz je zrobilam. Stwierdziła,ze mam lekka niedoczynność, ale jak pisalam, jod i nic więcej. ech.
no wizyte to mam dopiero 6.7, ale wiem, ze lekarka super
juhasakikirikama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:02   #6
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Prolaktyna powyżej 5000!

Cytat:
Napisane przez juhasakikirikama Pokaż wiadomość
tabletek nie brałam- Jedna ginekolozka- endokrynmolog tez mi powiedziała, ze powinnam brac eutyrox, ale mi go nie przepisała :/ a endokrynolog dała mi tylko...jod (do momentu zrobienia badan na prolaktyne)- no teraz je zrobilam. Stwierdziła,ze mam lekka niedoczynność, ale jak pisalam, jod i nic więcej. ech.
no wizyte to mam dopiero 6.7, ale wiem, ze lekarka super
jak nie brałaś anty to za prolaktynę pewnie odpowiada tarczyca. Ja na swoją niedoczynność też biorę jod. Ale z tego co wiem to sam jod serwuję się po zaleczeniu zapalenia tarczycy,przy stabilnych wynikach tak na podtrzymanie.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:32.