Filtry UV a makijaż cz.II - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-10, 22:26   #1
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Arrow

Filtry UV a makijaż cz.II


Zapraszam do czesci II ktora jest kontyuacja watku-Filtry UV a makijaż zapoczatkowanego przez Erato

Cytat:
Napisane przez Erato
Witam drogie koleżanki Postanowiłam założyć osobny wątek, bo kwestia "czym-się-malować-na-filtry" przewija się tu i tam, ale trudno zebrać to wszystko w jednym miejscu. Wątek "do filtromaniaczek" jest już tak długi jak lista grzechów Marii Magdaleny i informacje szczegółowe giną w gąszczu postów .
Sporo użytkowniczek filtrów - i ja do nich należę - nie chce rezygnować z makijażu, bo Bozia poskąpiła naturalnej urody Z drugiej strony filtry nie są dobrym podkładem pod makijaż, oj nie są
Mam zatem nadzieję, drogie siostry, na parę przydatnych relacji na temat jaki podkład, puder, kompakt plus oczywiscie środki naturalne typu skrobia-cynamon itp. sprawdziły się Wam na nafiltrowanych paszczkach.

Moje doświadczenia na początek (na sobie, a nie na zwierzętach) - dotyczą filtra Bioderma Photoderm Max Fluide:
City Matt albo Nature Matte Eris - dają się łatwo nałożyć na filtr (czytaj wklepać), Natre Matte nawet dość ładnie matuje. Dają się również przypudrować skrobią. Niestety, są bardzo nietrwałe, po jakimś czasie zbierają się np. w rozszerzonych porach.
Wonder Finish Maybelline - jak wyżej, z tą drobną różnica, że efekt początkowy jest ładniejszy, a spływanie - znacznie szybsze
Dermablend Vichy - trzeba nakładać bardzo mało, wklepując śladowe ilosci miejsce po miejscu. Bez skrobii ma się na twarzy istne lepiszcze, ale o dziwo po naskrobiowaniu efekt jest bardzo dobry. Ta wersja jest znacznie trwalsza od dwóch wyżej wymienionych, natomiast makijaż jest też znacznie mniej naturalny, bardziej go widać.
Podkład w kompakcie Sephora - fajnie matuje, nie wymaga skrobii, jest nietrwały ale łatwy do odświeżenia, kaplica polega na tym, że zawiera talk, wiec na filtry z parsolem (jak Bioderma) odpada Wymienione wyżej podkłady nie zawierają talku ani miki.

Czekam na odzew i pozdrawiam!
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 16:39   #2
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

fajnie że jest już II część - jak dla mnie Wizaż (nie licząc pokrewnego LU) to jedyne rzetelne źródło informacji o filtrach przeciwsłonecznych
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 19:31   #3
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Ja też się przywitam i postaram się odtąd już częściej tutaj zaglądać. Trzeba 3-mać rękę na pulsie To dzięki wizażowi pokochałam filtry i pokochała je moja skóra.
A ostatnio za często tu nie zaglądałam bo świetnie mi się avenki sprawowały, więc nie szukałam już odp: filtry czy makijaż, bo świetnie pozwalały łączyć obie te rzeczy.
Przejrzałam kilka ostatnich stron poprzedniej części i znalazlam odp na moje pytanie: otóż mam jeszcze 3 avenki z 2009 r czyli są ok.
Jeżeli dobre filtry to:Tinosorb M i Tinosorb S, to jak napisał producent na moim opakowaniu "Tinosorb M+S" też musi być ok

I dziękuję tym fachurom, które czuwają nad wątkiem, dzięki czemu jest on nadal wiarygodny

Ja sobie jeszcze poużywam tych jakże drogocennych teraz avenek, a potem martwić się będę co dalej, bo to byl dla mnie po prostu dobry krem na dzień i nic innego tak świetnie się do mojej skóry nie przystosowało.
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 12:40   #4
kropeczka27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 105
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny pomocy!
Około 2 m-ce temu,po przeczyteniu wielu tematów na temat pielęgnacji cery około 30 roku życia,zmieniłam całkowicie pielęgnację swojej buzi. Używam płynu miceralnego 2xdziennie, rano nakładam Redermic a na niego po około 10 min filtr Avene 50 (emulsje), po około 10-15 minutach delikatnie przykładam bibułę natującą, która świetnie usuwa błysk filtra i na to nakładam troche podkładu Revlonu,całość matuje pudrem jedwabnym Hauszki. Na noc używam Efacler K na zmianę z Acne Derm. Generalnie taka pielęgnacja bardzo służy mojej mieszanej cerze,zaskórników jest znacznie mniej, nie wychodzą mi żadne niespodzianki na twarzy, ogólnie jestem zadowolona. Ale niestety wydaje mi się, że wyszły mi na buzi nowe przebarwienia-takie małe pojedyńcze brązowe plamki, głównie na policzkach,pod oczami...sama nie wiem,czy może te plamki już były a przez to,że stosuję Acne Derm, który rozjaście skórę te plamki są bardziej widoczne? Ale z drugiej strony przecież Acne Derm wybiela przebarwienia...Kurcze, a może coś robię żle podczas nakładania filtra? Nakładam dwie porządnie warstwy,myśle że tyle wystarczy. Może nie powinnam używać bibułek? Ale wtedy nie jestem w stanie nałożyć podkładu tak się świece!!! Może nie powinnam nakładać pod podkład Redermica, wtedy filtr lepiej się wchłonie i nie będe się tak świecić? Ale wtedy kiedy mam nakładać krem z antyoksydantem? Pomocy sam już nie wiem co mam robić! Tym bardziej, że przymierzam się do rozpoczęcia kuracji Triacnealem a to już większy kaliber, więc co będzie wtedy z moimi przebrwieniami! Może ona wyszły pod wpływem tabletek anty (przez rok brałam Yaz, 3 tyg temu odstawiła piguły). Dziewczyny ratujcie
kropeczka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 20:04   #5
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

kropeczko polecam używać skrobii ziemniaczanej bądź kukurydzianej do zmatowienia, efekt super.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 07:41   #6
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 17:05   #7
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Falabella a próbowałaś zmatowić filtr pudrem bambusowym i później na to ewentualnie coś nałożyć?

A ja też mam 2 pytania:
* gdzie indziej mogę zamówić filtr uv Soraya spf 45 skoro nie ma go na allegro?
* czy filtr uv spf 50 firmy ziaja jest "dobry"? Chodzi mi o to,czy dobrze chroni bo ma kuszącą cenę
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-16, 17:32   #8
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
avene chyba tylko.

A ja też mam pytanie, jesli nałożę filtr a na niego skrobię to czy mogę dowolną kolorówkę na to nałożyć? Czy ta warstwa skrobii zabezpiecza przed destabilizacją filtra za pomocą kolorówki czy nie bardzo?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 14:40   #9
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
avene chyba tylko.

A ja też mam pytanie, jesli nałożę filtr a na niego skrobię to czy mogę dowolną kolorówkę na to nałożyć? Czy ta warstwa skrobii zabezpiecza przed destabilizacją filtra za pomocą kolorówki czy nie bardzo?
już niekoniecznie, ma parsol

ja znam Soraye-maziam się spf30 jest ok (spr na str producenta)
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 15:20   #10
Sudden Trouble
Raczkowanie
 
Avatar Sudden Trouble
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 120
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witam Mam kilka pytań odnośnie składu filtru Sanosan baby krem ochronny 50+. Czy składniki, które wyróżniłam to filtry stabilne, na które można nakładać kolorówkę? Czy w tym kremie są składniki, które mogłyby zapychać twarz?

Skład:
aqua, octocrylene, buthyl methoxydibenzoyl-methane, C12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, glycerin, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, pentaery-thrityl distearate, glyceryl stearate se, sodium cetearyl sulfate, vp/eicosene copolymer, tricontanyl pvp, cetyl dimethicone, decyl glucoside, caprylyl glycol, panthenol, titanium dioxide, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspoly-mer, p-anisic acid, tetrasodium edta, tocopherol, silica, sodium hydroxide, xanthan gum, propylene glycol, aloe barbadensis leaf juice powder

Edytowane przez Sudden Trouble
Czas edycji: 2010-11-18 o 15:25
Sudden Trouble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 16:04   #11
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Sudden Trouble Pokaż wiadomość
Witam Mam kilka pytań odnośnie składu filtru Sanosan baby krem ochronny 50+. Czy składniki, które wyróżniłam to filtry stabilne, na które można nakładać kolorówkę? Czy w tym kremie są składniki, które mogłyby zapychać twarz?

Skład:
aqua, octocrylene, buthyl methoxydibenzoyl-methane, C12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, glycerin, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, pentaery-thrityl distearate, glyceryl stearate se, sodium cetearyl sulfate, vp/eicosene copolymer, tricontanyl pvp, cetyl dimethicone, decyl glucoside, caprylyl glycol, panthenol, titanium dioxide, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspoly-mer, p-anisic acid, tetrasodium edta, tocopherol, silica, sodium hydroxide, xanthan gum, propylene glycol, aloe barbadensis leaf juice powder
Musisz poczytać końcówkę pierwszej części. Natomiast panuje taka teoria, że stabilizatory stabilizują tylko filtr a wszystko nakładane na niego może zniszczyć ochronę oraz teoria, że jak są to porządne stabilizatory (wymienione w cz.I) można nakładać kolorówkę. ALE nie jest to potwierdzone-tylko domniemania wizażanek
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 16:34   #12
Sudden Trouble
Raczkowanie
 
Avatar Sudden Trouble
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 120
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Musisz poczytać końcówkę pierwszej części. Natomiast panuje taka teoria, że stabilizatory stabilizują tylko filtr a wszystko nakładane na niego może zniszczyć ochronę oraz teoria, że jak są to porządne stabilizatory (wymienione w cz.I) można nakładać kolorówkę. ALE nie jest to potwierdzone-tylko domniemania wizażanek
Czyli pewności nie ma... Zaraz biorę się za lekturę I cz. Dziękuję za odpowiedź
Sudden Trouble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 16:41   #13
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Sudden Trouble Pokaż wiadomość
Czyli pewności nie ma... Zaraz biorę się za lekturę I cz. Dziękuję za odpowiedź
No nie ma, a może nikt się nie dogrzebał do naukowo potwierdzonego textu
Ja wychodzę z założenia, że jak jest parsol to kolorówka tylko z listy dozwolonej-choć tam też podobno są jakieś zonki, więc mam bezparsolowy

Edytowane przez dorka1980
Czas edycji: 2010-11-18 o 16:43
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 16:44   #14
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Sudden Trouble Pokaż wiadomość
Witam Mam kilka pytań odnośnie składu filtru Sanosan baby krem ochronny 50+. Czy składniki, które wyróżniłam to filtry stabilne, na które można nakładać kolorówkę? Czy w tym kremie są składniki, które mogłyby zapychać twarz?

Skład:
aqua, octocrylene, buthyl methoxydibenzoyl-methane, C12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, glycerin, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, pentaery-thrityl distearate, glyceryl stearate se, sodium cetearyl sulfate, vp/eicosene copolymer, tricontanyl pvp, cetyl dimethicone, decyl glucoside, caprylyl glycol, panthenol, titanium dioxide, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspoly-mer, p-anisic acid, tetrasodium edta, tocopherol, silica, sodium hydroxide, xanthan gum, propylene glycol, aloe barbadensis leaf juice powder
Zaznaczone składniki to stabilne tinosorby. Mimo wszystko krem zawiera parsol, więc kolorówka prawdopodobnie będzie trochę osłabiać ochronę. Natomiast zapchać może caprylic/capric triglyceride.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 18:28   #15
Sudden Trouble
Raczkowanie
 
Avatar Sudden Trouble
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 120
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Zaznaczone składniki to stabilne tinosorby. Mimo wszystko krem zawiera parsol, więc kolorówka prawdopodobnie będzie trochę osłabiać ochronę. Natomiast zapchać może caprylic/capric triglyceride.
Również dziękuję za odpowiedź
A czy kolorówka będzie osłabiać tylko działanie parasola, czy będzie miała wpływ też na resztę filtrów?

Edytowane przez Sudden Trouble
Czas edycji: 2010-11-18 o 18:48
Sudden Trouble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 18:12   #16
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Sudden Trouble Pokaż wiadomość
Również dziękuję za odpowiedź
A czy kolorówka będzie osłabiać tylko działanie parasola, czy będzie miała wpływ też na resztę filtrów?
tylko parsola, tinosorby są nie do ruszenia
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 09:48   #17
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Kupiłam wczoraj SVR 50 +, mysle, że bedzie lepszy od LRP 50 + bo nie zawiera denatu. Szkoda, że oba zawierają ohydny Parsol No ale najwyżej nakładając podkład tylko jego zdestabilizuje, reszta filtrów będzie mnie chroniła. Taką mam nadzieję przynajmniej....

A Soraya SPF 60 nigdzie nie mogę znaleźć... są jedynie z filtrem 6,8 ... a tak wysokich już nie widziałam. Może na allegro sprawdzę.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 10:03   #18
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

a jak i czym odmierzacie filtry? ja zawsze to robię na oko, ale nie mam poczucia spełnienia obowiązku nakładania filtra, bo nigdy nie wiem czy jest tam ile powinno być. Ostatnio myślałam nad strzykawką? to dobry pomysł?
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 10:49   #19
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
a jak i czym odmierzacie filtry? ja zawsze to robię na oko, ale nie mam poczucia spełnienia obowiązku nakładania filtra, bo nigdy nie wiem czy jest tam ile powinno być. Ostatnio myślałam nad strzykawką? to dobry pomysł?
slyszalam, ze niektorzy tak wlasnie robia ja sama nie odmierzam. po prostu nakladam dosc sporo, ale nie wiecej, niz jestem w stanie rozsmarowac - filtry filtrami, ale ja chce tez jako tako wygladac juz TERAZ a nie tylko za 30 lat... mysle, ze nie nakladam 1 ml, ale lepsze to niz nic, a po dworze nie biegam wyrzutow sumienia nie mam
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 18:41   #20
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Ja tez niczym nie odmierzam odpowiedniej ilości, nakładam tyle ile jest w stanie przyjąć moja twarz, czyli w miarę rozsądku ale mało tego nie jest. Mam spokojne sumienie. Na dworze przebywam bardzo mało wiec promienie rzadko mnie musną Jeśli che się dotlenić to po prostu otwieram szeroko okno. Wiem, że pewnie i tak nie zdobędę w ten sposób odpowiedniej dawki tlenu ale wizja zmarszczek przeraża mnie jeszcze bardziej
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 22:42   #21
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Ja się głęboko zastanawiam nad filtrem marki Phenome - mineralny spf 30
Skład:
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Water**, Aloe Barbadensis Leaf Water**, Dicaprylyl Carbonate**, Titanium Dioxide**, Zinc Oxide**, Caprylic/Capric Triglyceride**, Glycerin**, Isopropyl Palmitate**, Sorbitan Olivate**, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate**, Butryospermum Parkii (Shea) Butter*, Dicaprylyl Ether**, Alumina**, Stearic Acid**, Tocopherols**, Magnesium Sulfate**, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Orbingnya Oleifera Seed Oil*, Steralkonium Hectorite**, Trihydroxystearin**, Parfum**, Glyceryl Isostearate**, Polyhydroxy Stearic Acid**, Dehydroacetic Acid, Aqua**, Benzyl Alcohol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract**, Propylene Carbonate, Iris Florentina Root Extract**, Panax Ginseng Root Extract**, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract**, Geraniol***, Limonene***, Linalool***

Widać, że ciężki raczej skład, ale postaram się pojechać do Blue City i smarnąć się tym po buzi - mam nadzieję, że nie zapcha. Mam dość filtrów nie fizycznych, bo po prostu strasznie ciężko jest coś znaleźć o faktorze 50+, a lekkiego i bez alkoholu - jedyny który wchodzi w rachubę to Bioderma Spot 50+, ale pojemność jest strasznie mała Niestety to efekt urody a'la Azjatka, co opalać się nie może , choć kocham bladą cerę i nawet chciałabym być jeszcze bardziej porcelanowa

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2010-12-06 o 22:43
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 12:26   #22
vivia
Przyczajenie
 
Avatar vivia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 12
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witam,

możemy stosować filtry pod oczami, czy raczej omijać tę okolicę?
vivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 14:15   #23
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez vivia Pokaż wiadomość
Witam,

możemy stosować filtry pod oczami, czy raczej omijać tę okolicę?
a co wg Ciebie przemawia na "nie"?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 14:20   #24
tuskaaa
Raczkowanie
 
Avatar tuskaaa
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 139
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez kropeczka27 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy!
Około 2 m-ce temu,po przeczyteniu wielu tematów na temat pielęgnacji cery około 30 roku życia,zmieniłam całkowicie pielęgnację swojej buzi. Używam płynu miceralnego 2xdziennie, rano nakładam Redermic a na niego po około 10 min filtr Avene 50 (emulsje), po około 10-15 minutach delikatnie przykładam bibułę natującą, która świetnie usuwa błysk filtra i na to nakładam troche podkładu Revlonu,całość matuje pudrem jedwabnym Hauszki. Na noc używam Efacler K na zmianę z Acne Derm. Generalnie taka pielęgnacja bardzo służy mojej mieszanej cerze,zaskórników jest znacznie mniej, nie wychodzą mi żadne niespodzianki na twarzy, ogólnie jestem zadowolona. Ale niestety wydaje mi się, że wyszły mi na buzi nowe przebarwienia-takie małe pojedyńcze brązowe plamki, głównie na policzkach,pod oczami...sama nie wiem,czy może te plamki już były a przez to,że stosuję Acne Derm, który rozjaście skórę te plamki są bardziej widoczne? Ale z drugiej strony przecież Acne Derm wybiela przebarwienia...Kurcze, a może coś robię żle podczas nakładania filtra? Nakładam dwie porządnie warstwy,myśle że tyle wystarczy. Może nie powinnam używać bibułek? Ale wtedy nie jestem w stanie nałożyć podkładu tak się świece!!! Może nie powinnam nakładać pod podkład Redermica, wtedy filtr lepiej się wchłonie i nie będe się tak świecić? Ale wtedy kiedy mam nakładać krem z antyoksydantem? Pomocy sam już nie wiem co mam robić! Tym bardziej, że przymierzam się do rozpoczęcia kuracji Triacnealem a to już większy kaliber, więc co będzie wtedy z moimi przebrwieniami! Może ona wyszły pod wpływem tabletek anty (przez rok brałam Yaz, 3 tyg temu odstawiła piguły). Dziewczyny ratujcie
preparaty, których używasz zawierają "wybielacze",podejrze wam że jest to wit c, a więc nie możesz się zbytnio wystawiać na promienie słońca!!! przez to moga pojawiać sie te przebarwienia. Może niedokładnie rozprowadzasz krem z filtrem?? albo scierasz go zbyt przy bibułkowaniu??
__________________
When I’m in here, I feel I’m closer ...


tuskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 17:56   #25
vivia
Przyczajenie
 
Avatar vivia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 12
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

dorka1980,

to ja się pytam
teraz wszystko jasne, dzięki za pomoc

vivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 20:47   #26
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Hej dziewczyny
Przekopałam się przez milion wątków, ale nie znalazłam opowiedzi na nurtujące mnie pytanie - mianowicie, czy skoro mam róż do policzków z wibo, z talkiem i miką, a uzywam Babydream SPF 50, to czy ten róż jest w stanie zestabilizować zawarty w filtrze parsol?
Róż nakładam tylko na kości policzkowe.. Więc sama nie wiem, czy to ma jakieś wielkie znaczenie?
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"


guska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 22:30   #27
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj SVR 50 +, mysle, że bedzie lepszy od LRP 50 + bo nie zawiera denatu. Szkoda, że oba zawierają ohydny Parsol No ale najwyżej nakładając podkład tylko jego zdestabilizuje, reszta filtrów będzie mnie chroniła. Taką mam nadzieję przynajmniej....

A Soraya SPF 60 nigdzie nie mogę znaleźć... są jedynie z filtrem 6,8 ... a tak wysokich już nie widziałam. Może na allegro sprawdzę.
mówisz o tym SVR? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1409

gdzie tu w składzie jest parsol? bo ja go nie widzę. tak serio pytam.
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:35   #28
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

jak w składzie widnieje parasol ? jaka nazwa bo nie mogę znaleźć w żadnym

ufffff znalazłam odpowiedź

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2011-01-11 o 21:43
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 15:02   #29
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Kupiłam wczoraj SVR 50 +

mówisz o tym SVR? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1409

gdzie tu w składzie jest parsol? bo ja go nie widzę.



nic dziwnego, że nie widzisz Parsolu1789. Patrzysz na 100% mineralny SVR spf 50, zamiast na chemiczno-mineralny SPF50+
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 19:19   #30
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134 przydała by się aktualizacja
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 14:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.