Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki. - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-05, 15:49   #331
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

dzięki za odzew Moja pielęgnacja twarzy wygląda tak:
rano:
·myję wodą i płynem do higieny intymnej Lirene ( bez slsów )
·jako tonik hydrolat różany z mazideł
·krem HIPP Babysanft, Pflege Creme(Krem do twarzy i ciała)
·mieszanka pudrów(dry flo+Paul Sagane Satin Finish)


wieczorem: ·myję wodą+płyn Lirene
·hydrolat różany
·co drugi dzień skinoren i co drugi chciałam właśnie to serum z wit. C

krem krem HIPP Babysanft, Pflege Creme(Krem do twarzy i ciała) ma taki skład:

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.

a puder Paul Sagane Satin Finish:

Skład: Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclopentasiloxane, Silica, Mica, Calcium Aluminium Borosilicate, Titanum Dioxide, Iron Oxide , Tin Oxide, Silver Oxide, [+/- Cl 77891, Cl 77499, Cl 77007, Cl 73360, Cl 75470]




W sumie to wszystkie kosmetyki te stosuję od dawna(poza kremem HIPP i serum). Nie mam pojęcia co tu może mnie zapychać.

JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 19:20   #332
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Stawiam na Hipp wysoko w skladzie zawiera Myristyl Myristate, wszelkie mirystaniany i palmityniany sa dosc komedogenne.

Poza tym moga cie zapychac tez silikony puder zawiera je na samym poczatku skladu, chodz jesli uzywalas go wczesniej i bylo ok, a nowoscia jest krem Hipp to stawiam na ten krem i wlasnie myristyl.

A SLS cie podraznia/wysusza? Mnie np krzywdy nie robi, zwlaszcza jesli obok niego w skladzie sa nawilzacze. Z Lirene tez chyba zel do cery wrazliwej nie ma SLS i z Pharmeceris( tez erisowa firma) zel do cery wrazliwej i naczynkowej tez nie ma SLS.
Z fajnych zeli bez SLS jest jeszcze tania Ziaja z serii Calma i zel Tin Tin
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 15:17   #333
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Takze stawiam na Hipp'a i choc sama mialam na niego ochote to zniecheca mnie czesciowo sklad bo wiem,ze na bank w moim przypadku bylaby masakra wlasnie przez skaldniki o ktorych pisze Monika.

Odstaw krem i zobacz jak bedzie sie zachowywac cera podczas stosowania reszty kosmetykow.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 13:23   #334
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

SLS-y mnie wysuszają, po czym w dzień skóra mi się przetłuszcza jeszcze bardziej ehhh.
Tak zrobiłam odstawiłam tan krem. Tylko nie wiem na jaki go zamienić. Wcześniej używałam Avene Antirougeurs legere do skóry mieszanej, ale pod koniec dnia bardzo się świeciłam. Dlatego szukam czegoś innego. Co dziewczyny polecacie do skóry tłustej/mieszanej i naczynkowej?
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 16:15   #335
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

A moze bys wyprobowala wersje riche? Ona wcale nie jest taka riche, cos na KWC czytalam kiedys ze wiele osob z cera mieszana woli wersje do cery suchej. Przy cerze tlustej/mieszanej jest czesto tak ze ona sie broni i bardzij tlusci jak uzywa sie lekkich , czy tez matujacych kremow.
Skombinuj probke wersji riche, moze ci podpasi.
A tak wogole to ja tez naczynkowiec ale mieszany. Krem nawilzajacy do cery naczynkowej Flos Leku wspominam bardzo milo. We wrzesniu zakupilam go jak bylam w Pl, ale narazie czeka na swoja kolej. Z nowosci ktorych jeszcze nie mialam( nowe to one nie sa ale dla mnie tak) mam krem regenerujacy na noc do cery naczynkowej od Oceanica i sobie chwale. maseczka z tej serii mnie podraznila,a krem zlagodzl swedzenie, szczypanie i rumien po maseczce. nalozylam go gruba warstwa, wiec dosc sie swiecilam, ale to i tak na noc, wiec co mi tam. na dzien nie probowalam tego kremu. Podoba mi sie tez krem na zaczerwienienia od Yves Rocher i jest jeszcze krem nawilzajacy, tez w sloiczku. Mam 3 probki, jedna odrazu z ciekawosci uzylam, barzdo lekki i dosc mocno nawilzal. Jednak odlozylam na bok i zuzywam wszystko po kolei. Boje sie, ze znow sie podraznie, jak bede tak czesto nowe rzeczy probowac. jak wykocnze ten na zaczerienienia od YR to zuzyje do konca probki tego nawilzajacego. Jesli masz u siebie sklep YR to moze uda ci sie wysepic probki, albo pojdz z malymi pojemniczkami i popros o przelozenie troche kremu. Moze ci ktorych podpasi. Ten nawilzajacy jest lzejszy od tego na zaczerwienienia, chodz w zimnie ten na zaczerwienienia bedzie lepiej chronil naczynka przez zimnem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 18:50   #336
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
A moze bys wyprobowala wersje riche? Ona wcale nie jest taka riche, cos na KWC czytalam kiedys ze wiele osob z cera mieszana woli wersje do cery suchej. Przy cerze tlustej/mieszanej jest czesto tak ze ona sie broni i bardzij tlusci jak uzywa sie lekkich , czy tez matujacych kremow.
Ja już próbowałam tej metody- nawilżania mojej twarzy dodatkowo jeszcze na noc(Avene Optimale legere) , żeby zobaczyć, czy wówczas bedzie się mniej świeciła ,ale to powodowało wieksze wągry . Wcale się nie sprawdziło. Od kiedy nie nawilżam na noc jest lepiej. Tylko w dzień kiepsko, bo trzeba chronić naczynka przed wiatrem itp.

A wersja riche Avene Antirougeurs ,Yves Rocher Krem na zaczerwienienia i chroniący przed zimnem jak i Oceanic zawiera paraffinum liquidum :/ Ja się za bardzo nie znam na analizie składników, ale z tego co mi się obiło o uszy to paraffinuma powinnam się obawiać ze względu na zapychanie
Jeśli chodzi o Flos Lek nawilżający to na KWC nie ma składu i ciekawe czy nadawał by się na zimę.
Wynalazłam też takie coś :
A.T.W., Terapie Urody, Krem na rozszerzone naczynka


Skład: Aqua, aesculus, hammamelis, sodium carbomer, magnesium L-ascorbic acid PCA, hyaluronic acid, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, biotine, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, citronellol

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18243

Ciekawe czy to by się na mojej tłustej skórze sprawdziło
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 15:50   #337
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Jednych parafina bedzie zapychac a innych nie. jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz. W YR mozesz zawsze krem oddac jak nie podpasi, podrazni itp. Mozesz tak jak napisalam wyzej wyprobowac na probce.
Z tego co pamietam Hexxana jest podatna na zapychanie, a uzywa tego na zaczerwienienia od YR, ja tez go uzywam ale zwiekszenia zaskornikow nie zauwazylam.

Od Flos Leku ten nawilzajacy mam w domu, schowany u dziecka w komodzie i maly wlasnie spi, wiec nie bede mu tam buszowac. Jednak napewno olej mineralny ten krem zawiera. on nie jest bardzo drogi cos kolo 12-14zl kosztuje, gdyby nie podpasil na twarz to mozna zuzyc jako krem do rak czy na suche kolana itp. Krem jest dosc tresciwy jak na kremik nawilzajacy, to ten nawilzajacy od YR tez z rozowej serii jest lzejszy i parafiny nie zawiera.

Co ci sie sprawdzi nie wiadomo, musisz probowac.

A co z filtrami? Uzywasz na dzien filtry?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 14:06   #338
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Teraz ja poproszę o radę.
Od dawna używam kremów:
Na noc - naprzemiennie - raz Effaclar K (złuszczanie), raz Hydraphase (nawilżanie).
Na dzień Redermic.
Bardzo sobie chwalę ten schemat, ale mam 36 lat i potrzebuję już czegoś więcej...

Zastanawiam się nad zastąpieniem Effaclaru Diacnealem.
Rozumiem, że jest silniejszy?
Czy taki zestaw mi wystarczy?

I jeszcze jedno pytanie - w ciągu ostatniego roku bardzo obwisła mi skóra twarzy - co pomoże mi ją naprężyć, ujędrnić?
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 14:21   #339
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez -mimbla- Pokaż wiadomość
Teraz ja poproszę o radę.
Od dawna używam kremów:
Na noc - naprzemiennie - raz Effaclar K (złuszczanie), raz Hydraphase (nawilżanie).
Na dzień Redermic.
Bardzo sobie chwalę ten schemat, ale mam 36 lat i potrzebuję już czegoś więcej...

Zastanawiam się nad zastąpieniem Effaclaru Diacnealem.
Rozumiem, że jest silniejszy?
Czy taki zestaw mi wystarczy?

I jeszcze jedno pytanie - w ciągu ostatniego roku bardzo obwisła mi skóra twarzy - co pomoże mi ją naprężyć, ujędrnić?

Diacneal ma inny kwas niz Effaclar i tak jak piszesz jest silniejszy. Zdecydowanie, jeżeli narzekasz na pogorszenie się owalu twarzy to trzeba sięgnąc po mocniejszy kaliber - najlpiej retinoidy. A poniewaz Retinu A nie ma, to zostaje Ci Locacid 9podłoże kremowe) lub Zorac (w żelu). Obydwa na recepte. jednak poropnuję najpierw zaprawić skóre Diacnealem - zobaczysz jak reaguje na retinoidy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 14:55   #340
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Jak siegniesz po Diacneal to mysle ze Effaclar K mozesz sobie darowac. Tam masz kwas AHA i retinaldehyd, bedziesz miala zluszczanie i pielegnacje przeciwzmarszczkowa w jednym. Krem jest mocny , jak dla mnie, bo ja wrazliwy naczynkowiec i kwasy AHA zmasakrowaly mi buzke. Jesli ty wrazliwiec nie ejstes to jak najbardziej mozesz siegnac po ten krem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 15:16   #341
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Bardzo dziękuję za pomoc
Ogólnie mam twarz bezproblemową, nawet zmarszczek nie mam, więc żyć nie umierać. Tylko ten owal...

Czyli ten nocny schemat moge kontynuować, raz nawilżanie raz kwasy?

Acha! No i czy ten Redermic dobry jest w tym zestwaie? Czy polecacie może jakiś mocniejszy krem z wit.C?

W Zorac przy okazji się zaopatrzę i jak Diacneal okaże się dla mnie dobry, to następnie przejdę na Zorac.

Edytowane przez -mimbla-
Czas edycji: 2008-11-25 o 15:20 Powód: dopisek
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 08:16   #342
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez -mimbla- Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za pomoc
Ogólnie mam twarz bezproblemową, nawet zmarszczek nie mam, więc żyć nie umierać. Tylko ten owal...

Czyli ten nocny schemat moge kontynuować, raz nawilżanie raz kwasy?

Acha! No i czy ten Redermic dobry jest w tym zestwaie? Czy polecacie może jakiś mocniejszy krem z wit.C?

W Zorac przy okazji się zaopatrzę i jak Diacneal okaże się dla mnie dobry, to następnie przejdę na Zorac.
Witam, Redermic jest fajnym kremikiem, rano buźka po nim jest jasna , miękka i nawilżona , ale moim absolutnie kwc jest Aurigi Flavo C forte - działa jak botox.Dwa preparaty z wit. c a każdy działa inaczej. Jedak jak zaczęłam używać Zoracu, to retinoidy nie lubią się z tą witaminką i należy przeczekać okres przyzwyczajania. Zorac jeszcze nie wiem , jak działa ale używam dopiero 2 miesiące. A po stosowaniu Flavo efekty ( ujędrnienia i przeciwzmarszczkowe) już witać w następnym tygodniu. Jesteśmy w podobnym wieku, wię polecam i myślę, że będziesz bardzo zadowolana
Dla mnie jest to kosmetyczny niezbędnik. Pozdr.
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 10:29   #343
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Monika, dawno nie rozmawialysmy. Ja jade z tym YR na zaczerwienienia, swietny jest. Buzka gladziutka jak pupcia niemowlaka. mam ten nawilzajacy.w sloiczku, nie w tubce.

pytania nawiazujace do mojego starego z effeclar i chlopem co podbieral kremisko: kwasy BHA, gdzie? jak one sa zapisane w skladzie kosmetyku?

znalazlam swietny krem z witamina C! to z tych tutejszych aptecznych, wrzucam sklad:
Aqua
Canola
Glyceryl Stearate
Caprylic/Capric Triglyceride
Propylene Glycol
Cetearyl Alcohol
Isopropyl Myristate
Myristyl Myristate
PEG-100 Stearate
Steareth-21
Tocopheryl Acetate
Phenoxyethanol
Sodium Ascorbyl Phosphate
Ascorbyl Glucoside
Dimethicone
Methylparaben
Propylparaben
Parfum
Disodium EDTA
Citric Acid
BHT
CI 47005
CI 14700

wit c stoi na koncu, wiec jej pewnie duzo nie ma, ale moja twarz lubi ten krem. dostalam pare probek i probowala i na noc i na dzien.

jest tu taka nowosc teraz, co ty na ten sklad?:
Aqua
Glycerin
Isopropyl Myristate*
Glyceryl Stearate*
Etylhexyl Stearate*
PEG-100 Stearate
Cetyl Alcohol*
Hydrogenated Coco-Glycerides*
Myristyl Myristate*
Butyrospermum Parkii Butter*
Dimethicone
Cyclopentasiloxane
Cyclohexasiloxane
Folic Acid
Calcium PCA
Potassium PCA
Citric Acid
Sodium Riboflavin Phosphate
Niacinamide
Pyridoxine HCl
Cyanocobalamin
Sodium PCA
Magnesium PCA
Zinc PCA
Manganese PCA
Sodium Ascorbyl Phosphate
Ascorbyl Glucoside
Tocopherol
Phenoxyethanol
Methylparaben
Ethylparaben
Potassium Sorbate
Parfum

Fettinnehåll: 17%
pH 6-7

z tej serii jest tez krem pod oczy. zastanawiam sie.
co sadzisz o tych dwoch kremach?
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 11:24   #344
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Kasiulanka Pokaż wiadomość
Witam, Redermic jest fajnym kremikiem, rano buźka po nim jest jasna , miękka i nawilżona , ale moim absolutnie kwc jest Aurigi Flavo C forte - działa jak botox.Dwa preparaty z wit. c a każdy działa inaczej. Jedak jak zaczęłam używać Zoracu, to retinoidy nie lubią się z tą witaminką i należy przeczekać okres przyzwyczajania. Zorac jeszcze nie wiem , jak działa ale używam dopiero 2 miesiące. A po stosowaniu Flavo efekty ( ujędrnienia i przeciwzmarszczkowe) już witać w następnym tygodniu. Jesteśmy w podobnym wieku, wię polecam i myślę, że będziesz bardzo zadowolana
Dla mnie jest to kosmetyczny niezbędnik. Pozdr.
Dzięki za radę
Poczytałam o tym flavo i jestem zachęcona
Z pewnością sobie kupię, tylko jak widzę, nie mogę go stosować jako kremu na dzień. A Redermic tak właśnie stosuję - jest to mój jedyny krem na dzień. Używam go codziennie, tylko te nocne kremy zmieniam co noc.
Ale zrobię sobię taką kurację, może nawet spróbuje tak - jedna noc kwasy, druga nawilżanie, trzecia Flavo. A na dzień Redermic.

Trochę mnie zmartwiłaś, że kwasy nie lubią wit. C.
Muszę jeszcze się zgłębić w temat, bo już zamówiłam kwasy...
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 11:56   #345
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

A mojej buzi bardziej niz Flavo C pasuje serum z biochemii. No i jest tańsze

Monika - stosujesz krem z YR na zaczerwienienia i czy widzisz jakies efekty w postaci zmniejszenia rumienia, czerwoności itd.?
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 12:18   #346
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
A mojej buzi bardziej niz Flavo C pasuje serum z biochemii. No i jest tańsze

Monika - stosujesz krem z YR na zaczerwienienia i czy widzisz jakies efekty w postaci zmniejszenia rumienia, czerwoności itd.?
Fakt, że serum z Biochemii jest tańsze, czy lepsze nie wiem. Chyba zależy od stężenia.Dla mnie to najlepszy preparat przeciwzmarszkowy- w pewnym wieku kosmetyki o takim zastosowaniu cieszą się najwiekszą popularnością...) Stosowałam też wczesniej to zwykłe Flavo c - ale po nim nie ma żadnych spektakularnych efektów( może zwalcza tylko wolne rodniki) . Fakt, że nie przepadam za tymi samorobionymi, ale dlatego że nie jestem systematyczna : raz złożę zamówienie , raz nie . Taki trochę leniuch ze mnie. Hydrolaty, olejki kwas hial.- to lubię najbardzie bo na długo starcza.To serum stosuję właśnie rano, a po 20 min. nakładam kolorową Avenkę a potem puder. A z forum wyczytałam , nie wiem czy dobrze pamiętam, że wit. c nie łączymy , np. z kremami z miedzią, kwasem salicylowym (BHA) i retinoidami. Ale to dotyczy bezpośredniego stosowania, czyli nie nakładam jednego preparatu na drugi uprzednio nałożony. Można je nakładać naprzemiennie :jednego dnia kwasy a następnego wit. c.
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 12:47   #347
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Kasiulanko - mi własnie się spodobało serum z biochemii ze względu na efekt. No cena tez nie bez znaczenia ale pewnie to, jak z kremami jednemu badrziej to innemu tamto

Tak wit.C nie lubi się z kwasami

Ja robie tak, że tonik aspirynowy, czyli kwas, stosuje na noc potem krem na naczynka, a rano serum plus filtry i podkład.

Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 13:24   #348
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Kasiulanko - mi własnie się spodobało serum z biochemii ze względu na efekt. No cena tez nie bez znaczenia ale pewnie to, jak z kremami jednemu badrziej to innemu tamto

Tak wit.C nie lubi się z kwasami

Ja robie tak, że tonik aspirynowy, czyli kwas, stosuje na noc potem krem na naczynka, a rano serum plus filtry i podkład.

A propos ceny to fakt , ale tu koleżanka mówiła o stosowaniu Redermica , który wiele tańszy nie jest- i według mnie jest doskonały dla osób przed trzydziestką, a to serum to taki cięższy kaliber dla dojrzałych cer. Ja stosuję rano Flavo c , co drugi dzień, na zmianę z mazidłowym serum z niacynamidem , ale zaczynam tak dwa dni po ostatnim Zorakowaniu - inaczej super mega podrażnienie. Tak jeszcze myślę co działa na owal twarzy i wydaje mi się ,ze wszystko co ujędrnia to podniesie skóre. Fajnie ujędrniona skóra jest też po glinkach: różowej i białej, algi ....) Terez jest super czas na peelingi , ja swoją pielęgnację po lekturze wizażowej zaczynałam w lato i było znacznie gorzej z doborem kosmetyków. Trzeba próbować, ja dopiero teraz mam odwagę coś powiedzieć o swojej pielęgnacji bo efekty są widoczne.
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 13:36   #349
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Ja niestety mam naczynkowa z poczatkiem trądzika różowatego i wszelkie "gryzące" kosmetyki nie dla mnie
Więc na razie pozostaje przy tym, co używam plus wspomaganie od środka. A po trzydziestce już jestem hehe niestety
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 14:24   #350
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Patricia78 Pokaż wiadomość
Monika, dawno nie rozmawialysmy. Ja jade z tym YR na zaczerwienienia, swietny jest. Buzka gladziutka jak pupcia niemowlaka. mam ten nawilzajacy.w sloiczku, nie w tubce.

pytania nawiazujace do mojego starego z effeclar i chlopem co podbieral kremisko: kwasy BHA, gdzie? jak one sa zapisane w skladzie kosmetyku?

znalazlam swietny krem z witamina C! to z tych tutejszych aptecznych, wrzucam sklad:
Aqua
Canola
Glyceryl Stearate
Caprylic/Capric Triglyceride
Propylene Glycol
Cetearyl Alcohol
Isopropyl Myristate
Myristyl Myristate
PEG-100 Stearate
Steareth-21
Tocopheryl Acetate
Phenoxyethanol
Sodium Ascorbyl Phosphate
Ascorbyl Glucoside
Dimethicone
Methylparaben
Propylparaben
Parfum
Disodium EDTA
Citric Acid
BHT
CI 47005
CI 14700

wit c stoi na koncu, wiec jej pewnie duzo nie ma, ale moja twarz lubi ten krem. dostalam pare probek i probowala i na noc i na dzien.

jest tu taka nowosc teraz, co ty na ten sklad?:
Aqua
Glycerin
Isopropyl Myristate*
Glyceryl Stearate*
Etylhexyl Stearate*
PEG-100 Stearate
Cetyl Alcohol*
Hydrogenated Coco-Glycerides*
Myristyl Myristate*
Butyrospermum Parkii Butter*
Dimethicone
Cyclopentasiloxane
Cyclohexasiloxane
Folic Acid
Calcium PCA
Potassium PCA
Citric Acid
Sodium Riboflavin Phosphate
Niacinamide
Pyridoxine HCl
Cyanocobalamin
Sodium PCA
Magnesium PCA
Zinc PCA
Manganese PCA
Sodium Ascorbyl Phosphate
Ascorbyl Glucoside
Tocopherol
Phenoxyethanol
Methylparaben
Ethylparaben
Potassium Sorbate
Parfum

Fettinnehåll: 17%
pH 6-7

z tej serii jest tez krem pod oczy. zastanawiam sie.
co sadzisz o tych dwoch kremach?

Ten pierwszy krem, jaki to?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 19:01   #351
Filix
Przyczajenie
 
Avatar Filix
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 6
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Witam,
pozdrawiam wszystkie wizażanki jako nowa i raczkująca, i kłaniam się głęboko, bo zmieniłyście całkowicie moje spojrzenie na pielęgnację cery. Szczególną cześć oddaję L_V, bo od jej postu znalezionego gdzieś przypadkowo zaczęła się moja "rewolucja".

Dzięki Wam praktycznie odstawiłam kosmetyki antybakteryjne, którymi traktowałam swoją mieszaną cerę (tłustą w strefie T, na policzkach raczej normalną) i w cudowny sposób przestałam się WRESZCIE tak strasznie świecić. Zaczęłam też rozsądnie stosować kwasy (Lysanel Active tonik i krem), których do tej pory używałam sporadycznie, czasem nawet na dzień, bez jakiejkolwiel ochrony filrtrowej.

Teraz z Lysanelem bawię się co drugi dzień, co drugi nawilżanie (Ziaja Calma), na dzień Anthelios XL 50 + (na początku myślałam, że oszalałyście z tą wysokością filtrów, ale szacując zyski i straty uznałam, że lepiej się pokornie zafiltruję). Takie traktowanie mojej cerze odpowiada, jak się zdaje: oprócz tego, że nie udaje latarni (mimo filtra!), nie wyskakują też pryszczyki. No właśnie... Pryszczyki nie, ale za to ropne gule - ledwo jedna się zagoi (szybciej i mniej boleśnie dzięki Lysanelowi), zaraz wyskakuje druga. Czy myślicie, że może być to kwestia pielęgnacji? Np regularnego oczyszczania AHA? Przeczekać?... Bo już się zastanawiam, czy się nie wnerwić i nie nawiedzić dermatologa, bo antybiotyk oczywiście by sprawę załatwił (kilka lat temu dałam tak gulom popalić).

Druga sprawa jest taka: mam trochę popękanych naczynek przy skrzydełkach nosa. Między innymi dlatego, że ciągle ten nochal wycieram. Może to głupie pytanie, ale mam powtarzać aplikację filtra na ten newralgiczny obszar???

Co jeszcze byście podpowiedziały nowo oświeconej?

Wybaczcie długi post, ale już z tydzień się zbieram z tym wyznaniem "rewolucjonistki 30+". Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Filix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 09:42   #352
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Patricia78 Pokaż wiadomość
Monika, dawno nie rozmawialysmy. Ja jade z tym YR na zaczerwienienia, swietny jest. Buzka gladziutka jak pupcia niemowlaka. mam ten nawilzajacy.w sloiczku, nie w tubce.

pytania nawiazujace do mojego starego z effeclar i chlopem co podbieral kremisko: kwasy BHA, gdzie? jak one sa zapisane w skladzie kosmetyku?

znalazlam swietny krem z witamina C! to z tych tutejszych aptecznych, wrzucam sklad:
Aqua
Canola
Glyceryl Stearate
Caprylic/Capric Triglyceride
Propylene Glycol
Cetearyl Alcohol
Isopropyl Myristate
Myristyl Myristate
PEG-100 Stearate
Steareth-21
Tocopheryl Acetate
Phenoxyethanol
Sodium Ascorbyl Phosphate
Ascorbyl Glucoside
Dimethicone
Methylparaben
Propylparaben
Parfum
Disodium EDTA
Citric Acid
BHT
CI 47005
CI 14700

wit c stoi na koncu, wiec jej pewnie duzo nie ma, ale moja twarz lubi ten krem. dostalam pare probek i probowala i na noc i na dzien.

jest tu taka nowosc teraz, co ty na ten sklad?:
Aqua
Glycerin
Isopropyl Myristate*
Glyceryl Stearate*
Etylhexyl Stearate*
PEG-100 Stearate
Cetyl Alcohol*
Hydrogenated Coco-Glycerides*
Myristyl Myristate*
Butyrospermum Parkii Butter*
Dimethicone
Cyclopentasiloxane
Cyclohexasiloxane
Folic Acid
Calcium PCA
Potassium PCA
Citric Acid
Sodium Riboflavin Phosphate
Niacinamide
Pyridoxine HCl
Cyanocobalamin
Sodium PCA
Magnesium PCA
Zinc PCA
Manganese PCA
Sodium Ascorbyl Phosphate
Ascorbyl Glucoside
Tocopherol
Phenoxyethanol
Methylparaben
Ethylparaben
Potassium Sorbate
Parfum

Fettinnehåll: 17%
pH 6-7

z tej serii jest tez krem pod oczy. zastanawiam sie.
co sadzisz o tych dwoch kremach?
Hmm te kremy to zaiwieraja slabsza postac witaminy C. najlpeiej by bylo zeby zawieraly czysta ostac w postaci kwasu askorbinowego , jest najbardzij skuteczny ale tez najszybciej ulega ultenieniu , wiec tubka ktora nie zasysa powietrza jest wskazana. No i nawet te kremy co podalas sklady tez przydalo by sie zeby byly w tubce. Jesli nie masz dostepu do kremu z mocna popstacia wit. C , a twoja cera lubi ten to uzywaj. Kremy zawieraja silikony to pewnie dobrze sie filtry na nich wchlaniac beda. I ciesze sie ze ci sie ten na zaczerwienienia od YR podoba, czy moze nasz ten drugi nawilzajacy, bo sa dwa w sloiczku. Ja tego nawilzajacego mialam porbki i jest duzo lzejszy w sam raz na lato i dobrze nawilza. Teraz to by mi ciut za slaby byl, teraz moja cera sie domaga tresciwszej pielegnacji. Ten krem w tubce do cery nadwrazliwej mi sie skonczyl i pod filtr na dzien biore tez ten na zaczerwienienia ( mam lekki filtr i musze sie wspomagac bo inaczej skora mi sie znow sciaga), a tak wogole to sie skonczyl moj koszmar z przesuszaniem sie cery w okresie zimowym. Zaczelam od zmiany myjola. Mialam probke emulsji do mycia od Nivea ( to ta z rozowej serii) . Odrzau mnie nawilzyla, nic sie nie sciagalo i rumien w oczych zniknal. Kupilam cale opakowanie i dokupilam tonik i czasami sie zastanawiam gdzie sa te moje popekane naczynka na bokach nosa i gdzie jest moj rumien? Oczywisccie krem tez jest wazny, bo wzielam sie za krem nawilzajacy of Flos Leku i po 3 dniach juz mi bylo malo( zima sie u mnie zrobila, az trudno uwiezyc ze temperatury nicko zera sa hihihi), wiec wrocilam do YR na zaczerwienienia i juz czuje komfort i rumien znika. U mnie tak sie robi, ze jak sie cera wysusza, zaczyna sie sciagac to sie tez uwrazliwa i zaczyna sie rumienic, lekkie kremy sa mi za slabe, potrzebuje nawilzenia, ale tez lekkiego natluszczenia zeby zrobi warstwe okluzyjna, co by to nawilzanie znow z naskora nie uciekalo. Jestem zachwycona Nivea( dawno nie uzywalam ich twarzowej pielegnacji), a zmiana rozowej serii ( teraz w skladzie jest nagietek zamiast rumianku) wyszla im tylko na dobre, a dokladniej mnie na dobre. Moja cera lubi nagietek, ktory ja uspokaja.

Iwonalodz jestem zadowolona z kremu na zaczerwienienia od YR. Ma super konsystencje dla mnie teraz na zime( uzywam na noc i na dzien pod filtr). Cera odrazu sie uspokaja i robi sie blada w jednolitym kolorze. Wlasnie otworzylam trzeci sloiczek. Tak wogole to powinnam opiewac nasza Hexxane bo to dzieki niej odkrylam i odwazylam sie wyprobowac ten krem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 08:15   #353
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Gonia - ten pierwszy to krem Cliniderm, apteczny swzedzki.

Monika - ja mam taki dosc gesty ten YR ale co na nim dokladnie napisane to juz nie pamietam. Na naczynka w kazdym razie.

jak to jest z tym kremem z witamina C: na noc go czy na dzien?
Aha, oba te kremy sa w tubkach
kurcze, to bede musiala zyrknac na jakis inny zeby mial tropszke wiecej wit.C.
YR moze?
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 08:26   #354
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Filix Pokaż wiadomość
Witam,
pozdrawiam wszystkie wizażanki jako nowa i raczkująca, i kłaniam się głęboko, bo zmieniłyście całkowicie moje spojrzenie na pielęgnację cery. Szczególną cześć oddaję L_V, bo od jej postu znalezionego gdzieś przypadkowo zaczęła się moja "rewolucja".

Dzięki Wam praktycznie odstawiłam kosmetyki antybakteryjne, którymi traktowałam swoją mieszaną cerę (tłustą w strefie T, na policzkach raczej normalną) i w cudowny sposób przestałam się WRESZCIE tak strasznie świecić. Zaczęłam też rozsądnie stosować kwasy (Lysanel Active tonik i krem), których do tej pory używałam sporadycznie, czasem nawet na dzień, bez jakiejkolwiel ochrony filrtrowej.

Teraz z Lysanelem bawię się co drugi dzień, co drugi nawilżanie (Ziaja Calma), na dzień Anthelios XL 50 + (na początku myślałam, że oszalałyście z tą wysokością filtrów, ale szacując zyski i straty uznałam, że lepiej się pokornie zafiltruję). Takie traktowanie mojej cerze odpowiada, jak się zdaje: oprócz tego, że nie udaje latarni (mimo filtra!), nie wyskakują też pryszczyki. No właśnie... Pryszczyki nie, ale za to ropne gule - ledwo jedna się zagoi (szybciej i mniej boleśnie dzięki Lysanelowi), zaraz wyskakuje druga. Czy myślicie, że może być to kwestia pielęgnacji? Np regularnego oczyszczania AHA? Przeczekać?... Bo już się zastanawiam, czy się nie wnerwić i nie nawiedzić dermatologa, bo antybiotyk oczywiście by sprawę załatwił (kilka lat temu dałam tak gulom popalić).

Druga sprawa jest taka: mam trochę popękanych naczynek przy skrzydełkach nosa. Między innymi dlatego, że ciągle ten nochal wycieram. Może to głupie pytanie, ale mam powtarzać aplikację filtra na ten newralgiczny obszar???

Co jeszcze byście podpowiedziały nowo oświeconej?

Wybaczcie długi post, ale już z tydzień się zbieram z tym wyznaniem "rewolucjonistki 30+". Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Filix, w sprawie tych gul wejdź na forum dermatologiczne tam chyba lepiej znajdziesz odpowiedź. Chyba nie obejdzie się bez retinoidów. Ja jako takich krost nie mam, ale czasami pojawią mi się właśnie takie gule i załatwia je idealnie Zorac. Ponadto , jak rozumiem jesteś po 30- tce, więc sama pielęgnaja kwasami to trochę przymało. Powinnaś wprowadzić coś więcej:antyosydanty, retinoidy, może jakieś olejki. Mam nadzieję ,że Lysanela nie nakładasz na miejsca z naczynkami. Nie musisz aplikować filtra powtórnie. Nałóż raz a porządnie. Proponuję ci też poczytać o pilęgnacji biochemiczek - ten wątek to skarbnica wiedzy, a potem sama dostosujesz do swoich potrzeb. Trzymaj się ciepło.
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 08:42   #355
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Tak sie zastanawiam: czy jest jakas opcja dla Diroselau? cos zamiennego?
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 08:44   #356
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

pospieszylam sie z wyslij Czy zamiast Disorealu moge jechac
z Retin-Ox ROC?
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 08:50   #357
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Moni, co ty masz za krem Flos Leku?
Rany, ja jestem straszna, musze wlezc na jakis watek o skladzie kremow, czego ja mam szukac.
Wracajac do tych dwoch kremow, ktorych sklad ci wyslalam: za malo wit C? Troche sie obawiam ze moze mnie podraznic jak bedzie wiecej.. mam tez activ C z LRP, ten jest dla mnie ok, nic sie nie dzieje (choc na poczatku bylo nie za rozowo musze przyznac); musze sprawdzic ile tam jest C. Wie ktos moze jak to wyglada procentowo?
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 08:51   #358
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Patricia78 Pokaż wiadomość
pospieszylam sie z wyslij Czy zamiast Disorealu moge jechac
z Retin-Ox ROC?
Chodzi, ci o to , czy nie podrażni naczynek?
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 09:47   #359
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Dokladnie! no i czy dzialanie bedzie mial takie samo. Tutaj u mnie nie ma Dirosealu wiec bym chciala czyms zastapic.
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 10:12   #360
Kasiulanka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Patricia78 Pokaż wiadomość
Dokladnie! no i czy dzialanie bedzie mial takie samo. Tutaj u mnie nie ma Dirosealu wiec bym chciala czyms zastapic.
Tylko tego produktu Avenki nie ma, bo Active C przecież kupiłaś?Ja mam skórę nosorożca na twarzy , za to łatwo ją zatkać i dlatego nie mogłam używać takich kremów jak Ystheal albo Eluage ( chaba tak to się pisze) , ale pamiętam , że były to treściwe kremy , takie jak ochronne. Może dla ciebie by się nadały. Tego Roca używam na szyję i dekold wymiennie z Neutrogeną (niedostępną w Polsce, Może u Ciebie będzie) Healthy Skin +Anti Wrinkle Cream z retinolem - miał dobre recenzje na LU.
A Active C jest dobrym krem, jak cię nie podrażnia to stosuj. Redermic ma może odrobinę gęściejszą formułę i jest polecany jako przeciwzmarszczkowy do cery dojrzałej. A większe dawki wit c. może by cię tylko podrażniły.
Kasiulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-15 22:08:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.