Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-08, 23:14   #2161
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ukręciłam krem na biobazie i wyszedł taki lepki? Ostatnio nie umię ukręcić nic oprócz toniku
Dałam oleje: pachnotkę (4ml), tamanu (3ml) i malinę (3ml) i kilka kropli maceratu z marchwi.
Do fazy wodnej: algi bioferment - 1,7ml,
aloes - 3 ml,
pantenol - 1 ml,
alantoina - 0,2 ml,
witamina B3 - 2,6 ml
hydrolat oraz kroplę olejku eterycznego.

Fazę wodną policzyłam wg. kalkulatora stężeń na 30 ml, ale chyba powinnam policzyć na 50 ml

Nie wiem co powoduje tą lepkość, może olejek eteryczny?
..ach mam potworną, zieloną maź
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 00:36   #2162
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość

Nie wiem co powoduje tą lepkość, może olejek eteryczny?
..ach mam potworną, zieloną maź

Witaj w klubie ja mam niestety te same odczucia , po robieniu kremów i nie ważne na czym , i jakie emulgatory , czy składniki , probowalam juz chyba wszystkiego i wiem że domowym sposobem nie zrobi sie kremu ze sklepu O kolorach już nie wspomne .
Kompletnie nie rozumiem zachwytów nad bazą kremową .
Ja zostaje przy serach i tonikach , katować się na siłe nie mam zamiaru , właśnie dzisiaj nabyłam w sklepie śliczne biale , nieoblepiajace kremiki Pielęgnacja powinna być przyjemnością
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 01:33   #2163
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Cześć! Mam pytanko do znawczyń tematu

Wczoraj robiłam krem przeciwtrądzikowy z liposomami, no i wyszedł mi wodnisty i zważony... Doczytałam tu, żeby umieścić go jeszcze raz w łaźni wodnej i dokładnie rozpuścić i wymieszać. Dziś to zrobiłam i faktycznie, udało się - ma pożądaną konsystencję. I teraz pytanie - jeśli dodałam wczoraj liposomy i dziś go jeszcze raz podgrzałam, to czy nie "zabiłam" tych liposomów podwyższoną temperaturą???
To zależy jaka była temp. łaźni wodnej. Ja myślę, że do 30, 40 stopni powinna być.

---------- Dopisano o 01:33 ---------- Poprzedni post napisano o 01:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Witaj w klubie ja mam niestety te same odczucia , po robieniu kremów i nie ważne na czym , i jakie emulgatory , czy składniki , probowalam juz chyba wszystkiego i wiem że domowym sposobem nie zrobi sie kremu ze sklepu O kolorach już nie wspomne .
Kompletnie nie rozumiem zachwytów nad bazą kremową .
Ja zostaje przy serach i tonikach , katować się na siłe nie mam zamiaru , właśnie dzisiaj nabyłam w sklepie śliczne biale , nieoblepiajace kremiki Pielęgnacja powinna być przyjemnością
Też raczej wolę serum, a toniki uwielbiam
Próbuję robić kremy, jednak nie zawsze mi one wychodzą
Robię też mamie i chłopakowi, bo oni na pewno nie będą bawić się w sera, a i tak cud, że udało mi się ich namówić na krem z odmierzonymi już składnikami
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 23:21   #2164
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Przy temperaturze jaka panuje obecnie, liposomy wytrzymają? Wsadziłam od razu do lodówki, przesyłka ekspresowa (paczka z miasta wyszła i doszła tego samego dnia), nie była nagrzana.
A olej neem faktycznie daje czadu. Kocanka to przy nim pikuś. Śmierdzi jak cebula? Do tego tak intensywnie
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 11:23   #2165
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

będę dziś wyczarowywać swój pierwszy kosmetyk: doszła paczka z eliksirem jakieś rady dla początkującej?

czy mogę tego eliksiru używać normalnie rano pod filtr? nie stanie się nic jak wyjdę na słońce?
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 11:33   #2166
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ktos uzywal maseczek z algami brunatnymi? Ciekawi mnie jak działa na tradzik np. ta z kefirem .

Ile powinnam dodawać żelu hialuronowego 1% do kremu? Jak mieszałam porcję kremu z nim w proporcji 50:50 to mialam sciagnieta troche skore, teraz wymieszalam 1/3 żelu z 2/3 kremu i dalej jest sciagnieta troche Czy on mi nie sluzy czy daje go za duzo?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 14:48   #2167
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
będę dziś wyczarowywać swój pierwszy kosmetyk: doszła paczka z eliksirem jakieś rady dla początkującej?

czy mogę tego eliksiru używać normalnie rano pod filtr? nie stanie się nic jak wyjdę na słońce?
nawet powinnaś używać rano i wieczorem , nie ma w nim nic fotouczulającego .
Co do rad , to uważaj na gume ksantanową , zawsze jest jej za duzo w zestawie , nasyp troche i poczekaj az roztwor zgęstnieje ok 15 minut , jak uznasz ze dla ciebie za rzadki , to dosypiesz gumy
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 15:58   #2168
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
nawet powinnaś używać rano i wieczorem , nie ma w nim nic fotouczulającego .
Co do rad , to uważaj na gume ksantanową , zawsze jest jej za duzo w zestawie , nasyp troche i poczekaj az roztwor zgęstnieje ok 15 minut , jak uznasz ze dla ciebie za rzadki , to dosypiesz gumy
zrobiłam już serum i nie wiedziałam, że to tak... wsypałam wszystko i wyszedł mi niezły glut. to czego już nie mogłam 'wygrzebać' ze zlewki nałożyłam na twarz i oblepiłam się cała rolującym się mazidłem
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 17:02   #2169
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
zrobiłam już serum i nie wiedziałam, że to tak... wsypałam wszystko i wyszedł mi niezły glut. to czego już nie mogłam 'wygrzebać' ze zlewki nałożyłam na twarz i oblepiłam się cała rolującym się mazidłem
przykro mi że nie zdązyłam wcześniej
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 18:21   #2170
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
przykro mi że nie zdązyłam wcześniej
nie ma sprawy, i tak dziękuję. mam jeszcze drugi zestaw w zapasie, to będę pamiętać
ponieważ na noc muszę używać leków od dermatologa, pomyślałam, że serum mogę używać rano i po południu, to chyba też nie będzie źle? właśnie nałożyłam drugi raz, postało trochę w lodówce i przestało się tak babrać, może jednak nie wszystko stracone
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 16:06   #2171
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Maqua daj znać jak się sprawuje ten eliksir ja cały czas się wstrzymuję z zamówieniem ze względu na upały, nie chcę,zeby mi półprodukty leżakowały na poczcie w ten skwar,zwłaszcza oleje.
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 18:41   #2172
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

jak tylko zobaczę jakieś efekty to napiszę. póki mogę tylko powiedzieć, że serum wyszło mi za gęste i oblepia mi całą twarz... nie ma mowy, żeby nałożyć na to filtr, więc używam tylko 'po domu', a przed wyjściem zmywam, żeby nałożyć filtr, więc pewnie efekty nie będą jakieś spektakularne. a, i bardzo mi ściąga i wysusza twarz, mam cerę mieszaną
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 19:18   #2173
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

aaa ..to może ja się zastosuję do rad Natalii z ta gumą ksantanową ,żeby mi sie taki glut nie zrobił nie lubię sama mieszać mazideł, wolę mieć gotowy produkt, wtedy własnie nie ma obaw ,ze coś zgestnieje, zwazy sie, itd.
ja zamówię eliksir jak trochę upały zelzeją, ale wciąż jeszcze myslę o tym serum z BUza zsk przemawia to,ze kw.laktobionowy jest mi też potrzebny
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 00:15   #2174
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ja nigdy nie stosuje gumy ksantanowej , bo jej nie cierpie - zawsze mi się kosmetyk roluje z gumą nawet sklepowe . bez gumy wychodzi mile przyjemne serum dwufazowe , wystarczy wstrząsnąć przed użyciem
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 17:43   #2175
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
ja nigdy nie stosuje gumy ksantanowej , bo jej nie cierpie - zawsze mi się kosmetyk roluje z gumą nawet sklepowe . bez gumy wychodzi mile przyjemne serum dwufazowe , wystarczy wstrząsnąć przed użyciem
hmm..to można tak? kliknęłam zamówienie,wzięłam m.in. to serum, tez nie lubię jak mi się krem roluje na twarzy, tylko czy takie wstrząsnięcie przed uzyciem wystarczy,żeby składniki się dobrze wymieszały??
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 17:57   #2176
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
hmm..to można tak? kliknęłam zamówienie,wzięłam m.in. to serum, tez nie lubię jak mi się krem roluje na twarzy, tylko czy takie wstrząsnięcie przed uzyciem wystarczy,żeby składniki się dobrze wymieszały??
Tak można , pod warunkiem ze nie uzywa się liposomów . Guma jest po żeby serum się nie rozwarstwiło . Ja używałam tak serum wybielające i działa . Jak wstrząśniesz buteleczką , to zobaczysz że wszystko się łatnie znowu połączyło .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 18:17   #2177
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ok, to dzięki za wskazówkę jak otrzymam swoje serum to zobaczę jak to będzie wygladać bez tej gumy ksant., później w razie czego mozna ją dodać czy tylko w trakcie łaczenia składników? pytam bo nie mam doświadczenia w tej materii
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 19:23   #2178
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

składniki się ładnie połączą bez gumy , potem się rozwarstwi roztwor .
Gume mozesz dodac zawsze , wlejesz z powrotem do zlewki , zmiksujesz i dodasz gume
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 00:31   #2179
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

To ja słówko w obronie gumy ksantanowej .

Jest to świetny (jak dla mnie niezastąpiony) zagęszczacz i stabilizator emulsji, dużo przyjemniejszy w obróbce niż taka na przykład hydroksyceluloza. Cała sztuka polega na precyzyjnym dozowaniu i dobrej dyspersji (rozproszeniu/rozdrobnieniu). Jeśli chodzi o sera, to różnica między stężeniem 0,3% a 0,5% jest znacząca dla właściwości aplikacyjnych. Bez wagi (z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku) trudno o precyzję. Jakość emulsji zależy również od intensywności i długości czasu mieszania, nie bez znaczenia jest, czy mieszamy ręcznym mieszadełkiem, czy np. w mikserze (osobiście próbowałam obu metod i do mieszadełka już nie wrócę).

Zainteresowanym polecam artykuł Magdaleny Sikory na temat substancji zagęszczających:
Modyfikatory reologii – istotnego parametru wyrobów kosmetycznych
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 03:27   #2180
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorii wiem że uwielbiasz gume i pewnie mnostwo osob , ale dozowanie nie jest proste , zwlaszcza dla początkujacych bez wagi .
Te zestawy gotowe powinny mieć idealnie odmierzoną gume , a nie mają , malo tego w opisie serum ZSK , nie podaje procentowego udzialu gumy . http://www.zrobsobiekrem.pl/?358,eli...-i-piegi-30-ml

Na mnie wszystkie kremy sklepowe z gumą się rolują ( np. Vichy ), kiedys nie wiedzialam dlaczego , a dzisiaj już nie kupuje kremów z dodatkiem gumy . Nie wiem czy problem rolowania tkwi tylko w gumie może coś jeszcze to powoduje , chętnie bym się dowiedziała
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 22:13   #2181
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Te zestawy gotowe powinny mieć idealnie odmierzoną gume , a nie mają , malo tego w opisie serum ZSK , nie podaje procentowego udzialu gumy . http://www.zrobsobiekrem.pl/?358,eli...-i-piegi-30-ml
Też tak uważam. W końcu taka jest idea gotowych zestawów - żeby wszystko było dokładnie odmierzone. Rozumiem, że ZSK daje klientkom możliwość wyboru stopnia gęstości, ale skoro wychodzi glut, to najwidoczniej nie jest to dobre rozwiązanie.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 12:35   #2182
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zmieniając temat z gumy, którą w miarę lubię (tzn roluje mi się od czasu do czasu, ale k. hialuronowy też się roluje ) - Jakiś czas temu rozmawialiśmy tutaj o tym, że w buteleczkach z P-4C łamią się szyjki. Wczoraj upadła mi z niewielkiej wysokości butelka z kwasem mlekowym i też od razu pękła całkowicie szyjka- więc przychylam się do podejrzeń, że jakaś partia buteleczek była/ jest uszkodzona.
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 13:48   #2183
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
Zmieniając temat z gumy, którą w miarę lubię (tzn roluje mi się od czasu do czasu, ale k. hialuronowy też się roluje ) - Jakiś czas temu rozmawialiśmy tutaj o tym, że w buteleczkach z P-4C łamią się szyjki. Wczoraj upadła mi z niewielkiej wysokości butelka z kwasem mlekowym i też od razu pękła całkowicie szyjka- więc przychylam się do podejrzeń, że jakaś partia buteleczek była/ jest uszkodzona.
Ja tez miałam pękniętą szyjkę, ale w małej buteleczce z olejem
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 18:33   #2184
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

doszła dzisiaj moja paczka i dostałam miły gratis w postaci peelingu ze skały wulkanicznej,a nie spodziewałam się
zaraz biorę się za merdanie mojego serum, tylko kurczę takie to nagrzane przyszło do mnie(te półprodukty) mam nadzieję,że ta temp.za bardzo im nie zaszkodziła

zrobię te serum bez gumy ksant.j tak jak radziłaś Natalia zobaczymy co z tego wyjdzie
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 18:49   #2185
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
doszła dzisiaj moja paczka i dostałam miły gratis w postaci peelingu ze skały wulkanicznej,a nie spodziewałam się
zaraz biorę się za merdanie mojego serum, tylko kurczę takie to nagrzane przyszło do mnie(te półprodukty) mam nadzieję,że ta temp.za bardzo im nie zaszkodziła

zrobię te serum bez gumy ksant.j tak jak radziłaś Natalia zobaczymy co z tego wyjdzie
ja nie zamawiam nic w te upały nowe liposomy mnie kuszą , ale wytrzymam .
Wyjdzie serum dwufazowe , ktore wystarczy wstrząsnąc przed użyciem . A gume zawsze możesz dodać , potem , odwrotnie się nie da .
Napisz jak się udalo
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 19:21   #2186
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
ja nie zamawiam nic w te upały nowe liposomy mnie kuszą , ale wytrzymam .
Wyjdzie serum dwufazowe , ktore wystarczy wstrząsnąc przed użyciem . A gume zawsze możesz dodać , potem , odwrotnie się nie da .
Napisz jak się udalo
wiem,wiem zwłaszcza olejom taki upał nie służy...ale wstrzymywałam się z zamówieniem juz parę tygodni,myslałam,że się ochłodzi

umerdałam wczoraj to serum, wszystko się połączyło, przelałam do buteleczki i wstrząsam przed użyciem,ale w sumie nie wiem czy na dnie coś zostaje, znaczy jakiś osad,przez buteleczkę nic nie widać,musiałbym zawartość przelać do jakiejś szklanej..ale gumy ksantan. nie mam zamiaru dodawać

co do serum na efekty jeszcze za wczesnieale po 2 aplikacjach stwierdzam,że jest lekkie i ładnie się wchłania, dobrze nawilza i napina skórę,oby tylko rozjaśniło skórę, bo nabawiłam się przez te ostatnie słońce masę piegów na nosie i pod oczami
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 00:28   #2187
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość

umerdałam wczoraj to serum, wszystko się połączyło, przelałam do buteleczki i wstrząsam przed użyciem,ale w sumie nie wiem czy na dnie coś zostaje, znaczy jakiś osad,przez buteleczkę nic nie widać,musiałbym zawartość przelać do jakiejś szklanej..ale gumy ksantan. nie mam zamiaru dodawać
na dnie nic nie zostaje , bo nie ma co , chyba widziałas że ketony się łatwo i szybko rozpuścily . Natomiast kojowy zawiesza się w oleju i tak jest ok.
Mam nadzieje że masz teraz dobry fotostabilny filtr , bo inaczej cala zabawa nie ma sensu
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 14:51   #2188
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

oby zadziałał, przebarwienia są dość jasne, nie liczę tez na to,że mi calkowicie wybieli piegi,tylko,aby się trochę rozjasniły bo teraz są brązowe
tak,tak zaopatrzyłam się w filtr avene 50,tylko w takie upały i tak wszytko spływa z twarzy,mimo,ze mam cere suchą
dzięki za rady
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 09:53   #2189
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

używam eliksiru wybielającego od około 10 dni, mniej więcej regularnie, i... już widzę efekty. stosuję 2 razy dziennie, zwykle rano i po południu.

skóra mi się wyraźnie rozjaśniła, już i tak bardzo jasna, teraz nabrała bardziej mlecznego odcienia, a przebarwienia faktycznie się 'rozmyły', tzn. zbladły. nie spodziewałam się, że efekty zobaczę tak szybko. zużyłam około 1,5 cm z pełnej buteleczki, nie wiem ile to ml, nie mam płynu tylko glut.

jestem bardzo zadowolona z dotychczasowych efektów, ale zaznaczam, że oprócz tego używam jeszcze clindacne, skinorenu (ale ostatnio rzadziej) i od niedawna myję twarz olejem rycynowym, co też bardzo dobrze wpłynęło na moją cerę. leków używam już długo i nie było takiego efektu po nich, więc na pewno eliksir ma duży wkład w całą sprawę
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 17:33   #2190
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
używam eliksiru wybielającego od około 10 dni, mniej więcej regularnie, i... już widzę efekty. stosuję 2 razy dziennie, zwykle rano i po południu.

skóra mi się wyraźnie rozjaśniła, już i tak bardzo jasna, teraz nabrała bardziej mlecznego odcienia, a przebarwienia faktycznie się 'rozmyły', tzn. zbladły. nie spodziewałam się, że efekty zobaczę tak szybko. zużyłam około 1,5 cm z pełnej buteleczki, nie wiem ile to ml, nie mam płynu tylko glut.

jestem bardzo zadowolona z dotychczasowych efektów, ale zaznaczam, że oprócz tego używam jeszcze clindacne, skinorenu (ale ostatnio rzadziej) i od niedawna myję twarz olejem rycynowym, co też bardzo dobrze wpłynęło na moją cerę. leków używam już długo i nie było takiego efektu po nich, więc na pewno eliksir ma duży wkład w całą sprawę
Maqua jak miło to słyszeć,a raczej czytać

szybciutko efekty u Ciebie się pojawiły, ja na razie używam 3 dni ,więc jeszcze za wczesnie na rezultaty,ale mam nadzieję,że i u mnie będzie ok mam mobilizację,żeby stosować dalej.
dziekuję za te małe"sprawozdanie":roza :
__________________


Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2010-07-24 o 17:35
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.