Jasny podkład - zbiorczy - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-25, 14:48   #4951
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Zamówiłam właśnie próbki Aromaleigh Dewdrop (nowe Glissade)... i się nie mogę doczekać natomiast muszę liczyć jednak z tydzień, nim dostanę, a potem drugi tydzień na biga. Tymczasowo wezmę pewnie Inlota. Ale wracając do minerałków, polećcie pędzel, proszę na pewno flat top, ale jakiej marki? I czy baby flat top ma też krótsze włosie, czy tylko rączkę?
Flat top z EDM najlepszy Mięciutki, włosia nie gubi. Nie uczula, nie podrażnia. Dopóki stosowałam minerały to był najlepszy. Obecnie nie używam, bo mnie minerały uczuliły..
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 16:28   #4952
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Zamówiłam właśnie próbki Aromaleigh Dewdrop (nowe Glissade)... i się nie mogę doczekać natomiast muszę liczyć jednak z tydzień, nim dostanę, a potem drugi tydzień na biga.
Jaki kolor wzięłaś?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 19:23   #4953
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Zamówiłam właśnie próbki Aromaleigh Dewdrop (nowe Glissade)... i się nie mogę doczekać natomiast muszę liczyć jednak z tydzień, nim dostanę, a potem drugi tydzień na biga. Tymczasowo wezmę pewnie Inlota. Ale wracając do minerałków, polećcie pędzel, proszę na pewno flat top, ale jakiej marki? I czy baby flat top ma też krótsze włosie, czy tylko rączkę?
flat top z Pixie jest świetny, ten z EDM jest ponoć niemal identyczny, i niemal identyczny jest dużo tańszy Sunshade Minerals

Mi sie obecnie minerały najlepiej nakłada tym pędzlem do różu z Essence, który jest już niestety wycofany... Taki z biało różowym-włosiem. Tani jak barszcz a naprawde uniwersalny był, szkoda, że nie kupiłam więcej
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 07:58   #4954
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Rety, ja mam nadzieje, że podlecze skórę, pozbędę się tych cholernych przebarwień i wrócę do minerałow tak.. o na lato! Chyba tylko minerały mają tak świetny wybór kolorów -.-
Dzięki dziewczyny za info o Catrice, a czy on kryje coś?
Z drugiej strony jeśli kosztuje w granicach 28 pln to nie wiem czy nie lepiej mi zamówic znow revlona przez all.
Ide sie zapoznac na kwc z Burzujka, o ktorej wizazanka wyzej wspomniala.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 09:26   #4955
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

śniło mi się dziś, że podkład Joko Supernatural miał piekny kolor
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 11:03   #4956
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Wzięłam próbki alabaster, 1N, 1C, 1W, 1Y. No i glamoured (dawne metamorphosis), bo mnie podkusiło, z ciekawości, jaki to efekt daje. Źle spojrzałam przez to, że wycofali linen i myślałam, że dalsze są już ciemniejsze a nie pośrednie w tonacjach... No ale nic, trudno, na razie będę liczyć na to, że trafię w tym, co zamówiłam najwyżej wezmę średnie opakowanie najbardziej dopasowanego i do niego domówię trzy pozostałe próbki, tak dla spokoju sumienia

Niestety nie polubiłam Inglota, ale dziś w pośpiechu palcami nakładałam, a wiem, że to rzadkim podkładom nie służy. Jutro spróbuję pędzelkiem. Kolor o dziwo na twarzy w miarę fajny. Ale może to kwestia światła i braku dobrych luster w domu, muszę się obejrzeć w jakimś obiektywnym lustrze w miejscu publicznym

Chyba jednak wezmę flat topa EDM, pędzel to akurat inwestycja na długo, a na all jest w nawet sensownej cenie. Dzięki
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 11:10   #4957
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Ja mam tego Flat Topa własnie już ponad 2 lata, chyba ani jeden włosek nei wypadł.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 11:13   #4958
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Wzięłam próbki alabaster, 1N, 1C, 1W, 1Y. No i glamoured (dawne metamorphosis), bo mnie podkusiło, z ciekawości, jaki to efekt daje. Źle spojrzałam przez to, że wycofali linen i myślałam, że dalsze są już ciemniejsze a nie pośrednie w tonacjach... No ale nic, trudno, na razie będę liczyć na to, że trafię w tym, co zamówiłam najwyżej wezmę średnie opakowanie najbardziej dopasowanego i do niego domówię trzy pozostałe próbki, tak dla spokoju sumienia

Niestety nie polubiłam Inglota, ale dziś w pośpiechu palcami nakładałam, a wiem, że to rzadkim podkładom nie służy. Jutro spróbuję pędzelkiem. Kolor o dziwo na twarzy w miarę fajny. Ale może to kwestia światła i braku dobrych luster w domu, muszę się obejrzeć w jakimś obiektywnym lustrze w miejscu publicznym

Chyba jednak wezmę flat topa EDM, pędzel to akurat inwestycja na długo, a na all jest w nawet sensownej cenie. Dzięki
też szykuję się z dużym zamówieniem a aroma, ale tylko cienie i metamorphosis, mineralne podkłady na razie mają u mnie przerwę

Co do flata, to ten z Sunshade Minerals to jest podobno dokładnie ten sam pędzel co EDM (private label prawdopodobnie)
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 12:21   #4959
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
też szykuję się z dużym zamówieniem a aroma, ale tylko cienie i metamorphosis, mineralne podkłady na razie mają u mnie przerwę

Co do flata, to ten z Sunshade Minerals to jest podobno dokładnie ten sam pędzel co EDM (private label prawdopodobnie)
Tak, to dokładnie ten sam pędzel, w dodatku Sunshade trzyma się u mnie niezmieniony, a za to z flata EDM... lecą mi włosy jak szalone, normalnie wyciągam po 5 włosków dziennie Chyba jakaś sztuka mi się fatalna trafiła.
Tylko, że Sunshade teraz jest niedostępny, nigdzie go nie widzę, ani na all, ani w sklepie producenta...
Ja za to z okazji zdanej sesji zakupiłam sobie wczoraj F54 Lancrone, chciałam coś w tym kształcie do nakładania płynnych podkładów. I czekam na niego z niecierpliwością
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 01:42   #4960
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
śniło mi się dziś, że podkład Joko Supernatural miał piekny kolor
Też dziś miałam makijażowy sen, tylko dorwałam jakieś śliczne złote cienie

Dziewczyny, możecie mi polecić jakiś krem tonujący jaśniutki? Mam Bobbi Brown w kolorze Extra light tint i niby jest ok, chociaż alabaster byłby pewnie lepszy Ale jest okropnie drogi, a jak próbowałam kilku tańszych to wszystkie się okazują koszmarnie ciemne Teraz poza kolekcją ciemnych podkładów mam też kolekcję ciemnych kremów tonujących..

Mimo wszystko zdobyłam dziś w Douglasie próbkę podkładu Bobbi Brown Skin foundation
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 03:42   #4961
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość
Też dziś miałam makijażowy sen, tylko dorwałam jakieś śliczne złote cienie

Dziewczyny, możecie mi polecić jakiś krem tonujący jaśniutki? Mam Bobbi Brown w kolorze Extra light tint i niby jest ok, chociaż alabaster byłby pewnie lepszy Ale jest okropnie drogi, a jak próbowałam kilku tańszych to wszystkie się okazują koszmarnie ciemne Teraz poza kolekcją ciemnych podkładów mam też kolekcję ciemnych kremów tonujących..

Mimo wszystko zdobyłam dziś w Douglasie próbkę podkładu Bobbi Brown Skin foundation
10HSE? Uważam, że bardzo przypomina krem tonujący. Jeśli tylko byłoby mi z tym komfortowo (przy zdrowszej cerze), to używałabym go nieprzerwanie.
__________________
1+1+1+1
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 07:43   #4962
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

A nie lepiej zainwestować w bb krem? Jest całkiem sporo jaśniutkich. Skin 79 Homme, iFiony, Natina, Skin 79 Dear Rose...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:31   #4963
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Wr, mnie sie kończy revlon colorstay (wzielam buff i o dziwo jest idealny dla mojego obecnego odcienia skory). Szukam tanszej alternatywy, grzebanie wsrod tanich marek obce mi nie jest, ale czy moglybyscie mnie oswiecic odnosnie Catrice? Chodzi o ten matujacy, czy o ''mineralne''?
I czy znajde cos rownie jasnego jak buff (lub ton ciemniejszy) bez rozowych tonow, za mniej niz 25 pln? Poki co bida u mnie , a ratowac sie musze
catrice jest fajni INFINITE MATT sie nazywa (chyba) ladne opakowanie kolor 010 piekny beżyk, jak nie masz problemow z cera to przypruszenie pudrem da ci ladne wykonczenie, catrice moge polecic, jednak moze troche zapchac, mnie zapchal i to bardzo mialam straszny wysyp po 2miesiacach, ale u ciebie moze sie sprawdzic, gdyby nie to bylby idealem

popytaj tez o KOBO professional (23zł)- jedni go kochaja inni nienawidza- ja nie wiem nie probowalam ;p
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 13:00   #4964
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Ale catrice wcale nie jest taki jasny, to coś jak revlon cs buff A w stronę kobo nawet nie patrzę, bo koło kości słoniowej to to nawet nie leżało
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 15:49   #4965
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;31884211]Ale catrice wcale nie jest taki jasny, to coś jak revlon cs buff A w stronę kobo nawet nie patrzę, bo koło kości słoniowej to to nawet nie leżało [/QUOTE]

Dokładnie


Natknęłyście się może na jakieś słocze porównawcze Joko Soft Touch 160? W sklepie wydawał się przyzwoity, za ciemny oczywiście, ale i tak wszystko mieszam z zieloną bazą w celu rozjaśnienia

Chętnie bym capnęła jakiś krem bb, missha 13 była nadal za ciemna i odcień nie ten... Musze uderzyć do zugmus po próbeczki...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 18:14   #4966
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Dokładnie


Natknęłyście się może na jakieś słocze porównawcze Joko Soft Touch 160? W sklepie wydawał się przyzwoity, za ciemny oczywiście, ale i tak wszystko mieszam z zieloną bazą w celu rozjaśnienia

Chętnie bym capnęła jakiś krem bb, missha 13 była nadal za ciemna i odcień nie ten... Musze uderzyć do zugmus po próbeczki...
KLIK i KLIK
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 22:38   #4967
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Dokładnie


Natknęłyście się może na jakieś słocze porównawcze Joko Soft Touch 160? W sklepie wydawał się przyzwoity, za ciemny oczywiście, ale i tak wszystko mieszam z zieloną bazą w celu rozjaśnienia

Chętnie bym capnęła jakiś krem bb, missha 13 była nadal za ciemna i odcień nie ten... Musze uderzyć do zugmus po próbeczki...
dla mnie tak samo... i za mało żółta...
czasem już wolę w stronę lekko ciemniejszego niż różu, aczkolwiek czasem jakiś cud i jak się nie przygladam za mocno to pasuje
Gdyby się jakimś czarem szyja też barwiła to byłoby ok.
A nie mam zamiaru smarować się cała

Póki co najlepsza jasność to illa 115, ale nie ten odcień.

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
tylko to chyba ręka mulata skoro HM jest tak zabójczo jasne
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 00:27   #4968
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziękuję

Wydaje się ciut ciemniejszy od HM51, chyba że to złudzenie bo ma ciut inny odcień... jest bardziej żółty...

Nie wiem, HM strasznie się na mnie ciemni, zresztą jak i wiele innych, ważą mi się na gębie, ciemnieją, co jest z moją cerą?
Mam ochotę spróbować tego Joko, zobaczyć jak będzie wyglądał na mojej skórze, a może akurat ten nie będzie tak ciemnieć... Nie kosztuje dużo...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 08:57   #4969
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Dziękuję

Wydaje się ciut ciemniejszy od HM51, chyba że to złudzenie bo ma ciut inny odcień... jest bardziej żółty...

Nie wiem, HM strasznie się na mnie ciemni, zresztą jak i wiele innych, ważą mi się na gębie, ciemnieją, co jest z moją cerą?
Mam ochotę spróbować tego Joko, zobaczyć jak będzie wyglądał na mojej skórze, a może akurat ten nie będzie tak ciemnieć... Nie kosztuje dużo...
On jest ciemniejszy od HM. Jest nawet ciemniejszy niż wersja serum, ale ze względu na nikłe krycie nie stanowi to jakiejś ogromnej tragedii. Potrafi się jednak utlenić - nie zawsze, ale czasami zmienia swoją barwę o ton. U nie wygląda to niekorzystnie, bo mam raczej chłodną cerę, ale u osób o ciepłym kolorycie może się tylko nikle odznaczać.
Co do ceny, to kupiłam ten podkład za 22 zł (dziwnie tanio, bo widziałam go i po 36 zł)...Nawet jak będzie za ciemny, to w sumie taka kwotę można przeżyć.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 09:01   #4970
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

U mnie HM ma krycie maskarycznie słabe, rzecz z resztą wolę w kolorystyce jaśniejszych - Alabaster z BB, 8 z FF itd

Quench - to mnie tym faktem rozwaliłaś - że Alabaster jest deczko chłodniejszy od Porcelain - czyli jednak chłodniejsze żółcie z bielą (z dużym udziałem bieli of corse ) są u mnie najlepsze - moja skóra jak widać to czysta enigma Kiedyś bym o to siebie nie podejrzewała (mój pierwszy podkład to było 20 Cameo z Maybelline Ever fresh - no ale jak się miało naście lat.. ech..)

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2012-01-28 o 09:03
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 13:24   #4971
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

A jak z flormarem? Jasne?

Mi się podobał kolor Alabaster od BB, ale to jakoś nie do końca to. Jak za taką kasę to nie ma żadnego plusa. Chyba, że sam kolor. Przynajmniej po próbce. I miałam wrażenie, że jest... trochę za ciemny...
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 20:26   #4972
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Flormary wszystkie różowe. Albo łososiowe/brzoskwiniowe. Chociaż całkiem przyzwoicie jasne, zwłaszcza ten kryjący... Pojawiały się swatche Ja miałam drugi co do jasności matujący, najpierw mi się utleniał na paskudną, sztuczną brzoskwinię. jakiś czas używała go moja mama, jak go po kilku miesiącach sprawdziłam i nie utlenił mi się, kolor wyglądał całkiem przyzwoicie. Ale mi pasują albo odcienie różowe, albo oliwkowe. Jak coś pomiędzy to tylko naprawdę jasne i najlepiej słabo kryjące, jak Lumene.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 09:27   #4973
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Czy Healthy Mix Bourjois to najjaśniejszy drogeryjny podkład? I czy jest jakaś różnica w kolorystyce między zwykłym a serum?
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 09:39   #4974
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Najjaśniejszy jest Revlon Ivory chyba i Inglot AMC kolor 100. One są prawie białe I niedostępny w Polsce odcień 100 Lasting Performance Max Factora (ale on ciemnieje na twarzy, przynajmniej u mnie ).
Zaraz za nimi w moim rankingu jest True Match L'oreala N1 (neutralny odcień) czy C1 (chłodny).
Clinique ma jasny odcień w serii Superbalanced- Alabaster, ale trudno dostępny w Sephorze czy Douglasie jest.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 09:48   #4975
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Chciałam zaprotestować przeciwko rzekomej prawie białości AMC LW100 Inglota. Właśnie też na kwc był taki komentarz, że to taki biały z domieszką żółci. A dla mnie to jest beż, i taki nawet lekko piaskowy. Kolor naturalnie i w miarę zdrowo wygląda, ale na pewno nie jest to porcelanowy beż jak Armani FF, ani nawet Armani Lasting Silk, jakiego to koloru się spodziewałam po recenzjach (kolor LS'a jest porównywany do miąższu banana . Więc jest akceptowalnie jasny, ale żadna rewelacja.
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 10:42   #4976
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Chciałam zaprotestować przeciwko rzekomej prawie białości AMC LW100 Inglota. Właśnie też na kwc był taki komentarz, że to taki biały z domieszką żółci. A dla mnie to jest beż, i taki nawet lekko piaskowy. Kolor naturalnie i w miarę zdrowo wygląda, ale na pewno nie jest to porcelanowy beż jak Armani FF, ani nawet Armani Lasting Silk, jakiego to koloru się spodziewałam po recenzjach (kolor LS'a jest porównywany do miąższu banana . Więc jest akceptowalnie jasny, ale żadna rewelacja.
Dokładnie. Moim zdaniem żaden z tych podkładów nie jest prawie biały. Są jasnobeżowe i tyle.
Który najjaśniejszy? Cieżko określić, bo dla mnie, to one różnią się tonacją (CS ivory- chłodny beż, HM 51 oraz Inglot AMC beż z domieszką oliwki. Inglot wydaje się odrobinkę jaśniejszy niż HM ale nie jest to jakaś różnica kolosalna skłaniająca do tego, by desperacko poszukiwać Inglota). Co do najjaśniejszego podkładu dostępnego w polskich drogeriach i nie kosztujących więcej niż 100 zł, to rozważyć należy właśnie Inglota, Bourjois HM (tradycyjnego, wersja serum jest ciemniejsza), Revlona CS (wyłącznie do skóry tłustej i mieszanej), Gosha X-ceptional Wearing (mam nadzieję, że dobrze napisałam) oraz podkłady Golden Rose w najjaśniejszych odcieniach.
Z dostępnych przez internet (bez sprowadzani zza granicy) to Make Up Atelier wodoodporny, Dermacol w musie, Laurendor Stage Line (jaśniejszy niż NYX!), NYX, Revlon Photoready, Nars Sheer Glow i Matte.

Z górnopółkowych: Face Fabric oraz Lasting Silk Armaniego, Bobbi Brown w odcieniach alabaster, YSL Teint Radiance, Gievenchy Photo'Perfexion oraz od biedy Chanel Perfection Lumiere, Dior Nude, Lancome Photogenic Lumessensce, Clarins Skin Illusion, Rouge Bunny Rouge Milk Aquarelle, Estee Lauder Shell, Nouba Staminal, Armani Luminous Silk...

Wszystkie z tych podkładów miałam i od mojej cery nie odcinał się Armani FF, Stage Line, NYX oraz Make Up Atelier.
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2012-01-29 o 10:44
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 10:58   #4977
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Chciałam zaprotestować przeciwko rzekomej prawie białości AMC LW100 Inglota. Właśnie też na kwc był taki komentarz, że to taki biały z domieszką żółci. A dla mnie to jest beż, i taki nawet lekko piaskowy. Kolor naturalnie i w miarę zdrowo wygląda, ale na pewno nie jest to porcelanowy beż jak Armani FF, ani nawet Armani Lasting Silk, jakiego to koloru się spodziewałam po recenzjach (kolor LS'a jest porównywany do miąższu banana . Więc jest akceptowalnie jasny, ale żadna rewelacja.
dokładnie... jeśli to niemalże biały to chyba dla murzynek...
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 11:09   #4978
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Tutaj porównanie inglota i bourjois-a: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...0&d=1298291627

Tutaj NYX i Armani FF: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1298127927

Tutaj Nars: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...9&d=1297784486

Tutaj Golden Rose, Elemong, Inglot i Phartmaceris: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1297681883

Tutaj Revlon Photoready: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1296410696

Tutaj YSL Teint Radiance: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...2&d=1296410696 i tutaj z Clarinsem: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1293879625

Tutaj Givenchy, Armani, klasyczny Revlon: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1291463709

Tutaj Armani, Inglot, YSL, Clinique, TBS (o którym zapomniałam), Make Up Store: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1291464597

Tutaj Lancome i Armani: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...4&d=1291464194

W ogóle polecam lekturę całego wątku. Bo chyba wszytko to co jest dostępne PL zostało zeswatchowane
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 11:10   #4979
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Najjaśniejszy jest Revlon Ivory chyba i Inglot AMC kolor 100. One są prawie białe I niedostępny w Polsce odcień 100 Lasting Performance Max Factora (ale on ciemnieje na twarzy, przynajmniej u mnie ).
Zaraz za nimi w moim rankingu jest True Match L'oreala N1 (neutralny odcień) czy C1 (chłodny).
Clinique ma jasny odcień w serii Superbalanced- Alabaster, ale trudno dostępny w Sephorze czy Douglasie jest.
Miałam go, nie jestem w stanie nawet stwierdzić czy on jest taki ciemny czy az tak oksyduje w ciągu minuty, ale TAKIEJ maski na twarzy nie miałam chyba nigdy.

Ja powtórzę to, co mówiłam o Inglocie LW200 - używałam jego i Bourjois HM 51 i Inglot na mojej twarzy jest od HM jaśniejszy znacznie - na tyle, żeby się nie odcinać praktycznie w ogóle, kiedy przy HM mam jednak lekką maskę. Biorąc pod uwagę, że to podkłady dostępne w sklepach stacjonarnych polecałabym wypróbować na sobie przed zakupem.
Nie mam za to pojęcia jak to się ma do LW100, który chyba powinien być jaśniejszy, a wszyscy piszą, że jasnością jednak nie powala.

U mnie nie odcinał się jeszcze Revlon Photoready Ivory (chociaż był ciut za różowy), a na chwilę obecną używam podkładu Make Up Atelier Paris w kolorze FLW1NB i na chwilę obecną jestem zadowolona z niego najbardziej.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 11:42   #4980
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Zrobiłam na szybko jeszcze swatche porównawcze HM 51, Inglota LW200 i podkładu MAP. Zapomniałam o Photoready

Już nie zrobiłam zdjęcia, ale teraz na ręce widzę, że podkład MAP utlenił mi się i najjaśniejszy jest Inglot, który jaki był po rozsmarowaniu, taki jest dalej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (21,2 KB, 600 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (25,7 KB, 412 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (28,6 KB, 265 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (27,7 KB, 193 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (34,9 KB, 219 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (28,7 KB, 201 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (23,8 KB, 201 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (25,7 KB, 338 załadowań)
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.