Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-22, 18:36   #2641
Nester
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja przyjmuję 80mg na dzień i trochę tego czasu na dworze spędzam i jakoś mi to nie szkodzi, kremu żadnego nie stosuje, jedynie odzieżowa ochrona: czapka, na to kaptur i obwiązanie szalikiem, że tylko oczy widać
Nester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 19:02   #2642
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mi też przeszkadzają te mrozy, ale podobno ma być tak zimno do końca tygodnia a później co raz cieplej więc damy radę.

Pytanie: jakiego używacie szamponu do włosów? Bo mnie strasznie głowa swędzi;/ i mam łupież którego nigdy nie miałam wcześniej...
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 21:24   #2643
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
moim zdaniem nie powinnaś robić takich przerw w braniu . zawsze wcześniej chodź do dermy zeby ci wypisywała tabletki;p
przerwe w braniu mozna robic ale nie za czesto i nie dluzsze jak tydzien retinoid kumuluje sie w tkankach wiec kilkudniowe odstawienie nie obniza skutecznosci kuracji bo on przeciez nigdzie nie wyparuje w ciagu tych kilku dni sama mialam przymusowe odstawienie na tydzien podczas choroby i jak mi sie dropsy skonczyly ale najlepiej jest robic tak by nie przerywac kuracji jak zabraknie tabletek a wczesniej porozkladac sobie je tak by brac mniejsza dawke ale codziennie az do wizyty i wykupienia dropsow

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Nester Pokaż wiadomość
Ja przyjmuję 80mg na dzień i trochę tego czasu na dworze spędzam i jakoś mi to nie szkodzi, kremu żadnego nie stosuje, jedynie odzieżowa ochrona: czapka, na to kaptur i obwiązanie szalikiem, że tylko oczy widać
80mg na dzien?!!! czy to nie obciaza nazbyt watroby? nie slyszalam o takiej barbarzynskiej dawce dziennej.

a tak wogole to czolo mi sie zaczelo psuc male zaskorniko wydostaly sie na swiatlo dzienne 2ch nie wytrzymalam i wycisnelam lekko zaraz ide zetrzec krem z nich i obczaic sytuacje a tak w nawiasie polecam to

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...sa-Acnefan.htm

na powygniatane krostki albo syfki co dopiero co wyszly i zostala ranka zmiensza opuchlizne, bakteriobojcze, zasusza, zmniejsza zaczerwienienie( nie pierze, nie sprzata, nie gotuje.....) potrafi w ciagu nocy zassuszyc syfka i go wygoic uzywam od x lat na niespodzianki i po poim dlubaniu w twarzy
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2011-02-22 o 21:39
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 22:35   #2644
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
a jak teraz nie bierzesz przez te mrozy, to lepiej twoja buźka wygląda?
Ale tylko dwa dni nie brałam.
nie ma różnicy.
mówię to nawet nie chodzi o mrozy a o katar. ciągłe potarcia straszny ból mi zadają
ale jeszcze się zastanawiam czy brać od jutra czy od pierwszego marca. bo w sumie rok temu brałam tylko miesiąc lek a skóra była w doskonałym stanie przez pół roku, więc pewnie ta po tygodniu nie przestanie szczypać. Zobaczę. Lek utrzymuje się długo w organizmie więc tydzień przerwy nie zaszkodzi. Ale czy pomoże?

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
przerwe w braniu mozna robic ale nie za czesto i nie dluzsze jak tydzien retinoid kumuluje sie w tkankach wiec kilkudniowe odstawienie nie obniza skutecznosci kuracji bo on przeciez nigdzie nie wyparuje w ciagu tych kilku dni sama mialam przymusowe odstawienie na tydzien podczas choroby i jak mi sie dropsy skonczyly ale najlepiej jest robic tak by nie przerywac kuracji jak zabraknie tabletek a wczesniej porozkladac sobie je tak by brac mniejsza dawke ale codziennie az do wizyty i wykupienia dropsow


Mogę wiedzieć dlaczego? I co dało ci to odstawienie? Mniej bólu?
Ja właśnie jestem przeziębiona i przez katar mam nos, okolice i usta masakrycznie piekące


Cytat:
80mg na dzien?!!! czy to nie obciaza nazbyt watroby? nie slyszalam o takiej barbarzynskiej dawce dziennej.
ja słyszałam o 70mg. ale to może zależy od wzrostu i wagi. Ale jak ktoś wazy duużo to raczej już wtedy ma problemy cholesterolem, więc po co tyle Izo?

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2011-02-22 o 22:36
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 09:41   #2645
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mialam brac antybiotyk bo mi sie choroba ciagnela juz 2gi tydzien. i teoretycznie mialam lagorny antybiotyk co sie go bralo 3 dni ale na wszelki wypadek odstawione mialam by po 1 nie bylo zadnych reakcji ( o ile ole by wogole byly) nie rozwalac rzoladka i watroby bo jakby nie patrzec to dodatkowa chemia

nooo co do rujka.... myslalam ze wysyp mnie ominie juz po kilku krostkach na brodzie o nie teraz czas na czolo oczywiscie nie ma tragedi. kilka splycinych zaskornikow, kilka wystajacych rogowych "koreczkow" i jeden zaogniony zaskornik nad brwia wczesniej bylo wzglednie gladko chyba juz nie mapietam jak to bylo rok temu mozliwe tez ze poprostu mialam gorsza cere i wysypu nie zauwazylam bo zmian nir bylo pamietam tylko ze ok 2 tyg pozniej zaczelo byc coraz lepiej a wiec czekam...dzi bedzie ...spojrze na kalendarzyk.....9 dzionek
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 10:28   #2646
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Czy na Was również tak źle działa niska temperatura za oknem? Zawsze, gdy jest zimno stan mojej buzi się pogarsza i mimo, że biorę 1,5 miesiąca Aknenormin nadal tak jest. Zastanawiam się czy ten lek jednak działa...
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 13:11   #2647
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja wyglądam jak jakiś Indianin..
Gul co raz więcej...schodząca skóra. Potwór normalnie!

Olkie jakiego szamponu używasz do włosów? Masz problem z suchą skóra na głowie? Bo ja nie mogę wytrzymać wczoraj myłam głowę i dzisiaj już mnie swędzie jak nie wiem co... Pierwszy raz tak mam
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 13:26   #2648
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja uzywam garniera rumiankowego od poprzedniej juz kuracji. jest lagodny i ma gliceryne w skladnie ktora nawilza moj ulubiony.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ux.html&next=1
czasem zwyklego johnsona rumiankowego
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 13:32   #2649
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny polecam wam olej z czarnuszki na wypryski skórne
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 15:03   #2650
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
ja uzywam garniera rumiankowego od poprzedniej juz kuracji. jest lagodny i ma gliceryne w skladnie ktora nawilza moj ulubiony.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ux.html&next=1
czasem zwyklego johnsona rumiankowego
Ten z Johnsona mam w domu, używam do mycia pędzli spróbuje umyć nim głowę, jak nie pomoże to chyba kupię Head&Shoulders, albo ten z garniera co podałaś
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 17:27   #2651
Mbrygida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Mbrygida, wydaje mi się, że jeśli będziesz używała kremów z wysokim filtrem to nic nie powinno się stać Twojej buźce. Ja kończę kurację za miesiąc a na lipiec też planuję jakiś urlopik na plaży... podpytam jeszcze dermatologa i jak nie zapomnę to postaram się napisać co mi powiedział.
Dzięki Agalia;*
Mbrygida jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 17:48   #2652
Nester
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
80mg na dzien?!!! czy to nie obciaza nazbyt watroby? nie slyszalam o takiej barbarzynskiej dawce dziennej.
Wyniki są dobre a dawka taka na ostatnie 2,5 miesiąca kuracji, zostało jeszcze 55dni, ale pod koniec zjadę na 60mg. Mam 184cm/~80kg więc mnie to nie rusza póki co a efekty są niesamowite
Nester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 18:53   #2653
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nester Pokaż wiadomość
Wyniki są dobre a dawka taka na ostatnie 2,5 miesiąca kuracji, zostało jeszcze 55dni, ale pod koniec zjadę na 60mg. Mam 184cm/~80kg więc mnie to nie rusza póki co a efekty są niesamowite
a masz zdjęcia buźki? albo zrób sobie i wstaw
ciekawa jestem, jak przy takiej dawce wygląda twoja buźka, że lekarz zgodził się na tak dużą dawke.
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 19:56   #2654
marynek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

gazela12345 ja kiedyś miałam duży problem z łupieżem i nic za bardzo na to nie działało, nawet nizoral, który pomagał na jakiś czas a później problem wracał. Dopiero fryzjera poleciała mi kiedyś szampon Kerastase, o taki
http://www.kerashop.pl/sklep-kosmety...ch-250-ml.html
Szampon jest drogi, ale naprawde mi pomógł i jest do tego wydajny. Ale jeśli nie chcesz wydawać tyle pieniędzy i wcześniej nie miałaś problemów z łupieżem to polecam też nizoral, można go kupić w saszetce, która kosztuje jakies 5 zł
marynek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 20:04   #2655
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wielkości dawki nie ocenia się po wartości dobowej dawki tylko po przeliczeniu jej na kilogramy masy ciała ja dla przykładu mam zamiar do końca kuracji jechać na dawce 50mg ale w przeliczeniu na moją masę to prawie 1.1mg na kilogram

ja miałam na samym początku kuracji trochę problemów z łupieżem(wcześniej nigdy nie miałam) ale to była kwestia jakichś dwóch tygodni. Przez całą kurację stosuję head&shoulders ten migdałowy nawilżający i chwalę go sobie
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 20:37   #2656
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Ten z Johnsona mam w domu, używam do mycia pędzli spróbuje umyć nim głowę, jak nie pomoże to chyba kupię Head&Shoulders, albo ten z garniera co podałaś
z przeciwlupiezowymi uwazaj bo one jeszcze bardziej przesusza skore glowy. lepiej nawilzac i stosowac lagodne szampony a przeciwlupiezowe sa zbyt agresywne

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

a co do syfa na czole ;D wyskoczyl jeszcze jeden;D spuchly na tyle ze przebilam je igla i cale dziadostwo wyszlo ;D lekkie zaczerwienienie i sa spuchniete. mam nadzieje ze zacerwienienie zejdzie nie gniotlam wcale mocno. tylko dotknelam i z "chrupnieciem "wszytko wyszlo
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 21:12   #2657
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez marynek Pokaż wiadomość
gazela12345 ja kiedyś miałam duży problem z łupieżem i nic za bardzo na to nie działało, nawet nizoral, który pomagał na jakiś czas a później problem wracał. Dopiero fryzjera poleciała mi kiedyś szampon Kerastase, o taki
http://www.kerashop.pl/sklep-kosmety...ch-250-ml.html
Szampon jest drogi, ale naprawde mi pomógł i jest do tego wydajny. Ale jeśli nie chcesz wydawać tyle pieniędzy i wcześniej nie miałaś problemów z łupieżem to polecam też nizoral, można go kupić w saszetce, która kosztuje jakies 5 zł
no rzeczywiście drogi wypróbuję na razie coś tańszego ale będę miała go na uwadze w razie czego

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
ja miałam na samym początku kuracji trochę problemów z łupieżem(wcześniej nigdy nie miałam) ale to była kwestia jakichś dwóch tygodni. Przez całą kurację stosuję head&shoulders ten migdałowy nawilżający i chwalę go sobie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
z przeciwlupiezowymi uwazaj bo one jeszcze bardziej przesusza skore glowy. lepiej nawilzac i stosowac lagodne szampony a przeciwlupiezowe sa zbyt agresywne
no właśnie chciałam kupić ten nawilżający head&shoulders, ale najpierw wypróbuję ten co mam w domu bo za niedługo zbankrutuję hehe
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 21:33   #2658
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

obtarlam krem z wycisnietych pryszczy. coz dalej sa spuchniete i zaczerwienione... oby tylko zeszla opuchlizna ale tyle co ropy z nich wyszlo to nie dziwne ze sa podpuchniete
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 22:12   #2659
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja staram sie nie wyciskać,robie to tylko wtedy kiedy jest biały czub,delikatnie go wygniatam. Strasznie obwaliło mi brode i jeden truteń jest obok nosa i we włosach kilka, same bolace i twarde gule,nakladam na nie gruba warstwe maści ichtiolowej i szybciej sie zbierają. Jeszcze musze się troche pomeczyć zanim zaczne brać izo,najchętniej zaczełabym zaraz,ale musze jeszcze troche poczekać(

Mam pytanko:jak to jest liczyłam na to,że wystarczy mi jedna kuracja izo,a tutaj okazuje się,że jestescie na drugiej kuracji??? To jest taki cięzki lek powinien pomóc odrazu,a okazuje się,że trzeba robic kilka podejśc?!
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 22:27   #2660
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Mam pytanko:jak to jest liczyłam na to,że wystarczy mi jedna kuracja izo,a tutaj okazuje się,że jestescie na drugiej kuracji??? To jest taki cięzki lek powinien pomóc odrazu,a okazuje się,że trzeba robic kilka podejśc?!
To już zależy od osoby, jej trądziku, organizmu itp. Mi wystarczyła jedna kuracja. Skończyłam ją 8 miesięcy temu i buzia jest super, nic mi od tamtej pory nie wylazło, ani jeden syfek.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 22:49   #2661
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
To już zależy od osoby, jej trądziku, organizmu itp. Mi wystarczyła jedna kuracja. Skończyłam ją 8 miesięcy temu i buzia jest super, nic mi od tamtej pory nie wylazło, ani jeden syfek.
No to gratulacjeoby tak dalej
Jak to jest z tymi kremami i fluidami?Lekarz zapowiedział mi ,że nie moge używać nawet kremu nawilżającego,skora ma zejśc,podkladu w kremie też nie jedynie puder sypki i korektor, a wy tutaj stosujecie różne specyfiki.
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 10:18   #2662
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Ja staram sie nie wyciskać,robie to tylko wtedy kiedy jest biały czub,delikatnie go wygniatam. Strasznie obwaliło mi brode i jeden truteń jest obok nosa i we włosach kilka, same bolace i twarde gule,nakladam na nie gruba warstwe maści ichtiolowej i szybciej sie zbierają. Jeszcze musze się troche pomeczyć zanim zaczne brać izo,najchętniej zaczełabym zaraz,ale musze jeszcze troche poczekać(

Mam pytanko:jak to jest liczyłam na to,że wystarczy mi jedna kuracja izo,a tutaj okazuje się,że jestescie na drugiej kuracji??? To jest taki cięzki lek powinien pomóc odrazu,a okazuje się,że trzeba robic kilka podejśc?!
to zalezy od czlowieka w ok 80% przypadkach starcza jedna kuracja a po 2 kuracji juz wlasciwie nie ma nawrotow oczywiscie jeszcze dochodza inne czynniki jak np hormony itd;D

syfki wczoraj naklute dzis sa plaskie nie czuc ich wogole pod palcem nawet strupka na nakluciu. tylko sa czaczerwienione placki( nie gniotlam prawie wogole ich wiec nie jest to uszkodzenie tkanek)dzis jest .....10 dzien usta sie luszcza juz porzadnie ( ale i tak slabiej niz przy poprzedniej kuracji) pory w zaglebiebiach przu nosie sie oczyszczaja i wygladaja z nich biale zrogowaciale dziady;D na nosie wydaja sie czyste( chyba wogole byly:P) w kacikach ust tak samo im wygladaja biale glowytwarz dosc jednolita ,wczoraj przy nosie mnie piekla. wlosy przestaly sie przetluszczac juz dzis 3 dzien i powinnam myc. ale chyba sobie odpuszcze bo nie potrzebuja skutki uboczne raczej znikome. specjalnie zmeczona nie jestem, kosci nie bola mnie bardziej niz zwykle ,oczy suche byly tylko na poczatku teraz juz dobrze. jestem TERMINATOR!

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
No to gratulacjeoby tak dalej
Jak to jest z tymi kremami i fluidami?Lekarz zapowiedział mi ,że nie moge używać nawet kremu nawilżającego,skora ma zejśc,podkladu w kremie też nie jedynie puder sypki i korektor, a wy tutaj stosujecie różne specyfiki.
lekarz chyba sobie nie zdaje sprawy jak skorea czuje sie przy takiej kuracji mi kazala nawilzac ale pilnowac skladow i zeby nie podraznialy. najlepiej dla skory atopowej i dla dzieci kosmetyki bomaja proste sklady. poza tym z nawilzaniem tez skora zejdzie bo przeciez ona jest zluszczana wewnetrznie wiec sila rzeczy i tak bedzie sie luszczyc. chyba ze chodzilo mu o to by parafiny z niektorych kremow nie nakladac na twarz bo ona przyklepuje i przykleja luszczacy sie naskorek do cery, zapycha, o dosc mocno obkleja skore niepozwalajac jej oddychac.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 11:54   #2663
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć, właśnie wczoraj zaczęłam kuracje Izotekiem. Dawka to 40 mg na dobe Bardzo się boje skutków ubocznych ale myślę że dzieki wizażowi sobie poradze Przeczytłam juz sporo na ten temat (jestem też w trakcie czytania pierwszej czesci wątku) ale ciagle mam kila pytań na przykład czy używacie szorstkiej gąbki do mycia ciała i jak reaguje na to Wasza skóra??, czy całkowicie zrzygnowałyście z peelingów ciała?? i czy któraś z Was używa może szorstkiej szczotki do masażu?? Ja masuję się codziennie i szczotką i gąbką i nie wyobrażam sobie rezygnacji z tych rzeczy na tak długi czas
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 12:50   #2664
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
Cześć, właśnie wczoraj zaczęłam kuracje Izotekiem. Dawka to 40 mg na dobe Bardzo się boje skutków ubocznych ale myślę że dzieki wizażowi sobie poradze Przeczytłam juz sporo na ten temat (jestem też w trakcie czytania pierwszej czesci wątku) ale ciagle mam kila pytań na przykład czy używacie szorstkiej gąbki do mycia ciała i jak reaguje na to Wasza skóra??, czy całkowicie zrzygnowałyście z peelingów ciała?? i czy któraś z Was używa może szorstkiej szczotki do masażu?? Ja masuję się codziennie i szczotką i gąbką i nie wyobrażam sobie rezygnacji z tych rzeczy na tak długi czas
uwierz ze zechcesz zrezygnowac sama. chyba ze chcesz byc jedna wielka otwarta rana poprostu nie dasz rady sie szorowac bo bedzie sprawialo to duzo bolu i ran. efekty uboczne....najbardziej przeszkadzajacym sa suche usta dopiero na 2gim miejscu skora twarzy a inne jak sennosc, suche oczy i krew z nosa oraz bole stawow zazwyczaj po 2 miesiacach przechodza i nie sa az tak bardzo dokuczliwe peeling chcialam ostatnio zastosowac na dekold. tam nie bylo zadnych pryszczy tylko troszke juz byl szorstkawy. bylam na dopiero 4 dniu i powiem Ci ze mnie troche podraznil. mialam duzo czerwonych plam po nim ktore zeszlu kilka dni pozniej. bylam dopiero jak mowie na 4 dniu i malej 20mg dawce teraz juz nie wyobrazam sobie sie peelingowac. chyba ze lydki przed depilacja maszynka
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 13:31   #2665
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
uwierz ze zechcesz zrezygnowac sama. chyba ze chcesz byc jedna wielka otwarta rana poprostu nie dasz rady sie szorowac bo bedzie sprawialo to duzo bolu i ran. efekty uboczne....najbardziej przeszkadzajacym sa suche usta dopiero na 2gim miejscu skora twarzy a inne jak sennosc, suche oczy i krew z nosa oraz bole stawow zazwyczaj po 2 miesiacach przechodza i nie sa az tak bardzo dokuczliwe peeling chcialam ostatnio zastosowac na dekold. tam nie bylo zadnych pryszczy tylko troszke juz byl szorstkawy. bylam na dopiero 4 dniu i powiem Ci ze mnie troche podraznil. mialam duzo czerwonych plam po nim ktore zeszlu kilka dni pozniej. bylam dopiero jak mowie na 4 dniu i malej 20mg dawce teraz juz nie wyobrazam sobie sie peelingowac. chyba ze lydki przed depilacja maszynka
ja jestem w drugim dniu i zamierzam dzis zastosowac moj ostatni peeling... bedę musiala sie poswiecic dla czystej skóry ale przynajmniej rodzina sie ucieszy bo bede mniej czasu spedzac w lazience nie mniej jednak dobija mnie fakt ze tyle robie aby moja skóra byla jedrna gladka i bez celluitu a tu musze z tego zrezygnowac Wiem, ze to glupie ale ciezko mi sie z tym pogodzic i juz

a tak przy okazji od przebudzenia boli mnie kolano ale po jednym dniu chyba za szybko na taki skutek uboczny?

Edytowane przez klaudia_13
Czas edycji: 2011-02-24 o 13:33
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 13:40   #2666
marynek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
Cześć, właśnie wczoraj zaczęłam kuracje Izotekiem. Dawka to 40 mg na dobe Bardzo się boje skutków ubocznych ale myślę że dzieki wizażowi sobie poradze Przeczytłam juz sporo na ten temat (jestem też w trakcie czytania pierwszej czesci wątku) ale ciagle mam kila pytań na przykład czy używacie szorstkiej gąbki do mycia ciała i jak reaguje na to Wasza skóra??, czy całkowicie zrzygnowałyście z peelingów ciała?? i czy któraś z Was używa może szorstkiej szczotki do masażu?? Ja masuję się codziennie i szczotką i gąbką i nie wyobrażam sobie rezygnacji z tych rzeczy na tak długi czas
Ja dwa razy w tygodniu używam podczas kąpieli takiej szorstkiej rękawiczki do mycia ciała i mnie to wogóle nie podrażnia, jest tak jak przed kuracją, tyle, że moja skóra podczas kuracji praktycznie wogóle się nie łuszczy i nie jest sucha na twarzy ani na ciele. Tak więc według mnie to zależy od osoby jak retinoidy u niej działają, może akurat nie będziesz musiała rezygnować z swoich codziennych rytuałów albo przynajmniej będziesz musiała je troche ograniczyć
marynek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 13:56   #2667
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
Cześć, właśnie wczoraj zaczęłam kuracje Izotekiem. Dawka to 40 mg na dobe Bardzo się boje skutków ubocznych ale myślę że dzieki wizażowi sobie poradze Przeczytłam juz sporo na ten temat (jestem też w trakcie czytania pierwszej czesci wątku) ale ciagle mam kila pytań na przykład czy używacie szorstkiej gąbki do mycia ciała i jak reaguje na to Wasza skóra??, czy całkowicie zrzygnowałyście z peelingów ciała?? i czy któraś z Was używa może szorstkiej szczotki do masażu?? Ja masuję się codziennie i szczotką i gąbką i nie wyobrażam sobie rezygnacji z tych rzeczy na tak długi czas
Cześć miałam podobne obawy - czy skóra mojego ciała będzie sucha, podrażniona i tak dalej. Przyznam, że na początku kuracji sama regularnie zrobiłam kilka masaży bardzo szorstką gąbką z Rossmana. Nic mi nie było. od dwu tygodni nic nie robiłam e tym kierunku z lenistwa, ale z tego co obserwują ze skórą ciała nic mi się nie dzieje więc chyba teraz też krzywdy sobie nie zrobię - jedynym wyjątkiem jest dekolt - tam rzeczywiście skórka jest wrażliwsza.
Twarzy też nie pilinguję drobinkami (zrobiłam to raz z tydzień temu, bo miałam takie skórki, że makijaż nie ogarniał. Bolało ale nie było tragedii - więcej już nie będzie)dlatego zastanawiam się czy mogę od czasu do czasu wykorzystać peeling enzymatyczny?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 15:05   #2668
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Ale tylko dwa dni nie brałam.
nie ma różnicy.
mówię to nawet nie chodzi o mrozy a o katar. ciągłe potarcia straszny ból mi zadają
ale jeszcze się zastanawiam czy brać od jutra czy od pierwszego marca. bo w sumie rok temu brałam tylko miesiąc lek a skóra była w doskonałym stanie przez pół roku, więc pewnie ta po tygodniu nie przestanie szczypać. Zobaczę. Lek utrzymuje się długo w organizmie więc tydzień przerwy nie zaszkodzi. Ale czy pomoże?

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------



Mogę wiedzieć dlaczego? I co dało ci to odstawienie? Mniej bólu?
Ja właśnie jestem przeziębiona i przez katar mam nos, okolice i usta masakrycznie piekące

ja słyszałam o 70mg. ale to może zależy od wzrostu i wagi. Ale jak ktoś wazy duużo to raczej już wtedy ma problemy cholesterolem, więc po co tyle Izo?
Ja też brałam 80mg, derm powiedziała, że im szybciej tym lepiej (warto kurację skończyć przed latem) , a ryzyko nawrotów jest mniejsze. Jak już wspominałam, wyniki wyniki był nieciekawe, ale po Lipanthylu Supra znacznie się poprawiły i podpisuję się obiema rękami, żeby wrócić do tej większej dawki

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

A na swędzącą skórę głowy polecam delikatny szampon Dove. Osobiście od czasu do czasu (na ten suchy łupież) stosuję też head&shoulders z aloesem
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 15:38   #2669
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez nanetti_ Pokaż wiadomość
Ja też brałam 80mg, derm powiedziała, że im szybciej tym lepiej (warto kurację skończyć przed latem) , a ryzyko nawrotów jest mniejsze. Jak już wspominałam, wyniki wyniki był nieciekawe, ale po Lipanthylu Supra znacznie się poprawiły i podpisuję się obiema rękami, żeby wrócić do tej większej dawki
Mimo wszystko nie ty jesteś lekarzem i nikt z nas tutaj na forum. Więc wolę posłuchać się specjalisty tym bardziej, że widzę pozytywne efekty - skóra już nie piecze 24h na dobę a mimo to wciąż się łuszczy
Parę dni przerwy krzywdy nie zrobi, lek długo utrzymuje się w organizmie. Ja sama rok temu braąłm tę samą dawkę przez miesiąc i jeszcze przez pół roku miałam doskonałą skórę a brak łojotoku przez jakieś 2 - 3 miesiące
A po drugie jakiej większej dawki? Chyba nie doczytałąś, wciąż mam jedną i tą samą, nie muszę wracać do jakiejś większej.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 16:31   #2670
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
to zalezy od czlowieka w ok 80% przypadkach starcza jedna kuracja a po 2 kuracji juz wlasciwie nie ma nawrotow oczywiscie jeszcze dochodza inne czynniki jak np hormony itd;D

syfki wczoraj naklute dzis sa plaskie nie czuc ich wogole pod palcem nawet strupka na nakluciu. tylko sa czaczerwienione placki( nie gniotlam prawie wogole ich wiec nie jest to uszkodzenie tkanek)dzis jest .....10 dzien usta sie luszcza juz porzadnie ( ale i tak slabiej niz przy poprzedniej kuracji) pory w zaglebiebiach przu nosie sie oczyszczaja i wygladaja z nich biale zrogowaciale dziady;D na nosie wydaja sie czyste( chyba wogole byly:P) w kacikach ust tak samo im wygladaja biale glowytwarz dosc jednolita ,wczoraj przy nosie mnie piekla. wlosy przestaly sie przetluszczac juz dzis 3 dzien i powinnam myc. ale chyba sobie odpuszcze bo nie potrzebuja skutki uboczne raczej znikome. specjalnie zmeczona nie jestem, kosci nie bola mnie bardziej niz zwykle ,oczy suche byly tylko na poczatku teraz juz dobrze. jestem TERMINATOR!

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------



lekarz chyba sobie nie zdaje sprawy jak skorea czuje sie przy takiej kuracji mi kazala nawilzac ale pilnowac skladow i zeby nie podraznialy. najlepiej dla skory atopowej i dla dzieci kosmetyki bomaja proste sklady. poza tym z nawilzaniem tez skora zejdzie bo przeciez ona jest zluszczana wewnetrznie wiec sila rzeczy i tak bedzie sie luszczyc. chyba ze chodzilo mu o to by parafiny z niektorych kremow nie nakladac na twarz bo ona przyklepuje i przykleja luszczacy sie naskorek do cery, zapycha, o dosc mocno obkleja skore niepozwalajac jej oddychac.

Czyli powinno sie przebadać przed kuracją poziom hormonów tak dla swiętego spokoju,to najlepiej iśc do endokrynologa?

Lekarz powiedział wyraźnie nie używać żadnych emulsji itp ja pytam a krem nawilżający do twarzy,też nie,skora ma zejśc,byłam w szoku tym bardziej kiedy poczytałam forum,przecież będe wyglądac jak wiórekmoże na początku kuracji ma się maksymalnie złuszczyć,a potem będe mogła się nawilżać?
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.