Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-23, 14:35   #1
Agneskaa
Raczkowanie
 
Avatar Agneskaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 331

Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej


Witam chciała bym was zapytać o opinie tych mini kursów, które mają ułatwić nam porozumienie się w języku obcym. Osobiście mam trudności z nauką języków, jednak mam w planach dalsze kształcenie angielskiego chciała bym rozpocząć francuski i rosyjski.
Moja koleżanka poleca mi blondynkę na językach, wiem, że jest dostępny brytyjski angielski oraz francuski, rosyjskiego niestety nie ma. Czy ktoś z was ma w posiadaniu te kursy? Czy nauka z nich jest faktycznie łatwa i przyjemna?
Agneskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 15:17   #2
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej

Cytat:
Napisane przez Agneskaa Pokaż wiadomość
Witam chciała bym was zapytać o opinie tych mini kursów, które mają ułatwić nam porozumienie się w języku obcym. Osobiście mam trudności z nauką języków, jednak mam w planach dalsze kształcenie angielskiego chciała bym rozpocząć francuski i rosyjski.
Moja koleżanka poleca mi blondynkę na językach, wiem, że jest dostępny brytyjski angielski oraz francuski, rosyjskiego niestety nie ma. Czy ktoś z was ma w posiadaniu te kursy? Czy nauka z nich jest faktycznie łatwa i przyjemna?
Ja posiadam kurs z włoskiego, nauka owszem jest łatwa, bo nic nie robsz, tylko słuchasz, ale to jst strasznie nudne! Ciągłe powtarzanie, na dodatek takim monotonnym głosem, po pięciu minutach słuchania zasnęłam w autobusie
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 18:32   #3
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej

Nie korzystałam z tego nigdy, ale większość moich lektorów od języków obcych ma dość kiepską opinię na temat tych kursów i zgodnie twierdzą, że za wiele to się z tego nauczyć nie da.
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 21:37   #4
wymaiginowana
Raczkowanie
 
Avatar wymaiginowana
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 112
Dot.: Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej

Korzystałam , przez jakieś 2 tygodnie, z hiszpańskiego kontynentalnego. Średni ten kurs, akurat zaczynając go znałam podstawy i może troszkę więcej, służył mi tylko do powtórek. Tak szczerze mówiąc, to gramatyka w takich kursach jest beznadziejna, wątpię czy ktokolwiek bez żadnych podstaw odmiany czasowników itp może się z tego nauczyć od poziomu 0.

I tak jak ujęła to poprzedniczka, można usnąć,- żeby chociaż jakieś żywe dialogi były, a tu nic!
wymaiginowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 22:39   #5
Agneskaa
Raczkowanie
 
Avatar Agneskaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 331
Dot.: Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej

Myślę nad czymś fajnym do nauki i nie drogim,przez wakacje chciała bym dalej uczyć sie angielskiego. W ogólniaku miałam francuski, ale tyle go miałam że nic już nie pamiętam a rosyjski to nowość.
Angielski uczę się już długo zdawałam maturę z niego i ostatnio egzamin na studiach, ale dalej mam z nim problemy. Jeśli chodzi o rozmowę to nic bym nie powiedziała nawet najprostrze zdania sprawiają mi trudność. Pamiętam, że z francuskim było trochę lepiej ale jak to w ogólniaku nie chciało mi sie uczyć wieć nie przykładałam też tak dużej wagi do tego języka i chciał bym go rozpocząć od podstaw ( cyfry, kolory zwierzęta, pomieszczenia w domu). Teraz pomyślałam, że może warto było by sie zająć tym językiem. Nie wiem, może mi polecicie coś fajnego do nauki Od razu mówię, że kursy w szkołach językowych odpadają, nie mam pieniędzy na takie zabawy
Agneskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 07:53   #6
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej

Nie dziwię się, że masz problem z językami obcymi, skoro nawet polski najwidoczniej sprawia Ci trudność. Może najpierw popracuj nad językiem ojczystym, zanim weźmiesz się za obce
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 09:01   #7
Agneskaa
Raczkowanie
 
Avatar Agneskaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 331
Dot.: Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej

Cytat:
Napisane przez WhySoSerious Pokaż wiadomość
Nie dziwię się, że masz problem z językami obcymi, skoro nawet polski najwidoczniej sprawia Ci trudność. Może najpierw popracuj nad językiem ojczystym, zanim weźmiesz się za obce
To było troszkę nie miłe zagranie z twojej strony. Ja tylko pytam, a jeśli ktoś nie potrafi odpowiedzieć nie powinien się udzielać. Widzę, że tu ludzie mają duże mniemanie o sobie, więc można zamknąć temat, poszukam odpowiedzi gdzie indziej.

Edytowane przez Agneskaa
Czas edycji: 2012-06-24 o 09:04
Agneskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-24, 10:20   #8
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej

Ja jestem lektorem i mam fatalne zdanie o tej książce. na takiej zasadzie nie da się nauczyć komunikować - możesz jedynie nauczyć się na pamięć wypowiadać konkretne zdania, np. "Mojej mamy hobby to prace w ogrodzie"
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 11:19   #9
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej

Nauka jest monotonna i polega na uczeniu się zwrotów na pamięć . Lepiej wziąć do ręki książkę i nauczyć się słówek oraz odmiany czasowników.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 15:23   #10
Gryzeldaa
Raczkowanie
 
Avatar Gryzeldaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 427
Dot.: Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej

Niektórzy tu piszą, że nie nauczymy się z tej książki gramatyki. Oczywiście, że nie bo zgodnie z informacją na książce jest to kurs " mówienia w obcym języku", a nie kurs językowy. Także jako dodatek do nauki ( mając już jakieś tam podstawy, chociaż na początku są b. proste zdania) może się przydać.
__________________

if you were happy with the wrong one
just think how happy you will be when

the right one comes


od 01.02. olejuje włosy
13.10 - pokrzywa
Gryzeldaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 21:55   #11
Isavele
Raczkowanie
 
Avatar Isavele
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 127
GG do Isavele
Dot.: Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej

-
__________________
I am sick and tired of being afraid


staram się przychwycić
na gorącym uczynku- czas


The reason i hold on i need this hole gone- funny you're the broken one but I'm the only one who needed saving

Edytowane przez Isavele
Czas edycji: 2013-04-12 o 18:08
Isavele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 07:39   #12
wymaiginowana
Raczkowanie
 
Avatar wymaiginowana
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 112
Dot.: Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej

Już wiem! Najfajniejszy kurs jaki miałam to taki supermemo, czy jakoś tak na komputerze. Jest na necie gdzieś do ściągnięcia. Co jakiś czas, program sam ustala powtórki, dzięki nim bardzo dużo można się nauczyć
Jest jeden minus, nie chodził zupełnie na netbooku, bo jak tłumaczyło mi okienko erroru "nie można otworzyć programu, z powodu braku kompozycji tapety":confuse d: Za to na laptopie śmiga świetnie.
wymaiginowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 21:54   #13
Agneskaa
Raczkowanie
 
Avatar Agneskaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 331
Dot.: Blondynka na jązykach - Beaty Pawlikowskiej

Dziękuję za pomoc Ostatnio wymyśliłam korespondencje w języku obcym. Właśnie szukam osoby, która była by chętna wymienić kilka np. meili, to proszę o kontakt ( fajnym pomysłem chyba było by pisanie w tradycyjny sposób). Jestem tak na poziomie A2/B1.
Agneskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.