Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-19, 00:40   #5011
gabrysnia12
Przyczajenie
 
Avatar gabrysnia12
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gabrysnia12 Pokaż wiadomość
Ja również bym prosiła

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? ,
Ciężko, najpierw na czerwono , a potem na złotawo-brązowo

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
oczy jasne, niebieskie ( bardziej niebieskie niż na 2 zdjęciu), mają ciemniejsza obwódkę, ale nie czarną, bardziej taki mocniejszy szary kolor. mam plamki, szaro zielone. rzęsy rzadkie, proste, czarne, brwi czarne niezbyt gęste, ale tez nie jakoś szczególnie rzadkie.
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi mam złotawe ciepłe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
brzoskwiniowy, złotawy i jasny, rumienię się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemne brązowe, prawie czarne, przebłyski złotawo brązowe.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
dość jasny różowy, często z lekko ciemniejszą obwódką.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w :
czarnym, brązach, granat, niebieski, oliwkowy, turkusowy, czerwony, beżowy, biały, pastele, szary.
Nie bardzo potrafię określić w jakich czuję się źle, bo w szafie mam bardziej stonowane ciuchy.

Mam nadzieję, że jakoś sobie poradziłam żeby siebie opisać, zawsze mam z tym problem, ale myślę, że dzięki zdjęciom mi pomożecie
No kto pomoże?
gabrysnia12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 14:08   #5012
maryjanesroses
Raczkowanie
 
Avatar maryjanesroses
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 92
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez maryjanesroses Pokaż wiadomość
To może i ja... ;-)

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się łatwo, ale początkowo jestem czerwona, po kilku dniach brązowieję. Odcień opalenizny jest złotawo-brązowawy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Jasny niebieski, a obwódka jest ciemna. Oprawa jest również ciemna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Ciepły, oliwkowy odcień. Rumienię się raczej na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny, złotawy brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Usta to zdecydowanie jasny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Lubię czerń, biel, pastele, kremowe odcienie, blade róże.
Na mnie też nikt nie ma pomysłu?
maryjanesroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 23:43   #5013
trifless
Raczkowanie
 
Avatar trifless
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 48
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się szybko i zawsze od razu na ładny, ciepły brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu ciemnozielony, wokół źrenic cieniutki jasnobrązowy okrąg, ciemniejsza obwódka. Brwi ciemnobrązowe, rzęsy czarne.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


Nie występują.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Złotawy, ciepły kolor, nie różowy ale delikatnie żółty lub pomarańczowy.

5.
Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Średni blond, niektóre pasemka trochę jaśniejsze. Końcówki "zrudziałe", różniące się od włosów przy skórze głowy dość znacznie.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Ciepły odcień między czerwonym a różowym.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Nie jest mi do twarzy w jaskrawych żółciach, różach, no i nie narzekam, ale mogłoby być lepiej w beżach i szarościach. Dobrze czuję się w czerniach, czerwieniach, zieleniach i kremowych odcieniach.

Bardzo proszę o wasze opinie i z góry dziękuję. Niestety nie mam możliwości dodania zdjęcia, przepraszam.
__________________
Welcome to the jungle.
trifless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 20:23   #5014
alabastrowa
Przyczajenie
 
Avatar alabastrowa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam! Chciałabym się dowiedzieć, jakim jestem typem urody. Wydaje mi się, że jestem zimą, choć kolor oczu wszystko mąci


Opalam się długo, zwykle najpierw na czerwono, później opalenizna nabiera jasnobrązowego odcienia
Kolor oczu trudny do określenia - najprawdopodobniej piwne, wokół źrenic złote plamki, od zewnątrz zielonkawe barwy, ciemnozielona oprawa. Ogólnie są raczej ciemne
Brwi i rzęsy niemal czarne.
Piegi szaro-brązowe (głównie na policzkach i nosie w okresie letnim).
Skóra jasna, z zimnym odcieniem, rumienię się na różowo.
Kolor włosów - bardzo ciemny brąz, prawie czarne, ale popielate.
Usta ciemnoróżowe
W pastelowych kolorach czuję się mdło, lubię te bardziej nasycone Choć zdarza mi się nosić szare ubrania i nie wyglądam najgorzej.

Edytowane przez alabastrowa
Czas edycji: 2012-08-23 o 17:22
alabastrowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 23:40   #5015
Kania122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A po co w zasadzie ograniczać się do jednej kategorii? Możemy należeć do każdej pory roku w zależności od nastroju i użytej kolorystyki Nie mam racji?
Kania122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 01:43   #5016
extragirl
Wtajemniczenie
 
Avatar extragirl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 246
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

To ja też się zglaszam

1 . Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się zawsze najpierw na czerwono. Brązowieje po ok.tygodniu na taki złoto-oliwkowy kolor.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy niebiesko-szare (czasami jeszcze można się zielonego dopatrzeć), ale raczej ciemniejsze.
Rzesy i brwi (długie) w średnio ciemnym brązowo-szarym odcieniu.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?☠ Nie mam.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?☠
Kolor skóry mam chyba raczej ciepły, taki brzoskwiniowo-złoty. Ale mam kilka rozszerzonych naczynek i rumienie się na twarzy na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny blond, raczej chłodny mysi kolor (trochę taki "zielonkawy" :p )

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Raczej jasny, różowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze mi w takich odcieniach jak: turkus, kobaltowy, złoty, bez, chłodny brąz, mietowy, pistacjowy i wszystkie inne niebiesko-zielone wariacje

A za to fatalnie wyglądam w: czerwieniach, pomarańczowym, żółtym, fioletach, szarym.

Z góry wam Dziewczyny dziękuje za poświęcony czas i pozdrawiam
__________________
extragirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 10:59   #5017
Jedwabniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rawa Maz/ Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Również chciałabym sie poradzić Proszę o opinie


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

1. Opalam się szybko na brązowo.Odcień brązowawy, brąz.

2. Oczy niebieskie - szare.

3. Brak piegów.


4. Tak jak na zdjęciu trudno mi określić samej co to za odcień.


5. Mysi ale w słońcu wybiela się na złoto.

6. jasny róż

7. Uwielbiam kolory i kolorową garderobę. Eksperymentuję ze wszystkim ale trudno mi powiedzieć abym w jakimś kolorze wyglądała szczegołnie dobrze. Z oceny znajomego malarza zielen przełamana niebieskim to mój kolor ale sama tego szczegołnie nie zauwazam. Sama lubię mocne kolory, intensywne.


8. Źle wyglądam w żółtym, jasnym niebieskim, błękitach, kolorach pastelowych.



Wrzucam zdjęcie w czarnym aby sie nie sugerować.

http://i1067.photobucket.com/albums/.../stylistka.jpg
__________________
Polub nas i skorzystaj z wiosennej promocji:
Jedwab & Kaszmir
Jedwabniczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 23:51   #5018
Lilka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 9
GG do Lilka1988
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Jak sie opalam? Zazwyczaj na czerwono,pozniej nieco to brazowieje chociaz rewelacji nie ma.
Kolor oczu? Niebieski
Cera? Z tym jest wielki problem dotychczas byla idealna a teraz co pelno zaskornkiow (wybieram sie do kosmetyczki na przegonieni ich)czolo sie blyszczy,wrazliwa z alergia na kosmetyki perfumowane intensywnie.
Nie wiem czy moge tutaj poprosic jeszcze o dobranie odpowiedniej ftyzury. Zamieszcze zdjecie troche omylne bo ogolnie moje wlosy oklapuja saybko a bylo robione po zdjeciu gumki. Ale za to w pelni naturalne po] calym dniu pracy
Czekam z niecierpliwoscia na opinie i pomoc w kwestii makijarzu i fryzury.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20120824_180525.jpg (62,0 KB, 14 załadowań)
Lilka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-29, 02:11   #5019
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Jedwabniczka: na pewno lato

Extragirl: sądząc po opisie, lato

---------- Dopisano o 01:42 ---------- Poprzedni post napisano o 01:39 ----------

Alabastrowa, albo zima albo lato, w sumie zależy to od tego, jak jesteś "kontrastowa". Jeśli masz duży kontrast między cerą a włosami i oprawa oczu i jeśli tęczówki ostro odcinają się od białek, to zima.

---------- Dopisano o 01:54 ---------- Poprzedni post napisano o 01:42 ----------

trifless: trudno powiedzieć. Jaki jest odcień twoich włosów - chłodny, ciepły?

maryjanesroses: prawdopodobnie jesień

gabrysnia12: jakbym nie widziała zdjęć, to bym zgadywała, że zimą, ale na zdjeciach widać, że nie masz czarnych brwi ani bardzo ciemnych włosów. Zgaduję, że to drugie zdjęcie lepiej oddaje twjąprawdziwą kolorystykę i wyglądasz raczej jak lato.

---------- Dopisano o 01:56 ---------- Poprzedni post napisano o 01:54 ----------

kskocka - raczej zima

---------- Dopisano o 01:57 ---------- Poprzedni post napisano o 01:56 ----------

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
Nikt nie ma pomysłu?
chyba jesień, ale trudno po samym opisie stwierdzić

---------- Dopisano o 01:58 ---------- Poprzedni post napisano o 01:57 ----------

winderwind - raczej jesień

---------- Dopisano o 02:00 ---------- Poprzedni post napisano o 01:58 ----------

olivien - też myślę, że raczej jaśniejsze lato, niż wiosna. Wiosny są zdecydowanie ciepłe i raczej mało kontrastowe. Ale tak po opisie trudno powiedziec, możliwe że ejsteś jakimś podtypem wiosny.

---------- Dopisano o 02:02 ---------- Poprzedni post napisano o 02:00 ----------

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Ja mam problem tego rodzaju, że nie jestem takim typowym, chłodnym latem. Niektórzy rozróżniają podtyp soft summer i to właśnie jego opis pasuje do mnie najbardziej.

http://afratczak.blogspot.com/2012/0...-zgaszone.html
Oczywiście, że istnieją podtypy i jeszcze ich podtypy itd., podział na cztery pory roku jest bardzo uproszczony i ma tylko ułatwiać pewne wybory.

---------- Dopisano o 02:04 ---------- Poprzedni post napisano o 02:02 ----------

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Jaki kolor włosów (prócz naturalnego) pasuje reprezentantkom typu letniego, których włosy z natury mają odcień mysi?
Ogólnie rzecz biorąc, kazdy, który pasuje do karnacji. Lata też są różne. Im bardziej neutralnym kolorystycznie się jest, tym więcej kolorów pasuje, po prostu ich efekt będzie różny. Można też w miarę możłiwości przerabiać się na inny typ, co wiel osób świadomie lub nie stosuje. Dla dobrych rezultatów należy po prostu pamiętać o oprawie oczu i makijażu.


Najbezpieczniej jest się poruszać po gamie chłodnej, ale można też próbować innych odcieni.

---------- Dopisano o 02:11 ---------- Poprzedni post napisano o 02:04 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiagolenia Pokaż wiadomość
Och jak ja uwielbiam taki mysi kolor! Zamiast go farbować lepiej moim zdaniem zrobić z niego atut! Ale... Pasują popielate blondy, ze srebrnym połyskiem, średni lub ciemny brąz oczywiście chłodny. Generalnie fryzjerka powinna umieć powiedzieć który brąz jest ciepły, a który chłodny, jeśli nie umie zrezygnuj z jej usług (bo niestety są takie). Najgorsze co może być to blond w kolorze kurzego żółtka. Niestety panie lata często sobie robią tym krzywdę. Nie wiem co chcą przez to osiągnąć...
Mysi to nie jest popielaty. Mysi to matowy, mdły kolor. W najlepszym wypadku przypomina odcieniem ołów, w najgorszym jest bury. W dodatku mysie włosy najczęściej od słońca i tak zmieniają kolor (na ogół na ciepły). Przez to powstają jaśniejsze i dużo cieplejsze kolory, które brzydko kontrastują z naturalnym ciemniejszymi chłodniejszym odrostem. Przy długich włosach może to dawać naprawdę dziwne efekty. Ja byłam jako dzieciak często podejrzewana o jakieś domowe rozjaśniania, bo włosy bardzo się różniły odcieniem na końcach od odrostu.

No i właśnie przez zawartość tych ciepłych pigmentów włosy lat na ogół rozjasniajasię na żółto i jest to naprawdę trudne do zwalczenia. Tymczasem włosy lat an ogół są o wiele bardziej świetliste i ładniejsze po farbowaniu, stąd parcie na zmianę naturalnego koloru.

Natomiast część osób faktycznie żywi namiętność do ciepłych blondów, ale nie wiem czy to efekt bredni o złotych włosach, czy może uraz do myszatości.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-29, 17:21   #5020
whiteska
Raczkowanie
 
Avatar whiteska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam,
również chciałam poprosić o pomoc bo sama waham się nawet nad tym czy jestem typem zimnym czy ciepłym

1 . Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Ciężko, zawsze na czerwono. Brązowieje (też nie zawsze, czasem po prostu opalenizna znika) w stronę złotawego beżowego

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy brązowe, ciemniejsza obwódka, kolor raczej czysty. Oprawa jasna, jaśniejsza nawet od koloru włosów.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?☠ Występują, ale nie jestem pewna co do koloru. Chyba brązowe, ani szarawe ani złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?☠
Skóra jasna, różowawa lub brzoskwiniowa (zależy gdzie). Rumienię się często ale nie wiem w jakim odcieniu

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Mysi brąz, ale z przebłyskami złotawymi lub nawet rudawymi

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
bardzo jasny, różowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze sie czuję w niebieskim, czarnym, brązowym, białym i przydymionym różu.
Fatalnie w łososiowym, pomarańczowym.


Załączam zdjęcia, które pomogą rozwiać sprzeczności, bo wiem że skóra i kolory w których dobrze się czuję wskazują na lato, ale włosy i oczy bardziej na jesień. Czy to w ogóle mozliwe?
Dwa ostatnie zdjęcia całkowicie bez makijażu, bez lampy w świetle dziennym. Włosy naturalne, jedynie brwi potraktowane henną.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc, bo po pierwsze nie wiem w jakich kolorach mogę się malować, a po drugie marzy mi się henna na włosach, a nie wiem czy rudy jest dla mnie

Edytowane przez whiteska
Czas edycji: 2012-10-09 o 11:35
whiteska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-29, 18:16   #5021
1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cześć i ja poproszę

1 . Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
dość łatwo, ale od dłuuugiego czasu nie opalałam się wcale. Z ostatnich wakacji pamiętam, że byłam ładnie brązowa, ale taki średniawy zdrowy odcień raczej.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
zielono-brązowe z żółtym. ciemne obwódki (można zajrzeć na mojego bloga, bo zdjęcia tam mam) kolor raczej niejednoznaczny. (we wniosku na dowód- ze dwa lata temu- napisałam "kolorowe", ale pani niestety zmusiła mnie do zmiany na piwne )

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?☠
nie występują.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Właśnie z tym problem mam... Teraz mam najjaśniejszą jaką miałam (porcelana?), rumienię się na różowo. wydaje mi się, że chłodna.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
czarne-czarne. teraz mam miedziane refleksy. do tej pory mamcia wspomina, że wszystkie fryzjerki się nabierały i pytały czy farbuję

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
koralowo-czerwone, bardziej pod koral.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w granatach, bieli, szarościach, czerni.
Większość "kolorowych" kolorów mnie odstrasza i czuję się jak w cyrku.


Wydaje mi się, że zimą jestem, ale te oczy...
Z góry ogromnie dziękuję

Edytowane przez 1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b
Czas edycji: 2012-08-29 o 18:18
1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 11:03   #5022
SailorPanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Proszę o pomoc!

1. Jak się opalasz?
Na plecach i dekoldzie - szybko najpierw na czerwono, po paru godzinach jest brąz
twarz - od razu na brąz
nogi - nie mogę opalić ich w ogóle xD'

2. Kolor oczu
Szaro-zielone.

3. Piegi
Nie.

4. Cera
Jasna, blada.

5. Naturalny kolor włosów
Ciemny brąz (podpadający miejscami w czerń).

6. Kolor ust
Średni (ani jasny, ani ciemny) róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze - czerwień, czerń, biel
Źle - ciemna zielień, granat, szary
SailorPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 19:06   #5023
RubyBlue
Przyczajenie
 
Avatar RubyBlue
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Bardzo proszę o pomoc

1.Opalanie :
Zazwyczaj ja to nazywam brudny brąz, delikatny , nie ma nic z czekolady. Czasami używam określenia na złotko, bo czasami mam wrażenie że ta cera jest żółta. Jeśli za siedzę się na plaży i faktycznie się spiecze to jest to raczej pochodny kolor między czerwonym a tym moim „brudnym” brązem . ( Jak byłam mała i wróciłam po wakacjach do przedszkola babka stwierdziła ze mam brudne ręce i zaczęła je myć póki nie skapnęła się że to opalenizna XD).

2.Oczy:
Najprościej bym napisała szary, ale nie do końca. Nie jest to ani ciemny szary ani taki popielaty jak na dresach . Ma coś w sobie jeszcze z zieleni, albo z turkusa tu zawsze miałam problem. Dlatego dla ułatwienia sobie życia pisze szaro-zielono-niebieskie

3.Piegi:
Mam!! Tylko na policzkach , najwięcej wychodzi latem oczywiście. Coś miedzy złotkiem a brązem.

4.Cera:
Blada XD zimą przynajmniej. Tu mam największy problem , jestem prawie pewna że jest chłodny prawie w róż wpadający. Ale jak jestem opalona mam wrażenie że jestem bardziej żółta.

5.Włosy:
Jak na zdjęciu jasny brąz, faktycznie w wakacje w pełnym słońcu mogą sprawiać wrażenie blondu, ale nie są, urodziłam się z czarnymi włosami po latach niestety zjaśniały i zrobiły się bez wyrazu :/

6.Usta:
Tu zgaduję bo nie wiem , coś na pewno z różu, może czerwieni albo ten koral. Widać na zdjęciach , bo nie używam pomadek.

7.Ulubione kolory:
Dobrze czuję się w pastelach niebieskich, różowych . Wszystkie przydymione kolory zieleni i soczysta zieleń też lubię . Granat . Wszystkie rodzaje beżowego . Uważam że w czerwieni mi dobrze ale tej malinowej takiej i w kolorze łosiowym jak w tym już jestem. Fiolet lubię ale on chyba nie lubi mnie , ale jak się uprę to włożę. Zwłaszcza z zielenią :P Szary kolor mnie kocha i ja go Biel lubię ale tylko latem.
Jeśli to coś da to brwi i rzęsy mam czarne , jedyna pozostałość po dzieciństwie. Rumienię się bardziej na czerwono.

Ja obstawiam mocne lato bo pasuje mi oprawa , ale przecież mam piegi i moje opalanie też jest inne więc mam problem i mam nadzieję że ktoś mi pomoże . Zwłaszcza jeśli chodzi o cerę bo mam trudności z dobraniem podkładu do siebie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg faceskin.jpg (26,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1395.jpg (91,5 KB, 32 załadowań)
RubyBlue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 07:49   #5024
szaljetka
Przyczajenie
 
Avatar szaljetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
GG do szaljetka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Tak masz racę jesteś latem. Drugie zdjęcie obrazuje 100% lata. A piegów nie masz wcale dużo
szaljetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 10:07   #5025
RubyBlue
Przyczajenie
 
Avatar RubyBlue
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szaljetka Pokaż wiadomość
Tak masz racę jesteś latem. Drugie zdjęcie obrazuje 100% lata. A piegów nie masz wcale dużo
Przez jakiś czas obstawiałam wiosnę, bo tam są piegi , jest szatynka. Jaka jest konkretna rzecz , która odróżnia lato od wiosny?
RubyBlue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 10:41   #5026
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1 . Jak się opalasz

Moja skóra słabo łapie opalenizne. Jeśli już to skóra ma od słońca bardzo delikatny szarawy odcień brązu. Na czerwono prawie nigdy.

2. Kolor oczu

Średnie, ale bardziej jasne niż ciemne.
Szare/niebiesko-szare w zależności od światła. Nieliczne akcenty żółto-pomarańczowe głównie wokół źrenic.
Ciemna obwódka wokół tęczówek.
Jasna oprawa oczu (brwi i rzęsy w kolorze włosów na głowie). Bez makijażu prawie nie widać rzęs.

3. Piegi

Bardzo nieliczne, występują latem, mało widoczne.

4. Cera

Kolor jasny, wpadający w róż. Ale przy osobie, która jest „królewną śnieżką” moja skóra wygląda na lekko żółtawą.
Rumienię się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów
Jasny brąz, raczej popielaty czy też mysi.

6. Kolor ust
Jasny, różowy o mało wyrazistych konturach. Mały kontrast między ustami a skórą.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Gaszą mnie m.in.: intensywny pomarańczowy, ciepła zieleń, żółty.
Lubię czerwień, fiolet, ostatnio odkryłam, że ładnie mi w pastelowym różu i szarym.

Kolor ust i oczu bardzo podobny jak u RubyBlue. Zgaduję, że lato, tylko nie wiem jakie

Edytowane przez Aniela88
Czas edycji: 2012-08-31 o 10:42
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 12:45   #5027
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

RubyBlue masz bardzo podobny typ urody do mnie. Czytałaś o zgaszonym lecie? Moim zdaniem pasuje do twojego opisu i zdjęć.

Wrzucam kilka fotek obrazujących kobiety o tym typie urody.

http://www.stylemakeovers.com/image/blog/celeste4.jpg

http://www.prettyyourworld.com/image...oft-summer.jpg

http://www.stylemakeovers.com/image/blog/alexandra.JPG

http://2.bp.blogspot.com/_QCp3zZueM9..._vodianova.jpg
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 22:14   #5028
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez RubyBlue Pokaż wiadomość
Przez jakiś czas obstawiałam wiosnę, bo tam są piegi , jest szatynka. Jaka jest konkretna rzecz , która odróżnia lato od wiosny?
Lato ma koloryt chłodny lub neutralny, a poza tym zwykle mocniejszy, bardziej kontrastowy. Wiosna jest typem ciepłym i mało kontrastowym, delikatnym.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

SailorPanda, jaki masz odcień karnacji - ciepły, chłodny? Raczej pasowałoby do ciebie lato, ale trochę mnie zbija z tropu, że źle ci w granatowym, to by sugerowało dość ciepłą karnację...

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

whiteska - raczej lato, w świetle dziennym nie wyglądasz na ciepły typ, a w sztucznym świetle żółtym i w pokoju o żółtych ścianach to każdy sięwydaje ciepły. Jesteś raczej bardziej kontrastowym podtypem lata.

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

blackdress92 - po opisie zima. Oprawa oczu ciemna?
BTW na twoim blogu nie mogłam znaleźć twoich zdjeć, tylko zdjęcia różnych kosmetyków
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 22:29   #5029
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - raczej szybko, na brąz.

2. Kolor oczu - ciemno niebieski, ludzie mi mówią że mam oczy koloru morza.

3. Piegi - brak.

4. Cera - trudno mi określić, raczej ciemnej karnacji.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, szatynka.

6. Kolor ust - różowy, i tutaj odcień ciężko mi określić , chyba brudny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Świetnie się czuję, i wyglądam z tego co widzę, i co ludzie mi mówią, w niebieskim (od jasnego po ciemny) , słyszałam też , że pasują mi mocne kolory typu czerwień. Źle wyglądam w zielonym. I źle się czuje w żółtym.


kiedyś na stronie internetowej wyszło mi że jestem zimą, ale z tego co mi się zdaje są chyba różne rodzaje. . i patrząc np. na zdjęcia którejś z zim (chyba południowej) jednak różniłam sie .
ma ktoś pomysły?
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 22:33   #5030
sweeetchocolate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Po przeczytaniu całego wątku mam swój typ, ale muszę się upewnić mam nadzieję, że mi pomożecie

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się szybko i od razu na brązowo, kolor raczej taki złoto-brązowy... no chyba, że nie użyję żadnego filtru, to wtedy bieda (ale to rzadko mi się zdarza)

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy... zielono-szare, tak bym je określiła... mam sporo żółtych plamek na tęczówce. Oprawa oczy ciemna, brwi ciemno brązowe, rzęsy dosć długie, gęste i średnio podkręcone

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
NIe zauważyłam, żebym miała jakiekolwiem :P

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Wydaje mi się, gdy nie jestem opalona, moja skóra ma lekko oliwkowy odcień. Nie jestem jakim blada, ale letnia opalenizna trzyma mi się góra do połowy listopada. Czerwienie się raczej na czerwono - mam cerę naczynową...

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny brąz, bardzo ciemny, ale nie czarny, z delikatnym złotymi refleksami

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Średnio napigmętowana moim zdaniem.. nie wiem jak to lepiej określić ...

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Wydaje mi się,że najlepiej czuje się w błękitach, fioletach, czerni, bieli, ciemych szarościach i granatach... nie pogardzę czerwienią i jakiś ciemnym różem... słoneczny żółty nie jest dla mnie, już predzej brzoskwiniowy lub niektóre odcienie pomarańczy :P

Nie wiem, czy to co napisałam ma jakiś sens. Nie mam żadnych zdjęć, które by się nadawały do wstawinia
Mam nadzieję, że pomożecie
sweeetchocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 22:47   #5031
1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
BTW na twoim blogu nie mogłam znaleźć twoich zdjeć, tylko zdjęcia różnych kosmetyków
przy tuszu- nr 18. Nie wiem czy jasna czy ciemna niestety, bo nie wiem jakie są kryteria i czego dokładnie to dotyczy
1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 23:15   #5032
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

[1=1d94aa359fccc21ffd3754e 01fc729e7b21e5777_5e9cd7f 29012b;36248027]przy tuszu- nr 18. Nie wiem czy jasna czy ciemna niestety, bo nie wiem jakie są kryteria i czego dokładnie to dotyczy [/QUOTE]
Koloru brwi i rzęs.

Jeśli to naturalny kolor twoich brwi, to znaczy, że masz ciemną oprawę. Jesteś zimą.

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

sweeetchocolate - raczej kontrastowe lato, ale może być, że zima.

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa Pokaż wiadomość
ma ktoś pomysły?
Podaj odcień karnacji i oprawę oczu
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 11:47   #5033
szaljetka
Przyczajenie
 
Avatar szaljetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
GG do szaljetka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez RubyBlue Pokaż wiadomość
Przez jakiś czas obstawiałam wiosnę, bo tam są piegi , jest szatynka. Jaka jest konkretna rzecz , która odróżnia lato od wiosny?
Typ urody LATO jest chłodny. Odcień Twoich włosów jest chłodny, nie ma ciepłych poblasków, oczy masz niebieskie, oprawę ciemną, piegi są zimnego odcieniu, cera typowo zimna. Biorąc pod uwagę pierwsze zdjęcie, włosy od nasady mają kolor mysi więc zakładam że było ono robione w porze jesienno-zimowej. Natomiast od połowy włosów masz włosy rozjaśnione słońcem.

Typ urody ciepły.
Włosy są złotawe, z poblaskiem złota w ciepłej tonacji. Mają odcienie miedzianego brązu, złocistego ciemnego blondu.
Oczy również są jasnozielone, jasnoniebieskie, brązowe,orzechowe
Cera w brzoskwiniowa, ma żółty odcień, jest złocistobrązowa bądź ma odcień kości słoniowej. Często występują rumieńce lub ciepłe przebarwienia.

Najlepszym sposób na sprawdzenie typu znajdziesz tu->http://www.ofeminin.pl/makijaz/zimny...y-f127104.html
szaljetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 17:52   #5034
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość


Podaj odcień karnacji i oprawę oczu
odcień karnacji... ciemny. czy jest to brzoskwinia czy brąz nie umiem powiedzieć. . ale zdaje mi się , że której z tych.
daje załącznik oka (troche dziwnie mi źrenica wyszła przez odbicie światła) i kawałek skóry , może pomoże.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1330684.jpg (97,2 KB, 15 załadowań)
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 18:50   #5035
1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz dziękuję
1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 20:30   #5036
RubyBlue
Przyczajenie
 
Avatar RubyBlue
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
RubyBlue masz bardzo podobny typ urody do mnie. Czytałaś o zgaszonym lecie? Moim zdaniem pasuje do twojego opisu i zdjęć.

Wrzucam kilka fotek obrazujących kobiety o tym typie urody.

http://www.stylemakeovers.com/image/blog/celeste4.jpg

http://www.prettyyourworld.com/image...oft-summer.jpg

http://www.stylemakeovers.com/image/blog/alexandra.JPG

http://2.bp.blogspot.com/_QCp3zZueM9..._vodianova.jpg
Wow , przyznam że jak wizualnie mi przedstawiłaś to wiem o co kaman . Czyli ostatni fryzjer jaki dotykał moich włosów nie był wariatem chcąc mnie na blond pofarbować .

Cytat:
Napisane przez Cytat:
Napisane przez RubyBlue
Przez jakiś czas obstawiałam wiosnę, bo tam są piegi , jest szatynka. Jaka jest konkretna rzecz , która odróżnia lato od wiosny?
Typ urody LATO jest chłodny. Odcień Twoich włosów jest chłodny, nie ma ciepłych poblasków, oczy masz niebieskie, oprawę ciemną, piegi są zimnego odcieniu, cera typowo zimna. Biorąc pod uwagę pierwsze zdjęcie, włosy od nasady mają kolor mysi więc zakładam że było ono robione w porze jesienno-zimowej. Natomiast od połowy włosów masz włosy rozjaśnione słońcem.

Typ urody ciepły.
Włosy są złotawe, z poblaskiem złota w ciepłej tonacji. Mają odcienie miedzianego brązu, złocistego ciemnego blondu.
Oczy również są jasnozielone, jasnoniebieskie, brązowe,orzechowe
Cera w brzoskwiniowa, ma żółty odcień, jest złocistobrązowa bądź ma odcień kości słoniowej. Często występują rumieńce lub ciepłe przebarwienia.

Najlepszym sposób na sprawdzenie typu znajdziesz tu-> [url
http://www.ofeminin.pl/makijaz/zimny...y-f127104.html[/url]

Dziękuje tego mi było trzeba , teraz jak jestem już pewna idę pobawić się kolorami
RubyBlue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 00:02   #5037
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa Pokaż wiadomość
odcień karnacji... ciemny. czy jest to brzoskwinia czy brąz nie umiem powiedzieć. . ale zdaje mi się , że której z tych.
daje załącznik oka (troche dziwnie mi źrenica wyszła przez odbicie światła) i kawałek skóry , może pomoże.
Myślę, że raczej zima. Możliwe, że jakieś bardziej kontrastowe lato, ale raczej zima.

Na południowe zimy nie masz co patrzeć, one są zupełnie inne
Ty raczej jesteś takim podtypem zimy, chłodną zimą:
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter.html
Tu jest po polsku:
http://www.kobieta.info.pl/makija-i-...-urody?start=4
Jak uważasz?

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:43 ----------

Rany, własnie zauwazyłam, że ten artykuł:
http://www.kobieta.info.pl/makija-i-...-urody?start=4
cytuje obszerne fragmenty ze strony Lory Alexander, chodzi mi o opisy podtypów i wskazówki dla nich, te wskazówki są po prostu żywcem przetłumaczone słowo w słowo z bloga Alexander, a nigdzie w artykule nie wspomina się o niej ani słowem! No ładny plagiat!
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 11:09   #5038
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Myślę, że raczej zima. Możliwe, że jakieś bardziej kontrastowe lato, ale raczej zima.

Na południowe zimy nie masz co patrzeć, one są zupełnie inne
Ty raczej jesteś takim podtypem zimy, chłodną zimą:
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter.html
Tu jest po polsku:
http://www.kobieta.info.pl/makija-i-...-urody?start=4
Jak uważasz?

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:43 ----------

Rany, własnie zauwazyłam, że ten artykuł:
http://www.kobieta.info.pl/makija-i-...-urody?start=4
cytuje obszerne fragmenty ze strony Lory Alexander, chodzi mi o opisy podtypów i wskazówki dla nich, te wskazówki są po prostu żywcem przetłumaczone słowo w słowo z bloga Alexander, a nigdzie w artykule nie wspomina się o niej ani słowem! No ładny plagiat!
wiesz co, chyba masz racje. chociaż do tej pory uważałam, że moja skóra ma ciepły odcień, nie chłodny. tak samo oliwkowy uważałam za ciepły odcień, a tu zaskoczenie. . w sumie wszystko pasuje (z tą skórą trochę opornie ale raczej też. ) . dziękuje bardzo za odpowiedź. . kurczę, znasz się na tym.

wiesz, jakby napisali skąd to wiedzą byliby straciliby 'autorytet' . a tak to przecież mało prawdopodobne by Lora posądziła ich o plagiat. więc ludzie korzystają.
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 12:55   #5039
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa Pokaż wiadomość
wiesz co, chyba masz racje. chociaż do tej pory uważałam, że moja skóra ma ciepły odcień, nie chłodny. tak samo oliwkowy uważałam za ciepły odcień, a tu zaskoczenie. . w sumie wszystko pasuje (z tą skórą trochę opornie ale raczej też. ) . dziękuje bardzo za odpowiedź. . kurczę, znasz się na tym.

wiesz, jakby napisali skąd to wiedzą byliby straciliby 'autorytet' . a tak to przecież mało prawdopodobne by Lora posądziła ich o plagiat. więc ludzie korzystają.
Właśnie w twoim opisie ta karnacja mnie zbiła z tropu, ale na zdjęciu zobaczyłam, że wcale nie masz ciemnej karnacji. Według mnie masz jasną skórę - nie bardzo jasną, nie bladą, tylko po prostu jasną i raczej chłodną.

Co do żółtych/oliwkowych pigmentów, to własnie często wprowadzają w błąd, bo ludzie myślą że żółtawy = ciepły, ale tak nie jest. Większość Polek ma żółty pigment i oliwkowe tony a jednocześnie tonacja skóry więszości oscyluje gdzieś w okolicach neutralno-chłodnych.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-02 o 13:00
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 17:00   #5040
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Właśnie w twoim opisie ta karnacja mnie zbiła z tropu, ale na zdjęciu zobaczyłam, że wcale nie masz ciemnej karnacji. Według mnie masz jasną skórę - nie bardzo jasną, nie bladą, tylko po prostu jasną i raczej chłodną.

Co do żółtych/oliwkowych pigmentów, to własnie często wprowadzają w błąd, bo ludzie myślą że żółtawy = ciepły, ale tak nie jest. Większość Polek ma żółty pigment i oliwkowe tony a jednocześnie tonacja skóry więszości oscyluje gdzieś w okolicach neutralno-chłodnych.
co do karnacji to już sama nie wiem... . wszyscy mi mówią, że mam ciemną. dlatego, że mam ciemne włosy, szybko się opalam, na brązowo i mam pieprzyki. ale jak tak się dzisiaj popatrzyłam to w porównaniu do koloru włosów kolor twarzy mam jasny. . i patrząc na zdjęcia innych zim, raczej się utwierdziłam w przekonaniu bo nie wszystkie były blade, itp.
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.