Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-14, 12:32   #3811
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

ja zamówiłam TV Paint Stick w kolorze OB1 - czekam i ciekawe jaki będzie bo faktycznie z tymi kolorami to porażka żeby się rozeznać
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 12:38   #3812
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Ob powinien być ok... No porazka bo Kryolan ma sklepy stacjonarne chyba tylko w 3(?) miastach w PL więc ciężko nie będąz z Krakowa iść i obmacać

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez WeWlasnejOsobie Pokaż wiadomość
hej
a ja poszukuję mocno kryjącego podkładu, który da radę z przebarwieniami.
mam cerę mieszaną, błyszczy się, a w niektórych miejscach widać suche skórki.
policzki na dole zazwyczaj są dość czerwone.
zależy mi na fajnym wyrównaniu kolorytu a nie stworzeniu efektu maski. przetestowałam już na prawdę mnóstwo podkładów, i nadal nie odnalazłam tego jedynego
Jaki przedzial cenowy Cie interesuje... Tłustość , suche skórki i przebarwienia ... Na to tylko ewentualnie perfectionista z Guerlaina ale pod warunkiem że nie jestes mocno skłonna do zapychania.

Suche skórki zwykle lepiej wygladaja bez podkladu niż zzz... Czego obecnie uzywasz i dlaczego Ci nie pasuje?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 12:39   #3813
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ob powinien być ok... No porazka bo Kryolan ma sklepy stacjonarne chyba tylko w 3(?) miastach w PL więc ciężko nie będąz z Krakowa iść i obmacać
no ciekawa jestem strasznie wczoraj wysłali to najpóźniej jutro powinnam mieć
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 12:47   #3814
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Zmywam wszystko micelem z Garniera a potem myję twarz żelem i wodą (żel najczęściej z Yves Rocher).
O demakijazu nie pomyslalam, wydaje mi sie ze porzadnie doczyszczam skore
Hmmmm... Czyli raczej zmywasz dobrze. Ja nie wiem co te podklady maja w sobie i co konkretnie Cie zapucha, pociesze Cie tylko ze mam podobnie, true match mnie nie zapychał ale prawie kazdy podklad przy codziennym stosowaniu to robi. Skora nie lubi dodatkowych warstw.

Polecam ten wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=574791&page=97
Podczytaj, duzo dziewczyn ma taki problem.

Z podkładów które mnie ńie zatkały a były dość niedrogie to wake me up ( nie wiem czemu tego nie zrobił ) oraz bialy Inglot , zamowilam go ponownie

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Polson Pokaż wiadomość
Hej kochane! Opada juz sił w walce z trądzikiem... Raz jest "super", bo nie ma ropnych chrost, ale zostaje mocne zaczerwienienie twarzy, ktore jakos tam maskuje. Poprawę widze po tym, jak odkładam podklad, ale przez dwa ostatnie dni byłam ciagle poza domem, a wstydzę sie wyjsć bez makijażu i mnie wysypało. Dlatego szukam jakiegos fajnego, lekkiego, niekomodogennego podkładu- jasnego i bardziej wpadającego w żółty odcień. Stawiam na pielęgnacje apteczna, wiec i podklad miłe widziany z apteki możecie cos polecic? Dodam, ze bardzo mocno przetłuszcza mi sie skóra na czole (tylko tam mam problemy z trądzikiem) i po 2-3h od nałożenia makijażu musze używać bibułek
A minerały?? Nie jestem ich fanka ale mogą pomóc przetrwać najgorszy okres.

Tobie również polecam podczytać ten wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=574791&page=97
Grupa wsparcia i kopalnia wiedzy

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
no ciekawa jestem strasznie wczoraj wysłali to najpóźniej jutro powinnam mieć
Tez jestem bardzo ciekawa
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 13:05   #3815
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Basiago nakładałam go na zwykły codzienny krem ( super aqua albo crem de la cream)lekko wilgornym pędzlem... Nigdy jie mialal problemu , trzeba go szybko nakładać ale jak dla mnie od jest super, wyglada lepiej niż DW.. Nigdy nie mialam problemu z nakladaniem tego podkladu, jedyny z jakim mialam to sisley anti age... Dziad , mazaj. Ten byl ok

Co do Sticka to fajny do zdjęć ale jezt mocno zaparafinowany więc trzeba w miare mozliwości nosić go jak najkrrocej

Nadal używasz Kwadraciaka?
Używam to za dużo powiedziane bo ani razu nie wyszłam z nim do ludzi, ile razy pomalowałam się w domu, tyle razy musiałam go zmyć. Nawet podkłady Wibo używane wiele lat temu wyglądały lepiej niż to dziadostwo Tyle, że w Rossmannie nie znajdę dla siebie odcienia, wszystko za ciemne.

Parafina mnie nie zapycha, przez kilka miesięcy nieświadomie używałam kremu z parafiną i nic mi się nie wydarzyło. Ale wiem, że nie jest to dobre dla skóry, mam taką świadomość

Będę próbować dalej.

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja zamówiłam TV Paint Stick w kolorze OB1 - czekam i ciekawe jaki będzie bo faktycznie z tymi kolorami to porażka żeby się rozeznać
Zrób fotkę jak przyjdzie
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 15:45   #3816
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ob powinien być ok... No porazka bo Kryolan ma sklepy stacjonarne chyba tylko w 3(?) miastach w PL więc ciężko nie będąz z Krakowa iść i obmacać

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------



Jaki przedzial cenowy Cie interesuje... Tłustość , suche skórki i przebarwienia ... Na to tylko ewentualnie perfectionista z Guerlaina ale pod warunkiem że nie jestes mocno skłonna do zapychania.

Suche skórki zwykle lepiej wygladaja bez podkladu niż zzz... Czego obecnie uzywasz i dlaczego Ci nie pasuje?
Aktualnie używam rimmel london match - kompletnie nietrafiony. Jest lekki, bardzo przyjemny do noszenia jednak nie wyrównuje kolorytu na czym aktualnie najbardziej mi zależy.
Przedział myślę że max do 100 zł.
A jeśli chodzi o suche skórki to walczę z nimi peelingiem i kremem i raczej są mało widoczne.
__________________
wymianka styczeń
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 16:12   #3817
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Hmmmm... Czyli raczej zmywasz dobrze. Ja nie wiem co te podklady maja w sobie i co konkretnie Cie zapucha, pociesze Cie tylko ze mam podobnie, true match mnie nie zapychał ale prawie kazdy podklad przy codziennym stosowaniu to robi. Skora nie lubi dodatkowych warstw.

Polecam ten wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=574791&page=97
Podczytaj, duzo dziewczyn ma taki problem.

Z podkładów które mnie ńie zatkały a były dość niedrogie to wake me up ( nie wiem czemu tego nie zrobił ) oraz bialy Inglot , zamowilam go ponownie
Dziekuje za odpowiedz Wyglada na to, ze to dosc czesty problem. No coz, szukam dalej
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-22, 08:38   #3818
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez WeWlasnejOsobie Pokaż wiadomość
Aktualnie używam rimmel london match - kompletnie nietrafiony. Jest lekki, bardzo przyjemny do noszenia jednak nie wyrównuje kolorytu na czym aktualnie najbardziej mi zależy.
Przedział myślę że max do 100 zł.
A jeśli chodzi o suche skórki to walczę z nimi peelingiem i kremem i raczej są mało widoczne.
A Gosh X-ceptiomal? Nie powinien Cie zapchac z tym ze on jest mocno,mocno kryjacy
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 13:45   #3819
magda20122012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3
Jaki polecacie podkład ?

Jaki polecacie sprawdzony podkład . Który nie zapycha za przystępną cenę .
magda20122012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 17:45   #3820
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jaki polecacie podkład ?

Za mało danych by coś polecić, poza tym napisałaś nie w tym dziale, bo tutaj raczej się chwali swoimi makijażami a nie prosi o porady
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 15:07   #3821
whitenoise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Blada twarz, pryszcze, suche skórki, obraz nędzy i rozpaczy. Jaki podkład/korektor?

Hej, mam 17 lat i już od dawna pryszcze utrudniają mi życie. Po zastosowaniu specyfików od pani dermatolog skóra z nosa i jego okolic schodzi mi płatami, mimo tego, że już od około 2 miesięcy używam tylko nawilżających/natłuszczających kremów. Peelingi dają krótkotrwały efekt, w dodatku najczęściej nie ścierają wszystkiego nawet przy systematycznym stosowaniu. Jedyne co mi pomaga to taka ,,kuracja" kremem Nivea, która polega na smarowaniu się nim przez 1/2 dni co godzinę. To brzmi pewnie śmiesznie, ale to jedyne, co mi pomaga i nie ma w moim przypadku skutków ubocznych. Tyle, że po nałożeniu korektora po max. 2 dniach od kuracji suche skórki znów się pojawiają.
Obecnie używam korektora Bell Multi Mineral, który pod względem trwałości, koloru i krycia jest dla mnie wręcz idealny, nie miałam jeszcze tak skutecznego kosmetyku. Jedyny, ale ogromny minus to właśnie te suche skórki, które bardzo podkreśla. Nakładam go na caly nos i jego bliskie okolice, oraz punktowo na czole. Wcześniej używałam podkładu True Match Loreal'a, który dla mnie był wtedy zbyt delikatny, nie maskował i w dodatku jeszcze nie trafiłam z kolorem (mam bardzo bladą cerę i trudno jest mi cokolwiek dobrać). Obecnie jednak sytuacja się trochę zmieniła, zaczęłam pić więcej wody i unikać słodyczy, stan mojej skóry poprawił się, a pryszcze nie występują już w ,,skupiskach", z powodu których połowa twarzy jest czerwona. Teraz są to przeważnie duże, pojedyncze krosty wypełnione taką wodnistą substancją- pewnie nie brzmi apetycznie, ale dla mnie to i tak poprawa,bo łatwiej jest takie zamaskować.
Postanowiłam porównać mój poprzedni podkład z obecnie używanym korektorem i wyszło na to, że po podkładzie skóra wygląda dużo lepiej, zdrowiej, przede wszystkim skórki nie są aż tak widoczne jak po korektorze.
Czy to możliwe, żeby korektor wypływał na takie mocne przesuszenie mojej skóry nawet po silnym nawilżeniu, czy może po prostu jego dosyć ciężka forma sprawia, że suche skórki są tak bardzo podkreślone?
Pomyślałam, żeby może kupić jakiś w miarę delikatny podkład, skoro stan skóry teraz mi na to pozwala, a na tylko na pryszcze stosować nadal ten korektor Bell.
Proszę, jeżeli macie podobne problemy, napiszcie mi czego używacie, jaki podkład lub korektor jest odpowiedni. Dodam jeszcze tylko, że najbardziej interesują mnie raczej niedrogie kosmetyki.
Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez whitenoise
Czas edycji: 2015-07-23 o 15:40
whitenoise jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 13:35   #3822
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Blada twarz, pryszcze, suche skórki, obraz nędzy i rozpaczy. Jaki podkład/korek

Cytat:
Napisane przez magda20122012 Pokaż wiadomość
Jaki polecacie sprawdzony podkład . Który nie zapycha za przystępną cenę .
Jest zbiorczy wątek o doborze podkładu, zatem Twój przesuwam do tego właśnie zbiorczego wątku. Proszę korzystać z wyszukiwarki.

Na tak zadane pytanie trudno będzie udzielić odpowiedzi, ponieważ nie napisałaś jakiego podkładu szukasz i jaką masz cerę.


Cytat:
Napisane przez whitenoise Pokaż wiadomość
Hej, mam 17 lat i już od dawna pryszcze utrudniają mi życie. Po zastosowaniu specyfików od pani dermatolog skóra z nosa i jego okolic schodzi mi płatami, mimo tego, że już od około 2 miesięcy używam tylko nawilżających/natłuszczających kremów. Peelingi dają krótkotrwały efekt, w dodatku najczęściej nie ścierają wszystkiego nawet przy systematycznym stosowaniu. Jedyne co mi pomaga to taka ,,kuracja" kremem Nivea, która polega na smarowaniu się nim przez 1/2 dni co godzinę. To brzmi pewnie śmiesznie, ale to jedyne, co mi pomaga i nie ma w moim przypadku skutków ubocznych. Tyle, że po nałożeniu korektora po max. 2 dniach od kuracji suche skórki znów się pojawiają.
Obecnie używam korektora Bell Multi Mineral, który pod względem trwałości, koloru i krycia jest dla mnie wręcz idealny, nie miałam jeszcze tak skutecznego kosmetyku. Jedyny, ale ogromny minus to właśnie te suche skórki, które bardzo podkreśla. Nakładam go na caly nos i jego bliskie okolice, oraz punktowo na czole. Wcześniej używałam podkładu True Match Loreal'a, który dla mnie był wtedy zbyt delikatny, nie maskował i w dodatku jeszcze nie trafiłam z kolorem (mam bardzo bladą cerę i trudno jest mi cokolwiek dobrać). Obecnie jednak sytuacja się trochę zmieniła, zaczęłam pić więcej wody i unikać słodyczy, stan mojej skóry poprawił się, a pryszcze nie występują już w ,,skupiskach", z powodu których połowa twarzy jest czerwona. Teraz są to przeważnie duże, pojedyncze krosty wypełnione taką wodnistą substancją- pewnie nie brzmi apetycznie, ale dla mnie to i tak poprawa,bo łatwiej jest takie zamaskować.
Postanowiłam porównać mój poprzedni podkład z obecnie używanym korektorem i wyszło na to, że po podkładzie skóra wygląda dużo lepiej, zdrowiej, przede wszystkim skórki nie są aż tak widoczne jak po korektorze.
Czy to możliwe, żeby korektor wypływał na takie mocne przesuszenie mojej skóry nawet po silnym nawilżeniu, czy może po prostu jego dosyć ciężka forma sprawia, że suche skórki są tak bardzo podkreślone?
Pomyślałam, żeby może kupić jakiś w miarę delikatny podkład, skoro stan skóry teraz mi na to pozwala, a na tylko na pryszcze stosować nadal ten korektor Bell.
Proszę, jeżeli macie podobne problemy, napiszcie mi czego używacie, jaki podkład lub korektor jest odpowiedni. Dodam jeszcze tylko, że najbardziej interesują mnie raczej niedrogie kosmetyki.
Z góry dziękuję za pomoc!
O podkłady pytaj w tym wątku.
Jeśli chodzi o korektor, możesz zajrzeć choćby tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post47645591
Jak wejdziesz w listę wątków na forum "Pytania do wizażystki", klikniesz w przycisk "Przeszukaj to forum", wpiszesz szukaną frazę, to zapewniam, że co nieco wyskoczy w tym temacie.

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2015-07-24 o 13:36
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 09:36   #3823
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Jaki polecacie podkład ?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Za mało danych by coś polecić, poza tym napisałaś nie w tym dziale, bo tutaj raczej się chwali swoimi makijażami a nie prosi o porady
Przecież to wątek jako podkład do mojej cery? A nie pochwal się makijażem :P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 10:28   #3824
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jaki polecacie podkład ?

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Przecież to wątek jako podkład do mojej cery? A nie pochwal się makijażem :P
Pewnie wątek pierwotnie założony był na forum Moje Makijaże i wtedy Kori_Yoitama udzieliła odpowiedzi, potem moderatorka przesunęła go na Pytania do Wizażystki, a w końcu ja połączyłam ten wątek ze zbiorczym o podkładach .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 11:36   #3825
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Blada twarz, pryszcze, suche skórki, obraz nędzy i rozpaczy. Jaki podkład/korek

Cytat:
Napisane przez whitenoise Pokaż wiadomość
Hej, mam 17 lat i już od dawna pryszcze utrudniają mi życie. Po zastosowaniu specyfików od pani dermatolog skóra z nosa i jego okolic schodzi mi płatami, mimo tego, że już od około 2 miesięcy używam tylko nawilżających/natłuszczających kremów. Peelingi dają krótkotrwały efekt, w dodatku najczęściej nie ścierają wszystkiego nawet przy systematycznym stosowaniu. Jedyne co mi pomaga to taka ,,kuracja" kremem Nivea, która polega na smarowaniu się nim przez 1/2 dni co godzinę. To brzmi pewnie śmiesznie, ale to jedyne, co mi pomaga i nie ma w moim przypadku skutków ubocznych. Tyle, że po nałożeniu korektora po max. 2 dniach od kuracji suche skórki znów się pojawiają.
Obecnie używam korektora Bell Multi Mineral, który pod względem trwałości, koloru i krycia jest dla mnie wręcz idealny, nie miałam jeszcze tak skutecznego kosmetyku. Jedyny, ale ogromny minus to właśnie te suche skórki, które bardzo podkreśla. Nakładam go na caly nos i jego bliskie okolice, oraz punktowo na czole. Wcześniej używałam podkładu True Match Loreal'a, który dla mnie był wtedy zbyt delikatny, nie maskował i w dodatku jeszcze nie trafiłam z kolorem (mam bardzo bladą cerę i trudno jest mi cokolwiek dobrać). Obecnie jednak sytuacja się trochę zmieniła, zaczęłam pić więcej wody i unikać słodyczy, stan mojej skóry poprawił się, a pryszcze nie występują już w ,,skupiskach", z powodu których połowa twarzy jest czerwona. Teraz są to przeważnie duże, pojedyncze krosty wypełnione taką wodnistą substancją- pewnie nie brzmi apetycznie, ale dla mnie to i tak poprawa,bo łatwiej jest takie zamaskować.
Postanowiłam porównać mój poprzedni podkład z obecnie używanym korektorem i wyszło na to, że po podkładzie skóra wygląda dużo lepiej, zdrowiej, przede wszystkim skórki nie są aż tak widoczne jak po korektorze.
Czy to możliwe, żeby korektor wypływał na takie mocne przesuszenie mojej skóry nawet po silnym nawilżeniu, czy może po prostu jego dosyć ciężka forma sprawia, że suche skórki są tak bardzo podkreślone?
Pomyślałam, żeby może kupić jakiś w miarę delikatny podkład, skoro stan skóry teraz mi na to pozwala, a na tylko na pryszcze stosować nadal ten korektor Bell.
Proszę, jeżeli macie podobne problemy, napiszcie mi czego używacie, jaki podkład lub korektor jest odpowiedni. Dodam jeszcze tylko, że najbardziej interesują mnie raczej niedrogie kosmetyki.
Z góry dziękuję za pomoc!
Oczywiscie ze mozliwe. Krem moze ( mysle ze w tym przypadku tak jest) natluszczac cere ale nie musi jej nawilzac. To sa dwoe rozne rzeczy, nakladanie kremu co godzine , a potem kladzenie na nia korektora raczej nie ma wielkiego sensu...
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 13:43   #3826
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jaki polecacie podkład ?

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Pewnie wątek pierwotnie założony był na forum Moje Makijaże i wtedy Kori_Yoitama udzieliła odpowiedzi, potem moderatorka przesunęła go na Pytania do Wizażystki, a w końcu ja połączyłam ten wątek ze zbiorczym o podkładach .
dokładnie tak było
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 20:57   #3827
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, czy ktoś może mi porównać kolor podkładu Rimmel Lasting Finisch 25h 200 soft beige do 203 true beige. Czy 203 jest dużo ciemniejszy?
Używam podkład Rimmel Wake Me up w kolorze 103 true ivory i jestem zadowolona z koloru. Natomiast mam Rimmel Lasting Finish w kolorze 200 soft beige i jest mi troche za jasny, dlatego zastanawiam się nad numerkiem wyżej- 203.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 22:35   #3828
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Rimmel Lasting finish 25h

Dziewczyny, czy ktoś może mi porównać kolor podkładu Rimmel Lasting Finisch 25h 200 soft beige do 203 true beige. Czy 203 jest dużo ciemniejszy?
Używam podkład Rimmel Wake Me up w kolorze 103 true ivory i jestem zadowolona z koloru. Natomiast mam Rimmel Lasting Finish w kolorze 200 soft beige i jest mi troche za jasny, dlatego zastanawiam się nad numerkiem wyżej- 203.
Niestety wujek google zawiódł i nie znalazłam nigdzie porównania koloru 200 soft beige do 203 true beige. Może wy pomożecie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sand.jpg (130,7 KB, 1 załadowań)
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2015-08-06 o 22:36
britnay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-07, 00:46   #3829
borowkowaCiotka
Przyczajenie
 
Avatar borowkowaCiotka
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Podkład/krem bb dla suchej cery z porami?

Witam zaznaczam na wstępie, że to mój pierwszy post tutaj i za wszelkie gafy przepraszam
No więc, hm... z makijażem radzę sobie na ogół dobrze, mam jednak jedno nemezis- makijaż skóry twarzy. Jeszcze nigdy nie udało mi się trafić na podkład/krem bb, który by pasował do mojej cery, w wielu przypadkach wręcz sprawę pogarszał. Głównie dlatego, że mam cerę dość kłopotliwą. Po pierwsze- jest bardzo sucha, tak bardzo, że kosmetyczka aż trzęsła się ze strachu gdy zobaczyła moją twarz pod światłem. Całe szczęście nie mam trądziku, a symboliczny pryszcz zdarza się może raz na dwa miesiące- dość szybko go załatwiam Afronisem+Sudocremem- ale mam masę drobnych, rozszerzonych porów pod postacią dziurek na twarzy, bardzo widocznych i rozsianych głównie na policzkach i nieco na czole. Nie dają się zamaskować dosłownie niczym, a korektory są wobec takich 'kolonii' na policzkach bezradne. Do tego mam lekkie przebarwienia i momentami symboliczne krosty, które nie są ani wągrami ani pryszczami- być może są to suche skórki. Drugim problemem jest to, że jestem dosłownie blada jak trup. Jako dziecko byłam wręcz śniada,
niestety od roku choruje na anemię i skóra zbielała mi tak, że ludzie, z którymi przebywam pytają się mnie, czy nie chcę może szklanki wody, bo chyba gotuję się do omdlenia. Jest to ogromny problem, bo po prostu nie jestem w stanie znaleźć czegokolwiek, co by pasowało
do aktualnego ocienia mojej cery- jedyne co dotychczas pasowało kolorystycznie, to Yves Rocher Rayonnant Jeunesse, który niestety poległ na wszystkich pozostałych polach, od krycia skończywszy na trwałości.
Słowem mówiąc- czy zna ktoś podkład/ krem bb, który posiada w miarę dobre krycie dla drobnych niedoskonałości i dopasowuje się dla cery serio bladej? (kwestię czy dla cery suchej czy tłustej jeszcze jakoś rozwiązuję, po prostu daję nieco więcej kremu nawilżającego pod makijaż)? Prosiłabym tylko o coś w miarę dostępnego i tańszego niż Dior za 200 zł, nie jestem prawniczką z własnym apartamentem, tylko maturzystką wciąż jeszcze na utrzymaniu rodziców, więc na takie drogie eksperymenty nie za bardzo mogę sobie pozwolić bardzo by mi zależało, by kosmetyk mógł być używany na co dzień.
borowkowaCiotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-08, 08:12   #3830
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Podkład/krem bb dla suchej cery z porami?

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ktoś może mi porównać kolor podkładu Rimmel Lasting Finisch 25h 200 soft beige do 203 true beige. Czy 203 jest dużo ciemniejszy?
Używam podkład Rimmel Wake Me up w kolorze 103 true ivory i jestem zadowolona z koloru. Natomiast mam Rimmel Lasting Finish w kolorze 200 soft beige i jest mi troche za jasny, dlatego zastanawiam się nad numerkiem wyżej- 203.
Niestety wujek google zawiódł i nie znalazłam nigdzie porównania koloru 200 soft beige do 203 true beige. Może wy pomożecie?
Cytat:
Napisane przez borowkowaCiotka Pokaż wiadomość
Witam zaznaczam na wstępie, że to mój pierwszy post tutaj i za wszelkie gafy przepraszam
No więc, hm... z makijażem radzę sobie na ogół dobrze, mam jednak jedno nemezis- makijaż skóry twarzy. Jeszcze nigdy nie udało mi się trafić na podkład/krem bb, który by pasował do mojej cery, w wielu przypadkach wręcz sprawę pogarszał. Głównie dlatego, że mam cerę dość kłopotliwą. Po pierwsze- jest bardzo sucha, tak bardzo, że kosmetyczka aż trzęsła się ze strachu gdy zobaczyła moją twarz pod światłem. Całe szczęście nie mam trądziku, a symboliczny pryszcz zdarza się może raz na dwa miesiące- dość szybko go załatwiam Afronisem+Sudocremem- ale mam masę drobnych, rozszerzonych porów pod postacią dziurek na twarzy, bardzo widocznych i rozsianych głównie na policzkach i nieco na czole. Nie dają się zamaskować dosłownie niczym, a korektory są wobec takich 'kolonii' na policzkach bezradne. Do tego mam lekkie przebarwienia i momentami symboliczne krosty, które nie są ani wągrami ani pryszczami- być może są to suche skórki. Drugim problemem jest to, że jestem dosłownie blada jak trup. Jako dziecko byłam wręcz śniada,
niestety od roku choruje na anemię i skóra zbielała mi tak, że ludzie, z którymi przebywam pytają się mnie, czy nie chcę może szklanki wody, bo chyba gotuję się do omdlenia. Jest to ogromny problem, bo po prostu nie jestem w stanie znaleźć czegokolwiek, co by pasowało
do aktualnego ocienia mojej cery- jedyne co dotychczas pasowało kolorystycznie, to Yves Rocher Rayonnant Jeunesse, który niestety poległ na wszystkich pozostałych polach, od krycia skończywszy na trwałości.
Słowem mówiąc- czy zna ktoś podkład/ krem bb, który posiada w miarę dobre krycie dla drobnych niedoskonałości i dopasowuje się dla cery serio bladej? (kwestię czy dla cery suchej czy tłustej jeszcze jakoś rozwiązuję, po prostu daję nieco więcej kremu nawilżającego pod makijaż)? Prosiłabym tylko o coś w miarę dostępnego i tańszego niż Dior za 200 zł, nie jestem prawniczką z własnym apartamentem, tylko maturzystką wciąż jeszcze na utrzymaniu rodziców, więc na takie drogie eksperymenty nie za bardzo mogę sobie pozwolić bardzo by mi zależało, by kosmetyk mógł być używany na co dzień.
Łączę wątki.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-08, 13:28   #3831
diamondy
Wtajemniczenie
 
Avatar diamondy
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 403
Question Dot.: Rimmel match perfection 010

Cytat:
Napisane przez CarmeLatte Pokaż wiadomość
Zniknął ze wszystkich drogerii odcień Light Porcelain. Producent obiecuje jego powrót dopiero w sierpniu. Pytanie do dziewczyn które używały tego koloru i były zadowolone: Czym go zastapic? Przetestowałem w swoim życiu mnóstwo rożnych podkładów i tylko ten odcień pasuje mi idealnie..
Czy ktoś jeszcze tak uparcie jak ja szuka jeszcze tego odcienia, lub znalazł jakiś odpowiednik ( ale nie za 200 zł ) ?

mimo tego że pora letnia nie opalam się ze względu na swoją jasną karnację, spf 50 na twarz obowiązkowy, ale wszystkie najjaśniejsze odcienie podkładów odcinają mi się na żółto, a ten był idealny z różowymi tonami
__________________
myślę sobie, że ta ZIMA musi kiedyś minąć, ZAZIELENI SIĘ!

już niedługo mgr dietetyki

WYSZUKIWARKA NIE BOLI


mów mi .
diamondy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-08, 20:19   #3832
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Rimmel match perfection 010

Cytat:
Napisane przez diamondy Pokaż wiadomość
Czy ktoś jeszcze tak uparcie jak ja szuka jeszcze tego odcienia, lub znalazł jakiś odpowiednik ( ale nie za 200 zł ) ?

mimo tego że pora letnia nie opalam się ze względu na swoją jasną karnację, spf 50 na twarz obowiązkowy, ale wszystkie najjaśniejsze odcienie podkładów odcinają mi się na żółto, a ten był idealny z różowymi tonami
Catrice All Matt Plus odcień 010 jest jasny i raczej neutralny, poza tym myślę, że może Loreal True Match N1 też by dał radę
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-09, 19:07   #3833
diamondy
Wtajemniczenie
 
Avatar diamondy
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 403
Dot.: Rimmel match perfection 010

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Catrice All Matt Plus odcień 010 jest jasny i raczej neutralny, poza tym myślę, że może Loreal True Match N1 też by dał radę
Ten Catrice sprawdzę, dzięki
a Loreal True Match N1 używałam jakiś czas przed Rimmelem, ostatecznie da radę ale też ma bardziej żółty odcień
__________________
myślę sobie, że ta ZIMA musi kiedyś minąć, ZAZIELENI SIĘ!

już niedługo mgr dietetyki

WYSZUKIWARKA NIE BOLI


mów mi .
diamondy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-11, 14:13   #3834
rosemery
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

A na lato co polecacie? Bo mam taki problem, że muszę mieć jakiś podkład, ale nie chcę żeby był zbyt ciężki, bo taki szybko się waży. Krem BB natomiast nic mi nie maskuje. Jakieś pomysły?
rosemery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-11, 14:49   #3835
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 677
GG do aniyam
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez rosemery Pokaż wiadomość
A na lato co polecacie? Bo mam taki problem, że muszę mieć jakiś podkład, ale nie chcę żeby był zbyt ciężki, bo taki szybko się waży. Krem BB natomiast nic mi nie maskuje. Jakieś pomysły?
Mam ten sam problem i od jakiegoś czasu używam podkładu balsamu Givenchy o tego http://www.sephora.pl/Makijaz/Cera/P...alsam/P2230020
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-15, 11:55   #3836
karolinasx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hejka!!
Szukam kremu bb /pudru dla cery tłustej! Mam 16 lat i dziewczyny poradziły mi,abym zamiast ciężkich podkładów zaczęła przygodę z makeupem od kremu bb dla mojej młodej cery
Od kremu bb oczekuje zmatowienia(mojej ciągle błyszczącej się twarzy oraz wyrównania kolorytu)
Pomożecie?
karolinasx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 12:16   #3837
brunetkacharliego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 12
Dot.: Revlon Colorstay dobry na lato ?

Co sądzicie o fluidach Revlon z empiku ?
Zamówiłam właśnie colorstay dla cery tlustej i mieszanej 220, i wydaje mi się, że jest jakby mniej gęsty od tego, który kupowałam w Douglasie. Nawet zapach jest ciut mniej intensywny i nie uderza tą 'ziemistą' wonią.

Zawsze kupowałam go na promocji za 39zł, ale tym razem postanowiłam wypróbować wysyłkę z empiku.
Macie z nim jakieś doświadczenia? Czy ten fluid jest na pewno oryginalny ? Zapłaciłam za niego 29zł, to trochę mało... Ale jak by nie patrzeć, w Stanach revlon nie jest drogim kosmetykiem, tylko w Polsce butelka w normalnej cenie kosztuje 69,-

Edytowane przez brunetkacharliego
Czas edycji: 2015-08-17 o 12:17
brunetkacharliego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 09:27   #3838
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Revlon Colorstay dobry na lato ?

Cytat:
Napisane przez brunetkacharliego Pokaż wiadomość
Co sądzicie o fluidach Revlon z empiku ?
Zamówiłam właśnie colorstay dla cery tlustej i mieszanej 220, i wydaje mi się, że jest jakby mniej gęsty od tego, który kupowałam w Douglasie. Nawet zapach jest ciut mniej intensywny i nie uderza tą 'ziemistą' wonią.

Zawsze kupowałam go na promocji za 39zł, ale tym razem postanowiłam wypróbować wysyłkę z empiku.
Macie z nim jakieś doświadczenia? Czy ten fluid jest na pewno oryginalny ? Zapłaciłam za niego 29zł, to trochę mało... Ale jak by nie patrzeć, w Stanach revlon nie jest drogim kosmetykiem, tylko w Polsce butelka w normalnej cenie kosztuje 69,-
Może faktycznie nie oryginalny.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-20, 11:24   #3839
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej

Obecnie używam podkładu Revlon 110.
Chciałabym spróbować Max Factor Face Finity.
I tutaj mam prośbę-który odcień będzie najbardziej zbliżony do odcienia Revlona?
30 ? https://kosmetykizameryki.pl/max-fac...porcelain.html
Czy za jasna?
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 19:33   #3840
bieliczern
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 10
Problem z podkładem REVLON!

Witam,

przeszukałam już wszystkie możliwe strony, przepytałam masę kosmetyczek i to wszystko na nic! Jestem w posiadanie fluidu Revlon Colorstay. Miesiąc temu przypadkowo zostawiłam go na kilka dni w aucie, kiedy akurat panowały niesamowite upały. W efekcie fluid niesamowicie zgęstniał. Jest praktycznie jedną zbitą masą, której nie da się wyjąć ze słoiczka. Próbowałam przechowywać go w lodówce i to także nic nie dało.

Spotkałyście się kiedyś z taką sytuacją lub znacie jakieś rozcieńczacze, które mi pomogą?

Edytowane przez bieliczern
Czas edycji: 2015-08-21 o 19:59
bieliczern jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.