Nie mogę schudnąć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-14, 10:28   #1
wwhateverr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 59

Nie mogę schudnąć


Nie wiem, czy dobrze umieszczam wątek, ale mam nadzieję, że tak. Jeżeli nie, proszę o przeniesienie

Zacznę od tego, że mam 24 lata, 170 wzrostu.
Na początku grudnia zaczęłam się odchudzać. Kupiłam sobie karnet na fitness, przestałam jeść słodycze i fastfoody, staram się jeść zdrowo i regularnie. Zwykle to wystarczyło, żeby zrzucić zbędne kilogramy i wrócić do stałej wagi (58 kg).
Przez wakacje i na jesień niestety trochę mi się przytyło- zaczynając odchudzanie w grudniu ważyłam 63.5kg. Nie licząc Świąt przez półtora miesiąca trzymałam się swoich postanowień, ale dzisiaj jak się zważyłam okazało się, że ważę 64,4kg, czyli kilogram więcej niż przed rozpoczęciem odchudzania!
Nie wiem co robię źle, zawsze staram się zdrowo odżywiać i zazwyczaj moja waga waha się o max. +2kg. Przez wakacje ze względu na pracę jadłam dużo fastfoodów i dlatego przytyłam, ale po ponad miesiącu zdrowego odżywiania i prawie codziennych ćwiczeń powinnam chyba choć trochę stracić na wadze (ew. ją utrzymać), ale nie przytyć!
Macie może jakieś pomysły czemu się tak dzieje? Tarczycę mam zdrową.
wwhateverr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 10:48   #2
catiedove
Rozeznanie
 
Avatar catiedove
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 790
Dot.: Nie mogę schudnąć

Może już dawno zrzuciłaś tłuszczyk, a teraz po prostu przybierasz na wadze bo rozbudowałaś mięśnie? hmm ;-)
Zamiast wagi polecam centymetr. 1kg tłuszczu a 1 kg mięśni rozkłada się zupełnie inaczej. Zatem waga może wzrosła, ale to nie od razu oznacza, że 'tyjesz'.
catiedove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 15:17   #3
ankko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 13
Dot.: Nie mogę schudnąć

Może sama eliminacja słodyczy i innycgh niekoniecznie zdrowych pokarmów niewystarczy-może Twój organizm musi mieć ułożoną specjalną dietę konkretnie pod Ciebie?Dietetyk jak wiadomo do najtańszych nie należy ale możesz zlecić wykonanie jadłospisu (np. na takiej stronie: xxx jest taniej niż tradycyjna wizyta) A może masz problem z hormonami i samo jedzenie nie jest problemem tylko polityka hormonalna organizmu szfankuje??Może jednak jakieś badania?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-14 o 18:50 Powód: Link.
ankko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 15:27   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez catiedove Pokaż wiadomość
Może już dawno zrzuciłaś tłuszczyk, a teraz po prostu przybierasz na wadze bo rozbudowałaś mięśnie? hmm ;-)
Zamiast wagi polecam centymetr. 1kg tłuszczu a 1 kg mięśni rozkłada się zupełnie inaczej. Zatem waga może wzrosła, ale to nie od razu oznacza, że 'tyjesz'.
serio sądzisz, że tak łatwo jest zbudować kilogram mięśni?


co jesz konkretnie i w jakich ilościach?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 18:14   #5
wwhateverr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość


co jesz konkretnie i w jakich ilościach?
Na śniadanie najczęśniej jogurt naturalny z jakimś owocem (banan, kiwi) i musli, pieczywo tylko ciemne albo chrupkie, często serek wiejski z pomidorem, czasem jajko na miękko albo jakaś sałatka. Staram się nie jeść żółtego sera, ale mam wielką słabość do camemberta.
Na obiad zazwyczaj jakieś mięso i warzywa, co najmnej raz w tygodniu ryba. Często robię też różne kremy warzywne, wtedy jem jakieś lżejsze drugie danie bez mięsa. Staram się nie jeść makaronu (od grudnia jadłam może ze dwa razy), ale za to jem dużo brązowego ryżu i kaszy jaglanej i gryczanej.
Na kolację najczęściej kanapki, parówki, sałatki.

Jeżeli chodzi o ilość, to na pewno jem więcej niż zalecają w dietach, ale to nigdy nie przeszkadzało mi w zrzuceniu wagi, tym bardziej że dużo ćwiczę
wwhateverr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 11:07   #6
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Nie mogę schudnąć

Warzyw nie wlicza się do bilansu kalorycznego (wyjątkiem są strączki). Gdzie są zdrowe tłuszcze w Twojej diecie, bo ja ich nie widzę w ogóle?!?!?!? Mówiąc delikatnie, Ty się głodzisz, a ze zdrowym jedzeniem niewiele ma to wspólnego...
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 13:12   #7
wwhateverr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
Warzyw nie wlicza się do bilansu kalorycznego (wyjątkiem są strączki). Gdzie są zdrowe tłuszcze w Twojej diecie, bo ja ich nie widzę w ogóle?!?!?!? Mówiąc delikatnie, Ty się głodzisz, a ze zdrowym jedzeniem niewiele ma to wspólnego...
Do sałatek dodaję pestki słonecznika, dyni albo orzechy no i oliwę z oliwek, jeżeli o to chodzi.
Napisałam, że jem dość dużo, więcej niż zalecają w dietach, więc na pewno się nie głodzę. Poza tym gdybym się głodziła, to chyba tym bardziej bym chudła...
wwhateverr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-16, 17:28   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie mogę schudnąć

widzę, że piszę po chińsku. z tego co napisałaś, nie da się wywnioskować, ile kalorii spożywasz. można zjeść 1/4 torebki ryżu albo od razu 4.
kwestia też o jakich dietach mówisz, bo nie każdą warto się sugerować...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 06:39   #9
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
serio sądzisz, że tak łatwo jest zbudować kilogram mięśni?
w dodatku w tak krótkim czasie. to niemożliwe.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 11:34   #10
dietetyk_magda
dietetyk_magda
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: Nie mogę schudnąć

Ważne, żeby dieta była odpowiednio zbilansowana, a jej podstawę stanowiły produkty z pełnych ziaren zbóż, nie może też zabraknąć warzyw i owoców.
Fajnym rozwiązaniem jest stosowanie się do zasad naturalnej diety śródziemnomorskiej. Ważne też jest, aby odchudzać się mądrze i nie stosować diet - cud, bo takich po prostu nie ma.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-01-18 o 15:51 Powód: linki
dietetyk_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 11:42   #11
Maddeco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: Nie mogę schudnąć

Jak chcesz zrzucić zbędne kilogramy, to oczywiście dieta i ruch. Tylko dieta powinna być ustawiona przez dietetyka. Bez tego ani rusz, trzeba zbilansować dietę i wtedy nie ma mocnych, żebyś nie schudła. I co ważne, być na diecie nie znaczy głodować

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-01-18 o 15:52 Powód: linki
Maddeco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-22, 06:18   #12
WiolkaKlaman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 39
Dot.: Nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez Maddeco Pokaż wiadomość
Jak chcesz zrzucić zbędne kilogramy, to oczywiście dieta i ruch. Tylko dieta powinna być ustawiona przez dietetyka. Bez tego ani rusz, trzeba zbilansować dietę i wtedy nie ma mocnych, żebyś nie schudła. I co ważne, być na diecie nie znaczy głodować
Też tak sądzę, dobry dietetyk xxx to podstawa. Ja też chodziłam od dietetyka, udało mi się ładnie schudnąć więc podrzucam ci również stronę dzięki której ja schudłam Życzę ci dużo cierpliwości i radości z malejącego ciała.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-02-18 o 09:55 Powód: link
WiolkaKlaman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-22 07:18:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.