Patenty na bycie NAJ :) - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-10, 16:11   #901
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez hałas Pokaż wiadomość
na uporczywe pryczcze
amol + sudocrem (patent którejś Wizażanki za który serdecznie dziękuję)
Jak je stosujesz ? Domyśłam się, że smarujesz delikwenta ale jak? Oba specyfiki jednocześnie czy osobno ? Skuteczne? Chociaż domyślam się, że tak Nie wysusza za bardzo skóry ?
__________________
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 16:28   #902
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Moj sposob na lsniace wlosy,to :jedwab .

Ostatnio jednak nie musze go uzywac tak czesto,gdyz za namowa kolezanki zaczelam uzywac pianki Panthenol(z apteki) na wlosy.
Pewnie macie ta pianke w domu,na popazenia sloneczne itp.
Dziala ona regenerujaca na wlosy i lekko nablyszcza,pewnie dzieki temu,ze ma wax w skladzie.
Uzywam ja na umyte wlosy ,tak jak odzywke bez splukiwania.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 17:26   #903
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez martiniątko
U mnie to by nie przeszlo - mam kilka torebek i ciagle zmieniam, nie chcialoby mi sie przekladac
u mnie też-ja noszę raczej mało rzeczy w torebce,a i tak nie cierpię przekładania...

hałasku, tak -marchewki zdecydowanie rządzą w tym zestawiku
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 18:23   #904
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez hałas Pokaż wiadomość
Co roku coraz większą , kiedys miala malutka torebkę w której mieścił się portfel, telefon, fajki i błyszczyk do ust, z roku na rok kupuje coraz wieksz ale miejsca mam coraż mniej, a tak na poważnie wszystko to mieszczę w małej kosmetyczce mam talent do upychania, i oczywiście w przypadku małej torebki ilośc rzeczy się zmniejsza, wpano i inne tabletki zawsze mam przy sobie bom alergik okropny
Cześć!
Niestety moja torebka również osiąga coraz to większe rozmiary TŻ raczej stara się nie brać jej do rąk. Piszę do "rąk", bo stara się używać dwóch. I za każdym razem, wyraża podziw , a jednocześnie politowanie . Twierdzi że przynajmniej w przepadku wojny będziemy zabezpieczeni . A tak poważnie, to uważam że zawartość torebki to w pewnym sensie, zależy również od wieku (niestety) właścicielki.
Pozdrawiam
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 18:38   #905
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

niejako, ze sa tutaj rady kobiet w roznym wieku chcicalam sie podzielic z wami moimi sposobami, z zapytaniem czy macie dla mnie (lat 18) jakies sugestie? po przeczytaniu kilku watkow stwierdzilam, ze do piet wam nie dorastam - na biochemii kosmetycznej sie nie znam i niestety nie stac mnie czasowo na zglebianie obszernej wiedzy i tworzenie wymyslnych mikstur; a moze nie taki diabel straszny i wystarczy pojac kilka zasad z "przyklejonych tematow" w tym dziale a reszta przyjdzie z praktyka? bylabym wdzieczna za wszelakie rady (rowniez z dziedziny biochemii - co nie jest czasochlonne badz warte poswiecenia czasu) odpowiednie do mojego wieku

włosy (geste, fale, z tendencja do puszenia sie):
- nie uzywam suszarki
- czesze na drugi dzien - czy nawet dopiero przed nastepnym myciem, by byly bardziej krecone, przez co mniej sie pusza
- uzywam (w zaleznosci od stanu wlosow) odzywki i kremu Sunsilk (fioletowy) z pominieciem nasady glowy, by wlosy sie nie przetluszczaly
- do zapuszczania mam je odpowiednio wycieniowane

twarz (cera mieszana, jasna, twarz raczej okragla):
- uzywam tradycyjnego zestawu zel (lirene), tonik (nivea) i krem nawilzajacy (iwostin) na policzki
- co drugi dzien do mycia twarzy uzywam szczoteczki (imo codziennie za bardzo podraznia)
- raz na miesiac uzywam maseczki (najczesciej z algami morskimi AA)
- jesli mam gdzies wyjsc wszelakie tego typu zabiegi wykonuje dnia poprzedniego by uniknac zarumienienia na twarzy

- na codzien uzywam transparentny puder, ktory nakladam duzym pedzlem, korektor, ktorym najczesciej tuszuje since pod oczyma , pomadke ochronna, ktora nakladam rano i (pol - transparentny badz o kolorze zblizonym z kolorem moich ust) blyszczyk (kilka razy w ciagu dnia)

- na wyjscia uzywam oprocz tego pomadke (na ktora nakladam transparentny blyszczyk), tusz do rzes (zwykly, gdyz moje rzesy sa ciemne i geste) i roz ktory nakladam smuga we wglebieniach powstalych po zrobieniu "dziobka" by wysmuklic twarz

paznokcie (nie maja tendencji do lamania sie):
- nie wycinam skorek w calosci, lecz uzywam czegos, co wyglada jak flamaster, jest nasaczone olejkiem i sluzy do odpychania skorek; uzywam tego co drugi dzien
- skorki smaruje wazelina i serum (wibo), ktorego uzywam rowniez do plytki
- paznokcie maluje delikatnymi kolorami

ciało:
- uzywam peeling co 3 dni (lirene)
- co 2 dzien uzywam oliwke do ciała badz balsam (na noc)
- do stop rowniez uzywam peeling w polaczeniu z szorstka myjka
- etiaxil uzywam z przerwami gdyz zbyt dluga blokada gruczolow potowych jest niezdrowa
- patent pielegnacyjny dloni i stop - z duza iloscia kremu i rekawiczkami/skarpetkami sie sprawdza (stosuje taki rowniez z recznikiem i odzywka - na wlosy)

zdrowie:
- jem duzo blonnika w postaci chleba chrupkiego z otrebami
- staram sie nie jesc po 18stej
- na obiad jem warzywa z miesem - unikam ryzu, ziemniakow itd
- nigdy nie lacze produktow mlecznych z innymi posilkami
- unikam slodyczy, sokow, pije duzo wody i herbat ziolowych
- raz na jakis czas robie tzw. diete oczyszczajaca
- robie codziennie brzuszki i cwiczenia "napinajace" polecam chodzic z wciagnietym brzuchem tak czesto jak tylko sie da
- co jakis czas robie przerwe w uzywaniu czesci kosmetykow pielegnacyjnych


imo nic jednak nie jest tak zbawienne dla urody jak: duzo snu i aktywnosci fizycznej, czyste powietrze i woda

__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 12:16   #906
hałas
Wiele hałasu o nic.
 
Avatar hałas
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zachodnniopomorskie
Wiadomości: 385
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez martiniątko Pokaż wiadomość
Tez to sobie pomyslalam Najlepsze sa marchewki i herbata (a propos - nosisz tez czajnik z woda czy w termosie? ) U mnie to by nie przeszlo - mam kilka torebek i ciagle zmieniam, nie chcialoby mi sie przekladac
zielona herbatę noszę w saszetkach, uwielbiam ją a u mnie na uczelni jest okropna wieć biorę tylko wrzątek i sobie zaparzam sama, dzieki marchewkom nie podjadam słodkich batoników i innych (a obecnie rzucam palenie i to pomaga mi nie przytyć 10 kg) takich ale przecież nie noszę ich do kina , ja równiez mam kilka torebek jak już wspomniałam wczesniej mieszczę to wszystko w małej kosmetyczce i kwstia przełozenia jednej kosmetyczki oraz szczotki do włosów nie stanowi dla mnie aż takiego problemu


Cytat:
Napisane przez pearlania Pokaż wiadomość
Jak je stosujesz ? Domyśłam się, że smarujesz delikwenta ale jak? Oba specyfiki jednocześnie czy osobno ? Skuteczne? Chociaż domyślam się, że tak Nie wysusza za bardzo skóry ?
najpierw smaruje amolem a następnie kłade na to grubsz warstwę sudokremu i idę spac, na mnie działa

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
u mnie też-ja noszę raczej mało rzeczy w torebce,a i tak nie cierpię przekładania...

hałasku, tak -marchewki zdecydowanie rządzą w tym zestawiku


- nie wycinam skorek w calosci, lecz uzywam czegos, co wyglada jak flamaster, jest nasaczone olejkiem i sluzy do odpychania skorek; uzywam tego co drugi dzien

możesz powiedzieć coś więcej na temat tego flamastra?
__________________
Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii.
hałas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 14:48   #907
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

kupilam go w niemczech http://www.academia-more-than-nails....ademia_20.html - podaje stronke; produkt nazywa sie NAGELHAUT-PFLEGESTIFT; widzialam tez cos takiego w polsce tyle, ze innej firmy, ktorej nazwy niestety nie pamietam - byl chyba wiekszy i mial kolor pomaranczowy;
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 15:22   #908
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez hałas Pokaż wiadomość
najpierw smaruje amolem a następnie kłade na to grubsz warstwę sudokremu i idę spac, na mnie działa

Dzięki Na pewno wypróbuję
__________________
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 12:39   #909
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja też jestem właścicielką dużej torby - taką noszę do pracy i na uczelnię. a na problem przekładania odpowiedzią jest kosmetyczka która u mnie powinna nosić raczej miano apteczki - mam tam przede wszystkim tabletki (na przeziębienie, ból głowy, gardło, żołądek, katar... ), plaster, wkładki, tampony, kilka bibułek matujących, szminkę i pendrive'a filtr zapasowy posiadam w pracy. toreb zazwyczaj szukam b. długo przez zakupem, właśnie ze względu na wielkość i konieczność posiadania w środku 2 dużych przegród (w jednej dokumenty, zeszyty, w drugiej drugie śniadanie do pracy i mnóstwo innych rzeczy typu dokumenty, 3 komplety kluczy, gaz, parasolka, notes, perfumy, książka do czytania w komunikacji miejskiej itp. itd.). na inne wyjścia wystarczają mi małe torebki (dokumenty, 2 komórki chusteczki, szminka, klucze itp.).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 15:00   #910
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

i ja jestem fanem wielkiej torby , uwielbiam miec duzo Bardzo Potrzebnych Rzeczy w zależnosci od sytuacji.
A w nawiązaniu do patentów to splukuję od kilku dni wlosy zina wodą i jestem strasznie zadowolona !!! Włoski jak by bardziej sypkie i lśniace .
Dzieki Wam dowiedziałam się o tak wielu wspaniałych sposobach.
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 20:51   #911
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

świadomość własnej wartości!
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-28, 17:07   #912
Madzia007
Zadomowienie
 
Avatar Madzia007
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 931
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

- płuczę włosy tylko letnią wodą
- nie trę ich, tylko wyciskam w wannie, a potem owijam w ręcznik i też wyciskam (bez wykręcania)
- odżywkę stosuję podczas kąpieli bo jest cieplej i odżywka lepiej działa
- odżywka tylko pomiędzy jednym a drugim myciem włosów (myję włosy 2 razy), bo inaczej się przetłuszczają
- seboradin wcieram po każdym myciu - robię tak od kilku lat, a kiedy tego nie zrobię, to dziwnie się czuję
- dodaję troszkę olejku cynamonowego do błyszczyków (nie przesadźcie z ilością, bo skutki będą opłakane!) - usta są trochę większe
- mieszam balsamy z oliwką hipp
- maluję nie tylko górną ale i dolną powiekę - oczy wydają się większe
- jeżeli nie mam pryszczy, to nie używam podkładu, tylko trochę pudru
- dość często stosuję ostry peeling
- po myciu włosy rozczesuję delikatnie palcami , jak wyschną - grzebieniem
- nie używam gumek do włosów, bo je niszczą, zamiast tego frotki
- jeżeli wiem, że już nigdzie nie wychodzę danego dnia, to natychmiast zmywam makijaż
-twarz po myciu osuszam ręcznikami papierowymi, albo wcale
-na dekold stosuję tonik
- jeśli chodzę non stop w spodniach (np w zimie), to nie golę nóg. Włosy na nogach przyzwyczajone do częstego golenia odrastają o wiele szybciej i grubsze
- stosuję zieloną glinkę argelitz
- koniecznie używam różu do policzków, albo rozświetlacza na kości policzkowe
- kiedyś stosowałam parówkę z ziół, teraz mi się nie chce
- wcale nie piję kawy ani herbaty (chyba że w gościach), dzięki temu zęby są bielsze a cera bardziej nawilżona
- piję tylko wodę, albo soki. od napojów naprawdę można się odzwyczaić i to łatwo. Napoje uważam teraz za ohydne, choć kiedyś je lubiłam. Poza tym bardzo kaloryczne, już wolę coś zjeść

Chyba tyle
__________________
A najbardziej mnie wkurza jak są trzy mleka na raz otwarte
Madzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 18:09   #913
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Madzia007 Pokaż wiadomość
-twarz po myciu osuszam ręcznikami papierowymi, albo wcale
Cała lista bardzo prawidłowa (ja o niektórych punktach niestety często zapominam), ale niewycieranie twarzy po myciu wcale nie jest dobre - woda bardzo wysusza skórę.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 18:57   #914
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Zgadzam się z Emememsikiem co do niewycierania

Ale co do kawy, to mała filiżanka dziennie wcale nie jest szkodliwa. A ostrych peelingów nie powinno się chyba robić zbyt często, przynajmniej na twarzy
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 19:08   #915
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

cześc wszystkim przez przypadek weszłam na ten wątek i jestem zachwycona nim mam troszke problemów ze swoim wyglądem i dostosuje się do wiekszosci rad bo chce byc naj
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 19:15   #916
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez hałas Pokaż wiadomość
- nie wycinam skorek w calosci, lecz uzywam czegos, co wyglada jak flamaster, jest nasaczone olejkiem i sluzy do odpychania skorek; uzywam tego co drugi dzien

możesz powiedzieć coś więcej na temat tego flamastra?
w Polsce jest taki:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1786

Całkiem fajny, pięknie pachnie i starcza na długo (moja Mama używa go chyba rzadziej niż co dwa dni, ale ma go do tej pory - a ma go od czerwca). I kosztuje 39 zł, a nie 25 jak jest w zgłoszeniu
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 19:35   #917
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Niektóre rady Madzi na bycie naj, są dla mnie antyradami.
- Cały rok chodzę w spodniach i nie wyobrażam sobie rezygnacji z depilacji, najmniej to sobie wyobraża chyba mój TŻ.
- Niewycieranie buzi - to najlepsza metoda do jej przesuszenia i podraznienia, podobnie jak superostre pilingi.
- Malowanie dolnych powiek nie każdemu otwiera oko i nie dla każdego jest wskazane, mi okularnicy z minusami taki zabieg zmniejszy oko.
- Parówka - niewskazana dla naczynkowców.
-Podobnie nie moge się zgodzić z rezygnacją z herbaty i kawy na rzecz wody i soku. Kawa w odpowiednich dawkach nie jest szkodliwa, 1-2 filiżanki dziennie, herbata istnieje nie tylko czarna, ale i bardzo zdrowa zielona, biała, czerwona, nie mówiąc o herbatkach ziołowych, czy uwielbianej przeze mnie mate. Poza tym szklanka zimnej wody nie zastąpi gorącego kubka herbaty, choćby po to, by się ogrzać i rozgrzac żołądek. Soki w nadmiernych ilościach nie są wskazane, bo są kaloryczne, dosładzane, obciązają żołądek itd.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 21:28   #918
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Soki w nadmiernych ilościach nie są wskazane, bo są kaloryczne, dosładzane, obciązają żołądek itd.
Zgadzam się, a nawet więcej Kupowane w sklepach soki prawie zawsze są słodzone - i to właśnie jest w nich niezdrowe. Poza tym, to mało w nich soku. Jedynie świeżo wyciskane soki (najlepiej w domu, bo witaminy nie "znikną", jak się zaraz to wypije ) są zdrowe.
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 12:08   #919
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
w Polsce jest taki:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1786

Całkiem fajny, pięknie pachnie i starcza na długo (moja Mama używa go chyba rzadziej niż co dwa dni, ale ma go do tej pory - a ma go od czerwca). I kosztuje 39 zł, a nie 25 jak jest w zgłoszeniu
wiesz może gdzie mogę dostać taki pisak?bardo by mi się przydał.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-29, 21:59   #920
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
wiesz może gdzie mogę dostać taki pisak?bardo by mi się przydał.
Ja kupiłam w douglasie Ale widziałam też tę firmę w sephorze... Tylko nie wiem, czy mają te "flamastry". Tak w ogóle to miałam zamiar po jego skończeniu jakoś do niego wlać swoją mieszankę olejków Ale jak na razie nie chce się skończyć
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 23:09   #921
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Ja kupiłam w douglasie Ale widziałam też tę firmę w sephorze... Tylko nie wiem, czy mają te "flamastry". Tak w ogóle to miałam zamiar po jego skończeniu jakoś do niego wlać swoją mieszankę olejków Ale jak na razie nie chce się skończyć
uuu szkoda, bo u mnie nie ma tych sklepów dzięki za odpowiedź
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 13:49   #922
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

[QUOTE=a-sea-of-honey;2240684]
Zapoznałam się też z maseczką aspirynową z dodatkiem jogurtu - to prawdziwy cud kosmetyczny!

o co chodzi z ta maseczka? mozna ją zrobic samemu czy trzeba ją kupic?
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 13:52   #923
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez a-sea-of-honey Pokaż wiadomość
Zapoznałam się też z maseczką aspirynową z dodatkiem jogurtu - to prawdziwy cud kosmetyczny!
o co chodzi z ta maseczka? gdzie mozna ją kupic? i za ile?
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 14:08   #924
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Girl15 to jset masexczka którą się robi samemu, jest nawet na pierwszej stronie wątek pt. maseczka aspirnowa. poczytaj
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 17:30   #925
Madzia007
Zadomowienie
 
Avatar Madzia007
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 931
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Niektóre rady Madzi na bycie naj, są dla mnie antyradami.
- Cały rok chodzę w spodniach i nie wyobrażam sobie rezygnacji z depilacji, najmniej to sobie wyobraża chyba mój TŻ.
- Niewycieranie buzi - to najlepsza metoda do jej przesuszenia i podraznienia, podobnie jak superostre pilingi.
- Malowanie dolnych powiek nie każdemu otwiera oko i nie dla każdego jest wskazane, mi okularnicy z minusami taki zabieg zmniejszy oko.
- Parówka - niewskazana dla naczynkowców.
-Podobnie nie moge się zgodzić z rezygnacją z herbaty i kawy na rzecz wody i soku. Kawa w odpowiednich dawkach nie jest szkodliwa, 1-2 filiżanki dziennie, herbata istnieje nie tylko czarna, ale i bardzo zdrowa zielona, biała, czerwona, nie mówiąc o herbatkach ziołowych, czy uwielbianej przeze mnie mate. Poza tym szklanka zimnej wody nie zastąpi gorącego kubka herbaty, choćby po to, by się ogrzać i rozgrzac żołądek. Soki w nadmiernych ilościach nie są wskazane, bo są kaloryczne, dosładzane, obciązają żołądek itd.
1. Co do niegolenia nóg, to włosy na nich mam słabe i jasne (nie chodzę jak małpa), a TŻ-a nie mam, inaczej na pewno bym goliła (pachy i wszystko inne oczywiście golę) Dzięki temu w lecie moje nogi są gładkie przez 3-4 dni, podczas gdy wszystkie moje koleżanki muszą golić codziennie.
2. Wolę nie wytrzeć buzi wcale niż wycierać ją brudnym ręcznikiem. Robię tak tylko wtedy, kiedy akurat skończą mi się chusteczki i ręczniki papierowe. Peeling stosuję 2,3 razy w tygodniu czyli tak jak jest zalecane na opakowaniu, mnie jakoś nigdy nie podrażniło, no ale mnie prawie nic nie jest w stanie podrażnić.
3. Malowanie dolnej powieki powiększa oko, a co do okularów to się nie znam i nie jestem w stanie się wypowiedzieć bo nie noszę
4. Parówka nie jest wskazana dla naczynkowców, ale do tłustej lub mieszanej cery jak najbardziej a ja właśnie taką mam.
5. To nie jest tak, że jakoś szczególnie poświęciłam się na rzecz wody, po prostu stało się to z biegiem czasu a ja tego wcale nie planowałam. Tak samo z kawą i herbatą - nie przepadam za ich smakiem bez względu na to jaki to rodzaj, a kawa w mniejszym lub większym stopniu wpływa na zęby i uzależnia. A żeby się rozgrzać piję kakao. Soki piję od wielkiego dzwonu i zawsze patrzę na ich skład.
__________________
A najbardziej mnie wkurza jak są trzy mleka na raz otwarte
Madzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 19:39   #926
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
uuu szkoda, bo u mnie nie ma tych sklepów dzięki za odpowiedź

Byłam dzisiaj w super pharm, gdzie mają killys - i wydaje mi się, że widziałam taki pisak. Ale nie wiem czemu, nie sprawdziłam, czy to na pewno to... To mógł być pisak z acetonem, dlatego nie jestem pewna... Jak będę tam następnem razem, to się przyjrzę
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-07, 16:20   #927
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Red face Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

uufff, ale długi ten wątek - melduje, że dzielnie przebrnęłam przez cały

moje sposoby na bycie naj są ciągle opracowywane, ale pare juz wprowadziłam na stałe do swoich rytuałów urodowych i nie mam już zamiaru z nich rezygnować

- po kąpieli - jeszcze na mokre ciało wcieram oliwke HIPP (mojego absolutnego faworyta), poczym lekko zbieram kropelki wody ręcznikiem, nie trę!
- na ręce - niezawodny kremik Ziaji Kozie mleko - mięciutkie i pachnące dłonie to jest to
- do włosów - ratujący mnie w cięzkich momentach szampon Vichy Dercos Szampon kojący do częstego mycia - poprostu genialny na problemy opisywane wcześniej w watku tz. swędząca i łuszcząca skóra głowy.
- paznokci nie maluję wogóle - na dobre im to wychodzi bo wszelakie dobre substancje z kremów i olejków dostają się też i do paznokci. Aktualnie mam bardzo długie pazury...
dobry jest tez peeling http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=139140 Sephory (prosty do skopiowania w domowych pieleszach)
- do zmywania buzi - płyn micelarny Sensibio rano i żel Avene Cleanance wieczorem - zestaw superowy

- oprócz tego zawsze mam mocno umalowane rzęsy i podkreślone bronzerem policzki - to zawsze mi dodaje powabu...
a no i to co niezbędne przy nakładaniu cieni: baza Lumene- cudo!


narazie tyle, wiele rzeczy sobie pospisywałam z wcześniejszych wypowiedzi dziewczyn i chce wszystkiego spróbować... ahh ten wizaż
Pozdro
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-07, 18:18   #928
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

to znowu ja gdzieś tam już wcześniej pisałam w tym wątku ale do rzeczy:

-na wszelkiego rodzaju niewyjaśnione, czerwone, łuszczące się stany zapalne nakładam na noc maseczke nawilżająco kojąca lirene. Rano nie ma śladu po problemie
- staram się pić dużo wody i 2 szklanki soku dziennie
- łykam capivit hydrocontrol i kwasy omega-3
- rano i wieczorem kremikuje się czerwonym Garnierem do ciała
-trenuje 4 razy w tygodniu (siłownia+streching/joga+kick boxing)
-raz w tygodniu nakładam na dłonie oliwe z oliwek (rewelacyjnie wzmacnia paznokcie )
-pomadka nivea med - jest ze mna zawsze i wszędzie
- zimny kefir to cudowny uspokajacz cery. Idealny po sesji na słońcu lub niewyjaśnione czerwone placki na twarzy (jestem naczynkowcem)

Wiecej grzechów już nie pamiętam
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 12:20   #929
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomości: 589
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Teraz ja dorzuce troche swoich patentow

*stosuje olejek ryconowego na rzesy i paznokcie (superrr sa po nim)
*do wlosow zamiast odzywek (wlosy mi sie szybko przetluszczaly) stosuje Gliss Kurr Plynny jedwab i na koniec sam jedwab
*nie farbuje juz wlosow (straszne siano na glowie) bleee
*zamiast balsamow do ciala stosuje oliwki (skora jest potem taka gladka)
*raz na tydzien peelingowanie calego ciala (polecma peelingujacy zel pod prysznic z AA)
*nie maluje czesto paznokci (daje im odpoczac od lakieru co nie oznacza ze nie sa zadbane
*staram sie nie chodzic zbyt wiele na wysokim obcasie, nie chce sie dorobic predko zylakow
*unikam wyciskania wypryskow na buzi
*stosuje 2 razy w tygodniu maseczki dla poprawy wygladu skory
*jezeli mam bardzo przesuszona skore na twarzy to stosuje na noc grubsza warstwe kremu, rano juz jest swietnie nawilzona

Hmmm... to chyba tyle ode mnie, jesli chodzi o patenty
__________________
... ............Może nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzę
nika_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 00:00   #930
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
Vichy Dercos Szampon kojący do częstego mycia
czy to ten?
http://www.aptecus.com/product_info....3fc370b561ba16
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.