Własnoręcznie robione serum z witaminą C - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-19, 19:56   #151
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Przynajmniej jak rozcieńczasz z wodą serum zostaje na 2 razy dłużej
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:40   #152
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez mckabi
Wróciłam zadowolona z apteki Bez problemu dostałam ampułki z wodą do iniekcji Z buteleczką z dozownikiem już nie było tak łatwo, bo pani aptekarka powiedziała, że nie mają owych w sprzedaży, ale dała mi jedną gratis i do tego dorzuciła dwa dozowniki
mckabi, a możesz mi powiedzieć gdzie dostałaś te ampułki? Bo jak tak czytam, czytam i czytam o tych Waszych cudownych efektach po uzywania tego serum mam ochotą sama go zrobić Może mi trochę przebarwinia rozjaśni
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 13:11   #153
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
mckabi, a możesz mi powiedzieć gdzie dostałaś te ampułki? Bo jak tak czytam, czytam i czytam o tych Waszych cudownych efektach po uzywania tego serum mam ochotą sama go zrobić Może mi trochę przebarwinia rozjaśni
Ampułki dostałam w aptece na rogu Bydgoskiej i Roosevelta Jak chcesz, to lecytynkę nadal możesz odkupić ode mnie
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 20:08   #154
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez mckabi
Ampułki dostałam w aptece na rogu Bydgoskiej i Roosevelta Jak chcesz, to lecytynkę nadal możesz odkupić ode mnie
Ahhhh to już wiem jaka to apteka Dziękuję, ale własnie zobaczyłam, że mam lecytynkę u siebie w domu
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 21:33   #155
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

A ja zrobiłam ostatnio serum z lecytyną - z mazideł, taka w proszku - i nie jetem zadowolona Może to i trochę emulguje, ale za to: dziwnie pachnie, tak słodko-mdląco, klei się - serum jest bardziej lepkie i słabiej sie wchłania, strasznie brudzi zakraplacz, którym normalnie wydobywamserum z buteleczki Jak robiłam bez lecytyny, było znacznie fajniejsze. Co prawda wit. E pływała w "oczkach", ale wstrząśnięcie przed użyciem i zassanie zakraplaczem likwidowało problem.
Rzucam lecytynę
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 23:23   #156
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Shadi, ta apteka jest najbliżej mojego domku, więc przeważnie właśnie w niej się zaopatruję Ale myślę, że w innych też powinnaś dostać te ampułki, więc jak nie mieszkasz blisko mojej apteki, spróbuj popytać się koło Ciebie

Erato, moje serum też nie za ciekawie pachnie W ogóle strasznie mnie denerwuje ta lecytyna. Tak jak już pisałam wcześnie, bardzo trudno jest umyć przez nią buteleczkę
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 11:27   #157
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

*/*

Wczoraj poszlam na calosc i zrobilam serum 15%. Dzisiaj rano zaaplikowalam - chwilunie szczypalo i przeszlo. Tymczasem zadnych nieporzadanych reakcji skornych nie widac

Do serum uzylam witaminy C z 'mazidel' oraz lecytyny z hasco leku. Istotnie robia sie farfocle, ale mocno wstrzasniete i zamieszane ;-) ma wzglednie jednorodna konsystencje. Nie wyczuwam zadnego zapachu. Co do lecytyny to jak stoi na BU zwieksza ona przyswajalnosc serum (procz dzialania emulgujacego) wiec nadal bede jej dodawac.

W kwestii buteleczki - nie myje - wyrzucam

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-22, 12:55   #158
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Cool Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

hej..potrzebuję szybkiej rady..

która lecytyna do serum jest lepsza? HLB 4 czy HLB 7? na stronie mazideł są dwie wersje tego serum..i każde ma podaną inną lecytynę :0
przepis wg. Barbary Kwiatkowskiej jest z HLB 4 - skąd te różnice?

a przy okazji..co ciekawego zamawiacie jeszcze w mazidłach? chcę kupić składniki do serum i zastanawiam się co warto nabyć przy okazji
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 13:22   #159
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez obca
hej..potrzebuję szybkiej rady..

która lecytyna do serum jest lepsza? HLB 4 czy HLB 7? na stronie mazideł są dwie wersje tego serum..i każde ma podaną inną lecytynę :0
przepis wg. Barbary Kwiatkowskiej jest z HLB 4 - skąd te różnice?

a przy okazji..co ciekawego zamawiacie jeszcze w mazidłach? chcę kupić składniki do serum i zastanawiam się co warto nabyć przy okazji
Dziewczyny polecają hydrolat różany, dobry na naczynka Niestety w sprawie lecytyny, nie umiem Ci pomóc
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 18:41   #160
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez obca
hej..potrzebuję szybkiej rady..

która lecytyna do serum jest lepsza? HLB 4 czy HLB 7? na stronie mazideł są dwie wersje tego serum..i każde ma podaną inną lecytynę :0
przepis wg. Barbary Kwiatkowskiej jest z HLB 4 - skąd te różnice?
Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz w receptariuszu limarii.
Limaria dokłdanie wytłumaczyła jaka jest rola lecytyny HLB 4 i HLB 7 w poszczególnych przepisach na sera.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 18:43   #161
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

czytałam te opisy..zajrze jeszcze raz..ale to mi niewiele wyjaśnia.. nie wiem która się lepiej rozpuszcza i którą zamówić :0

-----------------------------

nie piszą nic o konsystencji więc chyba wybiorę hlb 4 - witaminki powinny się lepiej wchłaniać mam nadzieję, że to właśnie ta która się ładnie rozpuszcza

p.s.
chyba gliceryna się skończyła bo nigdzie jej nie widzę :0
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0

Edytowane przez obca
Czas edycji: 2006-05-22 o 19:16
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 23:47   #162
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Question Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Ja też postanowiłam zacząć używać serum. Ale mam wątpliwości co do kilku kwestii:

1) Czy jako 17-latka mogę/powinnam stosować to serum?
2) Czy do rozkładu witamin prowadzi tylko wymieszanie wit. C z wodą? Chodzi o to, że planuję zrobić wersję bezwodną (Juvit+Tokovit+Lecytyna+a lkohol) i czy taka może stać dłużej niż przepisowe dwa tygodnie?
3) Alkohol i lecytyna podobno zwiększają wchłanianie serum, więc czy dobrze rozumuję, że należy zostawić je w składzie nawet jeśli nie muszą pełnić roli emulgatorów?
4) Gdzieś zetknęłam się z informacją o dodatku koenzymu Q10. Czy polega to na dodaniu płynnej zawartości kapsułki? Jeśli tak, to które "wersje" Q10 dostępne na rynku nadają się do tej roli?

Więcej grzechów nie pamiętam No i z góry dziękuję za cierpliwość (na którą po cichutku liczę).
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 09:38   #163
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Kulfonku, nie ma ograniczeń wiekowych do stosowania vit. C - ani w górę, ani w dół
Vit. C źle reaguje z metalami, zamiast działania antyoksydacyjnego może wtedy wykazywać wręcz przeciwne, czyli prooksydacyjne. Dlatego należy używać do sporządzenia serum wody oczyszczonej (destylowanej albo do iniekcji). Podobnie nie miesza się vit. C z wyciągami czy olejkami roślinnymi, ponieważ mogą zawierać śladowe ilości metali.
Zastanawiam się, czy takie serum, jak chcesz zrobić, nie będzie za ciężkie - juvit jest b. gęsty i lepki, vit. E tłusta, lecytyna jeszcze zagęszcza i też wzmaga lepkość. Szczerze mówiac, wątpię, czy uda Ci się wsmarować coś takiego w twarz. Sugerowałabym Ci jednak zrobić serum wodne - warunek jest tylko jeden, woda musi być oczyszczona, destylowana. Żadna mineralna, termalna, przegotowana itp.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 10:41   #164
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Ja mam pytanie o kwas askorbinowy.

Według przepisu jest: "Rozpuszczamy kwas askorbinowy w wodzie, mieszajac przez kilka minut, czysty proszek kwasu askorbinowego powinien rozpuscic sie bez problemu po kilku minutach mieszania. Najlepiej wykonac to w malej plastikowej miarce, w ktorej latwiej bedzie mieszac cala zawartosc. "

Rozpuszczamy w w zwykłej wodzie czy destylowanej?
W sumie mamy otrzymać 2 ml kwasu ale w jakich ilościach zmieszać kwas z wodą aby wyszła taka objętość?Czyli jak odmierzyć ilość kawasu i wody?

Czy alkohol /wódka może być z armatem owocowym (Bols)?Tylko taką mam w domu i nie uśmiecha mi się kupować nowej dla 2 ml

Skąd macie mała buteleczkę z zakraplaczem?Można ją nabyć w aptece?
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 10:46   #165
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

a mnie cały czas intryguje ta lecytyna.. teraz zobaczyłam że piszecie o takiej w proszku.. wczesniej widziałam informacje o tej HLB 4..

która się lepiej sprawdza? czy ta HLB 4 dobrze się rozpuszcza?

wprawdzie teraz mi to już wiele nie pomoże..ale się przyda na przyszłość
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:50   #166
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Akszeinga
Ja mam pytanie o kwas askorbinowy.

Według przepisu jest: "Rozpuszczamy kwas askorbinowy w wodzie, mieszajac przez kilka minut, czysty proszek kwasu askorbinowego powinien rozpuscic sie bez problemu po kilku minutach mieszania. Najlepiej wykonac to w malej plastikowej miarce, w ktorej latwiej bedzie mieszac cala zawartosc. "

Rozpuszczamy w w zwykłej wodzie czy destylowanej?
W sumie mamy otrzymać 2 ml kwasu ale w jakich ilościach zmieszać kwas z wodą aby wyszła taka objętość?Czyli jak odmierzyć ilość kawasu i wody?

Czy alkohol /wódka może być z armatem owocowym (Bols)?Tylko taką mam w domu i nie uśmiecha mi się kupować nowej dla 2 ml

Skąd macie mała buteleczkę z zakraplaczem?Można ją nabyć w aptece?

Skąd bierzemy buteleczkę i zakraplacz i w ogóle cały osprzęt było już pare razy w tym wątku - ze strony www.mazidla.com
Tam też możesz kupić miarkę.

Nie może byc wódka owocowa. Musi być czysta lub spirytus.
Woda ma być destylowana,najlpiej z apteki.
wszystkie wariant serum, łącznie z odpowiednimi ilościami skłaników masz tu:
http://www.biochemiaurody.com/DzialLab/serum-wit.c.htm
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:55   #167
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Obca ta HLB 4 u mnie w ogóle się nie rozpuszcza - to taka żółta żelatynowata guma, nie wiem, jak to określić - przykleiła mi się do pudełka z HLB4 (jak mi się trochę wylało),następnie do czubka łyżki a ostatecznie do zakraplacza i absolutnie nie chce się odczepić. W ogóle nie sprawdza sie, mało jej dodałam, potrząsam jak szalona i nic
Lepsza jest ta w proszku albo w ogóle bez.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 12:13   #168
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Dziękuję za informację.


Które serum według Was jest lepsze z Juvitem C czy z kawase askorbinowym w proszku?

Które się bardziej nadaje do cery mieszanej?
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 12:17   #169
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Juwit będzie do cery mieszanej za cieżki (zostawia niewchłoniętą do końca warstwę), lepiej z kwasem - ma wodnistą konsystencje, w ogóle nie czuc go na buzi, miło się nakłada filtry.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-24, 12:18   #170
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

zdecydowanie z kwasem askrobinowym. co prawda jeszcze nie mialam go, ale mam juvit i jest za ciezki... tyle, ze ja mam tlusta cere.
Jesli masz suche policzki to moze bedzie Ci pasowal juvit
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 12:26   #171
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Więc wybiorę ten z kawasem.

Ale nadal nie wiem jak go rozcieńczyć z wodą (w jakich proporacjach) aby uzyskac 2 ml.

Znam podaną przez Sandiję stronę ale tam nie widzę takiej informacji.

Pomoże ktoś?
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 12:34   #172
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Akzseinga nie rozumiem Twojego pytania. Co Ty się tak uparłaś na to rozcieńczanie w wodzie do 2 ml? Skąd Ty wzięłaś te 2 ml i co one oznaczają, bo nie rozumiem, o co Ci chodzi?
Chcesz mieć stężenie 5 % - wrzucać 0,5 ml kwasa na 10 ml wody destylowanej.
10% - wrzucasz 1 ml kwasu na 10 ml wody destylowanej.
15% - wrzucasz 1, 5ml kwasu na 10 ml wody destylowanej
i tyle.
Mieszasz, dodajjesz alkohol, znowu mieszasz, przelewasz do buteleczki, dodajesz lecytynę (jak chcesz) i wit. E i gotowe
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 12:49   #173
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Sandija
Akzseinga nie rozumiem Twojego pytania. Co Ty się tak uparłaś na to rozcieńczanie w wodzie do 2 ml? Skąd Ty wzięłaś te 2 ml i co one oznaczają, bo nie rozumiem, o co Ci chodzi?
Chcesz mieć stężenie 5 % - wrzucać 0,5 ml kwasa na 10 ml wody destylowanej.
10% - wrzucasz 1 ml kwasu na 10 ml wody destylowanej.
15% - wrzucasz 1, 5ml kwasu na 10 ml wody destylowanej
i tyle.
Mieszasz, dodajjesz alkohol, znowu mieszasz, przelewasz do buteleczki, dodajesz lecytynę (jak chcesz) i wit. E i gotowe
Przepis mam taki z podenej przez Ciebie strony:

Przepis oryginalny wg.C.Demas :
- 9 ml wody destylowanej,
- 2ml alkoholu 70%,
- 2ml kwasu askorbinowego
- 1 kapsulka wit.E - 200IU
- Cala lub kilka kropel lecytyny z kapsulki
Wg. tego przepisu otrzymujemy serum zawierajace 15% wit. C, 15% alkoholu, 1% wit. E.

O już rozumiem.Chyba źle zroumiałam przepis.Ale teraz wszystko jasne
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 13:18   #174
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

No to dobrze, że juz się wszystko wyjaśniło
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 14:37   #175
Hokus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 79
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Sandija
Obca ta HLB 4 u mnie w ogóle się nie rozpuszcza - to taka żółta żelatynowata guma, nie wiem, jak to określić - przykleiła mi się do pudełka z HLB4 (jak mi się trochę wylało),następnie do czubka łyżki a ostatecznie do zakraplacza i absolutnie nie chce się odczepić. W ogóle nie sprawdza sie, mało jej dodałam, potrząsam jak szalona i nic
Lepsza jest ta w proszku albo w ogóle bez.
Lecytyna sojowa HLB 4 jest płynna i nie rozpuszcza się w wodzie. Rozpuszcza się natomiast w tłuszczach i w alkoholu.
Można jej więc używać do emulgowania olejków myjących, można też do emulgowania serum z wit. C, ale wtedy trzeba najpierw ją rozpuścić i dopiero dodawać do wodnej części serum.

Przy rozpuszczaniu należy zwrócić uwagę na ilość alkoholu, jaką dodajemy : im więcej alkoholu, tym łatwiej lecytynę rozpuścić, ale z kolei zbyt duży udział alkoholu w finalnym serum jako prodykcie aplikowanym na skórę też nie jest wskazany (przynajmniej ja staram się unikać zbyt dużych stężeń alkoholu i dawać go tylko tyle, ile to konieczne).
Hokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 18:15   #176
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

wielkie dzięki Hokus

jest więc szansa że da się wykorzystać tą lecytynkę.. może na początek kilka kropli lecytyny zmieszam z kilkoma kroplami alkoholu i zobaczę jak będzie

muszę przyznać ze wysyłka z mazideł była błyskawiczna..jeden dzień i już są ..szok

a przy okazji mam jedno pytanie: czy hydrolaty można stosować pod serum z witaminą C?
gdzieś czytałam że ogólnie olejków roślinnych nie nalezy w żaden sposób mieszać z tym serum bo mogą być tam śladowe ilości mhm..metali (?) które źle działają na witaminę C..
czy hydrolatów też to dotyczy? czy mogę się nim pokropić przed nałożeniem serum (zakładając że uda mi się zrobić dobre serum ?

pozdrawiam
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 20:14   #177
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Erato, dziękuję baaardzo . W takim razię rozcieńczę wodą (destylowaną, zaopatrzyłam się już wcześniej w półlitrową butle z apteki, ale liczyłam, że uda się uniknąć dodawania i serum będzie trwalsze; no trudno).

Czy ktoś może mnie jeszcze oświecić jak to jest z tym koenzymem Q10? Ile, jakiego dodać???
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 20:55   #178
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Kulfon, możesz dodać Q10 - można kupić w kapsułkach. Tyle że to jest oleiste, więc w serum Ci się nie wymiesza w jednorodny płyn, no chyba że dasz jakiś emulgator albo więcej alkoholu. Sama nie próbowałam, więc nie mogę Ci polecić żadnych konkretnych kapsułek.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 22:18   #179
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

a ja bym się chciała jeszcze dowiedzieć:

1. czy na serum można położyć dowolny krem nawilżający? czy należy czegoś unikać?

2. jakie dodatki poza q10 i wit. E stosujecie żeby je wzbogadzić?

3. czy tą pipetę na butelce wystarczy nakłuć żeby działał zakraplacz czy trzeba przeciąć czubek?

4. czym dokładacie kilka kropli (alkoholu lub lecytyny)? może dziwne pytanie ale mam wrażenie że z łyżeczki kapie od razu więcej niż kropla :0

początki są bardzo..brudne (cała szfka zapełniona miarkami, łyżeczkami, kawałkami witamin) - ale mam nadzieję, że będzie lepiej

ps
lecytyna jest trudna do rozpracowania..klei się strasznie :0
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 22:38   #180
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez obca
1. czy na serum można położyć dowolny krem nawilżający? czy należy czegoś unikać?
Powinno iunikac się ekstraktów roślinnych, bo mogą zawierać sładowe ilości metali przez które z wit. c zamiast antydoksydent bedzie prodoksydent.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 5 (0 użytkowników i 5 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-27 17:29:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.