Avene TriAcneal - następca Diacnealu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-07, 12:55   #1
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621

Avene TriAcneal - następca Diacnealu


Pytałam w kilku aptekach i wszędzie dostałam tę samą odpowiedź: diacnealu już nie będzie, a jego miejsce wchodzi triacneal. Na oficjalnej stronie Avene diacnealu już nie ma w gamie produktów.
Skład podobny, ale jednak zmieniony (patrz zdjęcia: pierwszy od lewej diacneal, drugi - triacneal). Jest kwas glikolowy i retinaldehyd. Nowym składnikiem jest efectiose (nazwa własna producenta) - producent opisuje go jako innowacyjny składnik opracowany przez markę, który zmniejsza wytwarzanie związków odopowiedzialnych za powstawanie objawów stanu zapalnego skóry.
Jak będzie w praktyce - zobaczymy na własnej skórze...
Przyzwyczajona do diacnealu nie ukrywam obaw spowodowanych zmianą. Dlatego zbieram dostępne jeszcze w aptekach próbki. Kupiłam też triacneal (41 zł w promocji w superpharm) i po pierwszym zastosowaniu mam wrażenie, że jest silniejszy w działaniu. Wysuszył mi brodę (może za dużo nałożyłam).
Konsystencja jest dość zwarta, diacneal był bardziej lejący. Szczypie tak samo.
Piszcie o swoich odczuciach związanych z triacnealem, porównaniach z diacnealem, bo wątek o stosowaniu diacnealu niedługo będzie już tylko wątkiem wspomnieniowym.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-10-07 o 13:29
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 08:38   #2
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Pytałam w kilku aptekach i wszędzie dostałam tę samą odpowiedź: diacnealu już nie będzie, a jego miejsce wchodzi triacneal. Na oficjalnej stronie Avene diacnealu już nie ma w gamie produktów.
Skład podobny, ale jednak zmieniony (patrz zdjęcia: pierwszy od lewej diacneal, drugi - triacneal). Jest kwas glikolowy i retinaldehyd. Nowym składnikiem jest efectiose (nazwa własna producenta) - producent opisuje go jako innowacyjny składnik opracowany przez markę, który zmniejsza wytwarzanie związków odopowiedzialnych za powstawanie objawów stanu zapalnego skóry.
Jak będzie w praktyce - zobaczymy na własnej skórze...
Przyzwyczajona do diacnealu nie ukrywam obaw spowodowanych zmianą. Dlatego zbieram dostępne jeszcze w aptekach próbki. Kupiłam też triacneal (41 zł w promocji w superpharm) i po pierwszym zastosowaniu mam wrażenie, że jest silniejszy w działaniu. Wysuszył mi brodę (może za dużo nałożyłam).
Konsystencja jest dość zwarta, diacneal był bardziej lejący. Szczypie tak samo.
Piszcie o swoich odczuciach związanych z triacnealem, porównaniach z diacnealem, bo wątek o stosowaniu diacnealu niedługo będzie już tylko wątkiem wspomnieniowym.

Ło matko! Jeszcze mocniejszy??? To już chyba moja skóra by go nie zniosła. Chyba że raz na tydzień.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 15:03   #3
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Przeczytałam, że w promocji, popatrzyłam na ceny w internecie.. no i pobiegłam dziś do SP kupić (jeszcze przy okazji żel cleanance też w promocyjnej cenie zgarnęłam).
Trochę się martwię, że mi się nie spodoba (diacneal uwielbiam), bo na takie zmiany składu skóra mi często protestuje.. no ale.
Od przyszłego tygodnia testy .
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 18:59   #4
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Ja zakupiłam tubkę na promocji w Super Pharmie i czekam rozpoczęcie testowania, gdy skończę obecną tubkę Diacnealu.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 19:45   #5
barto17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 33
GG do barto17
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Kończę właśnie tubkę Bioderma Serum i mam zamiar kupić TriAcneal, więc czekam na relacje

Pozdrawiam
barto17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 16:47   #6
Aerith
Organizatorka
 
Avatar Aerith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 924
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

ja uzywam Triacnealu drugi tydzień. Używam przez dwa dni, później nawilzacz dwa dni i znow Triacneal. Nie mam porownania z Diacnealem, bo nie uzywalam. natomiast Triacneal jak dotad sprawuje sie swietnie, ostatnio zaczelam sie luszczyc delikatnie na calej twarzy i w okolicach brody nieco mocniej. Wysypu jako tako nie mam.
Wychodza mi tylko krostki ktore byly pod skora jakby zablokowane i nie szlo ich za nic 'wyciagnac'.

mam nadzieje, ze Triacneal pomoze mi sie pozbyc kaszki ktora mam pod ustami na brodzie. Mam ja od kilku ladnych lat i nic jak do tej pory mi na nia nie pomagalo.

Poki co jestem zadowolona
__________________
zakupy
rozliczenia

zamówienia zagraniczne




Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic.
Aerith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 12:14   #7
agatala
Zadomowienie
 
Avatar agatala
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 686
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Też używam Myślę, że od 3 tygodni gdzieś, najpierw miałam próbkę Diacnealu jeszcze i we wrzesniu użyłam co drugi dzień żeby przyzwyczaic skórę, a jak skończyłam to to właśnie Triacneal stosuję.
I powiem, wam że się zawiodłam... Znaczy się widzę że cera wygląda ładniej - jest trochę gładsza i mam wrażenie że niespodzianek też jest mniej
Ale sądziłam że będę bardziej odczuwać działanie Wiecie pieczenie, może jakiś wysyp po którym cera zrobi super a tu nic Pieczenie odczułam 2 razy - w miejsach które wieczorem depilowałam (na twarzy oczywiście) przez jakies 5s
__________________
insta: agatalac
agatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-15, 14:06   #8
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

A ja kupiłam próbki Diacnealu, miałam ochotę na Triacneal i nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Przyglądałam się ostatnio skórze i zauważyłam na nosie, w jego okolicy i na szczycie policzków mikroskopijne czerwone niteczki - jestem pewna, że to naczynka.

Myślicie, że w takim przypadku można nakładać Triacneal z pominięciem tych kilku miejsc, czy w ogóle sobie darować i spróbować np. Zorac-u? A może nakładać Triacneal na jakieś pół godziny i zmyć?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 11:40   #9
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ło matko! Jeszcze mocniejszy??? To już chyba moja skóra by go nie zniosła. Chyba że raz na tydzień.
Racja racja, też odnoszę takie wrażenie
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 20:30   #10
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
A ja kupiłam próbki Diacnealu, miałam ochotę na Triacneal i nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Przyglądałam się ostatnio skórze i zauważyłam na nosie, w jego okolicy i na szczycie policzków mikroskopijne czerwone niteczki - jestem pewna, że to naczynka.

Myślicie, że w takim przypadku można nakładać Triacneal z pominięciem tych kilku miejsc, czy w ogóle sobie darować i spróbować np. Zorac-u? A może nakładać Triacneal na jakieś pół godziny i zmyć?
....
ja mam problem z naczynkami dość duży,w sumie przy takiej skórze jest prawdopodobienstwo,ze takie składniki podraznią,warto omijac więc miejsca najbardziej zaczerwienione...ale...
mimo to używam triacnealu od 2 tyg,przemiennie z dobrym kremem nawilżającym na całą twarz i... w ogóle nie czuje pieczenia,skóra się nie zaognia...jak to miało miejsce przy diacnealu...moze to przez ten nowy antyzapaly składnik? delikatne łuszczenie jest,wyleczyły mi sie tez podskóre bolące gule. W razie czego mam w pogotowiu 2 ratunkowe kremy Cicialfate z Avene i Dermalibour z Adermy.Stosuje je na noc grubszą warstwą gdy nastąpi jakies podrażnienie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 17:37   #11
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
ja mam problem z naczynkami dość duży,w sumie przy takiej skórze jest prawdopodobienstwo,ze takie składniki podraznią,warto omijac więc miejsca najbardziej zaczerwienione...ale...
mimo to używam triacnealu od 2 tyg,przemiennie z dobrym kremem nawilżającym na całą twarz i... w ogóle nie czuje pieczenia,skóra się nie zaognia...jak to miało miejsce przy diacnealu...moze to przez ten nowy antyzapaly składnik? delikatne łuszczenie jest,wyleczyły mi sie tez podskóre bolące gule. W razie czego mam w pogotowiu 2 ratunkowe kremy Cicialfate z Avene i Dermalibour z Adermy.Stosuje je na noc grubszą warstwą gdy nastąpi jakies podrażnienie.
A omijasz miejsca, w których są najbardziej widoczne naczynka (np. koło nosa)? Zdradzisz, jakiego kremu używasz?

Ja się zastanawiam nad olejkiem jojoba (na razie testuję kokosowy i jest świetny), ale nie wiem czy nie pogryzie się z Triacnealem.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 19:48   #12
Aerith
Organizatorka
 
Avatar Aerith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 924
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

a mi dosc mocno zaczela sie lusczzyc skorka. nawilzam sie hydrainem2, ale cos przesadzilam chyba z triacnealem (za czesto stsowalam ostatnio) i troszke mnie skora piecze przy nakladaniu nawilzacza. Mysle zeby nalozyc na noc olejek kokosowy (narazie masowalam nim tylko twarz) - boje sie jednak zapchania.

BrigitteBardot nakladasz olejek jak krem na cala noc?
__________________
zakupy
rozliczenia

zamówienia zagraniczne




Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic.
Aerith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 20:41   #13
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
A omijasz miejsca, w których są najbardziej widoczne naczynka (np. koło nosa)? Zdradzisz, jakiego kremu używasz?

Ja się zastanawiam nad olejkiem jojoba (na razie testuję kokosowy i jest świetny), ale nie wiem czy nie pogryzie się z Triacnealem.
........
jasne,że zdradzę,to jest mój przenajukochańszy krem : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...jacy-SPF15.htm zazwyczaj kupuje wersje do cery normalnej,ale teraz mam do cery suchej,oba się swietnie wchłaniają i są super pod makijaż.Krem kupuje najczęsciej w sieci bo jest taniej,a od 2 lat właściwie nie stosuje żadnego innego.....a i nadaje się pod oczy tez.
Ja osobiscie nie stosowałabym oleju...ale ja taka nieolejowa jestem,zle moja skóra reaguje na olej,jakby dusi się pod nim,lepiej sie sprawdzają na mnie emolienty.
Co do naczynek..bałam się na początku o nie i omijałam te miejsca,ja nie mam widocznych pojedynczych naczyn,tylko raczej płytko unaczynioną skórę,więc okolice policzków raczej omijałam.Ale zdarzyło mi się kilka razy ostatnio nałożyć tam T. i nawet nie zapiekły ani nic.
A jeszcze jedno pytanko,czy stosując T. robicie sobie dziewczyny jakis dodatkowy peeling żeby pozbyś się schodzących skórek?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2010-10-19 o 09:57
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 14:29   #14
kooalla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 125
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

czesc dziewczny
nie orientujecie sie czy pormocja w superpharma na triacnal i diacnal jeszcze obowiązuje, bo wiem ze na poczatku października była taka pormocja?
z gróry dziekuje za odpowiedz
kooalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 20:19   #15
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez kooalla Pokaż wiadomość
czesc dziewczny
nie orientujecie sie czy pormocja w superpharma na triacnal i diacnal jeszcze obowiązuje, bo wiem ze na poczatku października była taka pormocja?
z gróry dziekuje za odpowiedz
Ja się dzisiaj załapałam na promocyjny Triacneal, ale półka była już nieźle wyczyszczona Myślę, że jest szansa, ale trzeba się spieszyć
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 15:31   #16
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Dziewczyny przychodzę z pytaniem

Otóż jestem w trakcie serii kwasów (tzn. miałam dopiero 1, ale zamierzam wziąć tak z 4 zabiegi) u kosmetyczki. Czy mogę na noc stosować dodatkowo Triacneal? Czy to nie będzie za dużo kwasów dla mojej buzi?

Bardzo bym prosiła o odpowiedzi
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 18:52   #17
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez DobraDusza88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny przychodzę z pytaniem

Otóż jestem w trakcie serii kwasów (tzn. miałam dopiero 1, ale zamierzam wziąć tak z 4 zabiegi) u kosmetyczki. Czy mogę na noc stosować dodatkowo Triacneal? Czy to nie będzie za dużo kwasów dla mojej buzi?

Bardzo bym prosiła o odpowiedzi
.........
ja bym juz nic nie kombinowała z kwasami tylko dokładnie nawilżała buzie i chroniła filtrami.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 23:15   #18
dorrotta83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 85
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Ja dziś również pomimo obaw zakupiłam triacneal, diacnealu wcześniej nie używałam.
Po przeczytanych opiniach bałam się mocnego działania ponieważ wcześniej nie "bawiłam" się tego typu kremami.
Chodzi mi głównie o pozbycie się zaskórników i małych krostek .
"Przestraszona" możliwością poparzenia skóry zapobiegawczo dokupiłam krem z filtrem 50 (wiem wiem przesadziłam zapewne)..
Dziś zastosowałam go pierwszy raz więc ocenę pewnie będę mogła wystawić za jakiś miesiąc lub dwa
__________________
"Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,a Ten kto na nie zasługuje nigdy nie doprowadzi Cię do płaczu"
dorrotta83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 11:47   #19
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez dorrotta83 Pokaż wiadomość
Ja dziś również pomimo obaw zakupiłam triacneal, diacnealu wcześniej nie używałam.
Po przeczytanych opiniach bałam się mocnego działania ponieważ wcześniej nie "bawiłam" się tego typu kremami.
Chodzi mi głównie o pozbycie się zaskórników i małych krostek .
"Przestraszona" możliwością poparzenia skóry zapobiegawczo dokupiłam krem z filtrem 50 (wiem wiem przesadziłam zapewne)..
Dziś zastosowałam go pierwszy raz więc ocenę pewnie będę mogła wystawić za jakiś miesiąc lub dwa
.......
wcale nie przesadziłas,im większa ochrona tym lepiej,pamiętaj tylko żeby stosowac filtry po przestaniu stos.Triacnealu i koniecznie w lecie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 18:08   #20
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez Aerith Pokaż wiadomość
a mi dosc mocno zaczela sie lusczzyc skorka. nawilzam sie hydrainem2, ale cos przesadzilam chyba z triacnealem (za czesto stsowalam ostatnio) i troszke mnie skora piecze przy nakladaniu nawilzacza. Mysle zeby nalozyc na noc olejek kokosowy (narazie masowalam nim tylko twarz) - boje sie jednak zapchania.

BrigitteBardot nakladasz olejek jak krem na cala noc?
Tak, nakładam jak krem na całą noc, ale na razie jestem w fazie testowania i nie wiem jeszcze, czy nie zapycha. Podobno można używać też oliwki HIPP i odciskać nadmiar chusteczką.

Jeśli będzie zapychał, to spróbuję olejku jojoba - jest polecany cerom tłustym.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
jasne,że zdradzę,to jest mój przenajukochańszy krem :
(...)

A jeszcze jedno pytanko,czy stosując T. robicie sobie dziewczyny jakis dodatkowy peeling żeby pozbyś się schodzących skórek?
Dziękuję za odpowiedź.

Ja jeszcze nie zaczęłam używać Triacnealu, bo na razie zaprawiam skórę kwasem azelainowym, ale zazwyczaj używam peelingu z bromelainy - w wątku o Diacnealu był na niego przepis (chodzi o kapsułki ananasowe firmy Ortis, przekłuwa się je i wykorzystuje proszek do peelingu enzymatycznego).




PS. mam jeszcze pytanie odnośnie zapychania, bo trochę się tego obawiam - czy jakiś ekspert w czytaniu składów może stwierdzić czy w Triacnealu są jakieś potencjalnie zapychające składniki? Po jakim czasie uznałybyście, że nowe niespodzianki są wynikiem zapychania, a nie oczyszczania skóry?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2010-10-25 o 18:11
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 09:06   #21
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Kupilam sobie Triacneal, bo jak to bywa zachecily mnie opinie na jego temat Dziewczyny na YouTube zrobily wiele filmikow na jego temat, a tutaj Diacneal rowniez podbil serca dziewczyn. Na razie nie potrafie powiedziec nic konkretnego na jego temat, bo uzywam dopiero od wtorku... Na pewno napisze cos wiecej jak tylko bede miala jakies spostrzezenia. Moja rutyna wieczorna przy jego udziale wyglada nastepujaco...

1. Zmywam makijaz plynem micelarnym z Biodermy Sensibio i czekam, az buzia dobrze wyschnie (okolo 3 minut)
2. Nakładam krem pod oczy z Ziaji - HerbikaPlant Pietruszkowy
3. Nakładam Triacneal z Avene na cala buzie
4. po okolo 30 minutach nakladam krem nawilzajacy na cala buzie z Avene - Hydrance Optimale Riche

Rano nie zapominam o wysokim filtrze na dzien +50 z LaRochePosay Na to make-up i mozna wychodzic z domu
wani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 21:49   #22
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Jak myślicie, co lepsze na zaskórniki (wągry i podskórne grudki): Effaclar K czy TriAcneal?
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 19:15   #23
martkka sz
Raczkowanie
 
Avatar martkka sz
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 237
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

wlasnie dzisiaj kupilam sobie triacneal! zaczynak swoja pierwsza przygode z kwasami i stad moje pytanie , czy mozna go stosowc pod oczy?
martkka sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 14:07   #24
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez martkka sz Pokaż wiadomość
wlasnie dzisiaj kupilam sobie triacneal! zaczynak swoja pierwsza przygode z kwasami i stad moje pytanie , czy mozna go stosowc pod oczy?
Pod oczy bym nie ryzykowała, bo może podrażnić. Mnie podrażniał diacneal w okolicy skrzydełek nosa i szyi (posmarowałam wieczorem i następnego ranka były czerwone i wyraźnie podrażnione). Dlatego z triacnealem nawet nie ryzykowałam. Stosuję tylko wieczorem (ale nie codziennie) na czoło, brodę, policzki i okolice żuchwy. I przy takim zastosowaniu jestem najbardziej zadowolona
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 23:25   #25
martkka sz
Raczkowanie
 
Avatar martkka sz
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 237
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

czy to mozliwe, zeby ten "oczyszczajacy wysyp" rozpoczal sie po drugim uzyciu tego kremu? wyskoczyly mi takie ropne krostki...i to jeszcze bolace! help!

nie wiem, czy to ma znaczenie, ale juz jakis miesiac uzywalam 3 krokow z clinique. moze sie nie lubia z tym triacnealem?
martkka sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 12:24   #26
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Gdy pierwszy raz wycisnęłam odrobinę kremu z próbki, którą dostałam przy zakupie płynu micelarnego, bardzo się przestraszyłam, myślałam, że łazi po mnie jakiś robak ;P Wygląda obrzydliwie, prawda?
Ale wydaje mi się, że sprawuje się raczej dobrze, jak do tej pory. Kilka dni temu kupiłam pełnowymiarowe opakowanie, bo postanowiłam dać mu szansę. Nie podrażnił mnie, to najważniejsze i budzę się z bardziej przejrzystą skórą. To dopiero 10 dzień, na razie nie mam zastrzeżeń, ale żadnych spektakularnych efektów jeszcze nie zauważyłam. Stosuję na całą skórę twarzy.
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 16:31   #27
dorrotta83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 85
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Prawie miesiąc ...
Efekt- jak do tej pory większe krostki (które wcześniej były tylko "przed-okresowo") teraz codziennie coś nowego
Stosuję na brodę, czoło i "boki"policzków, w innym wypadku łuszczy mi się skóra.
Mam nadzieję ,że po kilku miesiącach jakiś "efekt" będzie.
__________________
"Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,a Ten kto na nie zasługuje nigdy nie doprowadzi Cię do płaczu"
dorrotta83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 21:54   #28
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Ja uzywam od ponad miesiaca. Poprawe widzialam na poczatku, po tygodniu, dwoch. Teraz zastanawiam sie, czy te grudki, ktore są, pojawily sie z powodu zapchania, czy oczyszczania. Cera jest gladsza, ale nic poza tym, grudki dalej widac. Juz nawet przestal mnie podrazniac.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 09:22   #29
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez dorrotta83 Pokaż wiadomość
Prawie miesiąc ...
Efekt- jak do tej pory większe krostki (które wcześniej były tylko "przed-okresowo") teraz codziennie coś nowego
Stosuję na brodę, czoło i "boki"policzków, w innym wypadku łuszczy mi się skóra.
Mam nadzieję ,że po kilku miesiącach jakiś "efekt" będzie.

Przed stosowaniem retinoidów miałam okresowe wysypy, ale jak zaczęłam kłaść diacneal to się dopiero zaczęła masakra. Trwała jakiś czas, ale obecnie nie mam nic. Absolutnie czysta buzia. Myślę,że wysyp Ci minie i będzie lepiej niż przed stosowaniem.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 17:04   #30
martkka sz
Raczkowanie
 
Avatar martkka sz
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 237
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

jest juz duzo lepiej po tygodniu krostki prawie zniknely a twarz jest w duzo lepszym stanie niz byla przed zastosowaniem kremu! ale czekam z cierpliwoscia co bedzie dalej...
martkka sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-14 17:00:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.