Winietki czy nie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-04, 23:39   #61
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez Marta Adamska Pokaż wiadomość
Takie wesela bez winietek od razu wiadomo że będzie podział na rodzinę x i y lepiej wymieszać winietkami aby się integrowali Słyszałam o weselu na dwie sale. Rodzina Pana młodego w jednej sali, od Panny młodej w drugiej. Zero integracji Winietki są obowiązkowe
Yyy dwie sale to może przesada, ale w życiu nie byłam na weselu, gdzie rodziny by wymieszano Dla mnie to raczej normalne, że jest rozdział przy stolach: rodzina młodej, rodzina młodego. W jakim celu oni mają sie integrować? Osobiście jako gość na weselu w rodzinie wolałbym pogadać z kuzynami, bo jednak nie widzę ich co weekend, niż integrować sie z rodziną młodego, której prawdopodobnie nigdy więcej nie zobaczę.

Na moim własnym weselu dylematów nie będzie, bo moja rodzina i TŻ-a rodzina nawet nie znają żadnego wspólnego języka Więc winietki są obowiązkowe właśnie po to, żeby ich rozdzielić
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 12:46   #62
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Winietki czy nie?

Zazwyczaj bywałam na winietkowych weselach
raz byłam na takim gdzie goście byli przypisani do stołu a nie do miejsca - rozwiązanie dobre jeśli stoły są na małą ilość osób
raz byłam na takim bez winietek - ogromne zamieszanie, wolne miejsca między parami, a ostatecznie jednej osobie brakło miejsca i panie z obsługi szybko zaczeły dekorować jakieś obdrapane krzesło na sali...troche wiocha
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 16:05   #63
myosotis195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5
GG do myosotis195
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
Zazwyczaj bywałam na winietkowych weselach
raz byłam na takim gdzie goście byli przypisani do stołu a nie do miejsca - rozwiązanie dobre jeśli stoły są na małą ilość osób
raz byłam na takim bez winietek - ogromne zamieszanie, wolne miejsca między parami, a ostatecznie jednej osobie brakło miejsca i panie z obsługi szybko zaczeły dekorować jakieś obdrapane krzesło na sali...troche wiocha
Oj tak, byłam na kilku takich weselach. I nie wyobrażam sobie żeby na własnym weselu latać i szukać miejsc dla osób, które nie "dobiegły" do stolików odpowiednio szybko. Oczywiście pojedyncze wolne miejsca zostają, ale tak jak wcześniej było mówione zazwyczaj znajdują się pomiędzy dwoma innymi parami. Często jeśli już ktoś usiądzie to od razu sięga po jakiś sok żeby się napić i potem trzeba prosić żeby się przesiąść, zamienia się szklanki, talerzyki... Mnóstwo zamieszania. A tak sprawa prosta, położy się winietkę i miejsce zajęte. Jak komuś nie odpowiada po obiedzie może się zamienić, przesiąść itd.
myosotis195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 13:07   #64
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
A wieczór panieński/kawalerski będziecie robić? Może wtedy poznacie kuzynostwo ze znajomymi?

My kuzynów/kuzynki sadzaliśmy z naszymi znajomymi i wszyscy byli bardzo zadowoleni Ale większość znała się właśnie z panieńskiego/kawalerskiego.
Wieczór panieński organizowała świadkowa, a nie Panna Młoda U mnie był, ale zaproszone były same moje najbliższe koleżanki,a z rodziny tylko bratowa, żadnych dalekich kuzynek czy coś takiego.
Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
O matko i córko, wiem, że to stary wątek, ale jestem w totalnym szoku, że ktoś jeszcze rozważa wesele BEZ winietek. Mnie sie to kojarzy jednoznacznie z discopolowym weselem w remizie.
A mnie się kojarzy z tym, że moja rodzina nie bije się o miejsca i nie muszę im pisać gdzie mają siadać, zwłaszcza jak zaprosiliśmy najbliższych
Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Yyy dwie sale to może przesada, ale w życiu nie byłam na weselu, gdzie rodziny by wymieszano Dla mnie to raczej normalne, że jest rozdział przy stolach: rodzina młodej, rodzina młodego. W jakim celu oni mają sie integrować? Osobiście jako gość na weselu w rodzinie wolałbym pogadać z kuzynami, bo jednak nie widzę ich co weekend, niż integrować sie z rodziną młodego, której prawdopodobnie nigdy więcej nie zobaczę.

Na moim własnym weselu dylematów nie będzie, bo moja rodzina i TŻ-a rodzina nawet nie znają żadnego wspólnego języka Więc winietki są obowiązkowe właśnie po to, żeby ich rozdzielić
Byłam na takim weselu właśnie tym jednym z 2 salami i winietkami i drętwo to mało powiedziane. Nikt nie życzył się z nami zamienić i siedzieliśmy tam wśród tych nieznanych w 90% ludzi
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 15:48   #65
mamamia2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 39
Dot.: Winietki czy nie?

Ostatnio byłam na weselu bez winietek . Były trzy podłużne stoły i niby każdy był przyporządkowany do stołu z naszej strony rodziny szło z4-5 par takich bliżej trzymających się i musieliśmy się rozdzielić bo nie było już miejsc koło siebie. Masakra. Siedziałam koło jakiś dzieci. Stoły były jakoś rozdzielone na starszych i 2 stoły młodszych ? Gorszego pomysłu nie widziałam dawno. Na prawdę nie było przyjemnie
mamamia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 12:20   #66
kmjk
Raczkowanie
 
Avatar kmjk
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 282
Dot.: Winietki czy nie?

Ja też nie uśmiecham się na widok winietek. Byłam na kilku takich "rozsadzanych" weselach i było naprawdę kiepsko. Na jednym para młoda chciała zintegrować swoje rodziny i wszystkich pomieszała - pomysł gorszy niż zły Na innym weselu usadzono nas nie najgorzej, ale jedna daleka kuzynka, która nikogo nie znała wylądowała wśród obcych (widać PM myśleli że wszyscy wokół się nią zaopiekują). Moi rodzice byli ostatnio na weselu, gdzie znaleźli swoje miejsca wśród starszych osób. Cytując moją mamę "Rozumiem że nie mam 25 lat, ale 70latkowie to lekka przesada".
Do mojego wesela jeszcze półtora roku, ale raczej sobie odpuścimy. Jeśli zostaje między parami wolne miejsce, to nic nie stoi na przeszkodzie poprosić o przesunięcie się bo ktoś na końcu został rozdzielony ze swoją połówką.
kmjk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 12:51   #67
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez kmjk Pokaż wiadomość
Na jednym para młoda chciała zintegrować swoje rodziny i wszystkich pomieszała - pomysł gorszy niż zły
Fakt, pomysł debilny, ale to akurat nie wina winietek, tylko młodych
Cytat:
Napisane przez kmjk Pokaż wiadomość
ale jedna daleka kuzynka, która nikogo nie znała wylądowała wśród obcych
Jak nikogo nie znała, to tak czy inaczej wylądowałaby wśród obcych
Cytat:
Napisane przez kmjk Pokaż wiadomość
Jeśli zostaje między parami wolne miejsce, to nic nie stoi na przeszkodzie poprosić o przesunięcie się bo ktoś na końcu został rozdzielony ze swoją połówką.
Przesuwanie jest średnio eleganckie, a co gorsza niektórzy lubią sobie od razu nalać czegoś do picia itp. i trzeba przesuwać szklanki itp. IMHO masakra. Poza tym jak ktoś został rozdzielony ze swoją połówką, to jeszcze OK, cały stół da radę jakoś się przesunąć o jedno miejsce - ale jak np. trzy pary znajomych zostaną rozdzielone, to już nic nie poradzą. Bo jak, "proszę się przesunąć o trzy miejsca, bo my chcemy siedzieć z Kaśką, Aśką, Władkiem i Józefem"?

Chyba jednak lepiej, żeby sensowne usadzenie gości zależało od gospodarzy - którzy w końcu wiedzą (powinni wiedzieć...) kogo zapraszają i kto się z kim lubi - a nie od szczęścia i "jak się uda"?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-11, 11:40   #68
kmjk
Raczkowanie
 
Avatar kmjk
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 282
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Jak nikogo nie znała, to tak czy inaczej wylądowałaby wśród obcych

Przesuwanie jest średnio eleganckie, a co gorsza niektórzy lubią sobie od razu nalać czegoś do picia itp. i trzeba przesuwać szklanki itp. IMHO masakra. Poza tym jak ktoś został rozdzielony ze swoją połówką, to jeszcze OK, cały stół da radę jakoś się przesunąć o jedno miejsce - ale jak np. trzy pary znajomych zostaną rozdzielone, to już nic nie poradzą. Bo jak, "proszę się przesunąć o trzy miejsca, bo my chcemy siedzieć z Kaśką, Aśką, Władkiem i Józefem"?

Chyba jednak lepiej, żeby sensowne usadzenie gości zależało od gospodarzy - którzy w końcu wiedzą (powinni wiedzieć...) kogo zapraszają i kto się z kim lubi - a nie od szczęścia i "jak się uda"?
Kuzynka po godzinie przesiadła się do swoich rodziców.

Wg mnie średnio eleganckie jest również wybieranie miejsca zostawiając jedno czy dwa wolne od innej pary. Jeśli się nikomu znajomemu miejsca nie przytrzymuje to siadamy tak żeby nie było luk. No ale, jak kto na to patrzy

Edytowane przez kmjk
Czas edycji: 2015-10-13 o 13:15
kmjk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 15:10   #69
PoszukiwaczkaHarmonii
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 21
Dot.: Winietki czy nie?

Szczerze zwłaszcza przy okrągłych stołach nie widzę innej opcji niż żeby były winietki...
PoszukiwaczkaHarmonii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 13:25   #70
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez kmjk Pokaż wiadomość
Wg mnie średnio eleganckie jest również wybieranie miejsca zostawiając jedno czy dwa wolne od innej pary. Jeśli się nikomu znajomemu miejsca nie przytrzymuje to siadamy tak żeby nie było luk.
Mnie się wydaje, że paradoksalnie żadne zasady dobrego wychowania nie określają, jak należy siadać i żeby nie robić luk Miejsce przy stole wskazuje gospodarz, no po prostu. Po to są winietki.
Jak nie ma winietek, to z miejsca jest średnio elegancko, więc goście już niczemu nie szkodzą
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 07:12   #71
VinVinara
Zakorzenienie
 
Avatar VinVinara
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 9 631
Dot.: Winietki czy nie?

My będziemy mieć okrągłe stoły na 8 lub 12 osób. Nie będzie winietki, tylko plan stołów
__________________
Bo w życiu trzeba iść do przodu, nie oglądać się za siebie, nie potykać się o własne błędy. Po prostu iść
VinVinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-24, 16:15   #72
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez VinVinara Pokaż wiadomość
My będziemy mieć okrągłe stoły na 8 lub 12 osób. Nie będzie winietki, tylko plan stołów

Też planuję karty na stoły bo mam wrażenie że ludzie nie bydło (?) i 12 osób sie nie pozabija o to kto siedzi kolo jakiej osoby i czy na przeciwko okna czy orkiestry... Ale ludzie sa rozni...
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 11:29   #73
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Winietki czy nie?

Byłam na weselach zarówno z planem stołów jak i winietkowym.

Jeśli młodzi tego nie przemyślą to każdą opcję można schrzanić.

Wesele 1 - 2 długie stoły - młoda tydzień robiła plany kogo z kim usadzić. Przestawiała, kombinowała aż w końcu powstała lista idealna. Nie przewidziała, że skoro wesele robi w lipcu a na liście ma osoby palące to w kilku miejscach długaśnego stołu zrobiły się luki bo fajnie było wyjść na zewnątrz i pogadać. Wściekłość level master, podejrzewam, że bardziej na siebie.

Wesele 2 - kilka długich stołów i brak winietek, jedynie lista gości przypisana do stołu - każdy usiadł z kimś kogo znał, kogo lubił. Nie było żadnej walki o miejsca ani przesiadania się.

Wesele 3 - kilka okrągłych stołów i winietki - pomysł niezły pod warunkiem, że masz ochotę integrować się z ludźmi, których już więcej nie zobaczysz na oczy.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 17:40   #74
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Winietki czy nie?

Wesele 2 - u mnie w rodzinie zawsze był problem żeby normalnie siąść, były walki o miejsca i ogólne problemy

Wesele 3 - czemu z ludźmi, których się nie zna?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 18:40   #75
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Winietki czy nie?

Młodzi postanowili posadzić młode osoby przy jednych stołach więc wylądowaliśmy z ludźmi, których nie znaliśmy.

Każda rodzina przy osobnych stołach, młodych postanowili wymieszać kilka osób od młodego, kilka od młodej. Dobrze, że byłam z Tż i jego siostrą bo nie byłoby do kogo gęby otworzyć.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 19:43   #76
anciam87
Raczkowanie
 
Avatar anciam87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 155
Dot.: Winietki czy nie?

Co prawda samo planowania usadzenia gości jest trudno ale chyba lepiej to zrobić, uniknie się wtedy zamieszania na sali. Byłam na weselu bez winietek i bez planu stołów i PM zamiast cieszyć się i skupić na życzeniach od gości musiała ogarniać kto gdzie usiadł.

Plany stołów czasem kojarzą nam sie z czymś nieco obciachowym, bo są brzydko wykonane. Trafiłam na taki artykuł gdzie są przykładowe realizacje. Dziewczyny, no kopalnia wiedzy! http://cudowianki.pl/pomyslowe-plany...-sale-weselna/
__________________
życie jest pełne niespodzianek, miej zawsze otwarte oczy!
anciam87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 22:50   #77
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Winietki czy nie?

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5324978 0]Wesele 1 - 2 długie stoły - młoda tydzień robiła plany kogo z kim usadzić. Przestawiała, kombinowała aż w końcu powstała lista idealna. Nie przewidziała, że skoro wesele robi w lipcu a na liście ma osoby palące to w kilku miejscach długaśnego stołu zrobiły się luki bo fajnie było wyjść na zewnątrz i pogadać. Wściekłość level master, podejrzewam, że bardziej na siebie.[/QUOTE]
Nie rozumiem, co winietki mają do tego. Myślisz, że ludzie sami tak by się usadzili, że wesele by się nie rozeszło?
Byłam na weselu bez winietek, które się rozeszło, bo Polska grała jakiś super ważny mecz na munidalu (czy tam Euro, bo ja pamiętam ). Brak winietek nie pomógł, ale też nie sądzę, żeby miał wpływ na oglądanie meczu
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 06:01   #78
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, co winietki mają do tego. Myślisz, że ludzie sami tak by się usadzili, że wesele by się nie rozeszło?
Byłam na weselu bez winietek, które się rozeszło, bo Polska grała jakiś super ważny mecz na munidalu (czy tam Euro, bo ja pamiętam ). Brak winietek nie pomógł, ale też nie sądzę, żeby miał wpływ na oglądanie meczu
Byłam na weselu bez winietek i ludzie się nie rozeszli.
Na cytowanym powstały 4 grupki bo między nimi były luki. Pokazałam jedynie, że winietki nie są gwarancją na porządek i zadowolenie gości
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 06:44   #79
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Winietki czy nie?

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5325930 4]Pokazałam jedynie, że winietki nie są gwarancją na porządek i zadowolenie gości [/QUOTE]

Nie no, oczywiscie, że nie są. Nic nie jest gwarancją powodzenia wesela, niestety.

---------- Dopisano o 07:44 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

A swoją drogą jeszcze jedna rzecz mi przyszła na myśl
[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5324978 0]Wesele 1 - 2 długie stoły - młoda tydzień robiła plany kogo z kim usadzić. (...)

Wesele 2 - kilka długich stołów i brak winietek, jedynie lista gości przypisana do stołu - każdy usiadł z kimś kogo znał, kogo lubił. Nie było żadnej walki o miejsca ani przesiadania się.[/QUOTE]

Wiadomo, że sensowne zrobienie planu stołów z winietkami zajmuje godziny. Kto robił ten wie

Czy ktoś ze zwolenników niewinietkowania może mi wiec wyjaśnić ten fenomen: młodzi potrzebują kilku(nastu) godzin, żeby każdy siedział z kimś kogo zna i lubi, a gościom zajmuje to 5 minut - po prostu wchodzą i sami siadają w układzie idealnym Jakim cudem?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-28, 08:03   #80
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Winietki czy nie?

Cranberry, ja nie widziałam jeszcze takiej sytuacji żeby goście sami rozsiedli się bez żadnych problemów
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 07:07   #81
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Cranberry, ja nie widziałam jeszcze takiej sytuacji żeby goście sami rozsiedli się bez żadnych problemów
Wiadomo, że takie rzeczy to tylko na wizażu
Dlatego mnie tak zastanowiło, jakim cudem wizażanki mają takie ę ą rodziny, że nikt nie biegnie zająć miejsca, ale i tak bez winietek wszyscy siedzą z tym, z kim chcą - ale jednocześnie młodzi z tych rodzin są tak niewydarzeni, że nie są w stanie usadzić ludzi sensownie przy stołach, tak że usadzenie przypadkowe wychodzi lepiej
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 14:34   #82
FitKinga
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 37
Dot.: Winietki czy nie?

Pocieszam się, że nie jestem sama :P U mnie nie dałoby się :P
FitKinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 15:00   #83
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Wiadomo, że takie rzeczy to tylko na wizażu
Dlatego mnie tak zastanowiło, jakim cudem wizażanki mają takie ę ą rodziny, że nikt nie biegnie zająć miejsca, ale i tak bez winietek wszyscy siedzą z tym, z kim chcą - ale jednocześnie młodzi z tych rodzin są tak niewydarzeni, że nie są w stanie usadzić ludzi sensownie przy stołach, tak że usadzenie przypadkowe wychodzi lepiej
Za to Młodzi, którzy stawiają winietki tacy Wydarzeni, że te winietki muszą być w kolorze wiodącym i oni widzą lepiej gdzie goście mają siadać , bo goście przecież bez winietki miejsca nie znajdą bidulki
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 15:31   #84
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Za to Młodzi, którzy stawiają winietki tacy Wydarzeni, że te winietki muszą być w kolorze wiodącym i oni widzą lepiej gdzie goście mają siadać , bo goście przecież bez winietki miejsca nie znajdą bidulki
O tym mówię
Byłam gościem na weselu, gdzie zamiast standardowych dwóch długich stołów było ich 6 ale mniejszych. Lista przed wejściem rozwiała wątpliwości, rodzina z rodziną, znajomi ze znajomymi i nie było biegania po sali z rozpaczą. Uważam, że przy kilku stołach lista stanowczo wystarczy.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 20:32   #85
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Winietki czy nie?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Za to Młodzi, którzy stawiają winietki tacy Wydarzeni, że te winietki muszą być w kolorze wiodącym i oni widzą lepiej gdzie goście mają siadać , bo goście przecież bez winietki miejsca nie znajdą bidulki
No pisałam akurat o powszechnie wystepujących na wizażu młodych, którzy winietki stawiają, ale tak, że każdy siedzi koło nielubianej kuzynki, ze starszymi ciotkami albo z rodziną drugiej strony zamiast z własną. A bez winietek byłoby przecież tak pięknie i wszyscy intuicyjnie by wiedzieli, jak siadać, żeby wyszedł układ idealny
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 10:07   #86
anciam87
Raczkowanie
 
Avatar anciam87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 155
Dot.: Winietki czy nie?

Ja myślę, że winietki są naprawdę dobrym rozwiązaniem. My np. mieliśmy winietki na prezencikach dla gości. Nie było to nachalne
__________________
życie jest pełne niespodzianek, miej zawsze otwarte oczy!
anciam87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 19:50   #87
Caree678
Rozeznanie
 
Avatar Caree678
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 568
Dot.: Winietki czy nie?

U mnie w rodzinie jest ciezko. Byłam na weselu na którym nie było winietek i widziałam ten dziki szał w biegu po miejsce żeby siedzieć obok kogoś kogo się chce. Wolę winietki, gdzie mnie posadza tam posadza, ale nie muszę się martwić czy dobrze sobie zajmę czy zdążę albo costam. My planujemy okrągłe stoliki i mam zamiar zrobić te winietki i siedzieć miesiącami i ustalać gdzie kto i dlaczego.
Caree678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 17:07   #88
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Winietki czy nie?

Pozwólcie, że odświeżę wątek Robimy przyjęcie, niecałe 30 osób. Od początku nastawiłam się na winietki. Chcieliśmy zrobić stół w kształcie litery U, my i świadkowie oddzielny stół. Myślałam, że najlepiej rodziny będą się bawić w swoim gronie, więc chciałam by jeden "róg" tej litery U zajęła moja rodzinaa drugi róg rodzina TŻ i jakoś spotkanie w pewnym momencie, wiadomo. Ale dzisiaj mama zrobiła mi awanturę, że jak to winietki, że to niekulturalne usadzać gości, że wszyscy się poobrażają, że ja się ich wstydzę i chcę ją do jakiegoś rogu spychać, że jak tak to ona się nawet słowem do rodziców TŻ nie odezwie i że ona myślała, że sobie każdy usiądzie jak chce i że się wymieszamy i że jak tak będę wydziwiać to ona w ogóle nie przyjdzie. Nie wiem co robić;/
__________________
20.08.2016

Edytowane przez mmagduszka
Czas edycji: 2016-03-18 o 18:17
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 17:32   #89
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Winietki czy nie?

Yyy... Ja bym robiła po swojemu, czyli z winietkami W ogole co to za płytki szantaż na poziomie dwulatka?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 17:43   #90
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Winietki czy nie?

Borze zielony. Wytłumacz mamie, że niekulturalne to jest nieusadzanie gości Gospodarz ma obowiązek wskazać gościom miejsce przy stole. Niech sobie sprawdzi w jakimś podręczniku do savoir-vivre'u czy coś
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-11 12:00:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.